Re: Ukraina

66
W Afryce ja rzadze, sio. A moze ktos mi przedstawic jeden logiczny powod dla ktorego Unia chce Ukraine zgarnac do siebie? Nie ma juz kogo doic?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 16:23 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

67
ayalen pisze:W Afryce ja rzadze, sio. A moze ktos mi przedstawic jeden logiczny powod dla ktorego Unia chce Ukraine zgarnac do siebie? Nie ma juz kogo doic?
No nie ma.My jesteśmy wydojeni do cna,na Białorusinów nie można na razie liczyć,w Rosji ,od czasu jak Jelcyna Putin zastąpił za próbę wydojenia można dostać po ryju :P.Coś tam kiedyś słyszałem o Izraelu,ale czy komuś udało się kiedyś wydoić Żyda?Ja nie słyszałem.Gruzja to w zasadzie amerykańska baza.Cienko się zrobiło.Posucha.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 18:26 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

69
ano wlasnie, chyba myslimy w te sama strone. Jak na razie jedna Islandia nie zawszawiona.
Nie wiem czemu my zawsze musimy ze skrajnosci w skrajnosc - albo zaprzeczamy ze wszyscy jestesmy ludzmi - narodami, albo zaprzeczamy ze innymi ludzmi - narodami. Jak gdyby cialo ludzkie byla jedna noga albo reka, a nie zespolem roznych narzadow zjednoczonych wspolnym celem, i majacym swoje niepowtarzalne miejsce w calosci, zlozonej z wnoszacych te niepowtarzalnosc czesci. Zamiast pielegnowac odmiennosc by dopelniala calosci - albo usilujemy ja zrownac z innymi, albo wynosimy nad inne.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 19:23 przez ayalen, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Ukraina

70
Ukraina była kiedyś spichlerzem Europy.Pewnie mogłaby być nadal,rzucić na kolana unijne rolnictwo..Mają potencjał,tylko sami muszą go uruchomić,próba wejścia do unijnego kołchozu to będzie dla nich potężne rozczarowanie .
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 19:40 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

71
mordotymoja pisze:Ukraina była kiedyś spichlerzem Europy .
kto ich "zmiażrzył" ?, ile milionów ukrainców umarło z głodu gdy komunistyczna banda podjeła decyzje o "przyporzadkowaniu " sobie Ukrainy ?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 19:43 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Ukraina

76
W 43 roku na zajętej przez Rosjan części Ukrainy rozpoczęto wcielanie Ukraińców do Armii Czerwonej.Brakowało wszystkiego łącznie z bronią,na trzech przypadał jeden karabin.To ukraińskie mięso armatnie nazywane marynarkowymi rzucono na pierwszą linię,mieli forsować Dniepr.Wysłano ich około 300 tysięcy,forsowanie rzeki podobno przeżyło 50 000.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 21:13 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

77
Hmmm...Ciekawe czy ktoś powiedział Ukraińcom iz warunkiem stowarzyszenia z Unia jest warunek uwolnienia cen gazu i pradu za które dzis praktycznie rzecz biorąc nie placą...A po ich uwolnieniu własciwie nie bedzie artykułu który by nie podrożał o 50-100%.....Ciekawe czy wiedzą...???
Ostatnio zmieniony 20 gru 2013, 20:10 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

78
PS Ciekawe czy polscy rolnicy zdają sobie sprawe iz po wejsciu Ukrainy do Unii własciwie beda mogli zamknąć gospodarstwa...bo wszystkie produkty rolnicze beda tańsze...Francuzi doskonale sobie zdaja z tego sprawe...
Ostatnio zmieniony 20 gru 2013, 20:13 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Ukraina

79
Będzie bolało,bo nowe zawsze się w bólu rodzi.Stracili czas teraz im możemy podrzucić naszego ekonomicznego czekistę Balcerowicza .Kamień na kamieniu nie zostanie :P .
Ostatnio zmieniony 20 gru 2013, 23:01 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

81
to już nie pomarańczowa rewolucja ale krwawa , kwiatki zamieniono na koktajle Mołotowa :/
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 17:00 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Ukraina

83
"Rozmowa z Jurijem Andruchowyczem, ukraińskim pisarzem"
http://storage.tok.tuba.fm/sound_podcas ... /15/18.mp3

"O Ukrainie z wiceminister spraw zagranicznych Katarzyną Pełczyńską-Nałęcz " http://storage.tok.tuba.fm/sound_podcas ... /15/19.mp3

"Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych po posiedzeniu RBN-u dot. Ukrainy"
http://storage.tok.tuba.fm/sound_podcas ... /15/21.mp3

sporo o sankcjach; bardzo nam potrzebna gorąca granica na wschodzie :zemdlala:
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 18:09 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Ukraina

87
Crows pisze:tam już spokoju nie bedzie tam będzie druga Palestyna
Wschodnia część przyłączy się do unii euroazjatyckiej ,zachód może kiedyś do tej drugiej.Jedna z opcji.Ale to trochę jak z frankiem ;) ...
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 17:29 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ukraina

90
gazeta Bild napisała: "kilka tysięcy niemieckich neonazistów szkoli się pod Berlinem, przygotowując się do wyjazdu na Ukrainę, w obronie Majdanu. Jest to odpowiedź na apel szefa Swobody Tianobyka (też neonazisty, banderowca), który poprosił niemieckich kolegów o pomoc w walce
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 18:43 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron