Re: Rosja

61
egoista99 pisze:Tak dlugo jak dlugo nie bedzie mozna odwolać pomazanca narodu tak dlugo partie beda mialy w du..pie naród i jego potrzeby...
uważam że powinno być tak jak w przypadku mozliwości odwołania np burmistrza
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2015, 15:08 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja

62
egoista99 pisze:Conan ..nie widze wiekszej róznicy miedzy podleglościa terytorialna a podlegloscia ekonomiczną To ze Indie sa dzisiaj potega ekonomiczna nie oznacza ze nie ma tam uprzedzen do dawnego kolonizatora ..Tak samo w Algerii czy krajach Ameryki Pd...
My równiez w pamieci narodowej mamy niechęc do ruskich i krzyzaków...I nawet gdy wszystko nam wychodzi to na końcu pojawia sie ...ALE ( Katyń czy Grunwald lub wóz Drzymały ..)
Jedno mnie tylko zadziwia ...Jesli od setek lat dostajemy jako naród w du..pę zarówno od ruskich jaki od Niemców...to czemu nie umiemy wypracowac wlasnej ,polskiej racji stanu...Czemu to musi byc popieranie Naszego Wielkiego Brata ??? Raz ruskiego raz zachodniego...?? Czemu nie wlasna polityka nie wtracania się w nie nasze sprawy...??? Rozumiem ze moze nas niepokoic polityka jednej czy drugiej strony ..ale czemu zawsze z wiernopoddanczym uniżonym poklonem wykonujemy robotę za innych ??? Czemu raz mierzi nas woda na mlyn zimnowojennych odwetowców lub stonka zrzucana na spadochronach przez USA a nastepnym razem poczynania ruskich...Czy musimy byc trefnisiem Wielkiego Brata ???
Nie musimy. Ale to pytanie nie do mnie bo to nie ja rządze Polską ;)
Temat jest o Rosji, i żeby się go trzymać wkleje kolejne ruskie cudeńka
[youtube] [/youtube]
Myśliwiec 5-tej generacji suchoj T-50, na razie tylko 5 prototypów.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2015, 19:35 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

63
Nie znam sie na cudenkach ale słyszalem ze w Korei ii Wietnamie dobrze zalazly za skóre Amerykanom...Moze gniotsa nie łamiotsa ale lepiej bac sie slabego niz dostac od niego lomot...( tak jak USA w Somalii )
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2015, 14:58 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

64
egoista99 pisze:Nie znam sie na cudenkach ale słyszalem ze w Korei ii Wietnamie dobrze zalazly za skóre Amerykanom...Moze gniotsa nie łamiotsa ale lepiej bac sie slabego niz dostac od niego lomot...( tak jak USA w Somalii )
Przesadzone i nieco nie świeże informacje.W Korei obie strony używały wizualnie bardzo do siebie podobnych maszyn,zerżnięte z niemieckich projektów.Amerykańskie kosy były bardziej zaawansowane technicznie.Mieli lepiej wyszkolonych pilotów.W Wietnamie migi 21 przez pewien czas spuszczały Jankesom lanie ,powód,jakiś geniusz wpadł na pomysł że uzbrojenie samolotu odrzutowego w działko to anachronizm.Migi w starciu na bliski dystans zyskiwały dzięki tej głupawej koncepcji olbrzymią przewagę .Do czasu :).
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2015, 17:00 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rosja

65
Nie mniej jednak USA poniosly srogie porazki ( moze tylko prestizowe ale jednak..) w Somalii, Iraku,Afganistanie ...Moze wiec warto sie zastanowic nad tym pozornie slabszym przeciwnikiem...Przeciez ktoś dostarczal im broń,finansowal,szkolil i uczyl...I robil to skutecznie...Tak jak dzis robi to kalifat islamski..
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2015, 10:25 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja

66
Próbując odszukać co nowego w paleohistorii natknąłem się na hit - Słowiańsko Aryjskie Wedy. Na pierwszy rzut oka - całkiem ciekawe. W końcu Hinduskie Wedy opisują exodus Arjan z ich macierzystych ziem i najazd na półwysep indyjski i rozwój znanego nam hinduizmu. Zatem czyżby kolejny element układanki? Poszperałem bo to zbyt zadziwiające opowieści - no i doczytałem że to prawdopodobnie fałszywka. Ale fałszywka z ciekawymi wątkami. Chodzi o Rosję. Jak gospodarczo zniszczono ZSRR to "zachód" chciał wg. niektórych spiskowców uderzyć w drugi fundament siły Rosji - prawosławie. A jak to zrobić? Ano dać młodemu pokoleniu coś fascynującego - starożytną słowiańską mitologię, mistyczną, wskazującą na istotną rolę Słowian w budowanie cywilizacji nie tylko Indii ale i Egiptu, Europy, Afryki i Ameryk. I jak już prawosławie będzie na kolanach to po Rosji. I wiecie co? Jak teraz na yt chcesz czegoś poszukać o Wedach to wszędzie, jak chwasty wyskakują Wedy Słowiańsko Aryjskie. Ale akcja. Ciekawe czy to rzeczywiście intryga czy tylko wymysł paru oszołomów z Rosji chcących na tym zrobić interes.

CM
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, 14:59 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Rosja

67
civilmonk pisze:Próbując odszukać co nowego w paleohistorii natknąłem się na hit - Słowiańsko Aryjskie Wedy. Na pierwszy rzut oka - całkiem ciekawe. W końcu Hinduskie Wedy opisują exodus Arjan z ich macierzystych ziem i najazd na półwysep indyjski i rozwój znanego nam hinduizmu. Zatem czyżby kolejny element układanki? Poszperałem bo to zbyt zadziwiające opowieści - no i doczytałem że to prawdopodobnie fałszywka. Ale fałszywka z ciekawymi wątkami. Chodzi o Rosję. Jak gospodarczo zniszczono ZSRR to "zachód" chciał wg. niektórych spiskowców uderzyć w drugi fundament siły Rosji - prawosławie. A jak to zrobić? Ano dać młodemu pokoleniu coś fascynującego - starożytną słowiańską mitologię, mistyczną, wskazującą na istotną rolę Słowian w budowanie cywilizacji nie tylko Indii ale i Egiptu, Europy, Afryki i Ameryk. I jak już prawosławie będzie na kolanach to po Rosji. I wiecie co? Jak teraz na yt chcesz czegoś poszukać o Wedach to wszędzie, jak chwasty wyskakują Wedy Słowiańsko Aryjskie. Ale akcja. Ciekawe czy to rzeczywiście intryga czy tylko wymysł paru oszołomów z Rosji chcących na tym zrobić interes.

CM
I teraz sam muszę się skorygować bo te Aryjsko Słowiańskie Wedy to chwast plączący się wszędzie. Trochę sobie głębiej poszperałem w historii na nowo odkrywanej. Prawdziwe Wedy oraz postępujące badania wskazują iż teoria o inwazji Arjan na starożytne Indie jest błędna. System Wed jest coraz częściej postrzegany jako najstarszy i stabilny od przynajmniej 12000 lat. To te fałszywe Wedy oraz wypaczenia wczesnych archeologów wskazują na inwazję Arjan. Kolejne odkrycia przybliżają iż to Wedyjska cywilizacja Indii była nauczycielem dla Sumeru, Chin, Egiptu i Grecji. Słynne twierdzenie Pitagorasa, koncepcja zera i nieskończoności - to wszystko jest zawarte w Wedach. Fascynujące. Zatem Jahwe to młodszy brat Brahmana ;)

CM
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, 20:18 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Rosja

69
Ja?! pisze:CM za płytko poszperałeś, szukaj dalej bo troche w tym błędów jest.
W czym? Skoro Arjanie nie przynieśli wedyjskiej kultury do Indii a co jest praktycznie udowodnione to Wedy Słowiańsko Aryjskie to ściema. Starożytna cywilizacja dolin Indusu i Sarasvarati opuściła te rejony z powodu zmian klimatycznych (ta druga rzeka wysłchła - dziś nie istnienie) oraz jakiegoś nagłego kataklizmu, w domniemaniu krótkiego i morderczego. O czym świadczy liczba znajdowanych szkieletów w Mohendżo daro. A zatem wizja Rusi jako pramatki cywilizacji jest po prostu nieprawdziwa.

CM
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron