Re: Rosja zrywa z zachodem

2
Moi znajomi Rosjanie cierpią na kompleks wyższości...
i to chyba jest przyczyna ich i naszych problemów.

Musiał bym go jednak nazwać jakoś np. asertywny szowinizm.
Wszystko mogą, a jeżeli nawet nie to będą mogli- dla nich nie ma rzeczy niewykonalnych.
Zaślepienie.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2014, 4:42 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Rosja zrywa z zachodem

3
rosyjski patriota wygrażający amerykańskim produktom 'zabył' podrzeć na sobie koszulkę z logiem jakby nie było amerykańskiej firmy :rotfl1:
Ostatnio zmieniony 08 sie 2014, 17:01 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Rosja zrywa z zachodem

4
Hmmm...Wydaje mi się iz wszystkiemu jest winny płytki szowinizm i obustronna wroga propaganda..My twierdzimy iz to kacapy,czewone buraki ,ruskie zapijaczone mordy..oni nam pamietaja Wielka Smutę i doprowadzenie do załamania caratu,
pamiętaja polskich panów itd itd. My z niechęcią przyznajemy ,że są mocarstwem nuklearnym,ze maja sputniki i stacje kosmiczna i w aktywach bilion pięćset miliardów dolarów !!! Oni patrzą na nas tak jak Amerykanie - Poland ?? aaaaa
Holland !! beautiful country in Asia !!!capital....Bangkok ?? Kurica nie ptica Polsza nie zagranica...My za Boga nie przyznamy ze istniał Borodin,Czajkowski ,Szostakowicz czy Marc Chagall czyli Mark Zacharowicz Szagal...Czemu brniemy w zakłamanie jesli piękne jest pięknem a prawda prędzej czy pozniej wylezie ..tak jak Katyń...

Ostatnio zmieniony 08 sie 2014, 19:50 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

5
to może powiesz dlaczego rosja nie nałozyła blokady dla Japoni , która tez sie przyłączyła do restrykcji i też z rosją ma sprawy terytorialne nie uregulowane , czyżby ruskie zatrzęsły portkami ?
Ostatnio zmieniony 08 sie 2014, 20:55 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja zrywa z zachodem

6
Tak samo jak nie nałozyła sankcji na francuskie i włoskie wina ,szynkę parmeńską i inne produkty z Francji i Włoch..To się nazywa polityka...
PS Czy na USA tez nałożą sankcję za bombardowania Iraku..?? A może na wszystkich ludzi którzy myśla inaczej i nie chca byc mapetami w cyrku..??
PS II Ciekawe co zrobią ukraińcy z ruskimi w 100% ,którzy mieszkają na Ukrainie i nie chcą władzy Majdanu..
Może tak jak na Łotwie ..ludzie II kategorii bezpaństwowcy albo co gorsza z paszportami ZSRR bez mozliwosci pracy na kierowniczym stanowisku,bez znajomości jezyka kraju..
PS III Cały czas powtarzam : Polsce potrzebne jest bezpieczeństwo EKONOMICZNE a nie energetyczne...Jak bede miał pieniądze to sobie kupię gdzie chce...a nie maja szmalu to musze sprzedawac tam gdzie są gorsi ode mnie ..bo jakoś do UK,Hiszpanii,Portugalii,Francji ,Włoch a nawet Grecji ..nie mozemy sprzedac...osławionych jabłek..A my musielibysmy zjadac jakies 60 kg miesięcznie..przez rok..by wyrównac to co sie nie sprzeda...Zal tylko tysięcy ludzi o których bedzie cicho a którzy maja nie spłacone kredyty ,nie pospłacanych robotników i tysiace ton gnijacych owoców i warzyw...I bankructwo w oczach..O nich bedzie cicho...
Ostatnio zmieniony 08 sie 2014, 22:46 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

7
egoista99 pisze:PS III Cały czas powtarzam : Polsce potrzebne jest bezpieczeństwo EKONOMICZNE a nie energetyczne...Jak bede miał pieniądze to sobie kupię gdzie chce...
Rosja ma naturalne surowce, a z nich pieniądze. za to nie potrafią produkować żywności. co z tego, że niby mogą kupić sobie wszystko, a żywność sprowadzać choćby z południowej ameryki? znaczna odległość niesie zagrożenie dla jakości produktów żywnościowych. wystarczy, że kilka transportów pod rząd ulegnie zepsuciu po drodze, a jedzenie trzeba będzie limitować.. obywatele poczują co to jest kartka na żywność. od dawna przy naszej granicy z obwodem kaliningradzkim powstają supermarkety zorientowane głównie na klientów rosyjsko języcznych. po naszej stronie granicy rosną sady owocowe, pola obsiane warzywami z myślą właśnie o nich.. po drugiej stronie dzikie łąki. czyżby Rosjanie szli śladem Midasa i wierzyli, że złoto/pieniądze to wszystko?
Ostatnio zmieniony 09 sie 2014, 0:00 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Rosja zrywa z zachodem

8
To nie jest prawda to co piszesz...Prawdą jest to iz klasa średnia Rosji chce miec wszystko to co ma klasa średnia na zachodzie...To nie po to by zaspokoic głodnego chłopa czy robotnika rosyjskiego...Ich na to nie stac....
cyt..działki gospodarstw domowych , o maksymalnej wielkości 2 ha (4,9 ha), wyprodukowanły 93% procent ziemniaków w kraju i 80% warzyw, albo do spożycia przez rodziny lub do sprzedaży na rynkach lokalnych. Produkowały również 51% mleka i 54% mięsa w 2003 roku, a pozostałą głównie z gospodarstw korporacyjnych (udział gospodarstw rolnych do produkcji zwierzęcej była znikoma).
Rolnictwo w ​​Rosji 2004, rocznik statystyczny, Rosstat - Federalny Urząd Statystyczny państwa, Moskwa 2004
Zwróć tez uwagę iz chętnych do eksportu na rynek rosyjski jet wielu ..Australia ,Argentyna,Brazylia,Turcja itd itd
Ostatnio zmieniony 09 sie 2014, 10:38 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

10
egoista99 pisze:Rolnictwo w ​​Rosji 2004, rocznik statystyczny, Rosstat - Federalny Urząd Statystyczny państwa, Moskwa 2004
Zwróć tez uwagę iz chętnych do eksportu na rynek rosyjski jet wielu ..Australia ,Argentyna,Brazylia,Turcja itd itd
mamy rok 2014, a Ty cytujesz dane sprzed 10ciu lat - szmat czasu.
przez ten czas nowobogaccy tak się rozbuchali, że zamiast inwestować w rozwój rolnictwa, inwestowali w wycieczki zagraniczne.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2014, 22:44 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Rosja zrywa z zachodem

11
Crows pisze:http://fakty.interia.pl/raport-zamieszk ... lock=facts
szaleniec zabrał głos
a-cha! boją się głodu i chcą przyjść wziąć wszystko darmo jak za dawnych czasów?

Kwiatek powinien stanowczo zażądać zerwania stosunków z wygrażającym nam agresorem!
Ostatnio zmieniony 11 sie 2014, 22:47 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Rosja zrywa z zachodem

12
Lunadari pisze:
egoista99 pisze:Rolnictwo w ​​Rosji 2004, rocznik statystyczny, Rosstat - Federalny Urząd Statystyczny państwa, Moskwa 2004
Zwróć tez uwagę iz chętnych do eksportu na rynek rosyjski jet wielu ..Australia ,Argentyna,Brazylia,Turcja itd itd
mamy rok 2014, a Ty cytujesz dane sprzed 10ciu lat - szmat czasu.
przez ten czas nowobogaccy tak się rozbuchali, że zamiast inwestować w rozwój rolnictwa, inwestowali w wycieczki zagraniczne.
Hmmm..Oprócz tego ze wysmiewasz stare dane sam nie podajesz innych...Tak czy siak Rosję stac na to by kupować to co chce...Nam pozostaje tylko bezsilne patrzenie na upadające firmy
PS A tak a propo ..to czym się rózni wspieranie ukraińskich separatystów przez Rosję od wspierania marionetkowego rzadu
w Iraku przez USA...??? Przeciez to USA zdestabilizowało Irak....Byc może tez Ukrainę...
Ostatnio zmieniony 12 sie 2014, 11:30 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

13
egoista99 pisze:Hmmm..Oprócz tego ze wysmiewasz stare dane sam nie podajesz innych...Tak czy siak Rosję stac na to by kupować to co chce...
w szalonym tempie świat się zmienia, tak więc sprzed dziesięciu lat dane statyczne nie wyglądają na logicznie wiarygodne. przy okazji - porównywałeś choćby polskie statystyki na przestrzeni dekady?

osobiście nie byłam za wschodnią granicą. o marketach spożywczych po naszej stronie granicy przy obwodzie kaliningradzkim, widziałam jakiś czas temu reportaż w tv. poza tym mam znajomych na mazurach.
informacje o rynku spożywczym u dawnych 'przyjaciół' czerpałam z radiowej rozmowy ze specjalistką do spraw wschodnich z panią Anną Marią Dyner. jak dla mnie jej opinie są bardziej wiarygodne od starych roczników.
http://www.pism.pl/instytut/struktura/b ... aria-dyner
Ostatnio zmieniony 12 sie 2014, 12:21 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Rosja zrywa z zachodem

14
Pracowałem ze wszystkimi krajami postsowieckimi przez 25 lat i mogłem obserwowac na bieżąco to do czego dążą
A ich ideea fix to zmniejszyc zalezność przemysłu od importu z 70% do 20-25...
Zmniejszyć zalezność od zakupów żywności do jakis 15-20%
Dążą do tego by stac sie w ciągu 10 lat drugimi Chinami...Zwróć uwagę ze jeszcze 30 lat temu w Chinach samochody można było liczyc na palcach ...Rosja więc ma wyrazną drogę jaka wyznaczyły Chiny i do tego jest potęga w zakresie
a) broni nuklearnej
b) stacji kosmicznych
c) rakiet wynoszacych na orbitę
d) wydobycia ropy i gazu
e) wydobycia złota
f) wydobycia daimentów których zasobuy liczone sa na jakies bilion ..biliopięćsetmiliardów USD

Możemy się wysmiewac z Rosji ale..w Polsce patentuje się ok 200 wynalazków rocznie a w tej śmiesznej Rosji ok 2500
Nie od parady największe firmy komputerowe dokonuja naboru informatyków w Rosji w ilosci 2-4 tysiace...To tak jakby CIA zatrudniało ok 4 tys rocznie agentów FSB....
Polską racją stanu jest przeżyc żyjąc miedzy kolosami Rosja i Niemcami...wiec mądra polityka to taka jak rosyjskie przysłowie : TISZE JEDIESZ DALSZE ZAJEDJESZ...tyle tylko iz głupich nie sieja ..sami sie rodzą...A my wybieramy kretynów którzy zrazili do sibie USA,RFN i Rosję .....cóz..
Ostatnio zmieniony 12 sie 2014, 20:30 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

16
http://finanse.wp.pl/gid,16811755,kat,1 ... leria.html
"Polskie" wódki w rosyjskim standardzie
Żubrówka, Soplica, Absolwent, Bols, Palace i Royal - choć żadna z tych wódek nie kojarzy się z krajem Puszkina, to wszystkie marki znajdują się w rękach firmy Russian Standard - największego producenta alkoholi w Rosji. Za firmą stoi biznesmen Rustam Tariko, zwany "królem wódki".
Ostatnio zmieniony 12 sie 2014, 21:38 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja zrywa z zachodem

17
Bośniacy chcą sądzić przywódcę rosyjskich separatystów
;
Bośniacy chcą sądzić Igora "Striełkowa" Girkina, lidera rosyjskich separatystów w Doniecku za zbrodnie wojenne popełnione na terenie Bośni w latach dziewięćdziesiątych - podaje agencja Ukrinform powołując się na wypowiedź historyka wojny w Bośni i Hercegowinie Aziza Tafro.
;
"Oddział Kozaków, w którym działał 23-letni wówczas Striełkow, popełnił różnego rodzaju zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości, w tym dokonał czystek etnicznych w Wiszegradzie, Foče, Rudzie i Saraju" - agencja cytuje słowa Tafro.
Tafro utrzymuje, że Striełkow jest bliskim znajomym Eduarda Limonowa, przewodniczącego Partii Narodowo-Bolszewickiej i wyznawcy ideologii "prawosławnego terroryzmu", który jego zdaniem nie jest wcale mniej groźny od terroryzmu islamistów z Al-Kaidy i Państwa Islamskiego.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2014, 21:55 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rosja zrywa z zachodem

20
Crows pisze:zqapomniałeś dodać że rosja to też gniazdo mafii i pijaków
Nikt tego nie neguje tak jak nikt nie neguje tego iz najgrozniejsze gangi sa w USA...Tym bardziej wiedzác iz znajdujemy sie pomiédzy krajem w którym rzádza gangsterzy a krajem który stwozryl gestapo powinnimy zachowywac sié z zimna kalkulacjá
Jestemy za slabi by otwarcie walczyc.Polska racja stanu jest wzbogacanie sié na tych krajach...
PS Jesli chodzi o pijastwo warto zapoznac sié ze sterotypem brytyjskim na temat Polaków..Nie zpomnij tez iz Niemcy twierdza iz istniej polnische Wirtschaft co jest synonimem kretynizmu ,korupcji i zacofania...
Ostatnio zmieniony 14 sie 2014, 10:23 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

22
Putin wyskoczył z pomocą humanitarną jak filip z konopi. słyszałam, że ciężarówki stoją już 25 km od granicy, lecz nie tam gdzie Kijów wyraził zgodę. nie wiadomo co w ogóle jest w ciężarówkach. nawet Czerwony Krzyż nie ma pojęcia, choć w takich sytuacjach zawsze wiedział.
Ukraińcy mówią o koniu trojańskim..
Ostatnio zmieniony 14 sie 2014, 20:51 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Rosja zrywa z zachodem

24
Tyle tylko ze na wschodzie Ukrainy zyjá tylko Rosjanie...To tak jak przed wojná na Slásku opolskim zyo wiécej Niemmców niz Polaków...
Ostatnio zmieniony 15 sie 2014, 9:49 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

26
Tyle tylko iz wszystkie propozycje zostaly zlamane nim weszly w zycie...Ktos wyraznie nie chce by tam panowal spokój..
USA wydaje rocznie ok 50 mld dolarów na sledzenie przeciwnikow tj Chin i Rosji... I nie jest w stanie powiedziec kto lamie porozumienia i kto zestrzelil samolot...Milczenie tez jest wymowne...ALBO JEST TO PARCIE DO KOLEJNEJ WOJNY...
Ostatnio zmieniony 15 sie 2014, 15:46 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

28
zasadnicza różnica w reakcjach społeczeństw polega na tym, iż amerykanie w ludzkim odruchu okazują zainteresowanie leżącemu na ulicy bez lęku o konsekwencje. natomiast ruscy wpojone mają lęki przed samorzutnym działaniem - abo to wiadomo, może naraził się władzy, dostał baty i teraz leży? w mentalności ruskich leży nie wychylać się, nie angażować, bez nakazu władzy nie działać co by samemu nie paść ofiarą czy być podejrzanym o 'współudział' ;).

fajnie, że taki filmik funkcjonuje na ruskim yt. 2 i pół miliona wyświetleń, dużo więcej łapek w górę niż w dół :D!
trzeba mieć nadzieję, iż młodsze pokolenia wyzwolą się kiedyś z lęku przed niewidzialnym okiem władzy. zresztą już próbują, właśnie z pomocą takich filmików. łapka w górę!
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, 11:06 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Rosja zrywa z zachodem

29
Ooooo...rane !!! Czlowieku !! Kiedy ty byles ostatni raz w USA ???? Przeciez ze strachu o mozliwosc oskarzenia o nieumyslne spowodowanie (..) ,o kradziez badz uszkodzenie mienia nikt sie toba nie zainteresuje !! W wielu miastach srodek ulicy to granica pomiedzy bialymi a tymi o innym kolorze skóry..Bajki wiec wciskaj innym Tym ktorzy ci uwierza ...
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, 11:50 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rosja zrywa z zachodem

30
człowiek był tamże w czasach gdy jeszcze dwie wieże stały :( i był na jednej z nich u samiutkiej góry ;)
obecnie człowiek ma częsty kontakt telefoniczny z tamtejszymi tubylcami, tak więc człowiek podpyta jak to rzeczywiście wygląda :P
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, 16:47 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron