Re: społeczeństwo szczęścia

1
tzn wypełniamy wszystkie potrzeby wszystkich ludzi bez wysiłku , bez poświeceń bez wydatków , cos na wzór ferm hodowlanych w których zamiast zwierząt będą ludzie , wolni od pracy , pełni dobrobytu , z pełnymi miskami żarła , pełnymi dzbanami szczęścia , jeszcze tylko magiczny napój niesmiertelności :len::ach:
Ostatnio zmieniony 12 gru 2014, 16:55 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: społeczeństwo szczęścia

3
"....życie w całkowitym spokoju , bez jakichkolwiek przeszkód i trudności , oznaczałoby nadspodziewanie szybką degradację człowieka .Nasza inwencja eksploduje zazwyczaj w sytuacjach przegranych , a wysiłek jest najlepszym segregatorem na mądrych i idiotów ; mędrzec łamie przeszkody , idiota łamie siebie ...Człowiek z natury musi być czynny , twórczy , bez wzgledu na to , czy projektuje nową generacje komputerów , czy obsiewa dziesieć akrów pola ...
:yes::zulus:
Ostatnio zmieniony 12 gru 2014, 17:16 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: społeczeństwo szczęścia

4
Święta racja. Tak bardzo wielu ludzi chciałoby mieszkać w takim idealnym, pełnym szczęścia i miłości świecie, kompletnie nie biorąc pod uwagę zewnętrznych czynników i samej natury człowieka. Tak bardzo dużo ludzi narzeka na rządy i politykę, poniekąd słusznie, ale domagając się kraju idealnego, bez przemocy, pełnego miłości, gdzie nikt nie musi pracować i wszyscy wszystko mają. To ostatecznie sprowadza się do okropnego miejsca, gdzie nikt nigdy nie znajdzie swojego miejsca, wypalając się już na starcie.

Jeśli ktoś nie grał w cywilizację, to polecam. Nawet nie po to, by wygrać, ale żeby sprawdzić dlaczego stworzenie idealnego świata nie jest możliwe i dlaczego wojny też są potrzebne. Zło zawsze musi iść w parze z dobrem, nie da się ich rozłączyć tak na prawdę, musi być odpowiednia równowaga.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2014, 17:42 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: społeczeństwo szczęścia

5
jakiś czas temu oglądałam film dokumentalny pod tytułem "Masa krytyczna" i jeśli ktoś go także widział, to będzie wiedział co kryje się pod określeniem 'pokolenie pięknisiów'.
jestem przekonana, iż cywilizacja zachodu właśnie osiągnęła pięknisiowy pułap.

(niestety nie znalazłam filmu na yt, tak więc wklejam linka)
http://www.cda.pl/video/110327ef/Masa-krytyczna

co prawda zamierzałam otworzyć z tym filmem nowy wątek do dyskusji, lecz po namyśle stwierdziłam, iż do Twojego Crows pasuje jak ulał. mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko i dzięki filmowi dyskusja na temat wiecznej szczęśliwości rozwinie się bardziej.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2014, 22:04 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: społeczeństwo szczęścia

6
Witaj w antropocenie Luna ;)
Słyszałaś o projekcie Venus i zrównoważonym gospodarowaniu dobrami naturalnymi ?
Zainteresowanych tematem, polecam od siebie Zeitgeist Moving Forward.

Myślę, że każda próba stworzenia utopii kończy się katastrofą, ponieważ jest wbrew naszej naturze.
Jednak pewne czynniki zewnętrzne, typu globalne klęski żywiołowe, może skłonić przynajmniej część ludzkości do odbudowy cywilizacji na bardziej rozsądnych zasadach.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2014, 19:17 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron