Re: Umierać na oczach świata

1
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/najgors ... omosc.html

niewyobrażalny dramat... czymże są nasze codzienne problemy :lzy:

ale choćbym nie chciała to wielokulturowość sama wkracza do akcji
Dostarczanie pomocy humanitarnej dodatkowo utrudnia brak współpracy ze strony muzułmańskich fundamentalistów z ruchu Al-Szebab, którzy od kilku lat umacniają swe wpływy w niektórych regionach kraju i zaprzeczają rozmiarom klęski.
nawet w obliczu takiej śmierci, jest cos ważniejszego...
Ostatnio zmieniony 04 sie 2011, 20:48 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Umierać na oczach świata

2
Fundamentalizm bierze sie z konserwatyzmu, dlatego jestem między innymi jego przeciwnikiem.
A co inne kultury opórcz muzłmańskiej i czy wszyscy muzułmanie są fundamentalistami?
A może wszyscy katolicy są moherami?
Bzdurka Vicki, bzdurka.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2011, 20:53 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Umierać na oczach świata

3
Nie wiem czy robisz to specjalnie, czy po prostu już nie jestes w stanie myśleć o tym co czytasz bo najważniejsze jest dla Ciebie co chcesz napisać... Mogłoby sie wydawać, ze odpowiadasz na mój post, ale gdzie ja napisałam coś co wymagało takiej odpowiedzi
Nebogipfel pisze:A co inne kultury opórcz muzłmańskiej i czy wszyscy muzułmanie są fundamentalistami?
A może wszyscy katolicy są moherami?
Bzdurka Vicki, bzdurka.
może mniej pisz Nebo, a więcej czasu poświęcaj na czytanie...

I jeszcze jedno http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105404, ... _zbyt.html
Ostatnio zmieniony 04 sie 2011, 21:07 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Umierać na oczach świata

4
victoria pisze:ale choćbym nie chciała to wielokulturowość sama wkracza do akcji
Dostarczanie pomocy humanitarnej dodatkowo utrudnia brak współpracy ze strony muzułmańskich fundamentalistów z ruchu Al-Szebab, którzy od kilku lat umacniają swe wpływy w niektórych regionach kraju i zaprzeczają rozmiarom klęski.
nawet w obliczu takiej śmierci, jest cos ważniejszego...
Tu napisałaś coś co wymagało takiej odpowiedzi.

Ok, w tym kraju Islamiści są fanatyczni strasznie i przez to źli.
Współczuję ludziom i może kiedyś się wkurzą i ich przepędzą.
Dla przeciwwagi mogę podać Turcję gdzie nie ma głodu na taką skalę.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2011, 21:17 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Umierać na oczach świata

5
mam szczera nadzieje ze te bydkali dostana na co sobie zasluzyly i Bog ich SPRAWIEDLIWIE osadzi /a nie po lepkach poglasia/
Ostatnio zmieniony 05 sie 2011, 10:21 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Umierać na oczach świata

6
swoja droga ciekawa rzecz- jesli jest kat, nalezy koniecnzie podkreslic, ze jest muzulmaninem.

a ze ofiary tez sa muzulmanami- mozna pominac.

i w ten sposob manipuluje sie informacjami zeby osiagnac okreslony efekt.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2011, 10:23 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Umierać na oczach świata

7
Czyżby należało być bardziej pobłażliwym dla muzułmańskich katów? Umierające z głodu miliony to już nie ofiary jednego szaleńca, mam nadzieję, że świat obudzi się wcześniej.
Głód na masową skalę - jak zauważył w latach 90. Amartya Sen, ekonomista i laureat nagrody Nobla - jest we współczesnych czasach zawsze efektem polityki. Sen zauważył, że w demokracjach głód się praktycznie nie zdarza - bo wolne media nagłośnią problem, a politykom zależy na głosach - więc zrobią wszystko, żeby pomóc głodującym.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2011, 11:34 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Umierać na oczach świata

9
Toteż zapewne dlatego, cytuję
Ale władza al-Szabab jest boska, i nie ma tam głosowania - więc nie ma też powodu, żeby pomagać tym, którzy umierają z głodu. Żołnierze al-Szabab mają co jeść.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2011, 13:46 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Umierać na oczach świata

10
z głodem walczyć chcecie czy ...
tam jest susza - totalna susza
a co się dzieje kiedy brak żywnosci i toczą się walki o wladzę ? - wszędzie i zawsze to samo -
kto ma władzę ma jedzenie i wtedy umacnia się na tronie itd -
władza- jedzenie - władza - jedzenie - władza
Ostatnio zmieniony 05 sie 2011, 17:57 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Umierać na oczach świata

12
Sprawa grubo przereklamowana. Sprawili sobie taki los to mają, a "fundację" zbijają krocie na białych frajerach, którym żal murzynów z Somalii.
t.oskar pisze:Przecież w/g fundamentalistow islamskich, to "dobry uczynek" Po śmierci od razu do raju....:koran:
Wg katolickich identycznie :christ1:
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 17:26 przez Kamil_865, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Umierać na oczach świata

13
Kryzys humanitarny w Somalii trwa od wielu lat. Nie pomogły tu ani interwencja etiopska, ani nawet amerykańska. http://www.stosunkimiedzynarodowe.info/ ... p=problemy To kraj rządzony przez watażków związanych z Al-Kaidą, bezpieczne schronienie piratów porywajacych statki dla okupu i w ogóle kraj poza oddziaływaniem jakiejkolwiek cywilizacji. Trzeba wiec sprawę pozostawić wlasnemu biegowi. Jeśli tam jest głód , to nie wina naszej cywilizacji, ale może wreszcie ten głód doprowadzi do buntu przeciw "bojownikom Allaha". Dopiero taki bunt należy poprzeć. A do tej pory trzeba czekać obserwując na rozwój sytuacji.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 18:13 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron