Re: Martwa cywilizacja

3
Gorgiasz pisze:Bardzo dobry artykuł.
Tylko kiedy stanie się to wiedzą powszechną, kiedy ogół społeczeństwa zrozumie w jakim świecie przyszło mu żyć i wywoła stosowną reakcję?
Może postawić ten świat w stan oskarżenia ,zrobić publiczny proces.Ale wtedy należało by
osadzić także i Boga.
Filmik,który wklejam wart jest tego,żeby zarezerwować sobie trochę czasu na jego obejrzenie.

Ostatnio zmieniony 22 lis 2013, 12:08 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

4
gdyby bóg jahwe miał adwokata, ten powiedziałby że żydzi zerwali przymierze uśmiercając jego syna na krzyżu bo bardziej cenili martwe prawo żydowskie niż życie ludzkie.
Przestał ich chronić ale też ręki nie przyłożył by ich zniszczyć.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2013, 12:49 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

5
Ja?! pisze:gdyby bóg jahwe miał adwokata, ten powiedziałby że żydzi zerwali przymierze uśmiercając jego syna na krzyżu bo bardziej cenili martwe prawo żydowskie niż życie ludzkie.
Przestał ich chronić ale też ręki nie przyłożył by ich zniszczyć.
Równie dobrze mógłby to być każdy inny Bóg. Myślę też,że ciekawie by było
gdyby tak człowieka postawić przed takim sądem,jaki byłby werdykt?
Ostatnio zmieniony 22 lis 2013, 18:08 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

6
lawenda pisze:
Ja?! pisze:gdyby bóg jahwe miał adwokata, ten powiedziałby że żydzi zerwali przymierze uśmiercając jego syna na krzyżu bo bardziej cenili martwe prawo żydowskie niż życie ludzkie.
Przestał ich chronić ale też ręki nie przyłożył by ich zniszczyć.
Równie dobrze mógłby to być każdy inny Bóg. Myślę też,że ciekawie by było
gdyby tak człowieka postawić przed takim sądem,jaki byłby werdykt?
Winny grzechu pierworodnego :k: Czyli nic nowego :D
Ostatnio zmieniony 22 lis 2013, 18:44 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

7
Bóg nie karze za grzech pierworodny, sąd nad człowiekiem będzie za to jakim sie jest obecnie, brane jest pod uwage tylko obecne wcielenie.
Kiedyś sie zastanawiałem jak będzie wyglądał sąd, fanfary i istne przedstawienie w hollywoodzkim stylu czy jakby niewidocznie.
Dziś myśle że niewidocznie, te same dusze wcielają sie na ziemi z drobnymi przerwami, wystarczy ich osądzić i zdecydować gdzie mają mieć kolejne inkarnacje. Po prostu pewnych dusz już nie zobaczymy na ziemi. Przeniosą sie na planety pasujące do ich wibracji.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 0:46 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

8
Hm... człowiek omalże jednym tchem pisze o wdrukach i posługuje się słowem "barbarzyński" jako obelgą. Śmiać się czy płakać? Kiedy przyszło co do czego, Rzymianie sami uciekali pod władzę "barbarzyńców", bo władza ich królów była bardziej cywilizowana, bardziej ludzka. Jeszcze wczesniej, dla Greków "barbarzyńca" znaczyło tyle, co "untermensch". W dodatku, jesli to jest TEN Białczyński, to proszę pana, poganie-Słowianie również byli "barbarzyńcami"...

Czy pan Białczyński ma gotową jakąś alternatywę dla maji Zachodu, czy tylko chciałby zruinować wszystko i niech sobie jakoś odrasta?
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 3:11 przez Jakakura_Takazupa, łącznie zmieniany 1 raz.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!

Re: Martwa cywilizacja

9
Ja?! pisze:Bóg nie karze za grzech pierworodny, sąd nad człowiekiem będzie za to jakim sie jest obecnie, brane jest pod uwage tylko obecne wcielenie.
Kiedyś sie zastanawiałem jak będzie wyglądał sąd, fanfary i istne przedstawienie w hollywoodzkim stylu czy jakby niewidocznie.
Dziś myśle że niewidocznie, te same dusze wcielają sie na ziemi z drobnymi przerwami, wystarczy ich osądzić i zdecydować gdzie mają mieć kolejne inkarnacje. Po prostu pewnych dusz już nie zobaczymy na ziemi. Przeniosą sie na planety pasujące do ich wibracji.
Ty powaznie z tymi sądami Bozymi? To jakiś wirus.
Zakładając ze jakś wyrzsza istota osądzi takiego zmanipulowanego ducha i wyśle go na jakąś planetę, to ta planeta automatycznie stanie się kolonią karną, i taki jęczący i narzekający osobnik zepsuje chumor całej reszczcie mieszkańców ;) Jezeli to będzie ktoś totalnie zdegenerowany to go utłuką i tyle, ale jeśli to będzie ktoś poprostu słaby i głupi to nie będą mieli serca tego zrobić, a pruba poprawienia mu chumoru moze doprowadzić do ich upadku ;)
Bo taki głąb nie zrozumie ze istnieją istoty o innej naturze niz on, i swoje szczęście będzie widział w czymś całkiem innym niz reszta, przekonany o swojej słuszności, nieświadomie robiąc krzywdę tym któzy chcieli się z nim podzielić tym co mają najlepsze ;) No chyba ze to będą istoty bardzo silne i dojrzałe które juz się zetkneły z tym zjawiskiem, wtedy tez długo u nich nie pobędzie ;) Wyślą go na następną planetę az znajdzie słodkich głupoli o miękich sercach których będzie nieświadomie plugawił, i on nie będzie tu winny bo on moze mieć dobre i szczere zamiary, jego jedyny grzechy to słabość i głupota, winna będzie ta pseudowyrzsza istota :)

Weżmy takie "wibracje" Ziemi, to piękna planeta ale nie jest to miejsce dla takich przewrazliwionych osobników, tu przyroda bywa grożna, zwierzaki zjadają się nawzajem, chcąc dogodzić takiemu zeby przestał się bać to trzeba by rozwalić cały ekosystem tej planety bo on tu na kazdym kroku widzi zło ;)
A ci związani z tą planetą widzą piękno i majestat przyrody ;) Chociarz teraz to juz nie bo sami doprowadzili się w znacznej części do upadku, tez wcale nie ze swojej winy, bo chcieli tylko być mili i dobrzy ale własnej natury się nie wyprą ;)

Czas się wyzwolić z tych sądów bozych, bo wszędzie będzie piekło :D
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 7:15 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

10
Jakakura_Takazupa pisze:Hm... człowiek omalże jednym tchem pisze o wdrukach i posługuje się słowem "barbarzyński" jako obelgą. Śmiać się czy płakać? Kiedy przyszło co do czego, Rzymianie sami uciekali pod władzę "barbarzyńców", bo władza ich królów była bardziej cywilizowana, bardziej ludzka. Jeszcze wczesniej, dla Greków "barbarzyńca" znaczyło tyle, co "untermensch". W dodatku, jesli to jest TEN Białczyński, to proszę pana, poganie-Słowianie również byli "barbarzyńcami"...

Czy pan Białczyński ma gotową jakąś alternatywę dla maji Zachodu, czy tylko chciałby zruinować wszystko i niech sobie jakoś odrasta?
Nie znam pana Białczyńskiego,ale wątpię, żeby miał jakąś alternatywę chociaż mogę się mylić.
Myślę,że nie chodzi mu zrujnowanie a raczej zwrócenie uwagi na coś ważnego.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 10:12 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

11
Ziemia nie jest przyjaznym środowiskiem ,
człowiek załapał jakiegoś wirusa ,który robi z niego klauna i
skraca dni jego istnienia.To mowa w obronie człowieka.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 10:18 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

12
niektórzy żyją najpiękniej jak się da - czy warto ich zarazić dekadentyzmem i zmienić lawendowy na beznadziejny przecież to przelewa się przez chmurne głowy od wieków

kwiaty więdną bez wody i światła

zapal się pośród żywotnych
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 10:24 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Martwa cywilizacja

13
baabcia pisze:niektórzy żyją najpiękniej jak się da - czy warto ich zarazić dekadentyzmem i zmienić lawendowy na beznadziejny przecież to przelewa się przez chmurne głowy od wieków

kwiaty więdną bez wody i światła

zapal się pośród żywotnych
Warto,idę w ciemno :) wierzę,że są kolory o wiele ładniejsze od lawendowego
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 10:41 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

15
baabcia pisze:niektórzy żyją najpiękniej jak się da - czy warto ich zarazić dekadentyzmem i zmienić lawendowy na beznadziejny przecież to przelewa się przez chmurne głowy od wieków

kwiaty więdną bez wody i światła

zapal się pośród żywotnych
Ba! Kiedy ja właśnie ten artykuł postrzegam jako wyraz dekadencji i beznadziei. Nie chodzi o to co Białczyński napisał (bo może i ma rację w swojej diagnozie), ale jak to zrobił. A zrobił to ze złością i chęcią burzenia. Ja bym bardzo chciał i życzył sobie jakiegoś pozytywnego przekazu ze strony rodzimowierców (bo to chyba jednak TEN Białczyński) i mam problem jak cholera, że natykam się ciągle na ludzi budujących jakieś mentalne buldożery do demolowania Christianitas - i nic oprócz tego.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 11:01 przez Jakakura_Takazupa, łącznie zmieniany 1 raz.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!

Re: Martwa cywilizacja

21
gdybyś

...

ale pewnie nie czytałeś co ja tam brzęczę po pierwsze :) od zawsze

jest pewna harmonia?

dużo cenniejsze jest odnoszenie sie do szans i możliwości niż do negowania i obalania

protesty są nic nie warte gdy nie mamy recepty, choć adresu lekarza z wiarygodnym doświadczeniem i wizją

szał w wersji obniżyć czynsze o 50% i płacić zdecydowanie lepiej np likwidując podatki - czasem wisi dla równowagi na jednym transparencie z wieszczeniem klęski

i podobnie bywa gdy w stronę ratowania cywilizacji zrzędzimy sobie czasem szeptem
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 11:57 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Martwa cywilizacja

22
baabcia pisze:gdybyś



dużo cenniejsze jest odnoszenie sie do szans i możliwości niż do negowania i obalania

protesty są nic nie warte gdy nie mamy recepty
Historia ludzkości składa się z negowania i obalania,mniej lub bardziej brutalnego :) .Czasem opakowanego w ładne,kolorowe recepty ...
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 12:25 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

23
Jakakura_Takazupa pisze:Przyspieszmy zatem katastrofę, aby nie zostawić naszym dzieciom nic oprócz ruin?
Świat dzieli sie na tych,którzy żyją w systemie i tych poza. Większość żyje na "ruinach" swiata.
Nie nawołuje do rewolucji.Poprzez szczerą wymianę myśli,można wyjąć wnioski.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 12:54 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

24
Conan Barbarzynca pisze:
lawenda pisze:
Ja?! pisze:gdyby bóg jahwe miał adwokata, ten powiedziałby że żydzi zerwali przymierze uśmiercając jego syna na krzyżu bo bardziej cenili martwe prawo żydowskie niż życie ludzkie.
Przestał ich chronić ale też ręki nie przyłożył by ich zniszczyć.
Równie dobrze mógłby to być każdy inny Bóg. Myślę też,że ciekawie by było
gdyby tak człowieka postawić przed takim sądem,jaki byłby werdykt?
Winny grzechu pierworodnego :k: Czyli nic nowego :D
Myślisz,ze to jakiś dożywotni wirus?
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 13:11 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

27
Ja?! pisze:wnioski bywają niepokojące, zadawanie pytań jest proste ale odpowiedzi mogą być ciężkie trudne i niebezpieczne dla systemu.
Niebezpieczne dlatego,ze mógłby się okazać zastąpiony..?
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 15:33 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Martwa cywilizacja

29
lawenda pisze:Za błędy to by raczej wystarczyło, reszta to zwykła niegodziwość i oszustwa,
nazywane błądzeniem.
a kto jest matka niegodziwości ?
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 16:25 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Martwa cywilizacja

30
Crows pisze:
lawenda pisze:Za błędy to by raczej wystarczyło, reszta to zwykła niegodziwość i oszustwa,
nazywane błądzeniem.
a kto jest matka niegodziwości ?
Może beznadzieja jest winna
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 17:18 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron