Re: Pedofilom "rządzącym" można więcej...

1
Wydawałoby się, że to w czasach obecnych nie jest możliwe. A jednak...
.....Z materiałów sprawy wynika jasno, że dziewczynka była wielokrotnie molestowana seksualnie i gwałcona przez Ūsasa, jak też to, że odbywało się to w domu matki dziewczynki Laimutė Stankūnaitė i za jej wiedzą. Chociaż jej nie postawiono zarzutów, jednak nie można wykluczyć, że podczas rozprawy ten fakt zostanie ustalony. Dlatego nie dziwi, że przed początkiem procesu są podejmowane próby oddania dziecka pod opiekę matki, żeby to ona w poniedziałek w sądzie reprezentowała interesy poszkodowanej. Czyli świadczyłaby w sprawie, w której musiałaby być oskarżoną — wyjaśnia „Kurierowi” Neringa Venckienė. Mówi, że jako sędzina z kilkunastoletnim stażem nie pojmuje niektórych spraw, jakie dzieją się wokół niej i dziewczynki.


— Chociażby to, że sąd w Kiejdanach wydał orzeczenie o ustaleniu miejsca zamieszkania dziewczynki z jej matką. Wyrok ten nie jest prawomocny, więc złożyliśmy apelację i czekamy na orzeczenie sądu wyższej instancji w Poniewieżu. Niemniej sąd w Kiejdanach wydał kolejne orzeczenie o wykonaniu poprzedniego orzeczenia w trybie natychmiastowym. Zaś nasze odwołanie się od tej decyzji powierzono rozpatrzeniu temu samemu sędziemu, który wydał poprzednie orzeczenie, więc odwołania nasze zostały przez niego odrzucone. To są rzeczy, jakie trudno zrozumieć. Brak w nich nawet zwykłej logiki — zauważa Venckienė. W jej opinii, dzieje się to wszystko tylko dlatego, że ujawniając fakt molestowania swojej córki przez biznesmena i polityka Andriusa Ūsasa, sędziego Jonasa Furmanavičiusa oraz dotychczas nieustalonego „wujka Aidasa”, Drąsius Kedys poruszył potężny klan pedofilski, który zabił samego Kedysa, a teraz stara się odebrać poszkodowaną dziewczynkę, żeby zamknąć jej usta.....
http://kurierwilenski.lt/2012/02/10/%e2 ... iedzialek/
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 19:50 przez krakruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kosovo je SRBIJA !

Re: Pedofilom "rządzącym" można więcej...

2
Zarówno pedofilia, jak i molestowanie to często bardzo trudne "tematy". Oczywiście pomijam tu przypadki ewidentne, jednoznaczne. Spotykałem się niestety jednak z brutalnym wykorzystywaniem dzieci do rozgrywek małżeńskich czy "rozgrywek" pomiędzy dziećmi i rodzicami. Znam również przykłady, kiedy to nasza nadzwyczaj "wyedukowana" młodzież "korzysta" z tematu molestowanie w walce między sobą czy z nauczycielami. Nie wspomnę już o tego typu potyczkach politycznych, z którymi też można spotkać się w mediach. Do tego rodzaju spraw, jak do wszystkich spraw rodzinnych, ja osobiście staram się zawsze podchodzić bardzo ostrożnie.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 21:16 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Pedofilom "rządzącym" można więcej...

5
Jedynie co mogę, to okazyjnie odesłać do:
http://stoppedofilom.wordpress.com/2011 ... sekwencje/
Pedofilskie partie i organizacje, pedofilskie święta ... a to wszystko w świetle prawa oraz "akceptacji".
Mnie już nic nie zdziwi.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 23:24 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Pedofilom "rządzącym" można więcej...

7
krakruk pisze:Chyba, że ministrant oskarży księdza. Wtedy to news dnia, miesiąca i roku. ;)
Wielka mi sensacja... przecież to już "normalne"...
Ostatnio zmieniony 16 lut 2012, 22:30 przez Kukri, łącznie zmieniany 1 raz.
Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron