Re: Państwo Islamskie

92
Trudno mi uwierzyć iż możemy być silni skoro zarówno badania socjologiczne jak i założona przeze mnie tu kiedyś ankieta wyraźnie wskazują iż większość narodu spierd.. z kraju jak najdalej jak zacznie się niepokój na granicach. Ja wybrałem w ankiecie opcje "zostaje i walczę". Dziś żona dzieliła się ze mną i teściową obawami o przyszłość wojenna. Obie stwierdziły iż trzeba trzymać grosz w walucie obcej pod poduszką i w razie problemów spadać natychmiast. Ja miałem problem by się z żoną zgodzić by wyjechać bo czuł bym się jak totalna świnia wobec tych którzy zginęli niegdaj walcząc o ten kraj.

CM
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 22:21 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Państwo Islamskie

93
A ja nie jestem sentymentalny.I mam nadzieję że jak by co ,to nie uznają za priorytet zbombardowania mostów na Odrze,odłożą to na nieco później,z zachodniego,wysokiego brzegu jest rozległy widok :satan:. Rozumiem podejście do sprawy większości Polaków.Rozgrzeszam ich.Ale nie pękaj,nie przyjdą...pewnie będzie wielu rozczarowanych :rotfl1: .
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 22:42 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

94
civilmonk pisze:To że amerykańce stali za siłą i nagłością rewolucji na Ukrainie jest dla mnie oczywiste. Jednakże amerykańce nie są dla nas zagrożeniem. Jest Rosja. Niezależna Ukraina jest dla nas najlepszą obroną przed Rosją. Podobnie jak niezależna Białoruś czy Gruzja. Im dalej od nas ruscy i ich zależni kumple tym lepiej. Jeśli zatem ktoś rozkręcił zadymę na Ukrainie i jest gotów dotrzymać wymiany ciosów to dla nas, jako kraju, dobrze. Gorzej jak natowskie kumple się cofną a my znów zostaniemy sami na szańcach. Wtedy dostaniemy w dupę. A mam wrażenie iż się cofają. Czas zatem ściągnąć portki bo niestety jesteśmy za słabi by bronić się jak ktoś zacznie nam je ściągać siłą.

CM
Hmmm...Kazdy kraj zagrazajacy polskiej racji stanu jest zagrożeniem...O ile nie chcemy znowu włazic w du..pę Wielkiemu Bratu i udawac ze nic nie widzimy i nic nie słyszymy...Ciekawe ze domagamy się restrykcji w sprawie Rosji..tyle tylko ze nie bardzo wiemy jako Europejczycy skąd brac rope i gaz ..gdzie posylac nasze produkty jesli nie do Rosji i Chin...A na dokladke nie rozumiem czemu nie domagamy sie sankcji w stosunku do Turcji okupujacej Cypr od 40 lat ,Izraela okupujacego Palestyne od dobrych 60 lat czy Wielkiej Brytanii okupujacej Gibralatr czy Irlandie bedzie juz ze 200 lat...Albo mamy jeden standard ktory wyrazamy glosno ..czy w zaleznosci od upodoban mówimy te okupację unajemy mimo jej zła a tej nie uznajemy bo NIE !!
Najsmieszniejsze w tym wszystkim jest fakt ze granice Ukrainy wytyczył de facto Chruszczow...I do dnia dzisiejszego nie ma umowy pomiedzy Rosją a Ukrainą wytyczajaca normalna granice....Tam jest pole przez które przelazilo się w te i z powrotem w zaleznosci od potrzeb...Tak jak w Uzbekistanie gdzie droga z Taszkentu do Smarkandy przebiega przez terytorium Kazakstanu ...ale nit jej nie pilnuje i nie ma posterunkow granicznych ..bo tak było od 100 lat...
Ostatnio zmieniony 23 lut 2015, 11:09 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

95
ayalen pisze:Jakiego kraju CM? Malutkiego trybiku krecacego sie pod dyktando USA?
Narzedzia ktore jest wykorzystywane przez tych, ktorym marzy sie panowanie nad swiatem? I nie jest to Rosja.
Spojrz ilu Polakow potrafi jeszcze samodzielnie pomyslec, ocenic sytuacje niezaleznie od medialnej sciemy.
Wiesz - u mnie po przewrocie zmienily sie tylko kolory. I ilosc chetnych w kolejce do koryta. Poza tym b/z. Te same metody, ta sama manipulacja faktami, ta sama propaganda.
I mam wrazenie ze w Polsce takze nie jest inaczej pod tym wzgledem.
Znamienne jest, ze na spotkanie z Obama nie udal sie reprezentant Unii. To pokazalo kto jest kto.
I mam tylko serdeczna nadzieje ze Grecy wypna sie na europejski kolchoz, i nie pozwola sobie wmowic ze Rosja chce ich podbic, tak jak dali sie zmanipulowac Polacy. I mam nadzieje ze Grecja bedzie kamyczkiem ktory zapoczatkuje koniec sztucznego, nieprawdziwego tworu, ktory jesli daje zlotowke - to tylko po to, zeby odebrac 2. Bo przeciez tylko o to chodzi tworcom eurokolchozu.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... =onetsg_fb na pocz atku wszystko jest małe, ale zlekceważysz maluśką czarną wdowę, zły przykład bo ona nigdy nie dorasta powyżej centymetra :) ale np tajpana, też przykład do d... bo ten uwielbia szczury, więc dla nas przydatny :) no ale wiesz o co mi chodzi ...
Ostatnio zmieniony 26 lut 2015, 11:25 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Państwo Islamskie

96
Tyle tylko Vici ze jest drobny feler w tym myśleniu...Idee zwalcza się innymi ,lepszymi ,bardziej chwytliwymi ideami.Przyznal to rowniez Barack Obama ...Wiec nie chirurgiczne naloty niszczace ludnosc cywilna i poglebiajace nienawisc do swiata zachodniego lecz idee ktore powoduja odwracanie sie ludzi od idei skrajnych i nietolerancyjnych...
Tak a propo ..To czym rozni sie smierc w wyniku bombardowania nowoczesna bronia od smierci w wyniku sciecia glowy.....Tym ze kat nie widzi ofiary....
Ostatnio zmieniony 26 lut 2015, 13:44 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

97
Jaki feler? Aaaaa moze myślisz, ze nawołuję do zabijania? Nie, nie, jak do tego doszedłeś? :D....
Respekt wobec z pozoru małych, błahych rzeczy, spraw, zjawisk, sytuacji to wg mnie odpowiedzialność. Tym bardziej jesli idzie o państwo islamskie, niech to dzisiaj będzie mały trybik, ale łatwo przewidziec, jaką machinę ten mały trybik moze rozruszać.
A zabijanie, zawsze będzie zabijaniem, kijem, mieczem czy atomówką. Chyba dlatego tak cenny jest pokój?
Ostatnio zmieniony 26 lut 2015, 21:33 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Państwo Islamskie

98
Ja myślę jak sobie to obserwuje że mamy przerąbane. Na wchodzie ruski na południu fanatycy. Nie na darmo Nostradamus przewidywał iż III wojnę zacznie "niebieski król z bliskiego wschodu" czy jakoś tak. A tak poważnie to będzie coraz więcej zamachów a potem ruszą z Libii na Włochy. I się zacznie jak Izrael walnie atomówką w fanatyków a przy okazji w Iran. Ruski trzymają z Iranem i się wnerwią.

CM
Ostatnio zmieniony 26 lut 2015, 22:23 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Państwo Islamskie

99
egoista99 pisze:Tyle tylko Vici ze jest drobny feler w tym myśleniu...Idee zwalcza się innymi ,lepszymi ,bardziej chwytliwymi ideami.Przyznal to rowniez Barack Obama ...Wiec nie chirurgiczne naloty niszczace ludnosc cywilna i poglebiajace nienawisc do swiata zachodniego lecz idee ktore powoduja odwracanie sie ludzi od idei skrajnych i nietolerancyjnych...
Tak a propo ..To czym rozni sie smierc w wyniku bombardowania nowoczesna bronia od smierci w wyniku sciecia glowy.....Tym ze kat nie widzi ofiary....
Doprawdy? ;) Idee tylko dodają skrzydeł ludzkim zamierzeniom, więc jeśli ktoś wszedł na drogę fanatyzmu i przemocy, to z pewnością pokojowe idee nie będą go interesować, dla niego lepsza idea to jeszcze bardziej agresywna, i jeszcze lepiej sankcjonująca jego poczynania.
Ewentualnie jak się taki człowiek nasyci już przemocą, to sobie zacznie szukać czegoś innego.
Skoro jest wojna to znaczy że ludzie chcą walczyć, a bojowników trzeba zabijać, tu niema wielkiej filozofi, jednak faktycznie lepiej aby to zrobili jacyś miejscowi bojownicy/konkurenci, a nie armia USA.

Jaką można im idee zaproponować? Oni sami sobie wybierają idee, to nie są głupie małpy, tylko ludzie.

A co do tych strachów to mnie nie rozśmieszajcie(ładnie proszę), bo mnie brzuch rozboli :ahah:
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015, 0:12 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo Islamskie

100
Hmmm...Tyle tylko ze jesli nie przekonasz do swoich idei to zostaje tylko brutalna siła by zdusic niepokornych...A oni w zamian sie rewanzuja i tak trwa spirala ....Przeszkadzali nam Hussain i Kadafi wiec ich zastrzelono ..i zamiast pokoju dostaliśmy państwo islamskie stworzone przez tych którzy zostali wywaleni przez amerykanów czyli 100% oficerów i policjantów ,wywiad administracje etc etc...Jesli wiec nie idea bedaca alternatywa dla tej islamskiej ..to zostaje tylko zrzut kilku atomówek ..
w Iraku,Syrii,Afganistanie,Libii, Somalii,Nigerii i w paru innych krajach...Ciekawe peryspektywy...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015, 15:33 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

101
PS Ewentualnie jak się taki człowiek nasyci już przemocą, to sobie zacznie szukać czegoś innego...Rozumiem ze jak sie znudzi bombardowc Irak i Syrie to postrzelamy sobie na Ukrainie ...A jak i to nas nie nasyci to wleziemy do Rosji i Chin...A co...!! Grunt to nasza ideologia TYLKO MY MAMY PRWO TWIERDZIC CO JEST DOBRE DLA WSZYSTKICH !!! piękna ideologia zamordyzmu jak za dobrych czasów apartheidu...
PSII tyle tylko ze slowianie sa gorszym narodem od narodów germanskich a te z kolei od anglosasów....czyli tania sila robocza do sprzatania kibli...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015, 15:41 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

102
A jak juz chcemy byc tak swięto je..wi ...to nalezy tez przytoczy zniszczenia w Babilonie przez wojska POLSKIE i Amerykańskie ..
..cyt..W zeszłym roku przedstawiciele British Museum postawili zarzut, że siły koalicji pod wodzą USA, wykorzystujące Babilon jako bazę, zniszczyły bądź uszkodziły zabytki sprzed tysięcy lat.
Także niemiecki Instytut Archeologiczny twierdził, że wojska amerykańskie i polskie, stacjonujące w Babilonie, wyrządziły tam w latach 2003-2004 "ogromne szkody"
.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015, 17:09 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

103
Wahhabici z al kaidy dokonali egzekucji 18 salafitów z ISIS.
http://pikio.pl/al-kaida-dokonala-pokaz ... nkow-isis/

Widać, że sami we własnym zakresie samodzielnie regulują własne prawa. Więc po co się wtrącać ?
Ostatnio zmieniony 02 lip 2015, 22:57 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Państwo Islamskie

105
Dwekh Nawsha, w tłumaczeniu - męczennicy. Międzynarodowa organizacja paramilitarna jednocząca przeciwników IS pod postacią milicji. Tak oto powstała nowa odmiana "krzyżowców".
Ostatnio zmieniony 02 sie 2015, 19:18 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Państwo Islamskie

106
Mój brat, uświęcony Rycerz Najjaśniejszej, jest cięty na islamistów (określa ich mianem "ciapatych"). Trochę z nim rozmawiałem wskazując iż zachód nie tyle walczy z islamem ale z agresywną frakcją islamu, którą sam stworzył i konfrontacja jest nieunikniona a wojna ta potrwa z 20-30 lat przy czym wielu, w tym Polaków, zginie w atakach terrorystycznych. I wszelkie próby ograniczania imigracji nic nie dadzą bo już za późno. Zaproponowałem mu by wraz z podobnymi sobie kolegami i koleżankami wstąpił do Dwekh Nawsha zamiast pierdolić trzy po trzy jak to będzie Ojczyzny bronił. Tym bardziej iż on mieszka na zadupiu a ja kręcie się po Wawie więc jestem narażony. Ciekawe co na to powie.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2015, 20:17 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Państwo Islamskie

107
Ło matko :| Civ, przecież oni sobie wzajemnie tam łby użynają, znaczy AL-Kaida i IS. Jak wpadnie którymś w łapy jeszcze Europejczyk to rzeczywiście dołączy do grona męczenników. Tłucze ich pospołu jeszcze syryjska partyzantka "biały całun" (pewnie przy współpracy wszelkiej maści wywiadów). Turcja się zaangażowała ale okazało się, że z większa pasja bombarduje Kurdów. Nawet Międzynarodowy Fundusz Walutowy dojrzał tam swój interes (właściwie to zagrożenie dla interesów).
Po co tam jeszcze Polacy ?
Ostatnio zmieniony 02 sie 2015, 22:43 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Państwo Islamskie

108
Skoro swoją postawą prowokują jeszcze głupszych od siebie do burd to niech lepiej robią coś pożytecznego ze swoją energią ;) Posmarują się samoopalaczami, zapuszczą brody i ciapki (jak to mówią). I żaden się z tłumu nie wyróżni. ;)

Nic to - po prostu irytuje mnie mój najmłodszy brat kierunkiem w jakim jego myśli zmierzają. Fanatyzm się w nim rodzi, czy też sądząc po dyskusjach braterskich, już się narodził.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2015, 23:26 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Państwo Islamskie

109
Dlatego jesteś starszy, dlatego jesteś mądrzejszy i bardziej doświadczony Civ, żeby nieco ukierunkować energię i pasję rodzeństwa. Nie odbierz proszę źle mojej uwagi, nie zamierzam moralizować. Po prostu, żeby któremu z młodych ludzi rzeczywiście nie strzeliło do głowy prowadzenie chrześcijańskiego "dżihadu" ;)

PS
Chociaż poznając bliżej "inspirującą" historię dżihad Joe zaczynam się zastanawiać, czyby tak kilku rodzimych fanatyków nie odesłać na "świętą krucjatę".
Ostatnio zmieniony 02 sie 2015, 23:49 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Państwo Islamskie

111
Będzie za 5 lat jak za starych czasów - muzułmanie za Tatrami :)
Obrazek
I może w końcu wystawimy rachunek? Do 3 razy sztuka.
Obrazek
Zauważcie cykl 400-lat :-) Magia? Przeznaczenie?
Ostatnio zmieniony 16 sie 2015, 22:09 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Państwo Islamskie

113
Zdaje się, że ten pershing był większym skurwysynem niż cała ta banda przywiązana do pali...
Ostatnio zmieniony 22 sie 2015, 23:18 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo Islamskie

117
Hmm...Najciekawsze w tym wszystkim jest fakt ze ludność zamieszkująca tereny PI. Oczywiście mozna go ignorowac ale faktem jest ze na terenach Iraku islamisci zlikwidowali bandytyzm ,korucję i strach przed bandami czyli problemy z którymi nie poradzilo sobie USA
http://www.voltairenet.org/article187057.html

Po raz któryś podkreslam ze z ideałami walczy sie ideami a nie bombami ,czołgami i propaganda...Najlepszym przykladem jest Kukiz który demoluje polska scene polityczna
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, 14:05 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

118
PS zgineło gdzies to ze ludność wspiera Państwo Islamskie gdyz cyt..
...To podoba się konserwatywnym sunnitom, którzy takiego przywiązania do religijnych reguł nie widzieli u Saddama Husajna czy Baszara al-Asada. Do tego oczywiście dochodzą usługi dla ludności cywilnej, konserwacja sieci elektrycznej i wodociągowej, pomoc społeczna.
- Czuję, że mam do czynienia z funkcjonariuszami państwowymi, a nie bandą zbirów - powiedział w lipcu dziennikarzowi "New York Times" złotnik z Rakki. Organizacja jest także niezwykle biegła w posługiwaniu się mediami społecznościowymi i internetem, za których pomocą umiejętnie buduje wizerunek siły dążącej do realnej zmiany na Bliskim Wschodzie i realizacji ummy - jedności wszystkich muzułmanów - w ramach jednego organizmu państwowego....
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/art ... odzie.html
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, 14:52 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo Islamskie

119
Fantastyczna pomoc społeczna, a może usługi dla ludności cywilnej, nie rozróżniam...
Obrazek
Obrazek
A te dzieci to w ramach edukacji czy mafia dziecięca? I oczywiście wiesz po co ta pochodnia?
Obrazek
Przyjmiesz ich z otwartymi rękami? Bo to że oni będą zajmować kolejne terytoria chyba widzisz?
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, 20:04 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Państwo Islamskie

120
Niezaleznie od metod stosowanych przez ISIS faktem jest ze ludność Państwa Islamskiego wspiera go i jakoś nie tworzy grup partyzanckich zwalczajacych PI..Prawda równiez jest fakt ze to USA spowodowalo powstanie PI ..wskutek podziałów do jakich doprowadziła fatalna polityka USA z 2003 roku („Decision making process and it’s consequences: (de)stabilization of Iraq” http://wp.me/p4y6QP-7g oraz „Misje humanitarne i wojsko w działaniach stabilizacyjnych na przykładzie interwencji w Iraku 2003-2011” http://wp.me/p4y6QP-67). Nawet gdyby uznać, że pomiędzy 2006 a 2009 w Iraku zapanowała względna stabilizacja (co jest tezą ogromnie kontrowersyjną, ale silnie lansowaną przez Republikanów w USA w ramach kampanii prezydenckiej, która nabiera tempa), to jednak nie ma wątpliwości, że w żadnym momencie interwencji zbrojnej nie udało się w Iraku doprowadzić do ustanowienia władzy, która byłaby choć w minimalnym stopniu w stanie spowodować względne porozumienie pomiędzy grupami religijnymi i kulturowymi...
http://sztab.org/bitwa-o-ramadi-maj-201 ... u-w-iraku/

FAKTEM TEZ JEST ZE TO POLITYKA USA I UK doprowadzila do wojny w Syrii, Iraku,Libii doprowadzajaca do obalenia Kadafiego,Husaina ,Mubaraka czyli tych którzy twarda reka trzymali porzadek w tamtych regionach To polityka USA jest winna temu ze setki tysiecy uchodzców zdecydowanych na eksodus...Chcielista to macie..mozna powiedziec
Ostatnio zmieniony 26 sie 2015, 10:04 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron