Re: W Ruskich Oczach

61
Conan Barbarzynca pisze:Edit - po przemyśleniu chyba kumam, chciałabyś Lunadari żeby wszyscy mężczyżni byli takimi słabymi i wewnętrznie rozbitymi bufonami pewnie, SPRYCIARA :D
przeciwnie! niestety jest..
inaczej :cool:


wróćmy może do postu #53 -> Albowiem.. Z.. Niego.. Wyszło.. Zamieszanie.. :satan:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 22:15 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: W Ruskich Oczach

62
To trochę przykre że ta obleśna czarna magia jest kojarzona z tym właśnie narodem, a słowo Żyd=Pasożyt, gdybym mówił o narodzie nazwał bym go bardziej dumnie, naprzykład IZRAELITA.
Mam też neutralny stosunek do Izraelitów, niemam wogóle zwyczaju nienawidzieć narodów, czy ras, a nawet wyznań i religi.

Ale jak coś emanuje śmiedzącym gównem, to ja tego nie lubię.
Gdyby chodziło o poglądy tylko to było by łatwiej, ale tu chodzi o coś więcej.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 22:16 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: W Ruskich Oczach

63
Lunadari pisze:wróćmy może do postu #53 -> Albowiem.. Z.. Niego.. Wyszło.. Zamieszanie..
Adam i Samson byli jełopami, którym "demoniczne" moce coś dały, a potem zabrały, według mitologi oczywiście, byli... biednymi "przeruchańcami", przepraszam że może to brzmieć wulgarnie, ale to chyba najwłaściwsze słowo.
Na tym się opiera duchowość Żydowska, a właściwie Mezopotamska, oni wierzyli że ludzie zostali stworzeni aby słurzyć Bogom.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 22:23 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: W Ruskich Oczach

64
Conan Barbarzynca pisze:Mam też neutralny stosunek do Izraelitów, niemam wogóle zwyczaju nienawidzieć narodów, czy ras, a nawet wyznań i religi.
Ale jak coś emanuje śmiedzącym gównem, to ja tego nie lubię.
Gdyby chodziło o poglądy tylko to byłoby łatwiej, ale tu chodzi o coś więcej.
nieokreślone i nienazwane 'coś więcej' zazwyczaj prowadzi w ciemny zaułek bezrozumnej nienawiści - nie lubię, bo nie lubię.
poza tym zauważ jak sam sobie zaprzeczasz. z jednej strony deklarujesz neutralność, z drugiej dorabiasz irracjonalną ideologię.

Conan Barbarzynca pisze:oni wierzyli że ludzie zostali stworzeni aby słurzyć Bogom.
chyba jednemu :/?




na zakończenie dodam, że 'duchowość' ani Ewy ani Dalily nie obchodzi mnie tak mocno jak Ciebie porusza 'duchowość' potencjalnego przodka w postaci Adama czy Samsona :cool:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 23:05 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: W Ruskich Oczach

65
Lunadari pisze:
Conan Barbarzynca pisze:Mam też neutralny stosunek do Izraelitów, niemam wogóle zwyczaju nienawidzieć narodów, czy ras, a nawet wyznań i religi.
Ale jak coś emanuje śmiedzącym gównem, to ja tego nie lubię.
Gdyby chodziło o poglądy tylko to byłoby łatwiej, ale tu chodzi o coś więcej.
nieokreślone i nienazwane 'coś więcej' zazwyczaj prowadzi w ciemny zaułek bezrozumnej nienawiści - nie lubię, bo nie lubię.
poza tym zauważ jak sam sobie zaprzeczasz. z jednej strony deklarujesz neutralność, z drugiej dorabiasz irracjonalną ideologię.

Conan Barbarzynca pisze:oni wierzyli że ludzie zostali stworzeni aby słurzyć Bogom.
chyba jednemu :/?




na zakończenie dodam, że 'duchowość' ani Ewy ani Dalily nie obchodzi mnie tak mocno jak Ciebie porusza 'duchowość' potencjalnego przodka w postaci Adama czy Samsona :cool:
Bo ja jestem ciemny pod tym względem i faktycznie nielubie bo nielubie ;) Ale wiem dlaczego nielubie i staram się to jakoś wyjaśnić, jedak to nie takie proste.

Co Ty się dziwisz że o tym wspomniałem Lunadari, mówimy o czymś co się zakorzeniło w naszej kulturze, to nie ja biegałem za Żydowskim syfem, tylko mnie religi uczono i gadano że Biblia to śwInta jest.

Lunadari każdy kto się tym bardziej zainteresował to zobaczy że to są tradycje ludów bliskowschodnich, mit o potopie pochodzi z mezopotami, monoteizm od Echnatona, który dziwnym trafem żył w podobnym czasie co Mojrzesz.
Zrobiono taką hybrydę i wmieszano w to historie rodowe, to jest jeden wielki syf duchowy, nastawiony na lepienie ludzi na na swoje podobieństwo, a to czy Bóg jest jeden czy kilku to mało istotne.

A że irracjonalne? Umysł to nie wszystko.
Żydzi są najstarszym z narodów jakie żyły pośród nas, oni mieli łączność z cywilizacjami Egiptu i Mezopotami, reszta nie, więc w sumie nic dziwnego że są nabardziej tym syfem ubabrani, a my za ich pośrednictwem(tak kulturowo). To nie są proste sprawy.
Pozatym mi sprawia przyjemnośc gadanie o duchowości nawet postaci z bajek rysunkowych.

Edit - a i żeby było po równo, Dalila i Ewa to dla mnie takie samo barachło jak ten Samson z Adamem, a Izraelitą z pośród nich był tylko Samson.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 23:19 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: W Ruskich Oczach

66
Chyba sie ciut mylisz Conanie...Najstarszym narodem świata są Chińczycy..Co zas sie tyczy Zydów to jak zwykle zadziałała propaganda..W tym wypadku syjonistyczna..
Tego narodu który "wyszedł" z Izraela juz dawno nie ma ...Rozpłynął sie ..Pozostali ludzie zwiazani z religia i to by było na tyle..Zwróć uwagę ze Zydem jest sie po matce..czyli Pigmejce,Mongolce lub etc..wystarczy ze wyznaje ortodoksyjny idisz..Na pytanie kto własciwie jest Zydem nie ma jednoznacznej odpowiedzi ..bo mozna przyjac kryterium etniczne,kulturowe lub religijne ..Stada wiele grup wazjemnie sie nie uznaje i neguje żydowstwo..np Felaszowie czyli czarni Zydzi z Etiopii..Sa tez czarni Zydzi z Maroka czy Syrii bo przeciez wystarczy 1/4 krwi dziadka by wystapic o narodowośc zydowską...Zreszta co tu duzo gadac potwierdzily to badania DNA
które jasno dowodza ze Palestynczycy to Zydzi którzy ostali się ...a cala reszta to mieszanina wszystkich ze wszystkimi ..wyznajaca tylko idisz lub którym przyznano statut Zyda
Oprócz tego Zydem ( Polakiem,Anglikiem,Niemcem..wymien kogo chcesz ) jest ten co chce nim byc i wierzy ze jest nim...
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 12:13 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: W Ruskich Oczach

67
Egoisto wiem że Żydzi nie są najstarszym narodem na świecie, ale chodziło mi o najstarszy naród żyjący i mający wpływ kulturowy na Polskę i wogóle Europę.

To jest wszystko tak zakręcone że nawet jeśli się człowiek połapie, to raczej trudno będzie to innym przekazać ;)
Dla mnie Żydzi to tylko drobny element w tej historyjce, ojcem Izraela jest Rotchild, który jest Żydem, Brytyjskim lordem, i chu...j wie kim jeszcze, a ta gwiazda to symbol jego rodziny od XVI wieku podobno.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2015, 7:15 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: W Ruskich Oczach

68
Dlatego trudno mówic o narodzie żydowskim..bo de facto go nie ma...Nawet hebrajski zaginął i dzis mówią w jidisz czyli odmianie odmianie starofrancuskiego bądź włoskiego z pózniejszymi zapożyczeniami germańskimi i słowiańskimi Dizsiaj są tylko ludzie wyznajacy judaizm od czarnych Falaszy po stepy Azji. Syjonizm próbował stworzyc z nich jeden naród...tyle tylko ze w samym Izraelu blisko polowa mieszkańców nie ma obywatelstwa ..bo to Arabowie ..
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron