Re: Raje podatkowe - wróg kapitalizmu?

1
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]


Raje podatkowe..kuszą. Tylko czy poprawiają sytuację przeciętnych obywateli?
Zaczęło mnie to zastanawiać..
Ostatnio zmieniony 18 paź 2011, 5:49 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Raje podatkowe - wróg kapitalizmu?

2
dobry temat wiec go pociągnę...raje podatkowe sie kończa bo politycy coraz wiecej sie mieszają w bankowość i nie ma juz 100% pewności...najlepiej ulokować € w inwestycjach ...mnie kilka lat temu system oszczędnościowy tu na wyspie zmusił do przeniesienia € z banków tu do innych państw...nieruchomości i złoto to jedyne bezpieczne lokaty...
http://www.arteus-capital.com/pl/cegunkrol.php
Ostatnio zmieniony 19 lut 2012, 22:10 przez cayman, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Raje podatkowe - wróg kapitalizmu?

4
Pomyślmy...jeden przedsiębiorca musi płacić większy podatek bo ktoś nie chce go płacić a jeśli ten co nie chce jest obrzydliwie bogaty niczym Bono to wielu przedsiębiorców musi się składać dodatkowo na niego.
Nie wiem czy wysokie podatki to dobra rzecz dla uczciwego przedsiębiorcy.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 14:47 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Raje podatkowe - wróg kapitalizmu?

6
Wysokie podatki to przede wszystkim cios w plebs. Taki bogacz moze miec 10 ton zlota w piwnicy nie zaplaci ani grosza. Zaplaci zdolny z biednego domu, jezli tez bedie chcial miec tyle zlota, bo go podatek dochodowy uwali (PPP chce 50%), a poza tym trzeba za cos zyc, wiec podatki handlowe (VAT, akcyza), a do ceny wliczmy tez 44% podatek od zarobkow (tak, bo skladki przymusowe to podatki z definicji), bo ktos to musi wyprodukowac, posredniczyc i sprzedac. Jezeli dorabiasz sie na swojej firmie to opricz czystej pensji pracownika masz 44% podatku od jego zarobkow, musisz doliczyc do ceny VAT 23% oraz czasem akcyze i oplaty koncesyjne, podatek CIT 19% i oczywiscie koszty np. dostawcow, ktorzy tez maja te same obciazenia. No potem sproboj przekonac mnie do siebie niskimi cenami, powodzrnia bankrucie...
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 17:06 przez Kamil_865, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Raje podatkowe - wróg kapitalizmu?

8
To niech rzad obnizy podatki, to bogacz bedzie je placic w Polsce, a nie w Ksiestwie Liechtenstein. Niemniej Polska winna obnizyc podatki w ogole i zostawic ludziom wolnosc w miejsce (nadmiernego) bezpieczenstwa oraz oprzec podatki na spraeach bezwglednych, np. posiadanym majatku + niski podatek handlowy, ale juz bez kosztow pracy.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 17:35 przez Kamil_865, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Raje podatkowe - wróg kapitalizmu?

9
z rosji jakoś bogacze nie uciekają a nawet jeden im przybył. Kilkanaście % podatku w rosji robi wrażenie nawet dla Gerard'a Depardieu.

Pamiętam jak Tusk obiecywał że wprowadzi podatek liniowy w którychś wyborach, Temat umarł gdy sie dorwał do władzy. Obiecanki cacanki a polak naiwny wierzy kłamcom.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 17:52 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Raje podatkowe - wróg kapitalizmu?

12
Chiny są przykładem tego, czym mogłaby być Polska, gdyby do Solidarności strzelano, a nie negocjowano. Oni są socjalistyczni, ale idą ku kapitalizmowi, a Polska na kilka lat szła w kapitalizm i potem znowu w stronę socjalizmu, a od wejścia do UE to już bieg..
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, 20:03 przez Kamil_865, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Raje podatkowe - wróg kapitalizmu?

13
Momentami Polska kojarzy mi się z Chinami - gospodarka idzie do góry a ludzie nadal biedni, choć am jednak paru miliarderów się namnożyło a nie jak u nas.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2013, 0:09 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron