Re: Święta bożego narodzenia 2014

1
Święta każdego roku coraz wcześniej :D W tym roku, prawie miesiąc temu byłem mocno zaskoczony, gdy w supermarketach zaczęły pojawiać się choinki i mikołaje. "To już?!" pomyślałem, nie napawało mnie to zbytnim zadowoleniem. "Trzeba kupić zimowe buty, koniecznie, do tego kupić rodzeństwu prezenty, ojcu zajebistą whisky, a matce e-papierosa. Dziewczyna jak zwykle nic nie chce na święta, to też poza wydawaniem pieniędzy dochodzi czas spędzony na rozkminieniu co też może jej chodzić po głowie? Po świętach trzeba wydać kasę na fajnego sylwestra, a w styczniu wypad na snowboard - planowany już od długiego czasu" - pomyślałem. Popukałem się w głowę i stwierdziłem - Święta idą, happy time! Hava nagila, radujmy się, przecież do szyby zapuka dziadek mróz, przez komin wpadnie i mikołaj. Dostanę wymarzony sweter, skarpety, parę książek i piwo! Odbędę nawet wspaniałą podróż naszym wspaniałym PKP, prawdopodobnie nawet dostanę parę godzin dłużej w tej samej cenie!

Wrócę na dłużej w rodzinne strony, w końcu. Przywitają mnie stare, rodzinne problemy, siostra mnie pobije, a ja nie będę mógł jej oddać, bo jest kobietą. Brat zapije mnie do nieprzytomności, a ojciec doprawi domowym winem. Wszędzie w domu będzie czuć zapach spalonego ciasta, dobywającego się z piekarnika, w tle będzie brzmieć Andrzej Piaseczny śpiewający o narodzinach Pana. W telewizji obejrzę kewina, a w radju wysłucham last christmas. W końcu przyjdzie czas wigilii, na niebie pojawi się kolejna już pierwsza gwiazda, bo barszcz nie zdążył się ugotować. Zasiądziemy wszyscy przy stole, połamiemy się opłatkiem, zjemy 6 potraw sprytnie podzielonych na 12 i w końcu ruszymy w podróż w nieznane - do dziadków. Rodzinne biznesy, rodzinne problemy, plotki, ploteczki, dużo wódki i kolędy! Nie ma to jak nażreć się za darmo, usłyszeć parę powtarzanych co rok życzeń, obdarować kogoś prezentami i najważniejsze - te prezenty dostać!

Otwieram temat świąt, bo już tuż tuż. W telewizji i w radio są już teraz i trwają, więc można powoli wczuć się w klimat.
Jak Wy spędzicie święta w tym roku i czy w ogóle je lubicie? Jak wspominacie ostatnie? Temat bez głównego wątku, taki tam świąteczny off-topic.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 17:29 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Święta bożego narodzenia 2014

3
k4cz0r200 pisze:Otwieram temat świąt, bo już tuż tuż. W telewizji i w radio są już teraz i trwają, więc można powoli wczuć się w klimat.
A ja nie mam telewizji :P i radia rzadko słucham :P .Ale sprawdziłem w kalendarzu,będą cztery wolne dni.I to jest ten plus tegorocznych świąt.Alleluja :cool: ...
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 18:53 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Święta bożego narodzenia 2014

7
nie wierzysz w boga ale obchodzisz jego urodziny i jak to nazwać , bo inaczej nie da tak wyjaśnić nie wierze w kk , bo kk to ludzie i budynki
i taki sens by byłby nie wierze w budynki i ludzi czyli nie wierze w boga
a ja coraz bardziej wierze ze ateiści sa pozbawieni logicznego myślenia
Ostatnio zmieniony 17 gru 2014, 11:47 przez merkaba, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif[/img]

Re: Święta bożego narodzenia 2014

8
Święta bożego narodzenia, to mikołaj, choinka, prezenty i miła tradycja, którą pamiętam z dzieciństwa. Jako niewierzący nawet nie myślę o Jezusie czy bogu, ale o śniegu (chyba nie w tym roku :D), rodzinie i bliskich, którym złoże życzenia i dam prezenty. Powiedzmy, że w mojej głowie mikołaj jest dziadkiem mrozem, a choinka wiecznym drzewkiem z pogańskich wierzeń. Mam nadzieje, że Ci to wystarczy ;)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2014, 12:07 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron