Re: Rosja

2
na całym swiecie ludziki uprawiają sport , nie widzę w tym nic dziwnego
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 16:33 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja

3
Dziwne,dziwne...to co nam serwują media polskojęzyczne na temat Rosji daleko odbiega od rzeczywistości.W zasadzie zdaje się o Rosji wolno im albo źle albo nie dobrze.I w ten czas jest dobrze :Polska: .Jakoś tak :)...Ale jakby nie zaklinali tej rzeczywistości to obok Rosji trzeba będzie nadal żyć,nie zniknie...
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 16:41 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

4
masz jakieś produkty albo urządzenia rosyjskie w swoim domu albo w pracy ? ;)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 16:44 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja

5
Pare niezłych dupek jest to się chłopaki popisują :P Lubie Rosjan bo to Słowianie i wogule, co nie zmienia faktu ze to loch ciemny jest, w kazdym kraju są ciekawi ludzie ale całokształt jest niewesoły, przy tych bogactwach co oni mają to prawie wogule biedy powinno niebyć, szkoda mi ich az trochę bo siedzą w większym bagnie niz my, a mają wszelkie środki na pełen ful wypas, dali se wmówić ze dobry władca to taki co bije Rosjan i trzyma ich za mordę ;) To moze bylo dobre za Cara Piotra ale nie teraz.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 16:56 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

6
Crows pisze:masz jakieś produkty albo urządzenia rosyjskie w swoim domu albo w pracy ? ;)
Sprawdzę :)...Ale co to jest?Sprzeciw wysoki sądzie!Pytanie jest tendencyjne i niczego nie wnosi do tematu Kacap a sprawa Polska :satan:!
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 17:04 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

7
Conan Barbarzynca pisze:Lubie Rosjan bo to Słowianie i wogule, co nie zmienia faktu ze to loch ciemny jest, w kazdym kraju są ciekawi ludzie ale całokształt jest niewesoły, przy tych bogactwach co oni mają to prawie wogule biedy powinno niebyć, szkoda mi ich az trochę bo siedzą w większym bagnie niz my, a mają wszelkie środki na pełen ful wypas, dali se wmówić ze dobry władca to taki co bije Rosjan i trzyma ich za mordę ;) To moze bylo dobre za Cara Piotra ale nie teraz.
Bez obrazy ,ale zdaje się że mało wiesz.Tak na marginesie do tych uwag o nie wykorzystanym bogactwie. Ostatno Czesi kupili u nas kilka kopalń węgla kamiennego.Nam się już nie opłacało w nich wydobywać węgla :P...Wbrew pozorom my Polacy i Rosjanie jesteśmy bardzo do siebie podobni.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 17:23 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

9
mordotymoja pisze:
Conan Barbarzynca pisze:Lubie Rosjan bo to Słowianie i wogule, co nie zmienia faktu ze to loch ciemny jest, w kazdym kraju są ciekawi ludzie ale całokształt jest niewesoły, przy tych bogactwach co oni mają to prawie wogule biedy powinno niebyć, szkoda mi ich az trochę bo siedzą w większym bagnie niz my, a mają wszelkie środki na pełen ful wypas, dali se wmówić ze dobry władca to taki co bije Rosjan i trzyma ich za mordę ;) To moze bylo dobre za Cara Piotra ale nie teraz.
Bez obrazy ,ale zdaje się że mało wiesz.Tak na marginesie do tych uwag o nie wykorzystanym bogactwie. Ostatno Czesi kupili u nas kilka kopalń węgla kamiennego.Nam się już nie opłacało w nich wydobywać węgla :P...Wbrew pozorom my Polacy i Rosjanie jesteśmy bardzo do siebie podobni.
No szczegółowej wiedzy to nie posiadam, ale wystarczy spojrzeć na mapę, 140 milionów ludzi zajmuje ogromne terytorium, oni nie muszą wojować o surowce ani zdobywać wpływów, wystarczy poządna armia do obrony, zresztą mają te atomówki więc i tak kazdy by się zastanowił zanim by tam wlazł :/
No ale panoszą się tam rózne "klany" i sieją patologię na którą ich niestać, podobno ludzie boją się wstępować do wojska bo ich tam ktoś zamęczy, a przecierz takie imperium to teoretycznie powinno mieć super elitarną armię do której kazdy młokos marzy wstąpić ;)
A ze są podobni do nas to nie od dzisiaj wiadomo, w Polsce tez mamy swoje patologiczne "klany" które się tłuką o to kto będzie wyciskał ludność jak cytryny ;)
Napewno nie pałam jakąś pogardą do Rosjan, ale władza w tym kraju notorycznie gnębi swoich ludzi i ościenne narody, zato niepotrafi przełorzyć tej swojej potęgi na coś w miarę pozytywnego, a mieli by coś do zaoferowania bo to naprawdę wielki naród.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 17:51 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

10
ja tam też do Rosjan nic nie mam , zgłebiałem sie w ich dawną kulture , lubie ogladac programy o naturze "dzikiej rosji" , ale to nie wszystko co dzisiaj jest potrzebne by sie tytuować mocarstwem , siła mocartwowości Rosji wobec Polski polega na tym ze mogą nas szantażować gospodarczo , a to nie jest w porządku .
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 18:39 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja

11
Rosyjska armia się zmienia.Będzie mniejsza,bardziej mobilna,uzbrojona w nowoczesną broń.Rosjanie mają potencjał,zaplecze które właśnie odbudowują.Kilka przykładów żeby nie być gołosłownym:Suchoj T 50,9M133 Kornet który doskonale radzi sobie z amerykańskimi Abramsami ,torpeda rakietowa Szkwał nazywana zabójcą lotniskowców :) ,s 400,nowy czołg T90SM,podobno najlepszy na świecie i...i tak dalej.Oni to konstruują i budują sami.To nie są tajne informacje,można je znaleźć w sieci.Co do władzy,sam nie wiem pewnie dla nas lepszy byłby ktoś pokroju Jelcyna,ale czy dla Rosjan,tu mam wątpliwości.W każdym razie mają jakiś plan modernizacji państwa,czy im się to uda,tego nikt nie wie.My żadnego planu nie mamy :(...
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 18:54 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

12
Crows pisze:siła mocartwowości Rosji wobec Polski polega na tym ze mogą nas szantażować gospodarczo , a to nie jest w porządku .
Ale to nie ich tylko nasza wina :).
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 18:56 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

13
mordotymoja pisze:
Crows pisze:siła mocartwowości Rosji wobec Polski polega na tym ze mogą nas szantażować gospodarczo , a to nie jest w porządku .
Ale to nie ich tylko nasza wina :).
no tak , od wieków zawsze wina była nasza , winni zaborów , winni za komune , winni za Katyń , winni za to ze rosja po dziś dzień z niemcem dogaduje sie ponad naszymi głowami
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 19:02 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja

14
Crows pisze:
mordotymoja pisze:
Crows pisze:siła mocartwowości Rosji wobec Polski polega na tym ze mogą nas szantażować gospodarczo , a to nie jest w porządku .
Ale to nie ich tylko nasza wina :).
no tak , od wieków zawsze wina była nasza , winni zaborów , winni za komune , winni za Katyń , winni za to ze rosja po dziś dzień z niemcem dogaduje sie ponad naszymi głowami
Z gazem i ropą,jeśli o to chodzi można się było przez te ćwierć wieku ogarnąć trochę i uniezależnić.Tylko trzeba chcieć a nie ciągle beczeć i wypominać rozbiory,Katyń .Niemcy znowu mają poligon w okolicach Moskwy.Są zadowoleni :)...
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 19:22 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

15
mordotymoja pisze:Rosyjska armia się zmienia.Będzie mniejsza,bardziej mobilna,uzbrojona w nowoczesną broń.Rosjanie mają potencjał,zaplecze które właśnie odbudowują.Kilka przykładów żeby nie być gołosłownym:Suchoj T 50,9M133 Kornet który doskonale radzi sobie z amerykańskimi Abramsami ,torpeda rakietowa Szkwał nazywana zabójcą lotniskowców :) ,s 400,nowy czołg T90SM,podobno najlepszy na świecie i...i tak dalej.Oni to konstruują i budują sami.To nie są tajne informacje,można je znaleźć w sieci.Co do władzy,sam nie wiem pewnie dla nas lepszy byłby ktoś pokroju Jelcyna,ale czy dla Rosjan,tu mam wątpliwości.W każdym razie mają jakiś plan modernizacji państwa,czy im się to uda,tego nikt nie wie.My żadnego planu nie mamy :(...
Pewnie ze im potrzebny jest silny władca a nie ktoś pokroju Jelcyna, z tym ze jest róznica między kimś silnym a poprostu patologicznym, przeciez Putin swego czasu gratulował jakiemuś wysoko postawionemu Zydkowi ze zgwacił kilkanaście panienek :D To są takie typy właśnie, reformy pewnie zrobią, w to nie wątpię bo od Piotra I mają taką tradycję, ze jak coś idzie nie tak to wszystko do góry nogami przewracają zeby dogonić konkurentów i udaje im się, wkońcu mają mozliwości. Ale to będą zapewne reformy w "starym dobrym Rosyjskim duchu", znaczy się dalej bieda wród ludzi ale w zamian kazdy Rosjanin będzie się mógł chwalić ze jest obywatelem potęznego państwa którego inni się boją :P Wnioskuje to potym kto ma te reformy przeprowadzać, ci ludzie chyba wogóle nie doceniają czegoś takiego jak kultura itp, a przeciez to tez buduje siłe danego kraju a nie tylko ilość produkowanej broni, oni są tacy wielcy a prawie nie widać ich wpływu kulturowego, nie są wzorem chyba dla nikogo, tacy Amerykańce to skurwiele ale przynajmiej dobrze się reklamują i wielu widzi w nich pozytywne wartości, co tez zwiększa ich moc, a Rosja to jakby otchłań pod tym wzgęldem.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2013, 8:44 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

19
Kijów... no popatrz, nikt nie zauważył :) albo dalej widzimy Rosję radziecką ;)
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2013, 19:33 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Rosja

20
Conan Barbarzynca pisze:Moja teza faktycznie jest bardzo uproszczona, no ale niewiedziałem jak to napisać więc tak chlapnołem :P
Na zgodę :),na drugim miejscu jest paragraf 22 :P...
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2013, 19:44 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

23
Powiem tak jeśli chodzi o Rosję to nie ma tam znaczenia, że władza jest silna/dyktatorska choć za Caratu było tam lepiej jak obecnie wbrew pozorom. :) Po prostu tam dalej uważają, że najlepszy system gospodarczy to system wiecznej szczęśliwości od trzymający się tam od czasów rewolucji radzieckiej. Kiedy to swych Panów/Elitę rządzącą wynieśli pod sufity. Czyli wymordowali Elitę a obecna jest do szpiku kości przesiąknięta Socjalizmem. :)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, 13:49 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

25
Crows pisze:masz jakieś produkty albo urządzenia rosyjskie w swoim domu albo w pracy ? ;)
Nooo...kałacha...Wg stanu z 2006 roku Siły Zbrojne RP posiadały 2257500 sztuk broni palnej (suma wszystkiego, wliczono także karabiny wyprodukowane w okresie II wojny światowej) Pozwala to na wydanie, w razie wojny, jednej sztuki broni na osobę ~9,16% ludności Polski, w wieku produkcyjnym...Wiec dostanie go tylko wybraniec 1 z 10...reszta bedzie posiadac widły bojowe..

Czołgi T72 jakieś 900 szt:
Migi 29 i samoloty SU
Śmigłowce szturmowe Mi-24D/W – 16/16
Śmigłowce uzbrojone Mi-2URP – 20
Śmigłowce M-2RL – ok. 8
Śmigłowce Mi-2Ch – ok. 6
Śmigłowce Mi-2T – ok. 16
Śmigłowce Mi-2D – ok. 6
Ostatnio zmieniony 03 paź 2013, 10:10 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

27
Mam tez szampańskoje igristoje po 5,5...za 0,5 l...piwo obolon ( to chyba ukraina ) lalkę 'babuszkę" z Moskwy ( fakt ciut..ciut zakurzona ) w piwnicy hołodzielnik ( czyli lodówkę ) marki czinar ( qurde ma z 50 lat i dalej działa ....)
Ostatnio zmieniony 11 paź 2013, 14:21 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

29
O ile mnie pamięć nie myli to Igor Sikorski byl Rosjaninem...Ka-52 - "Aligator" zwrotny jak "Czarny Rekin"to najzwrotniejszy helikopter świata ..przyznaja to nawet Amerykanie..

http://jegostrona.pl/militaria/galeria/ ... wiata.html

wiec tylko ignoranci lekceważa zagrożenie ze strony ruskich
Ostatnio zmieniony 21 mar 2015, 10:00 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

30
egoista99 pisze:O ile mnie pamięć nie myli to Igor Sikorski byl Rosjaninem...Ka-52 - "Aligator" zwrotny jak "Czarny Rekin"to najzwrotniejszy helikopter świata ..przyznaja to nawet Amerykanie..

http://jegostrona.pl/militaria/galeria/ ... wiata.html

wiec tylko ignoranci lekceważa zagrożenie ze strony ruskich
W takim razie jestem ignorantem Egoisto, bo jakoś się kacapów nie obawiam ;)
Mają dobrą armię(w znaczeniu że dobrze wyposarzoną), ale do obrony swojego terytorium przed każdym, a nie że do inwazji, no chyba że na Gruzję czy tam inny Kazachstan ;)
Jak by przyszło im okupować taką Polskę to by zbankrutowali, Rosja to nie USA.
Niewiem czy wiesz ale nie udało im się zebrać miliona żołnierzy, a bardzo im na tym zależało z powodów propagandowych, dlatego mają aktualnie 700 tysięcy wojska. Oni mają wogóle strasznie mało ludności jak na tak gigantyczny kraj, co już wspominałem kiedyś w tym temacie.
Te ich pokrzykiwania i prężenie muskułów nie robią na mnie wrażenia, to jest taka samoobrona z ich strony bo są w defensywie, potęgi mają chrapkę na te ich wielkie niezaludnione tereny, i zalegające tam bogactwa naturalne, a oni pokazują że cały czas mają dość "mocy" aby tego bronić, i to wszystko ;)
Ostatnio zmieniony 23 mar 2015, 9:22 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron