Re: Ukraina

1
Obrazek
;
wydaje mnie się , że nam ta bitewka na dobre nie wyjdzie , znowu rosyjski sanepid zablokuje export kiełbasy i jabłek :/
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 17:42 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Ukraina

3
bedziemy wygladać po tych wydarzeniach jak ten mały Kaczor przy Ukraińcu , wystarczy on reke opuści i juz nas nie ma
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 17:55 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Ukraina

4
pchanie sie na wschód nikomu na dobre nie wyszło , zaciął sie Napoleon zaciął sie Hitler zatnie sie UE
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 18:00 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Ukraina

7
krótka pamięć też nie jest dobra

trudne to wszystko ale jak to mówią lepiej walczyć na terytorium sąsiada niż czekać u siebie

Rosja nigdy nie odpuszcza

a z drugiej strony Ukraina cwaniaczy

Nam nic nie brakuje tylko wyjsć z Unii i mieć jak uwielbiamy po obu stromach wrogów
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 18:08 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Ukraina

8
baabcia pisze:Nam nic nie brakuje tylko wyjsć z Unii i mieć jak uwielbiamy po obu stromach wrogów
Albo wypowiedzieć Niemcom wojne i zarać oddać się w niewolę ;)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 18:11 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Ukraina

9
baabcia pisze:krótka pamięć też nie jest dobra

trudne to wszystko ale jak to mówią lepiej walczyć na terytorium sąsiada niż czekać u siebie

Rosja nigdy nie odpuszcza

a z drugiej strony Ukraina cwaniaczy

Nam nic nie brakuje tylko wyjsć z Unii i mieć jak uwielbiamy po obu stromach wrogów
Ukraina cwaniaczy?Są uzależnieni od Rosji,tego się nie da zmienić z dnia na dzień.Co wiedzą wielce szanowne buce unijne o sytuacji w której znajduje się Ukrainie?Chyba niewiele sądząc po kwocie którą zaproponowali.Po któreś tam,moim zdaniem przeceniasz pozycję Polski w Europie,i stosunek do niej Rosji.Oni naprawdę mają inne problemy.Co do Niemców wolę się nie wypowiadać.Co prawda szanuję ich ,ale jednocześnie nie lubię :P ...
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 18:21 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

10
jeśli ue wejdzie na ukraine to dopiero będą płakać, na ich miejscu cieszyłbym sie z tego co mają teraz
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 18:35 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

11
Ukraina chce od obu stron zdaje się wycwaniaczyć jak najwięcej

między dawnym -"żeby tylko nas chcieli" a dzisiejszym co dostaniemy jest ocean

nie wątpliwie UE stawia warunki

co do Polski i Unii pójdę na największe skróty: gdybyś ogłosił, że wycofujemy się - ilu Polaków by zostało tu? łatwo sie narzeka - ja nie wyobrażam sobie powrotu do tego co było - za dobrze pamiętam

nam sie stale wydaje, ze wszyscy są winni i wszystko jest przeszkodą a my cudowni - tak nie za bardzo chyba
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 18:42 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Ukraina

12
baabcia pisze:co do Polski i Unii pójdę na największe skróty: gdybyś ogłosił, że wycofujemy się - ilu Polaków by zostało tu? łatwo sie narzeka - ja nie wyobrażam sobie powrotu do tego co było - za dobrze pamiętam
I tak nic nie zrozumiałem... Mój scenariusz:podjudzani Ukraińcy zaogniają konflikt z władzą,wybucha wojna domowa.Z jednej strony wkraczają Rosjanie ,z drugiej na Ukrainę wyrusza nasz tajny lotniskowiec atomowy,przemyka się niepostrzeżenie rowami melioracyjnymi ,i zatrzymuje Ruska na linii Dniepru.Rozejm.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 19:12 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

15
Prości ludzie jak zwykle na polityce stracą najwięcej ... . Nasi natomiast to pierwsi się rwą do solidaryzowania się "uciemiężonym ludem" ukraińskim w ramach przyszłego sojuszu w UE.
Nie mogę napisać, że rozumiem, bo mnie tam nie ma. Staram się więc i chyba sprawa rozbija się głównie o naginanie woli Ukraińców (podobno większość jednak chce) przez środowiska rządowe i realizowanie własnej polityki, niekoniecznie idącej w parze z ich wolą. Za bardzo na ich miejscu to bym się nie pchał do Unii a przynajmniej zachował zdrowy dystans i przeanalizował bieżącą sytuację gospodarczą, na czym lepiej zyskają jako ogół. Szpagatu nie zrobią, wykręcając się plecami do Rosji to i Putin się na nich wypnie. Także, ostrożność i chłodny rozsądek podczas podejmowania decyzji przez naród byłby mocno wskazany.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 20:01 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Ukraina

16
Dla mnie to jest niezrozumiałe,w unii dyskutuje się o wprowadzeniu ograniczeń w dostępie do rynku pracy dla Bułgarów i Rumunów,a tu jeszcze Ukraina :rolleyes:.O co chodzi?O rynek zbytu chyba...
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 20:06 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

17
a może o to o co nam chodziło - dziś tylko wady chcemy widzieć? może ?

a może nasza obecność jest dla nich szansą na wybór

nie upieram się

ale

Rosja marzy o przywróceniu Wielkiej Rosji - jak daleko sięgnie?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 20:17 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Ukraina

18
Twoja unia potraktowała Ukraińców jak dzikich,wysłali tam swoich dwóch namiestników aby dopilnowali sprawy,z czego zdaje się główny nacisk położono na uwolnienie z więzienia malwersantki,taka korporacyjna solidarność :( .Boisz się Rosji?Niepotrzebnie,toż jesteśmy w unii i w nato,a poza tym mamy potężną armię,z nami teraz trzeba się liczyć,nie to co przed 89-tym rokiem ...
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 20:29 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

20
No nie wiem czy Unia akurat jest baabci, bo wypada na to, że to "szczęście" dotyczy nas Wszystkich ;)
To jest trochę tak jak z patrzeniem przez różowe okulary. Z początku, kiedy coś nas nie dotyczy bezpośrednio a kreuje się jako alternatywę lepszego i dostatniejszego życia (zwłaszcza kiedy sprawnie jesteśmy mamieni obietnicami) łatwiej nam przychodzi akceptacja, chęć, pragnienie. Zapewne żadne z nas jasnowidzami nie jest lub też nie potrafi jednoznacznie i bez żadnych wątpliwości określić jaka byłaby sytuacja ekonomiczna Polaków, jeżeli byśmy do tej Unii nie wstąpili.
Pod tym kątem jestem dwojakiego rodzaju sceptykiem.
Powinniśmy racjonalnie oszacować zyski i ewentualne straty wynikające z prowadzonej przez Unię polityki (na przestrzeni lat) wobec naszego państwa, działalność naszych eurodeputowanych oraz konsekwencje dla gospodarki krajowej z tego płynących. Nie wszystko da się zwalić ogólnikowo na bary Brukseli ;)
To chyba nie jest baabciu tak, że same wady chcemy widzieć. Po prostu ludzie mają większą "mechaniczną" zdolność do krytycznego postrzegania dopiero po fakcie.
Realizacja polityki zagranicznej dotyczącej Rosji to jest dopiero kamień na którym można sobie zębiska połamać. Temat na bardzo obszerny i osobny wątek. Natomiast to co Rosji się marzy niekoniecznie marzy się Niemcom i ... Chinom ;)

Właśnie oglądam relacje, służby porządkowe nad zwyczaj brutalnie rozprawiają się z protestującymi. Obraz człowieka kopanego i okładanego pałami na ziemi coś przypomina, prawda ?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 20:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Ukraina

21
ale nie wracamy?
nie zawracamy kijem historii?

nie na wszystko trzeba sie godzić

a w Unii czy nie w Unii my musimy z nimi pertraktować i ci sami siądą do stołu

a my bez Unii mielibyśmy łatwiej z Rosją niż teraz czy doili by łatwiej?

może warto patrzeć kogo wysyłamy na unijne stołki?

co by było lepiej gdybyśmy wyszli? z automatu poprawiłoby sie cokolwiek?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 21:02 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Ukraina

22
Abesnai pisze:No nie wiem czy Unia akurat jest baabci, bo wypada na to, że to "szczęście" dotyczy nas Wszystkich ;)
Obecnie przebywam na emigracji.Wewnętrznej :P ...
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 21:02 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

25
Abesnai pisze:Właśnie oglądam relacje, służby porządkowe nad zwyczaj brutalnie rozprawiają się z protestującymi. Obraz człowieka kopanego i okładanego pałami na ziemi coś przypomina, prawda ?
Usuwanie blokady Samoobrony :cool: ?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 21:10 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

27
a z drugiej strony: bardzo ciekawie zabrzmialy relacje z Ukrainy w zderzeniu z nieco wczesniejsza informacja o stale rosnacej emigracji ekonomicznej dotyczacej naszego kraju. Znacznie przekraczajacej dawna emigracje polityczna.
Gdy slysze o Unii, przypomina mi sie stara piosenka: malo nas, malo nas, do pieczenia chleba...pytanie: kto ten chleb zre?
I nie bardzo rozumiem jakim prawem nasi tak zwani politycy promuja siebie ingerujac w wewnetrzne sprawy obcego panstwa, co - u siebie juz maja rzeki mlekiem i miodem plynace? Poparcie dla ludzi moga wyrazic prywatnie, jako politycy nie maja do tego prawa, we lbach im sie poprzewracalo.
Odnosnie palowania - to barbarzynskie i niedopuszczalne. My cywilizowani Europejczycy uznajemy nowoczesne metody. Petle na szyi zaciskana przez dlonie ukryte w bialych rekawiczkach.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 6:47 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

28
ja mam bardzo mieszane uczucia na ten temat

historycznie patrzę - na aliantów czekaliśmy?

w czasach Solidaności jak nas cieszyło wszystko co wspierało

a np w czasie inawazji w Czechosłowacji jak ważne było to jak który kraj sie zachował (oddzielmy od samej interwencji zbrojnej )

[youtube][/youtube]

bardzo skrajnie patrzą może obecność wspierająca/nagłaśniajaca innych państw zapobiegnie wjechaniu tam Rosjan z pomocą?
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 7:59 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Ukraina

29
no wlasnie tez mam mieszane, bo z jednej strony - jasne ze masz racje, ale z drugiej - potrafisz wymienic jakiegos liczacego sie, aktywnego polityka ktory w tamtych czasach przyjechalby do naszego kraju, i lazil po ulicach wspodemonstrujac z Polakami? Bo moze cos mi umknelo. I mam nieodparte wrazenie ze nie o narod ukrainski chodzi, a o pokazanie swojego czubka nosa, moze sie myle.
A teraz, w szerszym kontekscie - zalozmy ze obecny rzad Ukrainy przetrwa, a u nas nie - na scene wroci pan Jaroslaw. I co? Bo ani Rosja, ani Ukraina mu tego wystapienia nie zapomna, to pewne. A kto za to zaplaci - a my.
Ale mam nadzieje ze tym razem zwycieza ludzie. Z pewnoscia po Ukrainie przyjdzie kolej na Rosje. Choc znow - z drugiej strony, jak sie wszystko zmienia, to przez moment zostaje sie z niczym, a ludzie oczekuja natychmiastowej poprawy. Rozwala sie blyskawicznie, buduje dlugo i kosztem wielu wyrzeczen, zawsze bylam za modernizacja tego co jest.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 10:06 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

30
100% racji

intencje są warte rozważań

ale teraz spójrzmy od takiej strony

co bedzie kiedy przegapimy szansę i za chwilę fala uchodźców zaleje Polskę? ekonomicznie i politycznie to wisi nad Ukrainą.

może to jest ważny interes? Polski i Ukrainy?

polityka nie jest sprawą łatwą - ta pieczeń ma wielu kucharzy
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 10:14 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron