Re: dwa słońca

1
http://youtu.be/CoegqtbeR-M

ostatnio sporo filmów sie pojawiło w sieci z dwoma słońcami. Albo zbiorowa hipnoza przez projekt haarp.
Albo słońce spłodziło syna albo ...
Sądzicie że ludzie sobie nagle zaczęli jaja robić i bawią sie montażem filmów ? Czy to rządy manipulują ludźmi by wykorzystać okazje na wprowadzenie kryzysu ostatecznego. Podobno haarp może pokazać na niebie cokolwiek.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, 18:19 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

3
Niczym na Tatooine, tylko dlaczego nie jest cieplej? HAARP w teorii rzeczywiście może robić "cuda" w atmosferze, ale czy to w ogóle działa?
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, 20:27 przez Phyrafin, łącznie zmieniany 1 raz.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagi fhtagn.

Semper In Altum

Re: dwa słońca

4
Na Tatooine były dwa księżyce, a nie słońca... :D
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, 22:44 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: dwa słońca

11
Poetycko, Mickiewicz pisał o nocach nad Świtezią:
Ktokolwiek będziesz w Nowogródzkiej stronie,
Do Płużyn ciemnego boru
Wjechawszy, pomnij zatrzymać twe konie,
Byś się przypatrzył jezioru.

Świteź tam jasne rozprzestrzenia łona,
W wielkiego kształcie obwodu,
Gęstą po bokach puszczą oczerniona,
A gładka jak szyba lodu.


Jeżeli nocną przybliżysz się dobą
I zwrócisz ku wodom lice:
Gwiazdy nad tobą i gwiazdy pod tobą,
I dwa obaczysz księżyce.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 14:25 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: dwa słońca

13
Takie samo złudzenie optyczne jak podczas przechodzenia promieni slonecznych przez atmosfrerę i chmury...
Fatamorgany to nie tylko obrazy generowane przez powietrze unoszące sie nad rozgrzanym piaskiem. To także obrazy "pojawiajace się" w atmosferze. Tak jak rzekome pojawianie się Madonny nad Jasną Górą podczas "potopu" szwedzkiego. Albo "słynny" w październiku 1959 roku "cud" na kościołem na Nowolipkach w Warszawie.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 14:49 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: dwa słońca

14
Ja tam mam trzy słońca. Żona, córka i centralna gwiazda Układu Słonecznego :)
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 19:37 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: dwa słońca

15
wolno sobie pomarzyć - też jestem za tym - byle po wyłączeniu serialu nie szukać numeru telefonu do tego doktora 'co wiesz taki przystojny'

ja wiem, że ziemia jest płaska, ja wiem że oni nie lądowali na Księżycu

ale to takie świetne czasem po udawać, że wierzę w satelitę

no przecież nie możliwe, ze toto ktoś tam uwiesił jak lampę

i widzi gdzie parkuję furę

oszaleć przyjdzie

będą mi słoneczka wydzielać

o co to nie
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 19:50 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: dwa słońca

16
Abesnai pisze:Ja tam mam trzy słońca. Żona, córka i centralna gwiazda Układu Słonecznego :)
Skoro jest córeczka, to jedno z tych słoneczek kiedyś ZASZŁO :hhhh: Może zajdzie ponownie i będzie tym razem synek ? :ach:
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 19:54 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: dwa słońca

20
Jak by nie mowić jest to zjawisko czysto optyczne. Może naukowcy (specjaliści od zjawisk atmosferycznych) zechcą się na ten temat wypowiedzieć.
P.S.
nareszcie ktoś okna otworzył i nadzieja bzykła promykim
Nieco wcześniej pisałem o zachodzącym słoneczku. Jak wiadomo, aby ono zaszło, trzeba najpierw POBZYKAĆ :sex:
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 20:27 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: dwa słońca

21
t.oskar pisze:
Abesnai pisze:Ja tam mam trzy słońca. Żona, córka i centralna gwiazda Układu Słonecznego :)
Skoro jest córeczka, to jedno z tych słoneczek kiedyś ZASZŁO :hhhh: Może zajdzie ponownie i będzie tym razem synek ? :ach:
Aaaa dziękować :D Pomyślimy, może coś w tym temacie zrobimy :P
t.oskar pisze:Jak by nie mowić jest to zjawisko czysto optyczne. Może naukowcy (specjaliści od zjawisk atmosferycznych) zechcą się na ten temat wypowiedzieć.
P.S.
nareszcie ktoś okna otworzył i nadzieja bzykła promykim
Nieco wcześniej pisałem o zachodzącym słoneczku. Jak wiadomo, aby ono zaszło, trzeba najpierw POBZYKAĆ http://macg.net/emoticons/sexinbed
Z punktu widzenia amatora - dyletanta, wyjaśnić można na poniższym przykładzie przyczyny (jak i zarówno skutki) konkretnego złudzenia optycznego. Jakiś czas temu obił mi się o uszy (i oczy) materiał dotyczący przyczyn zatonięcia Tytanica. Pozornie nic nie mające wspólnego z obecnym tematem, jednak ;)
Maltin cytuje trzech członków załogi "Titanica", którzy feralnej nocy pełnili wachtę. Z ich słów wynika, że cały horyzont był zasnuty niezwykłą mgłą, mimo iż noc była jasna i bezchmurna. Pierwszy z marynarzy, George Symons, wspominał, że widnokrąg był "dosyć zamglony". Drugi, Frederick Fleet, zeznał w toku oficjalnego śledztwa, że aż do momentu zderzenia z górą lodową obserwował na horyzoncie "lekką mgłę". Uznał ten fakt za zjawisko na tyle istotne, że postanowił porozmawiać o nim z kolegą. Trzeci świadek, Reginald Lee, opisując górę lodową, wspominał, iż była to "ciemna masa, która wynurzyła się z mgły".

Zdaniem Maltina, pędzący "Titanic" na pewno zwolniłby, gdyby jego załoga miała świadomość tego, iż niska temperatura wody i powietrza powoduje załamanie się promieni świetlnych, a w efekcie powstawanie złudzeń optycznych. Co do zachowania statku Californian, tutaj również Maltin powołuje się na relacje świadków, z których wynika, że brak jakiejkolwiek reakcji ze strony mniejszej jednostki był spowodowany tym samym zwodniczym działaniem natury. Załoga Californiania, niewielkiego parowca, wiedziała, że luksusowy liniowiec przepływa gdzieś w pobliżu - zignorowała jednak jego światła i wystrzeliwane przezeń race.

Z obliczeń Maltina wynika, że dwa statki dzieliło jakieś 10 mil morskich, kiedy nagle oba zatrzymały się i zaczęły dryfować w kierunku Prądu Labradorskiego. Zimne miraże spowodowały, że załogi na obu jednostkach sądziły, że są znacznie bliżej siebie, oceniając dzielącą je odległość na mniej więcej 5 mil morskich. Jeden z oficerów "Titanica" wspominał wręcz, że widział światła iluminatorów "Californiana".
http://fakty.interia.pl/new-york-times/ ... 84123,6806

Złudzenie optyczne złudzeniem optycznym a Tytanic zatonął. Te zwodnicze mgły ;)

No i daleko nie trzeba szukać w temacie. Na poniższym macie ... trzy :)
Obrazek
Również można spotkać cztery bądź więcej. Ładne i spektakularne zjawisko trzeba przyznać, w zupełności naturalne.

Słońce poboczne, jedno z najczęściej zaobserwowanych zjawisk optycznych typu halo.
http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82o%C5%84ce_poboczne
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 22:13 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: dwa słońca

22
Na tym zdjęciu najnizej widac zjawisko znane od dawna i zwane "halo słoneczne".
Tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Halo_(zjawisko_optyczne) http://zmianynaziemi.pl/kategoria/halo-sloneczne masz naukowe wyjaśnienie tej "zagadki"
To co opisujesz jest od dawna znanym zjawiskiem parhelionu. http://en.wikipedia.org/wiki/Sun_dog
Pies niedz lub Sundog , nazwa naukowa parhelion (liczba mnoga Parhelia ) z greckiego παρήλιον (parēlion) , co oznacza "obok słońca", od παρά (para) , co oznacza "obok", a ἥλιος (Helios) , co oznacza "słońce", a także nazywa mock niedz [ 1 ] lub phantom niedz , [ 2 ], jest zjawisko atmosferyczne , które tworzy jasne plamki na niebie, często na świetlistym pierścienia lub halo na każdej stronie. Sundogs może wyglądać jako plama światła na lewo lub na prawo od słońca 22 ° odległe i w tej samej odległości nad horyzontem jak słońce, w aureoli lodu. Można je zobaczyć na całym świecie o każdej porze, ale nie zawsze są one oczywiste i jasne. Sundogs są najlepiej widoczne i są najbardziej widoczne, gdy słońce jest nisko.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2012, 13:35 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: dwa słońca

23
Te zjawiska "halo" występują w temp poniżej zera. W australii nie ma mrozu a jednak wszyscy widzieli dwa razy mniejszy obiekt obok słońca i to poruszający sie podobnie na antarktydzie. Zjawiska halo nie mają możliwości sie przemieszczać niezależnie od ruchu słońca
Halo jest kiepską interpretacją zdarzeń bo nawet nie przypomina kuli, na pierwszy rzut oka można stwierdzić że to załamanie światła słonecznego.

Ps. Macie równie śmieszne interpretacje lub śmieszniejsze ?
Ostatnio zmieniony 14 gru 2012, 16:23 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: dwa słońca

24
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=2506&p=81

rozglądaj się jeśli chcesz

na niebie rozwieszone mamy tyle oczu, że każdą gwiazdeńkę na raz tłum obserwuje

ogłasza się na wyścigi udokumentowane lub choć wypatrzone

to łatwiejsze - gwiazdy wypatrywać nowe niż krok po kroku znane rozgryzać

czasem ogromna wiedza jaką człowiek posiał zdaje mu się mniej warta niż fajerwerki

złudzenie
Ostatnio zmieniony 14 gru 2012, 16:35 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: dwa słońca

29
Ja?! pisze:Te zjawiska "halo" występują w temp poniżej zera. W australii nie ma mrozu a jednak wszyscy widzieli dwa razy mniejszy obiekt obok słońca i to poruszający sie podobnie na antarktydzie. Zjawiska halo nie mają możliwości sie przemieszczać niezależnie od ruchu słońca
Halo jest kiepską interpretacją zdarzeń bo nawet nie przypomina kuli, na pierwszy rzut oka można stwierdzić że to załamanie światła słonecznego.

Ps. Macie równie śmieszne interpretacje lub śmieszniejsze ?
Obrazek
http://discurrere.deviantart.com/art/Pa ... ?offset=40

;)
Ostatnio zmieniony 14 gru 2012, 20:01 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: dwa słońca

30
Te zjawiska "halo" występują w temp poniżej zera. W australii nie ma mrozu a jednak wszyscy widzieli dwa razy mniejszy obiekt obok słońca i to poruszający sie podobnie na antarktydzie.
Asinus asinorum in saecula saeculorum :rotfl1: Przecież to zjawisko występuje na wysokości wielu kilometrów, a tam zawsze panuje mróz, nawet nad tropikami!
Ostatnio zmieniony 14 gru 2012, 20:16 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron