Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

7
Chcieli sobie odświeżyć krew i otworzyli się na muzułmanów głównie z Pakistanu... Nie byli ich wrogami wręcz przeciwnie, muzułmanie w Norwegii zajmowali wiele ważnych stanowisk, byli traktowani jak swoi, no i odpłacili...
Ostatnio zmieniony 22 lip 2011, 21:39 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

9
Wszyscy czy tylko fanatycy?
Właśnie od ludzi zalezy jak interpretują.
Przez jednych Dżihad jest traktowany jako walka z własnymi słabościami a wg innych z każdym innowiercą czy bezbożnikiem.
A u nas w Polsce to mało fanatyków?
Ostatnio zmieniony 22 lip 2011, 21:43 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

11
Pogróżki Nadżmuddina Faraha Ahmada, znanego jako mułła Krekar, założyciela grupy islamistów w Norwegii mogą okazać się tropem, który prowadzi do sprawców piątkowego zamachu w Oslo - piszą niektóre dzienniki europejskie, powołujące się na telewizję Al-Dżazira.

Do zamachu w Oslo doszło w kilka dni po tym, jak norweska prokuratura oskarżyła formalnie o terroryzm podchodzącego z Kurdystanu mułłę Krekar, założyciela działającego w Norwegii islamskiego ugrupowania Ansar al-Islam - pisze w elektronicznym wydaniu lizboński dziennik "Publico".

"Publico" przypomina, że mułła Krekar, który mieszka w Norwegii od ucieczki z północnego Iraku w 1991 roku, został 12 lipca oskarżony przez norweską prokuraturę o to, że zagroził śmiercią byłej członkini rządu norweskiego Ernie Solberg.

- Norwegia zapłaci wysoką cenę za moją śmierć - przypomina za Al-Dżazirą portugalski dziennik pogróżki mułły Krekara. - Jeśli na przykład Erna Solberg doprowadzi do mojej deportacji, a ja umrę z tego powodu, ją spotka ten sam los - groził mułła.
Mamy w Polsce jakiś muzułmanów, którym grozi za coś deportacja?
Czegoś tu nie rozumiem - w Bośni zostałem ranny broniąc właśnie muzułmanów - prostych wieśniaków. Naprawdę szczerzy, uczciwi, serdeczni i uczynni ludzie. I tak się zastanawiam, czy gdyby ci sami wieśniacy znajdowali sie w innych warunkach, czy też po tchórzowsku mordowaliby przypadkowych ludzi podłożonymi bombami w imię poje :cenzura: go dżihadu?
Ostatnio zmieniony 22 lip 2011, 21:44 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

15
dokładnie - byli ubogimi wieśniakami walczącymi o przetrwanie w trudnych warunkach. Im nie było w głowach nic poza pracą i modlitwą , nie dorobili sie nawet swojego najskromniejszego meczeciku, ich duchowny mógł do nich dojeżdżać sporadycznie tylko. Stąd moje pytanie, czy będąc w innych warunkach dalej pozostaliby tacy serdeczni i gościnni
Ostatnio zmieniony 22 lip 2011, 22:42 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

16
Terroryzm jest w równym stopniu zagrożeniem dla wyznawcy każdej religii bądź osoby nie wierzącej jak i samych muzułmanów.
Te sukinsyny m.in. werbują i szkolą dzieci (!), które niejednokrotnie kosztem własnego życia w ataku samobójczym zabiją pospołu katolika, żyda, muzułmanina ... bez znaczenia. Śmierć nie zna podziałów religijnych.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2011, 23:45 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

17
Dokładnie.
Ci zwyrodnialcy o których piszesz Szymonie nie mieli oporów.
Myślę, że nie jeden człowiek po masakrze rodziny zechciałby zemsty.
Poza tym prawdziwi terrorysci mają na celu nie religię a poitykę.
Religia jest tylko przykrywką.
Co za różnica w imię którego Boga będą zabiojacd o osiągnięcia własnych celów?
Uogólnienie jest pewnym ułatwieniem(muzułmanie, chrześcijanie), lecz rodzi to bezsensowne i afresywne zachowanai wobec wszystkich rożsamych z daną religią.
Równie dobrze przecież można by uznać, że każdy katolik jest taki jak ci spod krzyża.
I co? W związku z tym mam prawo wyśmiać każdego katolika?
Biedni ludzie są Szymonie niewykształceni a takimi łątwo manipulować i rządzić.
Prymitywny człowiek może faktycznieuwierzyć, że jak zabije niewiernego to trafi ekspresem do raju z panienkami i mateirralnym bogactwem(a jaki biedak nie chce być bogaty?).
Rozsądni i mający pewną wiedzę oraz świadomosć ludzie na to nie pójdą.
Prości ludzie zwykle jednak wierzą w to co kojarzone jest z religią.
Na przykład w Radio Maryja. I takiemu nic nie przetlumaczysz.
Ślepo będzie wierzył, że to zgodne z religią i to co w Biblii/Koranie trzeba interpretować dosłownie.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2011, 23:55 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

19
Ale na tym często polega problem, że zawierza się interpretacji pośrednika, kapłana. Ilu z tych gorliwych naprawdę przestudiowało Pismo Święte/ Koran? Tu tkwi przyczyna wielu problemów, ludzie idą na skróty i podążają za tym, co się im wskaże, zamiast samemu zadać sobie trud.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 0:01 przez ruda paskuda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

20
PiotrRosa pisze:
victoria pisze:... "pokojowo nastawionych islamistów"
Viki, ale oksymorony to nie w tym dziale. Pieprzeni muzułmańcy. Podobno liczba zabitych przekroczyła już 20.
To samo można by powiedzieć o katolikach.
Mało to ludzi niewinnych zginęło np.w Afganistanie czy Iraku?
A niekórzy twierdzą, że Tusk zabił 100.
A muzułmaninem nie jest.
Putin nie jest a ilu zabił na prawdę?
Pracował w KGB a jak wiadomo to nie byli grzeczni chłopcy.
To może teraz polećmy na prawosławnych.
Jakby podliczyć jeszcze krucjaty to te 20 osób pod względem liczby słabo wygląda w porównaniu do tego co uczynili Chrześcijanie.
A rząd Izraela ilu Palestyńćzyków wybił?
Więcej, ciągle nas trują chemią w produktach spożywczych.
Koncerny jak McDonald zatrudniają tylko muzułmanów?
Parę osób umarło od źle przysmażonego kotleta od hamburgera.
Ciekaw też jestem ilu katolików przejechało niewinnych pieszych w tym roku.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 0:02 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

21
Nebogipfel pisze:To samo można by powiedzieć o katolikach.
Mało to ludzi niewinnych zginęło np.w Afganistanie czy Iraku?
A niekórzy twierdzą, że Tusk zabił 100.
A muzułmaninem nie jest.
Putin nie jest a ilu zabił na prawdę?
Pracował w KGB a jak wiadomo to nie byli grzeczni chłopcy.
To może teraz polećmy na prawosławnych.
Jakby podliczyć jeszcze krucjaty to te 20 osób pod względem liczby słabo wygląda w porónaniu do tego co uczynili Chrześcijanie.
A rząd Izraela ilu Palestyńćzyków wybił?
Więcej, ciągle nas truja chemią w produktach spożywczych.
Koncerny jak McDonald zatrudniają tylko muzułmanów?
Parę osób umarło od źle pzysmażonego kotleta od hamburgera.
Nebo masz racje z tym zeby nie wrzucać wszystkich do jednego wora, ale Amerykanie i Brytyjczycy to w większości protestanci a Putin nie jest prawosławnym, krucjaty były odpowiedzią na ataki, bitwa pod Poitiers w 732 r oblęzenie Konstantynopola itd... kto to zaczoł? Przeciez wiesz ze religia to tylko wymówka.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 0:13 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

22
Religia, ideologia, wojny w imię pokoju... A co za sobą niosą? Ofiary w ludziach, ale, ale! Korzyści materialne, zdobycze terytorialne. Zapewnienie, że racja jest nasza, a nie wasza. Idee? Dobre sobie. Człowiekiem rządzi chęć posiadania, chęć wyższości nad innymi. A jak to ładnie nazwie, to już de facto żadna różnica.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 0:17 przez ruda paskuda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

23
ruda paskuda pisze:Religia, ideologia, wojny w imię pokoju... A co za sobą niosą? Ofiary w ludziach, ale, ale! Korzyści materialne, zdobycze terytorialne. Zapewnienie, że racja jest nasza, a nie wasza. Idee? Dobre sobie. Człowiekiem rządzi chęć posiadania, chęć wyższości nad innymi. A jak to ładnie nazwie, to już de facto żadna różnica.
No właśnie, a ja nie zrezygnónuję z własnego instynktu samozachowawczego w imię obiektywizmu, zkoro wiem o co chodzi...
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 0:20 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

24
Protestanci to tez chrześcijanie. W większosci czyli, że katolicy też tam są.
Co do krucjat, racja.
Lecz na przykład jak atakowali słowianie, jakie stanowili zagrożenie?
Czemu przemocą ich zmuszono do zmiany wiary?
A Mazowiecki co wpuścił Krzyżaków co rabowali i grabili itp..?
Przecież oni też tacy religijni byli.
Co do Putina...
Putin pod wieloma względami nie jest typowym rosyjskim przywódcą: jest stosunkowo młody, nigdy nie nadużywa alkoholu, lubi sport (od dzieciństwa ćwiczy sambo), jest praktykującym członkiem Kościoła prawosławnego (choć jego rzekome nawrócenie religijne bywa nieraz kwestionowane przez krytyków, uznających to jedynie za działanie dla zdobycia poparcia społecznego), mówi biegle po niemiecku. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Władimir_Putin

Maria Iwanowa, matka Putina, była pracownicą jednej z leningradzkich fabryk. Pomimo świeckości ZSRR oraz zagrożenia wynikającego z powiązań męża ze stalinowskim reżimem, potajemnie praktykowała religię prawosławną.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/puti ... 55476.html
Władimir Wladimirowicz biegle posługuje się językiem niemieckim i zna także, choć w dużo mniejszym stopniu, język angielski. Często uczestniczy w kościelnych nabożeństwach, jednak wielu obserwatorów rosyjskiego życia publicznego uważa, że robi to wyłącznie na pokaz. Oficjalna wersja głosi, że Putin miał się nawrócić w 1993 roku, kiedy jego żona uległa wypadkowi samochodowemu.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/puti ... --1-d.html

Ok, powiedzmy, że nie jest, lecz chodzi co może niektórym usgerować, że jest.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 0:46 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

25
Nebo ja na to nie patrze z perspektywy religi bo ja religijny nie jestem, widze obcych kturzy przychodzą do czyjegoś kraju i atakują jego mieszkańców, fakt ze to samo robią Amerykanie w Afganistanie i Iraku, ale Amerykanie potrafią się zabezpieczyć(są na tyle cwani i bezwzględni) a Europa nie i dlatego obrywa, woli tłumaczyć czyjąś bezwzględność. Dopuki nic nie stanie się w Polsce to mnie to nie obchodzi bo to nie mój problem, nie zamierzam ulec propagandzie nienawiści, ale odpowiedzią na bezwzględność jest bezwzględność. Sprawa jest taka ze pewne siły toczą ze sobą wojnę i ztarają się za wszelką cene pozyskać sojuszników nie kierując się przy tym zadnymi względami moralnymi(jak to na wojnie) i zrobią wszystko zeby przekonać innych do swojej sprawy, myślą tylko o tym zeby wygrać i jak na kogoś działa strach i terror to bez wachania go zastosóją, ja tego nie kupuję.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 2:21 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

26
Izrael w Palestynie też robi.
Jakby nie patrzeć duża część Europy jest w NATO a NATO to Amerykanie.
USA jest daleko a Europa bliżej a zatem taniej.
W Krakowie też były zamahy bombowe.
http://www.tvn24.pl/-1,1711586,0,1,poli ... omosc.html
Poinformował również, że zebrane do tej pory dowody i ustalone okoliczności świadczą o tym, że zatrzymany jest sprawcą czterech zamachów bombowych. Do tej poty policja i prokuratura łączyły tylko trzy z czterech wybuchów, do jakich doszło w Krakowie.

Prokuratura Okręgowa, prowadząca śledztwo w tej sprawie, w piątek połączyła do wspólnego postępowania wszystkie cztery wybuchy. - Badamy także inne postępowania, dotyczące podpaleń i zniszczenia mienia w okresie od 2007 roku - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.
My muzułmanów nie potrzebujemy do zamachów bombowych, sami się powybijamy.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 3:25 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

27
Nebogipfel pisze:Izrael w Palestynie też robi.
Jakby nie patrzeć duża część Europy jest w NATO a NATO to Amerykanie.
USA jest daleko a Europa bliżej a zatem taniej.
W Krakowie też były zamahy bombowe.
My muzułmanów nie potrzebujemy do zamachów bombowych, sami się powybijamy.
Izrael jest jak święta krowa, czy z tego powodu mamy uznać ze muzułmanie tez mają być dla nas jak święte krowy? Wszyscy się tłumaczą jakąś sprawiedliwością a prawda jest taka ze to nie nasza wojna i nie zkorzystamy na niej, Izrael jest święty bo Hitler Zydów mordował a muzułmanie mają być święci bo obrywają od Zydów i Amerykanów? W takim razie Polacy tez powinni być święci... ale nie są bo nikt święty nie jest, na najbardziej świętych wychodzą ci kturzy prowadzą akurat konflikt bo oni są najbardziej zainteresowani tym zeby móc popełniać zbrodnię w "wyrzszych celach". Ja bym wolał zeby te siły nie zkorzystały na tej manipulacji.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 4:01 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

28
Nie chodzi o święte krowy a uogólnianie.
Można oczywiście jak co poniektórzy wszędzie widzieć w Żydach zło.
A czy ktoś w ogóle wie cokolwiek o opozycji obecnego rządu Izraelskiego?
Wszyscy tylko trąbią o atakach na Palestynę i sugerują iż każdy Żyd tego chce.
Opozycja właśnie chce zakońćzyć wojnę i nie atakować tych ludzi.
Nie pisz mi o Hitlerze, nie dlatego będę bronił Żydów.
Będę bronił przed stwierdzeniem, że każdy Żyd jest zły.
Tak samo będę bronił muzułmanów, gdyż nie każdy jest zły.
Nawet mam znajomą muzułmankę i co? Nikt mi bomby nie podłożył.
Zapomninasz też, że wielu Tatarów- muzułmanów było w AK i broniło razem z Polakami tego kraju.
Ich też będziesz tępił bo jacyś z Afganitanu mogą zechcieć podłożyć bombę?
Proponuję też tępić wszystkich Polaków bo to złodzieje i pijacy.
Jak również kibiców bo wszyscy to kibole.
No weź się zastanów.
A co do zachowania gości to przypomnij sobie, jak to górnicy podczas strajku zdemolowali część Warszawy.
Tutaj ciągle jacyś "goście" co strajkują robią zamieszanie,paraliżują ruch uliczny i mogą jeszcze coś zdemolować.
I na to jakoś aprobata jest, mimo, iż tego sobie jakoi mieszkaniec nie życzę.
Niechporzeniosą te kancelarcję, ten pałac prezydencki, ten sewjm i senat na jakieś pole pod Warszawą..bo tych strajków sobie nie życzę.
No, ale jak napsiałeś "święte krowy". Bez muzułmanów juz takich mamy.
Przepraszam, w Polsce już mieszka mnóstwo muzułmanów i żadnej bomby nie było, nie blokowali też nigdy ulicy w przeciwieństwie do rodaków goszczących w stolicy z innych miast czy też jakiś wiosek.
Żaden też muzułmanin nie postawił półksiężyca przed pałacem i go zaciekle nie bronił, mimo, iż jako obywatel polski zapewne też mógłby stwierdzić, że to jego prezydent zginął.
W związku z powyższym mam mimo wszystkojakby więcej szacunek do muzułmanów(przynajmniej tych rodzimych) niż do rodaków z krwi i kości z wyjątkiem paru osób na Imladisie.
Ilu muzułmanów mieszka w Warszawie?

- Około 10 tys. Dokładnie nie wiadomo, bo o wyznanie formalnie nikt u nas nie pyta, także w czasie spisu ludności. Szacunki dla całego kraju są bardzo różne, dane wahają się między 15 a 30 tys.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... lsce_.html
W Polsce mieszka ok. 20-25 tys. muzułmanów, większość z nich ok. 12-15 tys. to uchodźcy i osoby o tzw. statusie tolerowanym. W ciągu ostatnich kilku lat 90% uchodźców, którzy do nas przyjeżdżają pochodzi z Czeczeni. Są to muzułmanie. Ok. 50% osób starających się o status uchodźcy (lub tych, którzy taki status otrzymali) to osoby poniżej 18 roku życia. Chodzą do szkół z polskimi dziećmi. Nauczyciele, dyrektorzy szkół, szkolni pedagodzy, psychologowie i oczywiście uczniowie to jedne z pierwszych osób, które stykają się na co dzień z uchodźcami.
http://www.voxhumana.pl/?projekt-muzulm ... enstwie,59
W krajach Unii Europejskiej mieszka okolo 40 milionów muzulmanow, a okolo 25 tysięcy w Polsce.
http://grono.net/islam/topic/117964/sl/ ... -w-polsce/

A ilu zamachowców było w Oslo?
2-4? A może 20?
Zamachu na WTC dokonało nie więcej nż 4 ludzi.

I dla przypomnienia...
Początki osadnictwa tatarskiego sięgają XIV w., czasów panowania wielkiego księcia litewskiego księcia Witolda (1392-1430). Osadnictwo tatarskie możemy podzielić na pierwotne i wtórne. Osadnictwo tatarskie od swych początków miało charakter wojskowy. Pierwsze osady powstawały w pobliżu ośrodków miejskich, niedaleko granicy z Zakonem Krzyżackim, co umożliwiało szybką mobilizację, oraz obronę miast i dróg przed Krzyżakami. Z czasem osadnictwo to zanikło.
http://www.tatarzy.pl/historia/tatarzy_na_ziemiach.html

Obecnie najbardziej szkodliwymi "świętymi krowami" są politycy.

Wg tego podjerzany jest nawet Kaddafi:
http://www.tvn24.pl/0,1711601,0,1,kto-m ... omosc.html
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 4:16 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

29
Nebo rodzimy muzułmanin jest u siebie, Polska nie jest państwem wyznaniowym, przeciez ja nikogo nie tępie tylko zwracam uwagę jakie sztuczki stosóją ci kturzy prowadzą konflikty, ztarają się maksymalnię rozświetlić siebię i oczernić swoich wrogów, ale ci kturych to nie dotyczy nie powinni nadmiernie temu ulegać bo nie mają w tym interesu, ja tylko zwróciłem na to uwagę ale kazdy robi i myśli co chce.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 4:28 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zamach terrorystyczny w Norwegii

30
Ci, których nie dotyczy nie powinni się bać, że jak powiedzą "Allah" to nagle ktoś się na nich rzuci z pięściami.
Tak samo geje. Nie każdy jest natarczywy i nie każdy toleruje paradę.
Lecz wystarczy, że społeczeńswto jest przeciw to byle bandyta wykorzysta to jako argument do ataku na czlowieka - że to niby gej.
Był pewnego czasu wywiad/reportaż, gdzie wynikało, że w pewnym polskim mieście bici są dotkliwie wszyscy ludzie co mają czarne włosy.
Gdyż czarne może mieć murzyn, Azjata..
A z tyłu nie widać, więc chodza grupy całe i atakują jak leci.
Jeśli traktować każdego muzułmanina nawet napływowego jako terrorystę to może Polaka jako pijaka i złodzieja?
Przytoczyłerm, że wielu jest napływowych i do tej pory bomb zero, zamieszek zero.
Spokój i cisza.
A w Krakowie bomby podkładał Polak.

A z artykułu jeszcze przytoczę:
Inny, również międzynarodowy trop prowadzi do Libii, w operację przeciwko której Norwegia zaangażowana jest od początku jej trwania. Muammar Kaddafi kilkukrotnie w ostatnich tygodniach groził bowiem odwetem za prowadzoną przeciw niemu kampanię NATO wspierającą rebelię.
Ja się zatem cieszę, że Polska jedyne co tam robi to pomoc humanitarną..
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 4:34 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron