Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

3
Problem w tym, że Izraelska armia powina wkroxzyź do strefy gazy zamiast ją bombardować, bo bombardując można i zwykle krzywdzi się cywili. Za to Hamas szkoli małe dzieci, uczy je strzelać z karabinu i że trzeba Żydów zabijać jak zwierzęta (sam widziałem to na filmie), z takim zjawiskiem Izrael musi sobie poradzić, w tamtym regionie nigdy nie dojdzie do pokoju, Palestyńczycy czują się pokrzywdzeni przez świat samym istnieniem Izraela, Hamas wykorzystuje te nastroje, ludzie w strefie Gazy się strasznie mnożą panuje tam okropna bieda a to łatwa pożywka dla różnych fanatyków. Na pewno sposobem rozwiązania tej sytuacji nie jest jednak bombardowanie strefy gazy, ciekawy jestem jednak co by było gdyby Izrael wkroczył tam swoimi wojskami, pewnie jeszcze większe ataki na Izrael.
Inna sprawa że Hamas właśnie tak działa że używa cywili jako żywe tarcze, albo robi swoje bazy pod szpitalami.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2014, 21:55 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

4
http://ewidentnyoszust.blogspot.com/201 ... zydow.html

"Skąd zatem pomimo blokady mam ten film? Swego czasu zaoferowałem listownie swoją darmową i pełną pomoc ortodoksom z Nowego Jorku. Zrobiłem to, ponieważ jako katolik wierzę, że należy ofiarowywać pomoc prześladowanym szczególnie gdy powodem prześladowań jest wiara w Boga, nawet jeśli są to innowiercy. Rabinat odpisał dosyć szybko. Poproszono mnie, abym przetłumaczył na język polski odezwę ortodoksyjnych Żydów do wszystkich narodów świata, w której tłumaczą dlaczego w trakcie corocznego święta Purim na całym świecie (Nowy Jork, Londyn, Melbourne), diaspory Żydów ortodoksyjnych palą flagi Izraela (o czym media również solidarnie milczą).



W dużym skrócie robią to dlatego, że wedle wiary żydowskiej bezczelny i krwawy sposób w jaki odebrano palestyńskim Arabom ziemię pod Izrael (i to co się dalej tam wyprawia), świadczy iż za tworem tym stoi nie Bóg lecz szatan i za karę naród żydowski zostanie ukarany. "
Obrazek
Tak więc nie wszystkim Żydom się podoba walka z Palestyną.
;)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 4:44 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

5
Chociaż w tym artykule nie kapuje jakie ateistyczne środowiska żydowskie... Czy każdy teista to Żyd? I wszystkie media należą do żydów?
Nie wiem czy to nie jest świadoma manipulacja...
Poza tym wiem, że są ludzie co Żyda widzą wszędzie, nawet w lustrze.
:D
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 4:46 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

7
A gdybym zobaczł tam Zyda ,Pigmeja czy Mongoła...To byłby to jakiś wstyd ??? Wydaje mi się iz zobaczyłbym człowieka którego poglądów mógłbym nie akceptować ..Ale nie jego człowieczeństwo lecz jego poglady...
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 12:14 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

8
To nie zawsze są żarty.
W 1968 osobiście nie znałem, jednak słyszałem o młodych ludziach, licealistach, znanych mi z widzenia i ze słyszenia, że dowiedzieli się od ubecji, że są Żydami i maja miesiąc na spakowanie rzeczy i wyjazd do Izraela. Nie miałem okazji osobiście z nimi rozmawiać. Wiem od innych, jak wielkie przeżywali dramaty i tragedie życiowe.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 13:55 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

9
Tyle tylko iz bierzesz za postawę antyżydowską to co było w gruncie rzeczy walką o władzę frakcji Moczara z frakcją Jakuba Bermana
cyt
Przemówienie Gomułki umożliwiło próbę przejęcia władzy "partyzantom", czyli frakcji PZPR o nacjonalistycznych i populistycznych zapatrywaniach, skupionej wokół gen. Mieczysława Moczara (od 1964 Ministra Spraw Wewnętrznych). Atakowali oni "syjonistów" na wszelkich zebraniach i zjazdach. Sam Moczar porównał działania armii izraelskiej do metod hitlerowców w czasie II wojny światowej. Oskarżano obywateli pochodzenia żydowskiego np. o nadużycia w UB. Do akcji "partyzantów" włączył się też "PAX" Bolesława Piaseckiego, który atakował rewizjonistów i "kosmopolitów

http://pl.wikipedia.org/wiki/Marzec_1968

a to że pózniej nastąpiła czystka...Tak...Ale najpierw zmuszono do emigracji wszysrtkich ludzi pochodzenia zydowskiego ze wszystkich struktur MSW od gminy po ministerstwo..O ironio powołując się na fakt iż Zydzi popierali komunizm a właściwie stalinizm...

Nie zapomnij tez iz frakcja Moczara bała się frakcji żydowskiej gdyż w szczytowym momencie Zydzi stanowili nawet 50% kadry kierowniczej w UB a pozniej w MSW..To było coś co Maciarewicz usiłował zrobić z MSW..tyle ze na 1000 razy mniejszą skalę..Więc to co bierzesz za antyjudaizm było tylko i wyłacznie walką dwu frakcji komunistycznych żrących się o władzę...
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 17:06 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

10
Coś niecoś tam do mnie docierało z komentarzy dorosłych, jednak dla mnie to wszystko było nieczytelne i niezrozumiałe.
Kopa w dupę wraz z obrzydliwymi pomyjami dostawali lekarze, prawnicy i inżynierowie wraz z całymi rodzinami, o których wspominam.
Ci młodzi nieraz dowiadywali się z nakazu banicji że w ogóle mają pochodzenie żydowskie.

Pomyślcie skąd ubecy mieli te dane?

Dla mnie ci wszyscy ludzie byli skrzywdzonymi przez komunizm Polakami, pochodzenia żydowskiego.
Kwiatek w roku 1968 nie zauważył frakcji Bermanowskiej w Partii, Partia oficjalnie była jednolita, niedobrzy byli według Partii tylko niektórzy Żydzi. Gomułka wskazywał często na jego zdaniem, negatywny przykład Pawła Jasienicy - wybitnego Polaka pochodzenia żydowskiego, który odmówił wyjazdu. Został zgnojony, odmówiono mu możliwości jakiejkolwiek pracy w PRL i doprowadzono do śmierci w nędzy.
Gomułka próbował przeciwstawić Jasienicy Tuwima i Brzechwę, jednak jedynymi atutami, które były po ich stronie, to było to, że oni już nie żyją. Gomułka wykrzykiwał przez radio wyjątkowo ohydne treści. Kwiatkowi do dziś jest niedobrze, gdy wspomina tego pana.

A historia?
Chwała Bogu, ze istnieje i mam nadzieję, że nie kłamie. Albo przynajmniej nie kłamie umyślnie.
Egoisto, prawnik z naprzeciwka nie żarł się z nikim o władzę, nawet chyba nie był w Partii. Pracował na chleb dla siebie i dla swej rodziny.
A Berman w 1968 to chyba już nie żył.
Ten szczytowy moment "zażydzenia" władzy to było 10 lat wcześniej, w końcówce stalinizmu, gdy Gomułka i Spychalski byli jeszcze w więzieniu. Ale to już kwiatek może coś nie wiedzieć, a nawet niechcący przekłamać, bo miał wtedy kilka latek...

Aha, ponury cień Moczara rzeczywiście wrócił do władzy, ale nie za Gomułki, nie w roku 1968, w wyniku czystek antyżydowskich, tylko w styczniu roku 1971 - za Nowego sekretarza Partii Edwarda Gierka, Moczara osadzono na lukratywnym stołku Prezesa NIK.
Wydaje się, że nie był on tam już tak szkodliwy jak ongiś, po prostu potrzebował posady i ja dostał.
Stalo się to, czego zabrakło po roku 1990 - miejsca w aktualnej Rzeczypospolitej dla ludzi PRL-u...
Dlatego Rzeczpospolita jest rozkradana i rozbijana od środka prawie jak Ukraina - bo ludzi PRL-u pozostało jednak parę milionów.
I ci ludzie też chcą żyć.

Aby nie było nieporozumień.
Kwiatek nigdy nie oczekiwał i nie popierał pozostawiania przestępców bezkarnie - chyba, że za sprawa legalnej amnestii na warunkach ustalonych przez parlament. Tu chodzi o miliony ludzi, którzy w PRL niczego przestępczego nie robiło, natomiast ubek im nasrał w papierach, albo przynajmniej jest obawa lub podejrzenie że ci ludzie maja tam nasrane. W tej grupie kwiatek widzi też armię donosicieli.
Wyraźnie im powiedziano w 3 RP, że łatwo im nie będzie. No to zaczęli ryć pod ziemią. Ci co mieli teoretycznie czyste papiery, zaczęli kraść "nad ziemią" - korzystając z możliwości.
A my wszyscy za to płacimy i będziemy płacić dziesiątki lat, łącznie z naszymi dziećmi, wnukami i prawnukami.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 20:21 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

11
Hmm....Ustalmy najpierw czy to ogół Polaków wystapił przeciw mniejszości narodowej czy tez była to walka o władzę pomiędzy grupą Zydów zajmujących wysokie stanowiska w partii i MSW ( a przedtem w UB ) a inna grupą komunistów..Kampania marcowa była przecież identyczna ze wszystkimi innymi kapaniami stalinowskimi Miała identyczne motywy i identycznie była prowadzona.Wskazywała wroga wewątrz partii i na szczytach władzy.Warto przypomnieć iz język tej kampanii stworzył Stalin w latach 40 i 50 do krytyki kosmopolitów i lekarzy kremlowskich.Można było zostać oskarżonym o syjonizm lub bycie lokajem syjonistów bądz ich sługusem nie majac nic wspólnego ani z Zydami czy syjonizmem Kwalifikacja zależała przecież od fantazji atakujacego.Dobra kampania jest wtedy dobra gdy można przy jej pomocy zaatakować kogokolwiek.I tak tez stało się w 68 Przy całkowitej bierności zastraszonego społeczeństwa elity komunistyczne zwalczały się przy użyciu wszelkich metod. Zydzi byli żywotną częścią elity komunistycznej i po przegraniu walki o władzę zmuszono ich do opuszczenia Polski..Nie miało to jednak NIC wspólnego z antyjudaizmem Polaków..było to czystą grą polityczna o wpływy i władzę.Należy tez podkrslic iz wielu Polaków straciło tez swe stanowiska i wpływy bo przyjaznili się lub popierali Zydów.. baaa ...wielu utraciło je tez bo byli niewygodni dla władzy.
I tak jak komuniści rozprawili się najpierw z resztką inteligencji polskiej tak samo rozprawili się z częscia swojego obozu.Wygodny slogan mówi o czystce etnicznej w 68 ale nawet opracowanie IPN z 2004 pt Oblicze marca 68 mówi o walce o włądze zwalczających sie komunistów
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 9:08 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

12
Przede wszystkim syjonizm tam gdzie mieszkałem, albo był okrutnym żartem, albo farsą, albo po prostu kłamstwem.
Miasteczko lizało rany po okrutnym ludobójstwie Żydów, którzy mieszkali tu przed wojną. Napełnili go chłopi bez ziemi z sąsiednich województw i wszyscy próbowaliśmy tu zacząć żyć jakoś normalnie 10-20 lat po największej wojnie w historii tego regionu.

O tym, że ktoś był lub nie był Żydem dowiadywałem się dopiero z okazji czystek komunistycznych, które miały zdecydowanie charakter antyżydowski w moim mieście, w którym syjonizm nie istniał.
Miałem rodzinę w Warszawie, która potwierdzała, że również tam straszliwe represje dotknęły najbardziej zwykłych ludzi, bo bogaci to się wykupili albo jakoś załatwili problemy z oszalałym z nienawiści Gomułką.

Jedyny syjonista, którego mogę zidentyfikować z tamtych lat, to tylko Adam Michnik, licealista, który nie wstydził się swego żydowskiego pochodzenia narodowego i głośno o nim mówił. Adam Michnik przeważnie siedział w więzieniu i tam chyba nie stanowił zagrożenia dla Gomułki i całej tej ohydnej dość ekipy władzy. Oczywiście Adam Michnik nie opuścił Polski, tylko działał jeszcze wiele lat dla Polski.
W moim odczuciu był i jest on przede wszystkim Polakiem, którego Polacy zmusili dość skutecznie, by przestał czuć się Polakiem i przestał reprezentować interesy Polski.

Co do antyjudaizmu Polaków.
Moi rodzice mieli do Żydów wielki dystans. To częściowo wywodziło się z lat międzywojennych, potem z czasów okupacji wreszcie z okrutnych doświadczeń z władzą stalinowską, o której wspominasz, egoisto. Jednak nie byli antyżydowscy i w moim domu współczuło się po prostu tym Żydom represjonowanym w pobliżu. Był strach odwiedzić tych znajomych Żydów by ich choćby wesprzeć dobrym słowem, mój ojciec tam chodził z takim wsparciem. Być może to był jeden z powodów, dla których sam był represjonowany przez władze.
Nigdzie, u nikogo ze znajomych, ani w szkole nie potkałem się z antyżydowskimi nastrojami. To było kreowane gdzieś ponad nami, ponad normalnymi ludźmi.

Ekipa Gomułki, która rozpętała piekło antyżydowskie zakończyła swoją działalność w grudniu 1970, najpierw wprowadzając podwyżki cen na żywność a potem krwawo pacyfikując powstanie narodowe przeciwko tym zmianom i całej polityce tej władzy.
Zginęło wtedy kilkaset osób, głównie na Wybrzeżu.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 10:28 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

13
Powtarzam iz po II wojnie inteligencja polska została zniszczona przez gestapo a pózniej Powstanie Warszawskie a w czasach stalinowskiego terroru przez szalejące UB. Polacy więc byli bierni i zastraszeni.
W marcu 68 propaganda komunistyczna odwoływała się do emocji Wskazywano na przykład dwulicowości i obłudy stalinowskiego bonzy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego Józefa Światło który wczesniej nazywał się Flajszfarb i był agentem amerykańskim i zdrajcą ,oficera wojska Eliasza Tikotinera który tez uciekła na zachód itd itd. Odwoływano się do historii wskazując iz Zydzi byli najwierniejszymi z wiernych stalinowcami i oficerami UB ,których ofiarami padali wierni komuniści oddani ojczyznie W jednymz artykułów Trybuny Ludu pada stwierdzenie : ohyda postaci ˝żydowskiego zdrajcy jest tak wielka, że odmawiam im nawet nazwy: „te odrażajàce postaci nie są i nie były zdrajcami naszej ojczyzny- Polski Ludowej. Polska nigdy nie była ich ojczyzną... Ich ojczyznà jest dolar amerykański...”.
Społeczeństwo polskie nic więc nie miało wspólnego z walką o władzę jednej grupy komunistów niszczącej inna grupę A to ze byli to Zydzi..
Cóż umarł wodz i przywódca Józef Stalin...musieli odejść również pretorianie
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 11:34 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

14
Wróćmy do faktów.

II Wojna światowa wybuchła w 1939 roku,
gestapo siało śmierć i spustoszenie w inteligencji polskiej nie po wojnie, lecz w trakcie okupacji hitlerowskiej,
Powstanie Warszawskie było w 1944 roku, nie było świadectwem bierności i zastraszenia Polaków, a wręcz przeciwnie, było dowodem na aktywną odważną walkę Polaków o wolność,

Józef Stalin umarł w marcu 1953,
Józef Światło uciekł z Polski w grudniu 1953,
Jakub Berman w roku 1957 usunięty z PZPR nigdy potem nie wrócił do żadnej pracy politycznej.
Marzec 1968 był w marcu 1968,
czystki antyżydowskie trwały w roku 1968.

Źródło tych czystek do dziś nie zostało, moim zdaniem, jednoznacznie przez historyków wyjaśnione.
Według niektórych doniesień, ZSRR miał zmienne stanowisko wobec Żydów i wobec państwa Izrael, trochę podobna schizofrenia panowała we władzach komunistycznych, także po roku 1956, a rok 1968 ewidentnie wygląda na komunistyczną prowokację. Potrzebne były do tych antyżydowskich spektakli na pokaz światu i betonowej części Polaków, którzy wspierali komunistów w ich antysemityzmie. Po dziś dzień takie skrzydło prawicowe istnieje w Polsce, kojarzy się mi głównie z członkami rodziny o nazwisku zaczynającym się na G.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 12:02 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

15
maly_kwiatek:

Kiedyś spotkałem się ze stwierdzeniem, że żydzi, to świetny sposób na niszczenie gospodarki. I właściwie idealny sposób na jej poprawienie, to ich wypędzenie czy wycięcie w pień.

Hisotira jakoby to potwierdza, czystki żydów w Polsce odbywały się systematycznie też wiele lat przed datami, które podałeś.

I dodatkowo, każdy wielki przywódca, który chciał zasiać sobie plon na naszej Polskiej ziemi robił podobnie. Ty podałeś czystki komunistyczne, ale nie zapominaj, że hitler chcąc z nas zrobić swoimi Volksgenossen, też wycinał żydów.

Jak tak patrze po informacjach ze świata, to i cyganów aka romów wypedzają z jednego kraju do drugiego i tak w kółko. Choć z nimi to inna kwestia, bo oni jadą na kasie z państwa, ale wykorzystując sociał
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 12:15 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

16
Nigdy się nie angażowałem po stronie jakiejkolwiek strony w sporach między narodami.
Brałem w obronę skrzywdzonych ludzi, jeśli stanąłem przed taką sytuacją.

Był czas gdy w Polsce każdy na każdego mógł powiedzieć z nienawiścią "Ty Żydzie" i następnie szybko doprowadzić do ostracyzmu tej osoby spoza dowolnego środowiska. Ostatni spektakularny pokaz takiego działania, to były działania oszołomów prawicowych wobec pana Tadeusza Mazowieckiego, praktycznie eliminujące go z polityki po roku 1990.

Jakoś intuicyjnie zawsze uważałem, że te działania są stratą energii.
Kiedy przeczytałem Rozmowy z Bogiem a potem przekazy Lyssy Royal, upewniłem się, że miałem rację.
To co Ziemianie tu wyprawiają ze sobą, to jest przejaw prymitywnych walk plemiennych, naprawdę czas już dawno byłby z tym skończyć.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 12:27 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

17
Zastanawiam się jak byś to Ty rozwiązał? Bo jak wiesz tylko siłą, bólem i zniszczeniem można się skutecznie bronić i atakować. Wychodzenie do wszystkich z miłością z pewnością nie zadziała, bo zawsze znajdzie się choć jeden człowiek, choć jedno państwo, na które takie coś nie działa.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 12:35 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

19
No i to jest podejście, które podzielam i propaguję :D

I ja mam swoją małą cywilizację, swoje małe państewko, czyt. rodzinę i bliskich, gdzie rozwiązuję problemy "polityczne". I wybieram zawsze podejście dyplomatyczne ^^
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 12:41 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

20
Smieszne jest powoływanie sie na krzywde ludzi wtedy gdy ich grupa przegrała walkę o władzę w systemie komunistycznym,którego byli włądcami..Jakoś do dzisiaj nikt się nie upomniał o krzywde 5 200 000 Polaków mordowanych ,inwigilowanych,wywalanych z pracy za odchylenia kapitalistyczne czy inne chore oskarzenia ze strony komunistów od 1947 r
Smieszne jest powoływanie się na to ze szykanowani byli TYLKO Zydzi jesli szykanowani byli również Polacy ( zresztą wtedy nie mówiło się ze jest Zydem.Za nazwanie kogoś Zydem mozna było pójść do pudła Nie zapominajcie tego !!!)
Smieszne jest tez gdy zapomina się iz czystek w partii od 47 było kilka Do 47 spacyfikowano legalną opozycję i rozprawiono sie ze wszystkimi którzy ważyli sie myśleć inaczej Ogromna w tym rolę odegrali Zydzi będący zagożałymi zwolennikami komunizmu i Stalina Bezpieka tworzłą własne organizacje opozycyjne, a w partii wymyślono tzw. odchylenie nacjonalistyczne . Wzory czerpano z Moskwy. Ze stolicy Kraju Rad wysłano sygnały np o zagrożeniu titoistowskim. Należało znaleźć kolejnych wrogów również w Polsce. W poszukiwaniu znakomicie spisał się pułkownik Anatol Fejgin, powiadamiając swoich radzieckich opiekunów o istnieniu w zasobach archiwalnych przedwojennego Oddziału II Sztabu Generalnego WP.Tak odbyło się polowanie na Spychalskiego i jego grupe ludzi Pozniej było aresztowanie Cyrankiewicza i Gomółki Potem Gierek odsunął od władzy Gomółke a Gierka Jaruzelski...Za każdym razem odbywała się czystka kadrowa od poziomu gminy do poziomu władz centralnych..Społeczeństwu polskiemu obojętne było kogo odrywano od stołka i kto przegrywa w walce między sługusami Moskwy
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 13:01 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

21
Wiesz co,
ten wątek powstał w wyniku ataku rakietowego Izraela na szkołę arabską, w sąsiednim państwie, szkołę pełną dzieci i młodzieży.
W wyniku kwiatkowego protestu przeciwko krzywdzie niewinnych dzieci.
I ja bym już chętnie wrócił do tego tematu wątku.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 13:19 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

22
Hmm...Masz rację !!
Ale jest jakaś analogia w użalaniu się Zydów nad tym ze ich ktos nie lubi i...jednoczesnym bezwzględnym wytłuczeniem cywilów palestyńskich.Po mojemu najpierw zyj i dajżyc innym a pózniej się skarż...
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 13:50 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

23
Egoista Izrael nie ma na celu cywilów, tylko Hamas, nie ginęło by tyle cywilów pewnie gdyby Hamas nie używał ich jako żywych tarcz, albo nie robił swoich baz np. w szpitalach. Obecnie mniej ginie cywili Izraelskich, tylko dlatego że Hamas nie ma takiej broni ani umiejętności, a Izrael ma technike by się bronić.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 15:47 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

24
Jasne !!! Hamas używa ich jako żywych tarcz ..przeciw bombowcom...Pewnie okładają się dziećmi i kobietami...Tłumaczenie rodem z Putina
nie tyle co śmieszne to..wstrzasające
A tak a propo...Czy strefa Gazy jest częścia Izraela ???
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 16:41 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

25
Pewnie okładają się dziećmi i kobietami...T
mniej więcej tak właśnie robią.

to jest dowód. Pewnie znalazłbym więcej przykładów

http://bartoszweglarczyk.blox.pl/2006/1 ... amasu.html

Obecnie opinia publiczna jest przeciw Izraelowi, w sumie to rozumiem bo tamtejszy konflikt jest skomplikowany bardziej niż chciałby Izrael a na pewno nie jest tak, że Izrael coelowo zabija cywilów. Izrael walczy głównie z HAMASEM, a więc ludzi niemoralnymi, którzy wykorzystują kobiety i dzieci w postaci żywych tarcz i to zwykli terorryści.
Ocena obecnie Izraela w całej sprawie jest bardzo niesprawiedliwa, można kwestionować sens powstania państwa Izrael, ale skoro już istnieje i żyją tam ludzie, to mają prawo się bronić...
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 16:53 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

27
I w ogóle jest jakaś propagamda na rzecz Hamasu, czytam serwisy informacyjne, i takie kwiatki że to Palestyńczycy odpowiedzieli na ostrzał Izraela :P Dziennikarz powienien bardziej zajrzeć do źródel. Z drugiej strony rozumiem, bo czytam komentarze pod tymi newsami i ludzie piszą o Żydach niestworzone rzeczy i bronią Hamasu, wiec pewnie w trosce czytelnika piszą tym ludziom, co chcą przeczytać. a Więc zły Izrael atakuje Palestyńskie kobiety i dzieci. A potem jakieś filmiki pokazują jak muzułmanki z koszulkami z napisami "Terrorystka" każą się przytulać na ulicy. To już jest chore ;)
A wystarczy prześledzić od czego zaczął się ten konflikt, to Hamas pierwszy wystrzelił rakiety i mnóstwo rakiet i jedynie dobre zabezpieczenie Izraela przed takim atakiem uchroniło obywateli Izraela od śmierci. Więc Izrael musiał odpowiedzieć. Hamas zaś wezwal Palestyńczyków by stali na dachach domów należących do Hamasu (!) . Więc zdanie
Pewnie okładają się dziećmi i kobietami...T
jest bardzo bliskie prawdy.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 17:10 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

28
Wszystko jasne ...Dlatego pewnie ONZ oskarża izael o zbrodnie wojenne

cyt ..Israeli attack on UN shelter ‘a war crime’
Catherine Philp Gaza City

Last updated at 2:15PM, July 30 2014
The United Nations has accused Israel of committing a war crime after 20 refugees from the fighting in Gaza were killed in Israeli tank fire on a UN-run school. More than 3,000 Palestinians had taken refuge in Jabaliya Girls’ Elementary School...
http://www.thetimes.co.uk/tto/news/

Tylko jeszcze raz ponawiam pytanie Czy strefa Gazy należy do Izraela ??
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 17:24 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Zrywamy stosunki dyplomatyczne z Izraelem i z USA

30
Izrael dawno już wycofał się ze strefy Gazy, a Hamas wygrał tam wybory i chyba faktycznie Hamas tam rządzi.
ONZ to dzisiaj mniej znaczy chyba niż kiedyś Liga Narodów, może sobie coś oglosić, ale fakty są takie, że społeczność międzynarodowa powinna wkroczyć do Strefy Gazy i zrobić tam porządek, a nie obwiniać Izrael za bombardowanie Hamasu, który ostrzeliwuje Izrael rakietami, i robił tunele by terroryści mogli w Izraelu robić zamachy. Izrael po prostu chorni swoich obywateli przed Terrorystami i ciężko się tu dziwić I ONZ tak samo potępił Hamas za ostrzał Izraela jakby co.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 17:48 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron