Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

1
http://www.sfora.pl/Wymarla-jedna-trzec ... owo-a42937

http://niewiarygodne.pl/kat,1031991,tit ... caid=6e64e

Żarty to nie są, chemia i modyfikacja roślin w rolnictwie zabija owady na skale exterminacji.
Niedługo owoce takie jak jabłka będą widywane tylko na zdjęciach jak tak dalej pójdzie tendencja w sztuczność.
Natura nie jest sztuczna i nie toleruje sztuczności, człowiek też jest częścią natury, to co zabija owady zabija też ludzi ale ludzie tego mało widzą bo śmierć pojawia się z opuźnieniem.
Widać za to statystyki wzrostu zachorowań odkąd weszły w użycie chemiczne substancje ochrony roślin.
To co miało pomagać człowiekowi pomaga tylko tworzyć zyski i przy okazji zabija ludzi powoli systematycznie.
Owady są tu najsłabszym ogniwem i świetnie widać tragedie ekosystemu na ich obserwacji.

Moim zdanie sytuacja jest na tyle poważna że tym powinien zająć sie rząd, chyba że rząd jest przeciwko życiu i ludziom.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 22:52 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

3
jak człowiek jest sztuczny, to i natura jest sztuczna;) jest moda na sztuczność..wszędzie...w zachowaniu, w gestach, w ubiorze, w słowach, w relacjach, w działaniach
Ostatnio zmieniony 06 maja 2012, 20:51 przez Aileen, łącznie zmieniany 1 raz.
Z myślenia do odczuwania, z odczuwania do istnienia, z istnienia do nie-istnienia, i docierasz. Znikasz i docierasz. Po raz pierwszy Cię nie ma i po raz pierwszy naprawdę Jesteś.

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

5
ano juz jest;) przeceiż po co to wszystko;) autodestrukcja wita;) każdy się infekuje na wiele możliwych sposobów;) teraz doszło ze infekuje nas tez i system i kraj i władza...
Ostatnio zmieniony 06 maja 2012, 21:11 przez Aileen, łącznie zmieniany 1 raz.
Z myślenia do odczuwania, z odczuwania do istnienia, z istnienia do nie-istnienia, i docierasz. Znikasz i docierasz. Po raz pierwszy Cię nie ma i po raz pierwszy naprawdę Jesteś.

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

6
Ostatnio oglądałem program o pszczelarzu, który zażądał ujawnienia dokumentacji dot. dopuszczonych do obrotu środków chemicznych.
Żeby nie być gołosłownym:
Jeden z pszczelarzy, powołując się na Ustawę o dostępie do informacji publicznej, od półtora roku żądał okazania dokumentów, na podstawie których minister dopuścił chemikalia powodujące zdaniem niektórych naukowców masową śmierć pszczół.
...
Minister twierdzi jednak, że wyniki badań są własnością koncernów i nie mogą być ujawnione.

Teraz jednak będzie musiał to zrobić, bo taki wyrok wydał niedawno Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Oprócz tego pszczelarz 25 maja 2011 r. złożył skargę na wszystkie zezwolenia dopuszczeniowe wydane po 28 grudnia 2009 r. Zażądał wycofania z obrotu środków dopuszczonych na polski rynek po tej dacie, a przed 29 czerwca 2011 r., czyli wejściem w życie ministerialnego rozporządzenia regulującego wydawanie zezwoleń. Skoro wbrew unijnej dyrektywie minister nie wydał na czas (przed końcem 2009 r.) przepisów wykonawczych do Ustawy o ochronie roślin, to wszystkie chemikalia rejestrował po tej dacie bezpodstawnie – uważa pszczelarz.

Jest ich w sumie 374, w tym 30 zawiera neonikotynoidy. Sąd poinformował, że każdej ze spraw zostanie nadany odrębny bieg – co oznacza, że będą to aż 374 procesy sądowe. – „Faktycznie tym zarządzeniem sąd uniemożliwia mi dojście do prawa i sprawiedliwości – mnie nie stać na 374 x 200 zł = ok. 75 tysięcy zł wpisu sądowego” – mówi pszczelarz.
http://nowyobywatel.pl/2012/04/27/pszcz ... ywa-fakty/

To nie przelewki. Dzieje się coś niepokojącego. Znowu śmierdzi korupcją i łapówkarstwem na wysokich szczeblach urzędniczych. Smród to nieznośny, bo chemiczny a opary trujące.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2012, 21:12 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

13
co do tego pszczelarza to warto by sie całe społeczeństwo złożyło na sprawe sądową przeciwko ministerstwu rolnictwa a potem sprawa przeciwko sądowi by zmienił durne zasady rasistowskie eliminując dostęp do sprawiedliwości ludziom.
Nikt nawet rząd ani żaden sąd nie powinien być ponad prawem a na to wygląda że tak jest w polsce, więc to chyba nie rząd ale organizacja przestępcza, wrzód na dupie obywateli.
Problem w tym że ludzie nie potrafią rządzić skoro rządzą nimi pieniądze nieuczciwych handlarzy śmiercią.
Dbanie o zatrudnie w trujących przedsiębiorstwach bo dają miejsce pracy jest krótkowzroczne i głupie.
Takie firmy i korporacje powinno sie zamykać.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2012, 1:09 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

14
Byłem zdumiony brakiem owadów na działce. Drzewa okryły się kwieciem, a pszczół i trzmieli nie było....
To wysoce niepokojący sygnał.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2012, 12:00 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

15
a do mnie wpadały już osy przez otwarte okno ale u mnie nie ma rolnictwa wielko obszarowego i są lasy gdzie owadów jest od cholery. Jak na razie to jedyne bezpiecznie miejsce dla owadów. Jak nie ma lasów w pobliżu to owadów jest znacznie mniej, nie tylko pszczoły zapylają rośliny, ale większość owadów mieszka w lasach i robią wypady na pola do pewnej odległości od lasu.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2012, 11:43 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

16
Owady wymierają, to fakt. Ale do wymarcia naszej planety jeszcze droga bardzo daleka, a już na pewno nie stanie się to za naszego życia, chociaż jestem pewien, że na jego długość będzie miało wpływ wszystko to, co tak szkodzi wspomnianym owadom.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2012, 21:47 przez hubertus93, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć"

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

18
U mnie pszczoły padają częściej niż deszcz...a GMO jest zdrowe bo amerykańscy naukowcy mają dowody(tak jak kiedyś mieli dowody na nieszkodliwość azbestu).Niebo wygląda jak pajęczyna,smugi kondensacyjne przez 12 godzin wiszą i nie mogą się rozpłynąć,kiedyś znikały po 3 minutach,dziś nie potrafią,starzeją się,potrzebują więcej czasu.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 13:17 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

19
Mezamir pisze:U mnie pszczoły padają częściej niż deszcz...a GMO jest zdrowe bo amerykańscy naukowcy mają dowody(tak jak kiedyś mieli dowody na nieszkodliwość azbestu).Niebo wygląda jak pajęczyna,smugi kondensacyjne przez 12 godzin wiszą i nie mogą się rozpłynąć,kiedyś znikały po 3 minutach,dziś nie potrafią,starzeją się,potrzebują więcej czasu.
GMO nie musi być zagładą? :idea:
Jemy obce DNA, pijemy mliko i jakoś nie rosną wszystkim rogi. hihi
Poniżej zdrowe GMO
Obrazek
Łosiu pomajabłkosceptyk
Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 15:59 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

21
a czy GMO to pestycydy? - jaki ciekawy tytuł wątku

pscółka z wrażenia może paść

i to będzie ostania - warto miarkować bo problem z pscółkami poważny i GMO im chyba jeszcze nie zaszkodziło

pytam bo zaulowana jestem terytorialnie - usia siusia mi nie w głowie
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 19:59 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

22
merkaba pisze:a skand wierz mojemu sąsiadowi z padło z 30 % pszczół
a terz ze i sami pszczelarze umierają a nikt nowy sie za to nie zabiera
miałam znajomego który przez ponad 20 lat w mazurskich lasach hodował pszczoły, na początku lat 80 stracił połowę pasieki, rok później drugie pół, został mu jeden ul, okazało się że takich pszczelarzy było więcej, badali wszystko, winy nie było na kogo zrzucić, nawet na Czernobyl bo to było wcześniej i okazało się, że przyczyną była choroba pszczół u nas wcześniej nie występująca na taką skalę a dodatkowym czynnikiem wyjątkowo mroźne zimy jedna po drugiej.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 22:04 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

23
victoria pisze:
merkaba pisze:a skand wierz mojemu sąsiadowi z padło z 30 % pszczół
a terz ze i sami pszczelarze umierają a nikt nowy sie za to nie zabiera
miałam znajomego który przez ponad 20 lat w mazurskich lasach hodował pszczoły, na początku lat 80 stracił połowę pasieki, rok później drugie pół, został mu jeden ul, okazało się że takich pszczelarzy było więcej, badali wszystko, winy nie było na kogo zrzucić, nawet na Czernobyl bo to było wcześniej i okazało się, że przyczyną była choroba pszczół u nas wcześniej nie występująca na taką skalę a dodatkowym czynnikiem wyjątkowo mroźne zimy jedna po drugiej.
Najprawdopodobniejszą tego przyczyną była warroza nie mająca nic wspólnego z GMO http://pl.wikipedia.org/wiki/Warroza
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 15:16 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

26
Odnawiam temat GMO, gdyż niebawem mogą zapaść w Polsce decyzje w tym temacie.
W mediach mainstreamowych oczywiście cisza - gdyż zajmują się istotniejszymi problemami dla kraju typu: z czego utrzymywał się agent Tomek, gender, co o Polakach pracujących na wyspach palnął premier Wielkiej Brytanii... itp... itd...
Ósmego lutego będą miały miejsce konsultacje społeczne w Pałacu Prezydenckim. Po stronie GMO wystąpi 6 ekspertów, przeciwników będzie tylko 3. Przeciwników, zwolenników zdrowego rozsądku i zdrowej żywności. Istnieje poważna obawa, że będzie to podobny skandal do tego jaki wybuchł wokół ACTA. Polska stanie się wówczas śmietnikiem pełnym modyfikowanej genetycznie żywności, której wiarygodnego pożytku tak naprawdę przeciętny Kowalski nigdy może się nie doszukać. Nasze sklepy pełne są zaproszkowanych produktów które poza biznesem dla producentów i handlowców z pewności pomnażają rzesze alergików i pacjentów finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Osoby zorientowane w tematyce GMO wiedzą doskonale, że nasiona GMO sprzedawane i uprawiane są na prawach licencji, w związku z czym rolnik zobowiązuje się do uiszczenia odpowiedniej opłaty firmie, która stworzyła dany rodzaj uprawy. Ta oczywista z pozoru rzecz czasem nie bywa jednak to oczywista.

Dokumentujący to stwierdzenie może być przypadek kanadyjskiego farmera Percy'ego Schmeisera, który został oskarżony przez biotechnologiczny koncern Monsanto o nielegalne uprawianie na swoim polu zmodyfikowanego genetycznie rzepaku. Schmeiser utrzymywał, że swoje pole uprawia w ten sam sposób od lat i pojawienie się na nim GMO mogło być związane jedynie z pyłkami, samosiejkami, pochodzącymi ze znajdującego się nieopodal gospodarstwa uprawiającego taki właśnie zmodyfikowany rzepak. To nie przekonało sądu i farmer został zmuszony do uiszczenia Monsanto opłat patentowych. Najwyraźniej winien nie dopuścić do samozasiania albo wyplewić samosiejki.
źr: http://orwellsky.blogspot.ru/2012/01/gm ... lkich.html
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 13:48 przez Mistyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: Owady wymierają (pestycydy GMO) GROZI NAM GŁÓD I DROŻYZNA

30
wina Tuska czy moja? - bo ja bym poczytała więcej i kiwnęła palcem w swoim bucie zamiast za kelnera robić "kolega"


Obrazek
ile tego spuszczasz do rzeki?

marzy mi się od lat taka reklama, w której tiry prosto z fabryki jadą nad Wisłę i sru - miesięczną porcje bym ustawiła i anioła domowego co to wysypuje, wylewa troskliwie

"nie szukaj co inni mogą zrobić dla pszczół pomyśl czy ty nie możesz chociaż czegoś nie robić przeciw nim"
Ostatnio zmieniony 17 sty 2014, 11:20 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron