Re: Ukraina

601
Walnąłeś tą cholerną żółcią i nic nie mogę przeczytać. Zacytuj normalnie jak człowiek albo użyj normalnego koloru, bo nie mam ochoty wysilać wzroku.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, 14:22 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Ukraina

602
Poprawiłam na orange :) egoisto używaj tego koloru proszę...


A co do Twoich rewelacji, cały internet sie o tym rozpisuje, jedni wierza we wszystko inni nie, ja polecam dla równowagi czytać więcej i oceniać możliwości http://blogmedia24.pl/node/68223 :)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, 15:21 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Ukraina

603
Widzisz Victorio ,zabawa polega na tym ze polskie media nie sa obiektywne i przedstawiaja tylko jedna opcje ...Trudno im wierzyc jesli pokazuje sie na przyklad niesionego rannego na majdanie i obok reke człowieka pokazujaca łuski po nabojach...tak jakby to on przed chwilą strzelał...Komentarz był zas taki ze władza strzelała do bezbronnego tłumu...Zródła niemieckie i angielskie zas podkreslały ze strzały padły ze strony budynków zajetych przez opozycjonistów i ze chodzi o prowokacje...
NALEZY WIEC SPRAWDAZC KAZDA INFORMACJĘ POTWIERDZAJAC JA KILKUKROTNIE . Dlatego sam zadalem pytanie czy nie jest to dzialanie propagandowe trolla bo nie moge znalezc potwierdzenia na stronach ONZ
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, 17:24 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

604
Aby było weselej te informacje ( nazwijmy ibformacja trolla ) tak jakby potwierdzala informacja z 2010 r

cyt.. 07.08.2010 ✍

Rzecznik Ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Oleh Wołoszyn oświadczył, że 3 sierpnia Rosja oficjalnie potwierdziła swoją zgodę na demarkację granicy między Ukrainą i Rosją. W tym celu powołana zostanie specjalna komisja.
Porozumienie o demarkacji granicy rosyjsko – ukraińskiej podpisane zostało 17 maja w Kijowie podczas wizyty Prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa na Ukrainie. 8 lipca Rada Najwyższa w Kijowie ratyfikował porozumienie.
Od upadku ZSRR w 1991 licząca prawie 2000 km granica pomiędzy Ukrainą i Rosja wciąż nie doczekała się demarkacji. Najtrudniejszym je punktem w rozmowach nad jej wyznaczaniem jest podział Morza Azowskiego i ostateczne ustalenie przynależności wyspy Tuzła.
We wrześniu 2003 roku Rosjanie rozpoczęli usypywanie grobli ku wyspie znajdującej się w połowie odległości wejścia do Morza Azowskiego. W grę wchodziły interesy strategiczne i ekonomiczne. Wyspa Tuzła znajduję się w połowie odległości pomiędzy należącym do Ukrainy Krymem, a rosyjskim Półwyspem Tamańskim. Wyspa została utworzona w wyniku sztormu w 1925 roku. W 1941 roku decyzją Prezydium Rady Najwyższej RFSSR została przekazana na rzecz Obwodu Krymskiego.

DEMARKACJA czyli wyznaczenie granicy miedzy państwami....Czyli tej granicy de facto nie ma ..bo do dzisiaj nie została wytyczona i przez obie strony zatwierdzona...Demarkacji nie moze przeprowadzic tylko jedna strona..bo jest bezprawna...
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, 17:35 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

606
Mordo, wszyscy Polacy są, według definicji tej panny.
Chociaż niektórzy z nas nie chcą drażnić Ukraińców i wolą obojętnie podchodzić do rzezi na Wołyniu, za to głośno krzyczeć o Katyniu. Dość wybiórcze traktowanie historii i rozliczenia mordów na Polakach. Nawet nie próbuję sobie wyobrazić, co by było, gdyby Amerykanie kiedyś wybijali Polaków. Chyba wszystkim trzeba by było zakleić usta albo powiedzieć, że nic się nie stało. Tak jak teraz patrzymy na Wołyń: "Spoko, bracia Ukraińcy, wymordowanie Polaków rozumiemy, wkurzyliście się, mieliście powody, o.k. wybaczamy, nie miejcie nam za złe, że jakieś chore, polskie jednostki o tym wspominają". :ahah:
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, 19:00 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Ukraina

608
polliter pisze:Mordo, wszyscy Polacy są, według definicji tej panny.
Chociaż niektórzy z nas nie chcą drażnić Ukraińców i wolą obojętnie podchodzić do rzezi na Wołyniu, za to głośno krzyczeć o Katyniu. Dość wybiórcze traktowanie historii i rozliczenia mordów na Polakach. Nawet nie próbuję sobie wyobrazić, co by było, gdyby Amerykanie kiedyś wybijali Polaków. Chyba wszystkim trzeba by było zakleić usta albo powiedzieć, że nic się nie stało. Tak jak teraz patrzymy na Wołyń: "Spoko, bracia Ukraińcy, wymordowanie Polaków rozumiemy, wkurzyliście się, mieliście powody, o.k. wybaczamy, nie miejcie nam za złe, że jakieś chore, polskie jednostki o tym wspominają". :ahah:
SZkoda ze tylko Wołyń zaczyna przedzierac sie do świadomosci narodu...Zapomniana jest jednak historia Polaków na Kresach..
w latach 1939 -41 wywieziono,rozstrzelano ok MILIONA Polaków...Wydaje sie ze to tak na oko 50 razy tyle co w Katyniu..
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, 19:46 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

609
Trochę poza waszym tematem, ale w temacie wątku:
Byłem wczoraj coś zjeść na warszawskim starym mieście. Szedł tam, przez Krakowskie Przedmieście, mijając pałac prezydencki dosyć spory pochód ukrainców, na oko z setka ludzi. Szli z flagami Ukrainy i polski, krzyczeli cały czas "Polakom za wsparcie dziękujemy" oraz "Kijów, Warszawa - wspólna sprawa". Widziałem ich tylko przez moment, ale ogólnie miły gest z ich strony ;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2014, 8:47 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Ukraina

610
Hmmm....Wiele miłych gest ow doznałem od Rosjan w czasie pracy z nimi przez 25 lat i co z tego ?? Generalnie to milii ludzie ...w pojedynkę...Ale nie o mile gesty zwyklych ludzi tu chodzi a o zalegalizowanie prawdy a nie o jej glajszachtowanie ...by wygladało ładnie...Nie słyszalem by MSZ potepił stanowisko leadera Prawego Sektora który domagal sie rewizji polskiej granicy i przyznania 17 polskich gmin Ukrainie...To stosowanie prawa Kalego
jak Ukrainie zabieraja Donbas to zle ,jak Ukraina domaga sie rewizji granicy z Polska to dobrze...
Ostatnio zmieniony 24 lis 2014, 16:46 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

613
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prawy-s ... isko/h9kqy

Mimo mojej ogromnej sympatii dla Ukrainy i jej wolności po przeczytaniu tego artykułu doznałem ogromnego niesmaku.
Nie zdawałem sobie sprawy, że poważni politycy ukraińscy mogą twierdzić ze sto tysięcy Polaków na Wołyniu sami się zabili a następnie oskarżyli o swą śmierć Ukraińców.

To tak, jak polski aparat przemocy i sprawiedliwości przekonywał Polaków że wicepremier Ireneusz Sekuła popełnił samobójstwo strzelając sobie kilka razy od tyłu, podobnie Barbara Blida pragnąc śmierci, zaczekała na wizytę pajaców z ABW, zastrzeliła się lewą ręką z własnego pistoletu, po czym, z racji znanego powszechnie zamiłowania do porządku starannie wytarła ślady swych palców z pistoletu.

Kiedy w artykule natrafiłem na wypowiedź grzmiącego Andrzeja Celińskiego, myślałem, że potępi on zachowanie Pani Kopaczowej, która będąc Marszałkiem polskiego Sejmu, uznała ludobójstwo Polaków na Wołyniu za sprawę bez znaczenia i niepotrzebnie jątrzącą dobre stosunki polsko - ukraińskie.
A tu proszę, Pan Celiński zaatakował Prezesa Kaczyńskiego, ze złością, bo Prezes miał odwagę pojechać do Kijowa i wygłosić tam płomienne przemówienie wspierające Majdan, w czasie, gdy Celiński grzał dupę w pościeli i nie wychodził z domu ze strachu przed III Wojną Światową...

daremna żenada ...
Ostatnio zmieniony 05 gru 2014, 13:24 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Ukraina

614
[youtube][/youtube] [youtube][/youtube]

Tak, rzeczywiście miał. Natomiast Ks. Isakowicz - Zaleski nie miał większych skrupułów, jako Jego wyborca, w podsumowaniu.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 17:10 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Ukraina

615
jedyne kwalifikacje Jarosława Kaczyńskiego w polityce zagranicznej to fanatyczna rusofobia.
Obserwuję jego działania od roku 1989 i wiem, że ten człowiek nieraz był tak bardzo antyrosyjski, że aż prorosyjski. To było słabo czytelne, a przez media w ogóle niedostrzeżone. Może historycy odnajdą te ślady i zweryfikują czystość linii antyrosyjskiej Kaczyńskiego?

W przemówieniu na Ukrainie Kaczyński chlapnął babola, jakiego chlapnąć nie powinien polityk tej miary.
Ksiądz Zaleski doskonale wyczuwa akcenty na Ukrainie i ma 100 % racji.

Polityka zagraniczna Kaczyńskiego sprawiła kiedyś jeszcze większy błąd. To wprowadzenie Radka Sikorskiego do polityki i to do polityki zagranicznej. Człowieka, który nie ma nic wspólnego z promowaną tezą PIS o tym, że w polityce, zwłaszcza polityce zagranicznej powinni brać udział tylko polscy patrioci.

A Pan Celiński wstydziłby się ubliżać od lat wyłącznie opozycji, działając na polityczne zamówienie władzy. To jest działanie ohydne i w wyjątkowo złym stylu.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 17:30 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Ukraina

616
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polacy-z ... yzja/r6pzz Do polski chce przyjechać s t u Polaków z ogarniętego wojną Donbasu.Okazało się że tych stu to poważny problem dla naszej władzy,dla naszego państwa .Za to problemem nie jest hurtowe fundowanie stypendiów ukraińskim studentom,podsyłanie gazu na jak sądzę krzywy ryj,dostawy tego i tamtego,ale o tym cicho sza...pożyczki ,jak i w poprzednim wypadku zapewne bezzwrotne.Bo z czego ?
Ostatnio zmieniony 07 gru 2014, 19:30 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

618
Dla mnie to żaden dowód,bo żaden z rządów po 89 roku nie zrobił nic,albo prawie nic żeby sprowadzić do Polski tych którzy tego chcą.Jak się patrzy na Niemców,pomimo tego że pakowali i pakują olbrzymie pieniądze we wschodnie landy,w znacznym stopniu finansują euro kołchoz ,sprowadzili do ojczyzny wszystkich tych którzy tego chcieli.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2014, 21:17 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

620
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/deszczy ... inie/yze54 "Am­ba­sa­dor przy­znał, że "na Ukra­inie jest jesz­cze wiele pro­ble­mów". - Ale pro­szę nie za­po­mi­nać, że wciąż mamy dużo bar­dziej istot­ny pro­blem do roz­wią­za­nia, jakim jest ro­syj­ska agre­sja. Na walkę z nią idzie bar­dzo dużo czasu, ener­gii i środ­ków - mówił. Dodał, że głów­ne cele obec­ne­go rządu to walka z oli­gar­cha­mi oraz roz­li­cze­nie po­przed­nie­go sys­te­mu."To znaczy co?będą siebie rozliczali?Bo ichni nowy,słuszny prezydent,oligarcha był zdaje się ministrem u poprzedniego,nie słusznego prezydenta ?

"Desz­czy­ca wy­ra­ził wdzięcz­ność za za­an­ga­żo­wa­nie państw Za­cho­du w walkę na Ukra­inie. - Cały czas mu­si­my w różny spo­sób na­ci­skać na Rosję. Z tego co widzę, nikt nie chce mi­li­tar­nie wal­czyć z Rosją oprócz Ukra­iny. Szanownego pana ambasadora chyba trochę poje...ło :rolleyes: ...Inni,głownie ci zza wielkiej wody chcą,ale waszymi łapkami.Do ostatniego Ukraińca.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2014, 17:54 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

622
Hmmm....Na Ukrainie póki co doszło do wojny domowej gdzie mniejszość rosyjska walczy z Ukraińcami...To nie Ukraińcy majacy rusofislskie poglady walcza z Ukraińcami majacymi poglady proeuropejskie...lecz Rosjanie z Ukraińcami...Trudno sie dziwic ze Rosja popiera Rosjan...A sami Ukraińcy bojąc sie swoich oligarchów wybrali 3 obcokrajowców na ministrów..Amerykankę ukraińskiego pochodzenia Natalie Jaresko jako minister finansów, Gruzina Aleksandre Kwitaszwili jako ministra zdrowia i Litwina Aivaras Abromavičius jako ministea gospodarki...Z tym ze oligarcha Poroszenko zadbal o to by wszystkie sznurki zostały w jego rekach..Stanowiska powierzono dotychczasowym ministrom prezydenckim: ministrowi spraw zagranicznych Pawło Klimkinowi, ministrowi spraw wewnętrznych Arsenowi Awakowowi i ministrowi obrony Stepanowi Połtorakowi. Swoje stanowisko zachowali także minister sprawiedliwości Pawło Petrenko ....nihil novi sub sole...
Ostatnio zmieniony 15 gru 2014, 23:17 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

627
Tylu mądrych Żydów uciekło od Putina,i żaden swoim nowym panom nie powiedział że takie działania tylko skonsolidują Rosjan?Gospodarka to naczynia połączone,rubel leci w dół i ciągnie za sobą hrywnę .
Ostatnio zmieniony 19 gru 2014, 19:08 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

630
prezes Ukarinskiego Centrum Ekonomicznego Aleksander Ochrimenko na konferencji prasowej w Kijowie powiedzial, ze po zerwaniu wspolpracy z Rosja szybko trzeba pociac na metal i sprzedac wszystko, co sie da z fabryk z branzy maszynowej, chemicznej i metalurgicznej, poki ceny na metal sa na przywoitym poziomie. Ukrainski ekspert chwali taki rozwoj gospodarki okreslajac go mianem „likwidowania ostatkow po ZSRR”. Szczegolnie trzeba sie pospieszyc z zakladem budujacym samoloty Antonow, gdyz wspolpraca z boeingiem jest nierealna. W miejscu rozebranych fabryk moga powstac „wspaniale osiedla mieszkaniowe”. Przyszlosc Ukrainy wg slow Ochrimenki to male zaklady zajmujace sie montazem czesci importowanych. Z pewnoscia czesc mieszkancow Ukrainy wyjedzie wtedy do pracy za granice. „Chwala Bogu!” mowi ukarinski analityk. „Z tego zyja wszak Rumunia i Bulgaria. Teraz i my rozwijamy nowy model. To jakby model polturecki, z rozwinietym rolnictwem i brakiem przemyslu maszynowego” – powiedzial z duma Ochrimenko. Chwała Ukrainie :yes: !
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 21:36 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron