Re: Izrael

4
no cóż to trudna prawda, ŻE ONI SĄ BARDZIEJ INTELIGENTNI OD RESZTY , KIEDY POLAK SIE KŁUCI O PIERDOŁY W PARLAMENCIE TO ŻYD ROBI BIZNES PLAN , KIEDY POLAK CHLEJE I LEZY W ROWIE ZYDEK ODKŁADA BY KUPIĆ JEGO DOM ..............
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, 19:01 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Izrael

5
Crows pisze:no cóż to trudna prawda, ŻE ONI SĄ BARDZIEJ INTELIGENTNI OD RESZTY , KIEDY POLAK SIE KŁUCI O PIERDOŁY W PARLAMENCIE TO ŻYD ROBI BIZNES PLAN , KIEDY POLAK CHLEJE I LEZY W ROWIE ZYDEK ODKŁADA BY KUPIĆ JEGO DOM ..............
Mi się wydaje ze to nie tyle kwestia inteligencji co chęci, naprzykład ja poprostu chce mieć dobrze, nie zalerzy mi na tym aby wykupić dom sąsiada czy być jakimś bogatszym od reszty, i zapewne większość mięszkańców tego kraju tak właśnie ma, pewnie nawet większość Zydów tak ma, ale elity to co innego, te nasze myślą tylko o sobie, a ich elity troche myślą tez o swoich ;)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, 19:09 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Izrael

6
Rosjanie wykupią Anglię, Chińczycy USA, a Żydzi być może Polskę. Ponieważ i tak byli tu od stuleci, to z tych trzech opcji, "nasza" jest chyba najmniej bolesna.
Zresztą Polacy już od ponad tysiąca lat padają na kolana przed pewnym Żydem i jego matką, także Żydówka, nota bene z rodu Dawida.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 16:39 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Izrael

7
Conan Barbarzynca pisze:
Crows pisze:no cóż to trudna prawda, ŻE ONI SĄ BARDZIEJ INTELIGENTNI OD RESZTY , KIEDY POLAK SIE KŁUCI O PIERDOŁY W PARLAMENCIE TO ŻYD ROBI BIZNES PLAN , KIEDY POLAK CHLEJE I LEZY W ROWIE ZYDEK ODKŁADA BY KUPIĆ JEGO DOM ..............
Mi się wydaje ze to nie tyle kwestia inteligencji co chęci,
tylko chęci ? wielu by chciało ale nie moga bo sa słabi na umysle , zastanów sie dlaczego światem nie rządzą arabowie pomimo takiego bogactwa naturalnego ? albo dlaczego nie rządza murzyni chociaż jest ich tak wielu?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 16:43 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Izrael

8
Crows pisze:tylko chęci ? wielu by chciało ale nie moga bo sa słabi na umysle , zastanów sie dlaczego światem nie rządzą arabowie pomimo takiego bogactwa naturalnego ? albo dlaczego nie rządza murzyni chociaż jest ich tak wielu?
Rozmyślałem trochę nad takimi sprawami i powiem Ci ze niemam jakiegoś super wytłumaczenia jeśli chodzi o Arabów, aczkolwiek nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa bo świat się jeszcze wbrew wszelkim przepowiedniom nie kończy, a rozne ludy na przestrzeni dziejów mają swoje wzloty i upadki ;) Co do Zydów to jednak stary naród a wbrew pozorom światem nie rządzą, gdyby tak zliczyć wszystkie upadki i klęski to trochę tego było, a oni mimo to wciąz jako naród istnieją, a jak wiadomo kazdy upadek czegoś uczy :/ Tacy Polacy są w stosunku do nich narodem o wiele młodszym, ale napewno nie mniej inteligętnym, tez potrafiliśmy stworzyć mocny i bogaty kraj swego czasu :/
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 19:17 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Izrael

11
Nie wierze. Kaczka dziennikarska? Kto to uchwalil?
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, 7:19 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Izrael

14
Z tego co zrozumiałem...coś tam chyba... pomimo tego upału ,chodzi o obywateli polskich narodowości żydowskiej nie mieszkających obecnie na terenie zielonej wyspy :) .
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, 16:22 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Izrael

15
Wez Tymordoty - i co z tego? Dlaczego Polska ma placic za to, co nie bylo jej dzielem, paranoja jakaś?
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, 20:22 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Izrael

16
Ayalen pisze:Wez Tymordoty - i co z tego? Dlaczego Polska ma placic za to, co nie bylo jej dzielem, paranoja jakaś?
wydaje mnie się że to niemiecka forsa,my ją tylko dzielimy.Mam nadzieję że się nie mylę:). Zły bym był gdybym się mylił... :(
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, 20:27 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Izrael

17
Aha. Nie bardzo rozumiem czemu my, ale brzmi lepiej.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, 21:15 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Izrael

18
W całym powojennym okresie, począwszy od roku 1947 do roku 1975 ,Polska zawarła z 12 państwami umowy/układy odszkodowawcze za mienie i interesy cudzoziemskie, ocalałe i pozostałe po II wojnie światowej w Polsce ,a przejęte przez władze państwowe, powojennej Polski.Izba Reprezentantów Kongresu USA już w lipcu 2008 roku zaczęła przygotowywać rezolucję wzywającą władze polskie do zwrotu lub do wypłaty rekompensaty właścicielom mienia prywatnego – jak użyto terminu „zagrabionego przez III Rzeszę i rządy komunistyczne”. We wrześniu 2008 roku projekt ten został przyjęty i Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej przyjął taką rezolucję Nr 371
Rezolucja ta nie wspomina, że problem powojennych odszkodowań majątkowych za pozostałe i ocalałe po straszliwej niemieckiej, wojennej okupacji Polski, mienie amerykańskie zostało przez ówczesne polskie władze krajowe ,uznawane przez Stany Zjednoczone, zostało mocą układu odszkodowawczego zawartego przez rząd Polski z rządem Stanów Zjednoczonych już w roku 1960.spłacone w całości. Rezolucja ingeruje w wewnętrzne sprawy polskie, gdyż ujmuje się przede wszystkim jakby za mniejszością żydowską Polski międzywojennej, której mienie rzekomo zostało zrabowane przez polskie rządy. Należałoby to mienie wymienić i omówić publicznie. Stany Zjednoczone już od roku 1960 dysponują wykazem takiego mienia tej mniejszości przekazanego im przez ich powojennych, a przedwojennych polskich, obywateli oraz przez powojenne rządy polskie. Takim zestawem mienia dysponowały organizacje mniejszości narodowej w Polsce, a nam ten wykaz był dobrze znany i w Polsce on jest, powinien być upubliczniony, aby było wiadomym, za które mienie już raz Polska (obywatele polscy) zapłaciła i jakie pozycje tego upaństwowionego przez władze komunistyczne mienia majątkowego zostały póżniej, nie tylko po roku 1990 zwrócone ,a potem natychmiast sprzedane.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, 11:27 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Izrael

19
Swoja droga; moja rodzine sowieci wywiezli na Sybir, jedna z ciotek opowiadala mi, jak pozwolono im zbierac pozostale w ziemi zamarzniete ziemniaki. Az dziw, ze nikt za te ziemniaki nie zada teraz odszkodowania, pewnie jeszcze nie wpadli na to.
Lizanie tylkow przez rząd raczej nie buduje pozycji państwa. Jakby sie tak cofnac do krola Cwieczka, moze wypadly by te gwozdzie z trumny ktora przypominaja niektore polityczne glowy.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, 11:50 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Izrael

20
Było takie żydowskie powiedzenie : ulice wasze,kamienice nasze...I chyba się sprawdza....A rżądzacym chyba brązowa obwódka od włażenia w d...ę zalewa oczy...Przecież nie widzą tego że rozdrapano Polskę...Nam dano szynkę...im ziemię ,kamienice i przedsiębiorstwa..
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, 17:57 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Izrael

22
Nie wierze w to. Nie uwierzę, dopoki nie zobacze rzeczywiscie zmian w przepisach prawnych.
Gdyby okazalo sie to prawda - narod powinien wniesc zbiorowy pozew do Trybunalu.
Do czasu uwiarygodnienia tej informacji, sadze ze jest to albo klamliwa, albo zdeformowana informacja, majaca na celu budzenie wrogosci.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2014, 7:24 przez ayalen, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Izrael

23
Tu nie chodzi o to czy ktoś wierzy czy tez nie lecz o fakty , a fakt jest taki ze jak niosą wieści rząd się na to już zgodził aby żydom płacić emerytury .

http://www.se.pl/wydarzenia/politycy/se ... 06025.html

http://interia360.pl/polska/artykul/pol ... ydow,68490

Nie na darmo rząd obecny wprowadził przepisy aby Polacy pracowali praktycznie do śmierci .
Ostatnio zmieniony 13 cze 2014, 9:12 przez artin, łącznie zmieniany 1 raz.
Cyceron

Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem

Re: Izrael

24
artin pisze:Tu nie chodzi o to czy ktoś wierzy czy tez nie lecz o fakty , a fakt jest taki ze jak niosą wieści rząd się na to już zgodził aby żydom płacić emerytury .

.
jesli podajesz coś co nazywasz wieściami to czy nie pozostaje jeno wiara że to prawda ? wiec fakty czy wieści ?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2014, 17:14 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Izrael

25
Crows pisze:
artin pisze:Tu nie chodzi o to czy ktoś wierzy czy tez nie lecz o fakty , a fakt jest taki ze jak niosą wieści rząd się na to już zgodził aby żydom płacić emerytury .

.
jesli podajesz coś co nazywasz wieściami to czy nie pozostaje jeno wiara że to prawda ? wiec fakty czy wieści ?
Czyż wieść udokumentowana potrzebuje jeszcze wiary ?

Linki na potwierdzenie wieści dołączyłem aby nie opierać się tylko na wierze , z wiarom zawsze jest problem nie zawsze jest w nas wiara.

Ludziska nie wierzą latami a jak przychodzi czas wędrówki proszą Boga o wybaczenie .
Ostatnio zmieniony 13 cze 2014, 17:25 przez artin, łącznie zmieniany 1 raz.
Cyceron

Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem

Re: Izrael

27
[youtube][/youtube]
praca dyplomowa licencjacka mojego syna :)
(Architektura wnętrz Wrocław)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2014, 11:33 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Izrael

28
Będzie realizowany projekt twego syna ?

w Krzepicach jest już synagoga
Ostatnio zmieniony 14 cze 2014, 18:02 przez artin, łącznie zmieniany 2 razy.
Cyceron

Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem

Re: Izrael

29
czy bedzie realizowany to nie wiem ? , to pomysł na pracę dyplomową , to nie ma być synagoga tylko centrum kultury
a gdzie w Krzepicach jest jeszcze synagoga ? ? bo ja tu mieszkam ale nic o tym nie wiem ;)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2014, 18:58 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Izrael

30
Pozwoliłem sobie skorzystać z informacji internetowych gdyż byłem ciekaw gdzie te Krzepice lezą.
Chyba ze sa jeszcze inne Krzepice.

Z YT jest klip filmowy ""Synagoga w Krzepicach"" który został wklejony przez Ciebie dzisiaj 11:33:56

http://pl.wikipedia.org/wiki/Synagoga_w_Krzepicach

http://www.fzp.net.pl/historia/synagoga ... krzepicach

http://www.sztetl.org.pl/pl/article/krz ... enecka-1-/

zresztą to nie istotne .
Ostatnio zmieniony 14 cze 2014, 21:27 przez artin, łącznie zmieniany 1 raz.
Cyceron

Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron