Re: Ukraina

91
Crows pisze:kilka tysięcy niemieckich neonazistów szkoli się pod Berlinem, przygotowując się do wyjazdu na Ukrainę, w obronie Majdanu.
To pewno zażądają "korytarza" :rotfl1:. Ale że to neonaziści to korytarza tym razem będą chcieli z zachodu na południowy wschód .Chyba przetnie autostradę Wolności?A może nawet nie daj Boże Solidarności :/ ... Jak zwykle po dupie dostaną zwykli prości ludzie .Dupska mają twarde,wytrzymają...
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 19:03 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

92
Taaa...szkoda ze ich nie było jak Solidarność zebrałą milion podpisów w sprawie referendum...Na Majdan ( Pl.Niepodległości ) tak samo jak
robi to Solidarność przywożeni są ludzie autokarami z zachodnich regionów..Wschodnie regiony domagaja się większej współpracy z Rosja np Krym gdzie żyje 90% Rosjan i 10 % innych narodowości..Szkoda tez ze nikt nam nie powiedział iz UE jako jeden z warunków integracji domagała się podwyzki cen gazu i ropy o...40% ( to mówiła dziejsza TVP info w wywiadzie z jakimś dyr instytutu spraw wschodnich ..ale mogłem przekrecić nazwe ) gdy tymczasem Janukowycz wynegocjował od Rosjan ..obniżkę cen gazu i ropy o ...40 %...Ciekawy jestem kto odważyłby sie powiedzieć ludziom iz domaga się podwyzki o 80%....?? Mam tez inne spostrzezenia...gdy demonstrowała Solidarność Warszawa kleła i ..żyła swoim życiem..
To samo jest w Kijowie...Ludzie żyjacy w Kijowie NIE UCZESTNICZA w tych demonstracjach .....
PS A tak całkiem cynicznie ...Może polska racja stanu to poczekać az Ukraina sie rozpadnie i ...zając tę część zachodnią ??? ( oni połaczą sie z zachodem ...a my bezdiemy miec wrzód na dupie ..i mnóstwo taniej siły roboczej która spowoduje bezrobocie wśród Polaków...)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 22:20 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

93
Manipulacje...tylko po co?Liczą chyba na to że nikomu nie będzie się chciało sprawdzić gdzie indziej, źródeł jest sporo,takie to niestety teraz podłe czasy :P.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 22:42 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

94
Jak to po co...My jesteśmy cacy a oni są bee...
Oby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej... było takie hasło kiedyś...
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 22:54 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

96
Powiem tak jak na Ukrainie się nie uspokoi to Capną Ją Ruscy na podstawie "Bratniej Pomocy Swym Rodakom". Lepiej więc by było by albo się uspokoiło albo byśmy to My pierwsi ją Capnęli na podstawie "Bratniej Pomocy Swym Rodakom" odzyskując tym Samym Kresy.

Bo jak wejdą Ruskie to bedziem mogli się Cmoknąć. :P
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 0:13 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

97
Przestańmy się wpieprzać w prywatne interesy innych krajów. Nie potrafimy sobie dać rady z własnym krajem, więc nie pouczajmy innych, bo jak zawsze wyjdziemy na idiotów.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 0:18 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Ukraina

99
A mordy mamy pełne frazesów o wolności i samostanowieniu.Nowe wybory na Ukrainie?Bardzo prawdopodobne.A jeśli Janukowycz znowu wygra ,co jest również bardzo prawdopodobne to co?Do skutku :rotfl1: ? Żenada :( .
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 9:25 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

100
lepiej by nasze "przedstawiciele ludu" sie nie pchali tam gdzie nie ich miejsce , Kwachu i Komorowski juz wykazali sie swą "skutecznościa" (za nie maja kase z resztą )
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 9:36 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Ukraina

104
Niestety coraz goręcej na Ukrainie, mam nadzieję, że się dogadają i dojdzie do porozumienia, bo jak nie to wybuchnie rewolucja.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 10:21 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

105
co by Ukraińcy nie zrobili wyjdzie im to na szkodę. EU to dla Ukrainy bieda na długie lata, Rosja to oddanie niepodległości Ukrainy.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 10:32 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

106
Zastanawia mnie tylko jedno ...Wczoraj widziałem w dzienniku taka zbitkę informacyjną : rozpoczął sie proces dr K ,który ZAMIERZAŁ wysadzić
sejm ( został aresztowany i oskarżony iz zagroził legalnie wybranym w demokratycznych wyborach organom państwa ) i natychmiast pozniej Ukraina gdzie widze tłum dewastujący jakiś budynek państwowy i niedwuznaczny komentarz iz należy popierac rewolucję...Więc jak to jest z ta demokracją...Jesli w Polsce to bandyci i kibole rozrabiajacy w brutalny sposób, ale policja nie interweniowała ( mowa o ambasadzie Rosji )...a jesli
na Ukrainie to popieramy rewolucję ??? Jesli w Polsce milion podpisów wywala sie do kosza bo sejm nie zgadza się na to by głosy wyborców brane były pod uwagę w bezpośrednich wyborach...ale na Ukrainie rewolucja ma nie tylko prawo głosu to równiez popieramy rewolucje obalajaca
legalnie wybrne struktury państwa...To jak to jest z ta demokracja i z Polską ?? Gdzie jest granica gdzie konczy sie demokracja a zaczyna anarchia ?? Bo wydaje mi sie ze tak ja w prawie Kalego...gdy Kali ukrasc to dobrze gdy ukradziono Kalemu to żle...ze od poniedziałku do soboty jest 5 dni ale od soboty do poniedziałku tylko..2...
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 10:40 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

109
...Przed kalifornijskim sądem rozpoczęły się wstępne przesłuchania ws. dwóch policjantów, którzy w lipcu ubiegłego roku brutalnie pobili bezdomnego. Skatowany mężczyzna zmarł pięć dni później. Funkcjonariusze bronią się, że działali w obronie koniecznej. Wczoraj odtworzono jednak nagranie, które ukazuje zupełnie inną wersję wydarzeń....
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... wanie.html
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 17:04 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

111
egoista99 pisze:Zastanawia mnie tylko jedno ...Wczoraj widziałem w dzienniku taka zbitkę informacyjną : rozpoczął sie proces dr K ,który ZAMIERZAŁ wysadzić
sejm ( został aresztowany i oskarżony iz zagroził legalnie wybranym w demokratycznych wyborach organom państwa ) i natychmiast pozniej Ukraina gdzie widze tłum dewastujący jakiś budynek państwowy i niedwuznaczny komentarz iz należy popierac rewolucję...Więc jak to jest z ta demokracją...Jesli w Polsce to bandyci i kibole rozrabiajacy w brutalny sposób, ale policja nie interweniowała ( mowa o ambasadzie Rosji )...a jesli
na Ukrainie to popieramy rewolucję ??? Jesli w Polsce milion podpisów wywala sie do kosza bo sejm nie zgadza się na to by głosy wyborców brane były pod uwagę w bezpośrednich wyborach...ale na Ukrainie rewolucja ma nie tylko prawo głosu to równiez popieramy rewolucje obalajaca
legalnie wybrne struktury państwa...To jak to jest z ta demokracja i z Polską ?? Gdzie jest granica gdzie konczy sie demokracja a zaczyna anarchia ?? Bo wydaje mi sie ze tak ja w prawie Kalego...gdy Kali ukrasc to dobrze gdy ukradziono Kalemu to żle...ze od poniedziałku do soboty jest 5 dni ale od soboty do poniedziałku tylko..2...
sugerujesz że powinniśmy wziąć przykład?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014, 17:01 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Ukraina

114
Vici Egoista99 mówi jedynie o Dwulicowości Mediów.

Gdyż w Polsce Narodowcy to chuligani i "faszyści" a na Ukrainie BANDEROWCY to "Bojownicy o Wolność".

Tak dla przypomnienia:
Stepan Andrijowycz Bandera - ukraiński polityk niepodległościowy o poglądach skrajnie nacjonalistycznych, przez część badaczy określanych jako faszystowskie, jeden z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, od 1940 r. przywódca jednej z dwóch istniejących frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – OUN-B, od 4 kwietnia 1941 przewodniczący Prowodu OUN-B jako odrębnej organizacji.

Pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Wiktora Juszczenkę tytułem Bohatera Ukrainy, dekret prezydenta został uchylony prawomocnym orzeczeniem Okręgowego Sądu Administracyjnego w Doniecku. 2 sierpnia 2011 r. Naczelny Sąd Administracyjny Ukrainy utrzymał w mocy decyzję donieckiego sądu.

Współtworzona przez Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, którego ofiarą padło co najmniej 100 tys. osób
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera

Dodam tylko, że na Ukrainie protestują głównie Banderowcy, którzy otwarcie krzyczą "Sława Banderu!", dla których S.A. Bandera jest jak dla SS czy NSDAP A.H. owszem niby jest dużo mniejszego kalibru ale chodzi Mi Tu jedynie o Stosunek jaki do niego Mają CI Ludzie. :D

OCZYWIŚCIE UWAŻAM, ŻE TO SĄ SPRAWY WEWNĘTRZNE I POLSKA WINNA MIEĆ TAM TYLKO TYLE DO POWIEDZENIA CO PAŃSTWO, KTÓRE BY ZAJĘŁO UKRAINĘ W RAMACH POMOCY SWOIM RODAKOM (POLONII). :D
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 0:25 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

115
Polska powinna zamknąć mordę i nie wtrącać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy, bo dostanie rykoszetem. Demonstranci olewają Kliczkę i jego UDAR, tam demonstrują nacjonaliści spod znaku Bandery. Tam rządzi "Prawy sektor", który wygwizdał Kliczkę podczas jego przemówienia. To łysi narodowcy, którzy chcą przyłączyć Przemyśl do Ukrainy (ostatni wywiad z Tarasenką w "Rzepie" http://wiadomosci.onet.pl/swiat/andrij- ... dnia/xjlkx ).
Oni mają w dupie Unię Europejską. Po co się tam wtrącać? Właściwie, to jestem za pałowaniem tych łysych kretynów, to zwykła gówniarzeria, która szuka zadymy. Wybrali swój rząd demokratycznie? Wybrali! Więc wara!!! Niech wybierają przy następnych wyborach, a nie budują barykady.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 3:52 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Ukraina

117
Z ciekawostek - nie wiem czy wiecie ale Krym jest Rosyjski na mocy umowy pomiędzy Rosją carską Turcją Osmańską z roku 1783 przy czym w świetle tej umowy Rosja uznaje interesy Turcji co do Krymu oraz ludność zamieszkująca Krym ma prawo do samostanowienia się.

I teraz scenariusz idzie:

1. Wojna domowa na Ukrainie
2. NATO wkracza do ukrainy zachodniej chronić mniejszość polską
3. NATO wkracza na krym chornić mniejszość tatarską
4. Rosja wkracza do ukrainy wschodniej chronić mniejszość rosyjską

Co dalej?
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 13:32 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Ukraina

119
Sprawa Ukrainy jest wyciszana jak zauważył egoista99 w innym wątku:
"Nie dziwi was iz zapanowała ompletna cisza w sprawie Ukrainy..?? tak z dnia na dzień...Majdan się zwinął czy ktoś w Polsce zakazał dalszych informacji..."
- ponieważ za dwa dni (6 lutego) zaczną się igrzyska olimpijskie w Rosji (Soczi 2014) i podejrzewam, że w trakcie ich trwania nic szczególnego na Ukrainie się nie wydarzy.
Potem może być nieciekawie - obym się mylił... Zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2014, 11:03 przez Mistyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: Ukraina

120
victoria pisze:
egoista99 pisze:Zastanawia mnie tylko jedno ...Wczoraj widziałem w dzienniku taka zbitkę informacyjną : rozpoczął sie proces dr K ,który ZAMIERZAŁ wysadzić
sejm ( został aresztowany i oskarżony iz zagroził legalnie wybranym w demokratycznych wyborach organom państwa ) i natychmiast pozniej Ukraina gdzie widze tłum dewastujący jakiś budynek państwowy i niedwuznaczny komentarz iz należy popierac rewolucję...Więc jak to jest z ta demokracją...Jesli w Polsce to bandyci i kibole rozrabiajacy w brutalny sposób, ale policja nie interweniowała ( mowa o ambasadzie Rosji )...a jesli
na Ukrainie to popieramy rewolucję ??? Jesli w Polsce milion podpisów wywala sie do kosza bo sejm nie zgadza się na to by głosy wyborców brane były pod uwagę w bezpośrednich wyborach...ale na Ukrainie rewolucja ma nie tylko prawo głosu to równiez popieramy rewolucje obalajaca
legalnie wybrne struktury państwa...To jak to jest z ta demokracja i z Polską ?? Gdzie jest granica gdzie konczy sie demokracja a zaczyna anarchia ?? Bo wydaje mi sie ze tak ja w prawie Kalego...gdy Kali ukrasc to dobrze gdy ukradziono Kalemu to żle...ze od poniedziałku do soboty jest 5 dni ale od soboty do poniedziałku tylko..2...
sugerujesz że powinniśmy wziąć przykład?
Raczej sugeruję by ocena faktów była oparta o te same zasady...W innym wypadku to zasada iz od poniedziałku do piątku to 5 dni a od piątku do poniedziałku 2....
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 9:32 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron