Re: Ander Brevik na czele własnej partii

1
W liście jaki Anders Breivik wysłał do agencji AFP, liczącym sobie aż 34 strony, określił się ona jako "sekretarz i kandydat do parlamentu Norweskiej Partii Faszystowskiej i Ligi Nordyckiej - bo taką właśnie partię pragnie założyć. Zabójca 77 osób na wyspie Utoya deklaruje, że teraz chce szerzyć swoje poglądy "pokojowo". Twierdzi nawet, że jego "serce krwawi z powodu barbarzyństwa jakie popelniłem 22 czerwca". Określa się także jako "były bojownik" oraz twierdzi, że jego najważniejszym celem jest "aby taka masakra już nigdy się nie powtórzyła". Temu ma właśnie służyć istnienie jego partii.

rt.com/kresy.pl
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spolecze ... wiezienia#

Dosyć kontrowersyjny news dla większości z was. Ale mam dla was ciekawy komentarz z innego serwisu:
Jam1911 z wykop.pl pisze:Widzisz, po przeczytaniu Deklaracji 2083 zrozumiałem o wiele więcej niż gdybym czytał reddit i wykop. Breivik to facet który jest fanatykiem antyislamizmu czemu troszeczkę się nie dziwię. Breivik jest norwegiem a Norwegia jest rajem dla muzułmanów. Breivik jest więc troszeczkę zrozpaczonym terrorystą samobójcą (ale Norwegiem więc samo-wybuchu nie popełni)
Za taki stan rzeczy obwinia kulturowy marksizm, multi-kulti i jego śmieszny i słaby kraj pełny biurokracji.
Jest inny niż wojownicy ISIS czy Al-Kaidy. Oni robią to z chęci podbicia świata, Breivik robi to z rozpaczy i szaleństwa dając znak wielu osobom co się dzieje w krajach przyjaznych dla "przyjezdnych".

Nie chcę usprawiedliwiać Breivika, zabijał.

To było złe.

Idea Breivika nie jest zła. Jest mechanizmem obronnym przeciw barbarzyństwu islamu. Jest formą jaką przyjęli socjaliści którzy dają pieniądze za robienie dzieci bo zachciało im się utopię. Multi-kulti jest żałosną teorią społeczną w której na jednej ulicy mogą mieszkać czarny, biały i azjata każdy wyznający inną religię, obrzędy, mające inne poglądy polityczne itd.

(oczywiście niektóre zakorzenione idee pomagają w integracji ale tą ideą na pewno nie jest ani marksizm kulturowy ani islam)

To nie działa. Dlaczego?

Dlatego że człowiek dąży do kolektywizacji (do innych ludzi) takich samych jak on. Dlatego są dystrykty dzielnice czarnych, dzielnice bogatych i dzielnice biednych. Dlaczego bogacz nie zamieszka w slumsach?

Należy natychmiastowo zatrzymać tą parodię idealnego świata. Inaczej ten ideał będzie najgorszą formą kraju jaki kiedykolwiek powstał a mordy na ulicach będą codziennością.
Ja nie mam zdania na ten temat, a jedynie post użytkownika Jam1991 mnie zaciekawił i ma jakiś logiczny sens. Temat bardziej zakładam dla Was, bo myślę, że temat może być ciekawy.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 12:48 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Ander Brevik na czele własnej partii

2
Hitler, zdaje się, też zaczynał zakładać swoją partię w więzieniu?
A przynajmniej układał podwaliny pod nią?

Nie chciałbym się wypowiadać za faszyzm czy narodowy socjalizm, bo nie znam filozoficznych podstaw tych ruchów, poza niewielką lektura pism Nietzsche'go.
Nietzsche przeraził mnie swoim lodowatym chłodem i nigdy do niego nie wracałem.
Nie dziwię się, że hitleryzm wziął go sobie za podstawę.

Czytałem natomiast Manifest Komunistyczny Marksa i ten mi się podobał.

Chodzi mi o to, że u podstaw chorego antyludzkiego systemu mogą leżeć najrozmaitsze poglądy i teorie, właściwie nie ma to znaczenia jakie.
Niestety diabeł wyłazi w działaniu i to w działaniu jest zło, czy grzech a nie w ludziach czy nawet w ideach.

Oczywiście idee też mogą być z założenia ludobójcze i z tymi trzeba walczyć od źródła.

Nie wiem co napisał Breivik, wiem, że nie mam ochoty tego czytać.

Islam nie jest barbarzyństwem!!!
Islam jest religią, jakiej należy się tolerancja i szacunek.
Już w tym jednym zdaniu widzę fałsz - dalej nie ma sensu się zagłębiać.
Przynajmniej nie ja.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 13:03 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Ander Brevik na czele własnej partii

3
Z tego co pamiętam Breivik zabijał ludzi (w tym dzieciaki) a nie religię. Mógł bezkrwawo działać na polu ideowym ale wybrał przelew krwi, byle nagłośnić swoje cele. Skoro chciał czynnie walczyć i aktywnie krzewić wzniosłe idee wśród "dzikich ludów" ich metodami, mógł sobie kupić bilet do Afganu i podyskutować ołowianymi argumentami z Talibami. W moich oczach zrównał się z zamachowcami z 11 września, mordował z premedytacją bezbronnych ludzi, jest dla mnie terrorystą i jako takiego należałoby go odstrzelić. Sukinsyn świadomie żeruje na słabościach systemu sądowego.
Z mojego punktu widzenia, idee, które nawołują i prowadzą do przemoce są jak najbardziej złe i należy je odrzucać.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 20:14 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron