Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

62
victoria pisze:A nie uwazacie, ze to jest jakaś pomieszana kolejność? Czy najpierw powinna być świadoma, ogólnie dostępna czyli bezpłatna antykoncepcja?
No.Ale kościół :/...co na to kościół ?czy wyrazi zgodę :rotfl1:. Bo bez zgody to wiadomo ...Tylko internet :satan:.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 20:34 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

63
mordotymoja pisze:długo się zastanawiała
Rozumiem, że Ty byś się w tej sytuacji zastanawiał krótko, może nawet zastukałbyś do drzwi Zakładu Karnego jeszcze przed wyrokiem? A gdybyś się ociągał, to stałbyś się dla siebie nieprzyjemny?

Nie sądzę, by takie nastawienie Cię uszczęśliwiało.
Jednak to Twoja droga.

Natomiast pani, która zabrała głos w dyskusji, robiła wrażenie, jakby usiłowała pożenić zmyślony fakt, że rzekomo siostra Agnieszka nie siedzi, ze dyskusją na temat pigułek wczesnoporonnych, aby uprawomocnić te pigułki w wolnym dostępie na rynek.

To dopiero są jaja i ja się z tego śmiałem, myślałem, że Ty też.

Ech ta moja wiara w człowieka ... :sos:
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 20:35 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

64
mordotymoja pisze:
Crows pisze:
, nienawiść do Boga .................. utrudnia niektórym posługiwanie się rozumem.
.
to jest nielogiczne i bez sensu bo jak może ateista nienawidzieć boga skoro nie wierzy w jego istnienie , można nienawidzieś kogoś , coś co sie doświadcza lub wierzy , ale na odwrót ? , jesli by niewierzący nienawidził boga to znaczy że musi wierzyć w jego istnienie !!! :crez:
Narobiłeś bigosu...chyba :yes:
Gdyby ateiści nie wierzyli w Boga, to w ogóle by się Nim nie zajmowali, latałoby to im koło pióra.
Tymczasem fakty są niezbite, znakomita większość dyskusji o Bogu, Kościele, Boskich Prawach Naturalnych itp. uprawiają ateiści. Ludzie wierzący z rzadka wchodzą w takie dyskusje, bo im one nie są potrzebne. No chyba, że w celach ewangelizacyjnych, jak ja :love1:

Niestety, większość rozemocjonowanych w dyskusjach ateistów, to ludzie z jakichś powodów głęboko zranieni, urażeni na Pana Boga i robią dlatego tak wiele by Bogu "dokopać". Czy to jest nienawiść?
Różnie. Jednak dzisiejszy świat przeżywa falę nienawiści antyreligijnej i antychrzescijańskiej.
Powinniśmy być świadomi tego, co się dzieje, i stawać świadomie po właściwej stronie tych konfliktów, nie tam, gdzie jest agresja, nienawiść i zabijanie bezbronnych niewinnych ludzi.

Najlepiej zaś po prostu czynić pokój - likwidując strony barykad i zaczynać oczywiście zawsze od siebie.

:kwiatek:
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 20:43 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

65
Ateisci zranieni przez boga? No to bylby niesamowity paradoks. Ateisci zranieni przez wierzacych owszem to mialoby sens. Tyle nienawisci do ludzi niewierzacych, co wylecialo z Twoich ust przewysza chyba cala nienawisc antyklerykalistow do kosciola.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 20:47 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

66
mordotymoja pisze:
victoria pisze:A nie uwazacie, ze to jest jakaś pomieszana kolejność? Czy najpierw powinna być świadoma, ogólnie dostępna czyli bezpłatna antykoncepcja?
No.Ale kościół :/...co na to kościół ?czy wyrazi zgodę :rotfl1:. Bo bez zgody to wiadomo ...Tylko internet :satan:.
A dlaczego tylko w sprawie antykoncepcji ważne jest co mówi Kościół? Nie stosuje antykoncepcji bo Kościół zabrania, ale potem z czystym sumieniem biorę tabletkę wczesnoporonną i już nie jest ważne co mówi Kościół? Dokładnie to samo z aborcją, ta wybiórczość ma zapewne jakiś cel?
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 20:58 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

67
victoria pisze:
mordotymoja pisze:
victoria pisze:A nie uwazacie, ze to jest jakaś pomieszana kolejność? Czy najpierw powinna być świadoma, ogólnie dostępna czyli bezpłatna antykoncepcja?
No.Ale kościół :/...co na to kościół ?czy wyrazi zgodę :rotfl1:. Bo bez zgody to wiadomo ...Tylko internet :satan:.
A dlaczego tylko w sprawie antykoncepcji ważne jest co mówi Kościół? Nie stosuje antykoncepcji bo Kościół zabrania, ale potem z czystym sumieniem biorę tabletkę wczesnoporonną i już nie jest ważne co mówi Kościół? Dokładnie to samo z aborcją, ta wybiórczość ma zapewne jakiś cel?
Chyba nie załapałem?To nie jest mój problem,to problem tej części Polaków którzy są katolikami.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 21:24 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

69
victoria pisze:
k4cz0r200 pisze:Ok, następnym razem zrobię to inaczej.
A ja mam nadzieję, że nie będzie następnego razu :nunu:

Cześć postów zamknęłam w odosobnieniu, kaczorek dostajesz ostrzeżenie i mam nadzieję, że już po raz ostatni i że to był Twój ostatni tego rodzaju występ. Można spierać się ostro, ale na argumenty i trzeba zawsze pamiętac, ze każdy, nawet ten najbardziej nielubiany forumowicz ma prawo do swoich poglądów, swojego zdania.

Jednej rzeczy nie toleruje, chamstwa i tego pod niczyim wpływem nie zmienię, czy się z kims zgadzam czy nie, inaczej to forum straci sens.
Kaczor, wyciagnij nauke, i w przyszłości zamiast mowic prosto z mostu - insynuuj kulturalnie ogródkami, za to osta nie dostaniesz.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 22:48 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

70
@ayalen: Dzięki za wskazówkę. Ja nie widzę różnicy między insynuacjami a gadaniem wprost, jak dla mnie to jest takie samo chamstwo. I m.in. dlatego chcę dostawać ostrzeżenie, a nuż ktoś to skuma.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 22:53 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

71
maly_kwiatek pisze:Swoją drogą, nienawiść do Boga i do Kościoła utrudnia niektórym posługiwanie się rozumem.
Dokladnie tak, jak niektorym slepa wiara wyklucza sie z rozumem. Nie wiem co gorsze?
Zadziwiajace, jak wiele nienawisci dostrzegaja wokol, i jak czesto mowia o nienawisci niektorzy, kreujacy sie na bezgranicznie milujacych only.
Szczegolnie dziwne, zwazywszy na fakt, ze swiat zewnetrzny jest obrazem naszego wnętrza. I najwymyslniejsze kreacje nie przeslonia prawdy.
Generalnie poplatanie z pomieszaniem, w ktorym przoduje kler - Maly Kwiatku, duchowni bez watpienia stanowia autorytet, ale jedynie w dziedzinie teologii, a nie ginekogii lub farmakogii.
Jak sadze - ignorancja lub celowa manipulacja doprowadzila do sklejenia dwoch roznych i roznie dzialajacych srodkow w jedna straszna tabletke po/ wczesnoporonna, podczas gdy tabletka po jest srodkiem antykoncepcyjnym, uniemozliwiajacym zaplodnienie komorki jajowej, zatem i ronic nad czym lez nie ma; pisal o tym Kaczor.
Tabletka ta nie ma zdanego natomiast wplywu na juz zaplodniony zarodek - nie powoduje poronienia.
Zupelnie innym srodkiem sa specyfiki uniemozliwiajace zagnieżdżenie sie w macicy juz zaplodnionej komorki - co powoduje jej wydalenie z organizmu. I to faktycznie jest srodek wczesnoporonny.
Ze wzgledu na to, ze sa to srodki hormonalne, na pewno stanowia wybor mniejszego zla - wiekszym jest jednak skazywanie kobiet na podziemie aborcyjne, ktore to podziemie, wraz z konsekwencjami , jak rozumiem - Maly Kwiatek bierze radosnie na swoje sumienie?
Sceptycznie spogladam na sprzedaz tych środków bez zadnych ograniczen; moga prowadzić do poczucia zwolnienia z wszelkiej odpowiedzialnosci - skoro wszystko moze załatwić tabletka? A trudno wymagac od aptekarzy, aby weryfikowali kazdego klienta/ klientke.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 23:18 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

72
k4cz0r200 pisze:@ayalen: Dzięki za wskazówkę. Ja nie widzę różnicy między insynuacjami a gadaniem wprost, jak dla mnie to jest takie samo chamstwo. I m.in. dlatego chcę dostawać ostrzeżenie, a nuż ktoś to skuma.
He he, to widzimy to inaczej - dla mnie insynuacje sa przejawem tchorzostwa, wiesz - to tak, jakby puscic baka, i udawac, ze sie nie wie, skad smrod.
Szczerosc jest zaleta odwaznych, tylko powinna byc przemyslana. Bakajacym najlepiej podstawic pod nos lustereczko, jest cien szansy, ze cos zalapia.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 23:37 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

73
Lustereczko bylo podkladane, podejscie pasywne tez bylo przerabiane, a kwiatek smrodzi i smrodzi. Teraz mam dla niego cos innego, a i bawie swietna jego kosztem, srajac na niego przy okazji, niech wie jak to jest byc po drugiej stronie dupy. To tak jakby puszczam skumulowanego kwiatka, w kwiatka, ale bez ogrodek. Gowno do niego wraca, jak kiedys to ladnie ujal. Do mnie pewnie tez wroci, ale ja jestem na to przygotowany.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 23:47 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

74
maly_kwiatek pisze:Natomiast Pani, która zabrała głos w dyskusji, robiła wrażenie, jakby usiłowała pożenić zmyślony fakt, że rzekomo siostra Agnieszka nie siedzi, ze dyskusją na temat pigułek wczesnoporonnych, aby uprawomocnić te pigułki w wolnym dostępie na rynek.
'zmyślony fakt'? raczej mało ważne niedopatrzenie.
pan (najprawdopodobniej) wrodzonym zwyczajem skupiać lubi uwagę na bzdetach, tym samym sprytnie omija sprawy dużo poważniejsze.

kara więzienia dla panny vel agnieszki jest jedynie namiastką sprawiedliwości dla ofiar, które skrzywdziła proszę pana. po obrzydliwym podłościach jakie w/w osoba zafundowała podopiecznym nie powinna nosić miana siostry zakonnej, ani też obłudnie używać imienia jakie przyjęła na ślubach.

ważniejszą kwestią jest co władze kościelne MAJĄ ZAMIAR czynić, by tym podobne draństwa w domach dziecka prowadzone pod ichnim patronatem nigdy nie miały miejsca.



maly_kwiatek pisze:No chyba, że w celach ewangelizacyjnych, jak ja
ładniej, nie mówiąc już, że przyzwoiciej z Twojej strony byłoby pytać, czy ktokolwiek ma ochotę lub choćby potrzebę być 'ewangelizowanym' przez Ciebie na forum.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 23:50 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

75
k4cz0r200 pisze:Ja nie widzę różnicy między insynuacjami a gadaniem wprost,.
szczególnie wtedy gdy te insynuacje przybrane sa w kwiatki , taki styl uprawia tu wiele nawiedzonych uzytkowników , oczywiście tworząc swoisty rodzaj grupy "porzadnych i lepszych" od reszty , czasem mi sie chce rzygac na takie udawactwo , kwiatuńki, neyluńki , pitunki , ach, och itp a wewnątrz diabeł ;) , kiedy sie gubia zaczynają gadać głupoty i byle co by tylko zamazać swą maskę i pogrążyć drugiego w maraźmie samowinowajctwa ,
oczywiście trzeba miec wiele ciepriwości do takiego gracza świętego , albo go olać i dać sie reszcie robić w jajco , albo powiedziec swoje uzywając kultury słownej ;)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 7:00 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

77
Crows pisze:
k4cz0r200 pisze:Ja nie widzę różnicy między insynuacjami a gadaniem wprost,.
szczególnie wtedy gdy te insynuacje przybrane sa w kwiatki , taki styl uprawia tu wiele nawiedzonych uzytkowników , oczywiście tworząc swoisty rodzaj grupy "porzadnych i lepszych" od reszty , czasem mi sie chce rzygac na takie udawactwo , kwiatuńki, neyluńki , pitunki , ach, och itp a wewnątrz diabeł ;) , kiedy sie gubia zaczynają gadać głupoty i byle co by tylko zamazać swą maskę i pogrążyć drugiego w maraźmie samowinowajctwa ,
oczywiście trzeba miec wiele ciepriwości do takiego gracza świętego , albo go olać i dać sie reszcie robić w jajco , albo powiedziec swoje uzywając kultury słownej ;)
Jeśli uważasz się gorszy od Tych niby "porządnych i lepszych" to coś jest nie tak z Twoim ego ,ale nie jesteś sam na tym forum, masz tu ziomala, razem dacie radę w grupie siła.
Proponuję się zrzygać,może Ci ulży :yes: chcesz to Cię połechtam po podniebieniu gili gili gili .
Sorry za off topa, ale w tym temacie to norma :cool:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 9:49 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

80
W sprawie bałaganu dezinformacyjnego wokół pigułki wczesnoporonnej wywołanego oświadczeniami ministerstwa mówi minister zdrowia Neumann.
Przy okazji podano przebieg jego kilometrówki poselskiej za 305 tys. zł.
Bez szczegółów.

fakty.interia.pl/wywiady/news-neumann-nastolatki-beda-mogly-kupowac-pigulke-po-bez-ogranic,nId,1590623
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 12:34 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

82
Ostatecznie, całe szczęście, że to wszystko już jest za nami i temu kto chce płakać, pozostaje to robić nad rozlanym już mlekiem.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 12:57 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

83
Premier Ewa Kopacz powiedziała, że trwają prace legislacyjne nad gwarancjami bezpieczeństwa dla pacjentek oraz ograniczeniem dostępności pigułki ellaOne dla nieletnich.
poczekamy na finał .
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 17:18 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

84
Kopiku, z gracja odwracasz diabla ogonem; nie chodzi o poczucie bycia gorszym wobec tych, ktorych uwaza sie za lepszych. Chodzi o tych, ktorzy sami siebie uwazaja za lepszych, stosujac rozne zabiegi majsce zdyskredytowac tych, z ktorych czynia tlo dla siebie. Innymi slowy - niektorym sie zdaje, ze wielkosc sie osiaga poprzez wdeptanie innych w ziemie..
A to najpierw dziwi, pozniej bawi, w koncu zaczyna wkurzac. Ile razy mozna nadstawiac gebe? A lustrzane odbicia bywaja bolesne.
Maly Kwiatku - nie mozna byc w ciazy, jesli plemnik nie zaplodni komorki jajowej. Temu sluzy antykoncepcja.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 18:59 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

85
ayalen pisze:Kopiku, z gracja odwracasz diabla ogonem; nie chodzi o poczucie bycia gorszym wobec tych, ktorych uwaza sie za lepszych. Chodzi o tych, ktorzy sami siebie uwazaja za lepszych, stosujac rozne zabiegi majsce zdyskredytowac tych, z ktorych czynia tlo dla siebie. Innymi slowy - niektorym sie zdaje, ze wielkosc sie osiaga poprzez wdeptanie innych w ziemie..
A to najpierw dziwi, pozniej bawi, w koncu zaczyna wkurzac. Ile razy mozna nadstawiac gebe? A lustrzane odbicia bywaja bolesne.
Maly Kwiatku - nie mozna byc w ciazy, jesli plemnik nie zaplodni komorki jajowej. Temu sluzy antykoncepcja.
Przybywasz tu jako adwokat, czy jako tłumacz ?
Diabeł nie potrzebuje adwokata.
Oj tam ...Oj tam ...mnie chodziło tylko o wydalenie z siebie tego co uwiera ;)
Wszak chyba o to w tym temacie chodzi :)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 19:48 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

89
ayalen pisze:Nie. O to zeby nie bylo tego, co moze uwierac. Tym sie rozni antykoncepcja od aborcji.
heh... miałam raczej na myśli to co uwiera kolegę Crowsa moja droga ;)
Czytamy tekst ze zrozumieniem ,na temat aborcji nie rzekłam ni słowa :(
Tłumaczyć możesz na Elfach... ło co chozi :rolleyes:
Tu nie musisz, a już na pewno nie mnie :witka:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 21:04 przez Kopik, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron