Re: Sytuacja w Grecji.

1
W dniu dzisiejszym miała miejsce wizyta Pani kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Odbyła się w atmosferze masowych protestów oraz zamieszek.
http://tvp.info/informacje/swiat/angela ... ji/8747731
Jak Grecja sobie radzi z kryzysem ?
Ostatnio zmieniony 09 paź 2012, 20:01 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Sytuacja w Grecji.

4
W Niemczech rośnie państwo w państwie, a pomagać chcą, za częściowo nie swoją kasę. Prawdziwi bohaterzy. Kiedyś to pompowanie kasy się skończy, bo za dużo państw będzie się chciało podłączyć do zbiornika.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2012, 17:45 przez Reiv, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sytuacja w Grecji.

5
Hmm...Niemcy od zawsze zyli z eksportu...Dzisiaj poprostu wkładają pomoc w koszty produkcji wiec tak czy siak płaci ten co kupuje w aaaniemczech (samochody. maszyny,chemie,optyke,statki,pólprodukty z Indii,Chin,Bangaldeszu etc ladujące w Hamburgu ...)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2012, 13:08 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Sytuacja w Grecji.

7
kasa już się skończyła,Niemiecki Rząd planuje export Rencistów do Polski.Nie ma kasy na dziadków.To nie jest żart,Rencistów w Niemczech nie stać na Dom Starców.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2012, 17:58 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sytuacja w Grecji.

8
Kurczę, u nas jest niezły burdel, a tam to już ostatnie stadium :lato:
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 15:04 przez spirytysta, łącznie zmieniany 1 raz.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

Re: Sytuacja w Grecji.

9
No i Grecy podłozyli nogę UE ... Czy UE utrzyma się w pionie po tym potknięciu? Jedno jest pewne, Grecy skończą z zaciskaniem pasa, w koncu postawili na radykalną lewicę :)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, 18:30 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Sytuacja w Grecji.

11
hehehehe....Ale maja dochód narodowy większy niz Polska i bilion złotych które pokazuje Balcerowicz to tak mniej wiecej 250 mld Ero czyli porównywalana z Grecją góra długów ...a my jakoś spimy spokojnie ...

PS Dochód narodowy Grecji per capita to 25 126 a Polski 23 273

http://pl.wikipedia.org/wiki/PKB_per_capita
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, 22:01 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Sytuacja w Grecji.

12
Crows pisze:najpierw niech spłaca długi , przez wiele wiele lat lekko sobie żyli na kreche
Powinni pokazać Rockefellerkom gest Kozakiewicza.Reszta też.I co w ten czas :)?Straszny kryzys.Poziom życia i tak wyższy jak na naszej tej zielonej coś tam coś tam ...
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, 22:10 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Sytuacja w Grecji.

13
Moze maja dosc utrzymywania europasozytow?
Najbardziej sensownie zabrzmiala wypowiedz jakiegos greckiego polityka, o tym jak to kolejne unijne kredyty szly na splate poprzedniego zadluzenia.
Dobrze ze Grecy nie dali sie wpuscic w unijny kanal, na kilometr cuchnacy przekrętem. I dobrze ze wola robic na siebie, a nie na pasożyty.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, 23:32 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sytuacja w Grecji.

17
Pierniczenie niektórych mnie dobija. Grecy oszukiwali system przez lata. Żyli na koszt dłużników. Ściągali pieniądze z dopłat rolnych za ziemie pod uprawę winorośli... która przy kontroli okazywała się kawałkiem morza. Dawali sobie dodatki za przysłowiowe sranie w banie. To naród który sam się wpędził w horror. Nikt ich tam nie pchał. A teraz pretensje do europy? Pogięło ich. Tak samo jak pogięło tych którzy uważają iż frankowicze powinni być spłaceni przez państwo. Nonsens - wystarczy mi by państwo zmusiło banki do przestrzegania prawa w oszukańczych umowach jakie mi dali bo nie jestem bankowcem i pewnych rzeczy nie zrozumiałem gdy podpisywałem. Głupota moja ale grzech ich. Podobnie z Grekami. Jeśli nawet banki europejskie dały im papiery na wariackich warunkach to od tego państwa mają prawników by to wykrywali. Głupota Greków - ot co.

Powinni być wykopani z euro w podskokach i z unii też. Ale długi muszą spłacić i to nominowane w euro a nie w jakichś ich talarach.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2015, 23:38 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Sytuacja w Grecji.

19
A ja tam podtrzymuje swoje zdanie. I widze dwie opcje
- albo Eurokolchoz przekalkuluje szybciutko, i dogadaja sie
- albo Grecja zapoczatkuje odrodzenie sie wolnej Europy.
Daj Boze to drugie.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 0:18 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sytuacja w Grecji.

21
A ja tam podtrzymuje swoje zdanie. I widze dwie opcje
- albo Eurokolchoz przekalkuluje szybciutko, zmieknie - i dogadaja sie
- albo Grecja zapoczatkuje odrodzenie sie wolnej Europy.
Daj Boze to drugie.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 0:20 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sytuacja w Grecji.

22
wolność w europie będzie wtedy gdy se ludzie uświadomią co ich zniewala i to odrzucą. Niestety to co zniewala jest jednocześnie najmocniej pożądane.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 0:37 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sytuacja w Grecji.

24
Crows, to prawda - madrych wszystko łączy, glupcow wszystko dzieli. A uwazasz, ze dzisiejsza Europe wiecej laczy niz dzieli? Ze narody europejskie rzeczywiscie wspolpracuja dla wspolnego dobra? Bo z mojej afrykanskiej perspektywy wyglada na to, ze raczej zywia pasozyta, realizujac jego, a nie swoje cele. Marny to dom, gdzie gospodarz bardziej dba o wspolne niz o swoje. Wspolne buduje sie poprzez swoje, a nie kosztem swojego.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 7:32 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sytuacja w Grecji.

25
Tylko że Grecja nie ma zamiaru wychodzić z Unii, a chodzi im tylko o kasę :)
Greckie władze oświadczyły, że poważnie zastanawiają się nad pozwaniem Europejskiego Banku Centralnego za utrzymanie kwoty pożyczek ratunkowych dla greckich banków na dotychczasowym poziomie (90 mld euro), bez jej zwiększania o 6 mld euro, o co prosiły Ateny i co pozwoliłoby bankom nadążyć z uzupełnianiem zmniejszających się depozytów.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/janis-w ... rgu/03jcmv
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 8:51 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Sytuacja w Grecji.

26
Biorąc pod uwagę jak Grecja skorzystała z Planu Marshall`a, w świetle innych państw...to
raczej nie mam wątpliwości co do jej przyszłości w XXI wieku.
Tak wiec "Grecja drogowskazem" dla innych-jest troszkę śmieszne, bo dyma wszystkich
jak jej się podoba, i od kiedy się podoba. I płacze dopiero gdy kozy sianka nie mają.
Państwu natomiast proponuje zapoznać się z "siłowym"/ choć chyba poprawniej będzie
bez cudzysłowu(taka wiedza ekonomiczna w narodzie), siłowym
wprowadzeniem Procedury Bail-in, na 2015-również dla Polski. A potem wróćcie do tematu Grecji..
Ale mnie to lata, ja biedna-nie mam oszczędności ,-)
Mimo tego co napisałam, nie jestem zwolennikiem lichwiarskiej ekonomii. Chodzi tylko o to,
ze albo wszyscy nie jesteśmy za lichwą i niech Grecja tonie(i tak). Albo jesteśmy- i niech Grecja tonie(i tak). Taka Grecja już jest.
To moja opinia na temat Grecji. Taki jej laur, lubi żyć :)
Polak cierpieć. Niemiec dowodzić, francuz nosić beret. Stereotypy?;)
Ostatnio zmieniony 01 lip 2015, 1:48 przez Przybieżeli, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sytuacja w Grecji.

28
Dlaczego nie? Sięgnijmy.
Jak gleboko są korzenie wiec, obecnego stanu (nie)posiadania, Grecji?
Chętnie posłucham i się pouczę:)
Jestem osobą , która jako pierwsza rzuci kamieniem w banksterow,
jednak Grecja to stan umysłu, i dlatego chętnie posłucham opinii innych ludzi:)
Ostatnio zmieniony 01 lip 2015, 10:36 przez Przybieżeli, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sytuacja w Grecji.

29
Alez prosze, jesli masz ochote, sprawdz
- jaka role odegraly prywatne lichwiarskie banki, jeszcze sprzed Eurokolchozu
- takze i to, jaki udzial w likwidacji gospodarki greckiej mialy restrykcyjne jak nigdzie indziej warunki, ktorymi obciazono ten kraj
Oczywiscie - to ze obecna transza pomocy poszlaby na splate poprzedniego zadluzenia - o tym wiedza chyba wszyscy.
Mysle ze po prostu chodzi o przejecie majatku Grecji, i stad cala ta historia.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2015, 10:53 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sytuacja w Grecji.

30
Dla pogłębienia: rowniez jesli ktos ma ochote - jest taki blog " Independent trader". Tam szczegolowo wyluszczono kto, co i czemu. Wprawdzie tekst dotyczycy Grecji jest sprzed kilku lat, ale to co sie dzieje obecnie to po prostu ciag dalszy.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2015, 11:07 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron