Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

93
Kopik pisze:[Oj tam ...Oj tam ...mnie chodziło tylko o wydalenie z siebie tego co uwiera ;)
Wszak chyba o to w tym temacie chodzi :)
W temacie chodzi o to, co jest w tytule.

Jakiś fabrykant, kierując się swoim kapitalistycznym interesem, załatwił sobie w niejasny sposób z Komisją Europejską że jego pigułki nie tylko będą miały prawo do wejścia na rynek każdego państwa należącego do Wspólnoty Europejskiej, ale że nie będą musiały w tych krajach przechodzić żadnych procedur uznających - na domiar muszą być dostępne wszędzie bez recepty dla każdego kto wejdzie do apteki i zażąda tych pigułek.

Takie są fakty, których nie kwestionuje minister Neumann.
Oczywiście już na tym etapie pojawia się kilka kwestii.

Jakim prawem ten przedsiębiorca sobie załatwił kuriozalne wejście na rynki wszystkich krajów Europy środka chemicznego, zupełnie nie rozpoznanego i nie znanego w tych krajach?

Jakim prawem takie nieznane środki mają być dostępne bez recepty, tylko dlatego, że ktoś sobie umie to w Brukseli załatwić???

Czy państwa są suwerenne, czy nie? Czy mają środki ochrony przez skorumpowanymi działaniami Komisji Europejskiej, czy nie ???

Boć przecież korupcja obcym ciałem dla Komisji Europejskiej nie jest, co wiadomo od dawna.

Osobnym tematem jest, czy antykoncepcja, której rzekomo służą te pigułki jest etyczna czy nie. To jest temat sumienia kupujących i nikt nie ma być zmuszany ani do kupowania tych środków ani do nie kupowania.
Mam nadzieję, ze wszystkie państwa Europy i Komisja Europejska taką zasadę przynajmniej deklaratywnie uznają. W Polsce jest ona zawarta w Konstytucji.

I teraz druga sprawa.

pigułki o które chodzi zdaniem producenta w Anglii są środkiem wczesnoporonnym, a w Polsce środkiem antykoncepcyjnym, który nie ma nic wspólnego z wywoływaniem wczesnego poronienia.
Ten sam producent, ta sama piguła, dwie różne wersje ulotek.

Prokurator się powinien natychmiast tym zająć a nie minister zdrowia na kolanach bo to z daleka śmierdzi wielkim oszustwem.

Mało tego, część fachowych, klinicznych znawców przedmiotu twierdzi, że omawiana piguła nie pozwala do zapłodnienia, a część wskazuje wyraźnie, że piguła nie pozwala do ZAGNIEŻDZENIA SIĘ ZAPŁODNIONEGO JAJA W MACICY.

Status piguły jest więc niejednoznaczny i niejasny z punktu widzenia fachowców.
Nie wiadomo jakie badania kliniczne robiono, producent nimi się nie chwali.

I jeszcze trzecie ważne zagadnienie:
Przez niektórych fachowców klinicystów piguła i środki chemiczne w niej zawarte sa ogromnie szkodliwe dla kobiety, która ją zażywa i może powodować rozmaite schorzenia, ze zgonem na czele,.
To takie gówno Komisja Europejska dopuściła do aptek bez recepty w całej Europie?

Sorry, jak tylko zostanę posłem, to będę optować za wystąpienie z takiej Europy.
Europa miała nas wspomagać i wspierać a nie zabijać nasze dzieci i kobiety!

:kwiatek:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 22:06 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

94
Kopik pisze:
ayalen pisze:Nie. O to zeby nie bylo tego, co moze uwierac. Tym sie rozni antykoncepcja od aborcji.
heh... miałam raczej na myśli to co uwiera kolegę Crowsa moja droga ;)
Czytamy tekst ze zrozumieniem ,na temat aborcji nie rzekłam ni słowa :(
Tłumaczyć możesz na Elfach... ło co chozi :rolleyes:
Tu nie musisz, a już na pewno nie mnie :witka:
Nie musze. Jesli chce? Niekoniecznie Tobie - wiem, ze nie odnioslas sie do tematu watku, potraktuj moje slowa jako probe powrotu do tematu.
I z przyjemnoscia informuje, ze z Elfow wybylam, wiec nie moge, bo nie chce.
Z tego co mozna zauwazyc, kolega Crows doskonale radzi sobie sam z wydalaniem?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 22:18 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

97
Maly Kwiatku
po pierwsze - Tobie ktos lub cos zabrania zajrzec do farmakologii, i sprawdzenia, czym jest, i jak dziala srodek zawarty w tej tabletce?
po drugie - przypominam Ci, ze to kobieta jest w ciazy, a nie zaplodniona komorka, wiec poronienie ma miejsce tylko wowczas, gdy kobieta jest w ciąży. A jest w ciąży, gdy owa zaplodniona komorka zagniezdzi sie w macicy. Jesli sie nie zagniezdzi - nie ma ciazy, wiec i poronienia.
po trzecie - widzisz jakis powod, zeby srodki antykoncepcyjne byly na recepte?
po czwarte - przestan szerzyc ciemnote o morderczym dzialaniu tabletki, jej dzialanie jest rownorzedne dzialaniu kilku zwyklych tabletek antykoncepcyjnych, wplywajacych na owulacje, a nie na urojony zarodek, ktorego nie ma.
po piąte - z dzika przyjemnoscia donosze Ci, ze srodkiem poronnym jest takze popularny lek przeciwwrzodowy, sprzedawany bez recepty.
i po szóste wreszcie - tabletka jest wyborem mniejszego zla. Wolisz wybrac wieksze???
Chyba slabo znasz babski rod - kobieta ktora nie chce urodzic dziecka - nie urodzi. Odmaeiajac kobietom prawa do antykoncepcji - masz swiadomosc na co je skazujesz? To powrot do sredniowiecza.
Ja uwazam, ze ten specyfik powinien byc dostepny bez koniecznosci zebrania o niego u lekarzy, jednak z cena, ktora stanowiłaby zapore przed traktowaniem go jako remedium na bezmyslnosc i nieodpowiedzialnosc.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 7:20 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

98
Znam dość dobrze damski ród.
I potwierdzam, co napisałaś.
W znanej mi sytuacji, pewna matka ze złości na ojca swego dziecka usunęła ciążę i zabiła swoje dziecko, mimo, że ojciec błagał, by tego nie robiła.
Śmierć dziecka wywołała szok u ojca. Kilka dni później targnął się na swoje życie.

Podsumowując.
Znam kobiety na tyle dobrze, że wiem, że w sytuacjach w których są predestynowane przez naturę by przenosić życie, niosą śmierć.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 8:51 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

100
maly_kwiatek pisze:Znam dość dobrze damski ród.
I potwierdzam, co napisałaś.
W znanej mi sytuacji, pewna matka ze złości na ojca swego dziecka usunęła ciążę i zabiła swoje dziecko, mimo, że ojciec błagał, by tego nie robiła.
Śmierć dziecka wywołała szok u ojca. Kilka dni później targnął się na swoje życie.

Podsumowując.
Znam kobiety na tyle dobrze, że wiem, że w sytuacjach w których są predestynowane przez naturę by przenosić życie, niosą śmierć.
Badz laskaw trzymac sie ziemi: ile takich przypadkow w stosunku do ilosci znanych Ci kobiet znasz?
Ja rozumiem, o mezczyznie ktory zabil ciosem noza swoja ciezarna dziewczyne, nie slyszales?
Jak rowniez o mezczyznach, ktorzy porzucaja ciezarne kobiety, lub wywierają presje, zmuszajac do aborcji?
Z tego plynie wniosek, ze meski rod jest zbiorem nieczulych drani, ktorzy po zaspokojeniu swoich chuci, maja gdzies te, ktore posluzyly im do zaspokojenia?
To byloby chyba zbyt szerokie i niesprawiedliwe uogolnienie, nie sadzisz?
Po raz trzeci powtarzam pytanie, na ktore nie odpowiadasz: czy wybierasz:zatem wieksze zlo, biorac jego efekty na swoje sumienie?
Wiesz do czego prowadzi zakazanie antykoncepcji, lub utrudnienia w dostepie do niej?
Wiesz co oznacza termin " podziemie aborcyjne"?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 11:33 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

105
ayalen pisze:
Kopik pisze:
ayalen pisze:Nie. O to zeby nie bylo tego, co moze uwierac. Tym sie rozni antykoncepcja od aborcji.
heh... miałam raczej na myśli to co uwiera kolegę Crowsa moja droga ;)
Czytamy tekst ze zrozumieniem ,na temat aborcji nie rzekłam ni słowa :(
Tłumaczyć możesz na Elfach... ło co chozi :rolleyes:
Tu nie musisz, a już na pewno nie mnie :witka:
Nie musze. Jesli chce? Niekoniecznie Tobie - wiem, ze nie odnioslas sie do tematu watku, potraktuj moje slowa jako probe powrotu do tematu.
I z przyjemnoscia informuje, ze z Elfow wybylam, wiec nie moge, bo nie chce.
Z tego co mozna zauwazyc, kolega Crows doskonale radzi sobie sam z wydalaniem?
Gratuluje :witka: jakże właściwej decyzji :)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 19:20 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

106
maly_kwiatek pisze:Ayalen,
ten temat jest o pigułce wczesnoporonnej, wprowadzanej właśnie na wszystkie rynki bez recepty dla wszystkich od dzieci po starców.

Nie o antykoncepcji, nie o zabijaniu dzieci przez kobiety lub mężczyzn, tylko o tym, dobrze ???
Milo, ze wreszcie to zauwazyles.
Tyle tylko, ze tytul jest albo manipulacja, albo wynikiem ignorancji, jako ze do wolnego obrotu wchodzi srodek majacy przede wszystkim dzialanie antykoncepcyjne, a nie wplywajacy na zarodek zagniezdzony juz w macicy.
Drogi Kwiatku - teologia jest nauka o Bogu, a nie z dziedziny farmakologii, endokrynologii lub ginekogii, jesli chcesz wiec wypowiadac sie na tematy z tych dziedzin - siegnij materialow zrodlowych, zamiast powtarzac absurdalne twierdzenia ludzi, nie majacych zielonego pojecia o czym mowia.
Przy czym temat jest wieloaspektowy, co nie oznacza skakania z aspektu na aspekt, aby podpierac nimi swoje twierdzenia - az tak sa watle?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 19:57 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

107
http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/anty ... 38816.html

http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/anty ... 41734.html

Zdumiewa mnie, że taka pigułka trafi w ręce nastolatek, bez żadnej kontroli.... A że trafi to jest pewne, sami zwolennicy to potwierdzają, tłumacząc, ze tysiące młodych dziewcząt usuwają nielegalnie ciążę często w fatalnych warunkach. Nigdzie jednak nie przeczytałam, na czym to niebezpieczeństwo zażycia kilku pigułek w jednym cyklu polega....
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 22:39 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

108
Trafi i wydaje mi się, że lepiej jeśli to jest specjalny do tego produkt. Rozumiem, że macie już dzieci, wielu z was nastoletnie i chcecie sobie je usprawiedliwiać, ale mogę wam zagwarantować, że Ci nastolatkowie, którzy uprawiają seks dobrze znają sposób na "tabletkę po" w domowych warunkach. Jeśli zaś nie wiedzą i jeszcze nie pytali znajomych, to w razie wypadku pierwsze, co robią, to lecą do internetu, gdzie można ten sposób znaleźć. Rozumiem, że to kiepska wiadomość, ale jeśli nic nie można z tym zrobić, to lepiej żeby miały normalny środek czy zamienniki? Pomijam już wychowanie, bo myślę, że każdy z was wie jak działa młodzieńczy bunt.
Nigdzie jednak nie przeczytałam, na czym to niebezpieczeństwo zażycia kilku pigułek w jednym cyklu polega....
Bo nie ma stwierdzonych na prawdę niebezpiecznych skutków ubocznych. Tabletka wszystko przyspiesza, robi rozpierduchę w psychice (z powodu hormonów) i wszystko przechodzi. Niektóre dziewczęta pozbywają się trądziku, innym uregulowuje się okres, a jeszcze inne mają nudności. Nadal jednak nie ma stwierdzonego przypadku zrobienia czegoś bardziej poważnego niż burzy hormonów prze okres paru dni.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 22:50 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

109
Akurat nie trafiłes..
Ale nie o tym mowa, zdumiewa mnie, że umywa się ręce od nauki odpowiedzialnosci, bezpłatnej bezpiecznej antykoncepcji, a lekką ręką rzuci się młodzieży coś co będzie im szkodzić, co kompletnie oduczy myslenia, jak myślisz, co zrobią te dziewczyny, dzieci, kiedy wytrzeźwieją po dyskotece, albo oprzytomnieją? Będą się zastanawiać, że to już 3 w tym cyklu?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 23:04 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

111
@victoria:
Jeśli dziewczyny robiły to przed aktualną akcją, to będą to robić dalej i nic zdjęcie recepty tutaj nie zmieni poza tym, że będą zdrowsze. A i to nie wiadomo, bo zamiennik kosztuje o połowę taniej i działa tak samo, a więc jeśli środek był sprawdzony, to nie ma sensu się pchać w coś droższego. Człowiek czuje się po tej tabletce po prostu źle i nie widzę powodów, by jakaś nastolatka ruchała się bez gumy, a później łykała talbetki, które dobiją ją na pare dni. Po pierwsze dawno już miałaby jakąś chorobę weneryczną, a po drugie zwyczajnie aż tak patologicznych sytuacji nie ma lub są rzadkością. Więcej wiary w ludzi ;)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 23:10 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

112
Kaczorku z Twojego linku
1.5. Zaburzenia cyklu menstruacyjnego po antykoncepcji postkoitalnej

Dodatkowa dawka hormonów zawarta w pigułce „po” może zaburzyć cykl menstruacyjny. W ciągu kilku dni po zażyciu pigułki może pojawiać się plamienie, a właściwe krwawienie menstruacyjne może przyjść wcześniej lub później niż zwykle. Nasz okres powinien wrócić do normy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, ale jeśli do tego nie dojdzie, należy zgłosić się do lekarza.
i Ty wierzysz w to że dziewczyny 14, 15 czy 16 letnie pójdą do lekarza i powiedzą że brały pigułkę po :D ?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 23:11 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

113
victoria pisze:Kaczorku z Twojego linku
1.5. Zaburzenia cyklu menstruacyjnego po antykoncepcji postkoitalnej

Dodatkowa dawka hormonów zawarta w pigułce „po” może zaburzyć cykl menstruacyjny. W ciągu kilku dni po zażyciu pigułki może pojawiać się plamienie, a właściwe krwawienie menstruacyjne może przyjść wcześniej lub później niż zwykle. Nasz okres powinien wrócić do normy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, ale jeśli do tego nie dojdzie, należy zgłosić się do lekarza.
i Ty wierzysz w to że dziewczyny 14, 15 czy 16 letnie pójdą do lekarza i powiedzą że brały pigułkę po :D ?
Taka laska 14,15,16 tak sra w gacie z powodu ciąży, że jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, to poleciałaby do mamy. Wiem to z doświadczenia. Poza tym nie koniecznie musiałaby mówić, że weźmie tabletkę po, ale że zjadła całe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych - scenariusz idealny dla szesnastki, a i sens zachowany.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 23:15 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

118
Odwalcie się od tyków kobiet i zajmiecie się waszymi tyłkami, najwięcej do powiedzenia na ten zawsze mają faceci. Jak faceci zaczynom zachodzić w ciąże to wtedy mogą się wypowiadać na ten temat.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2017, 18:19 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Spór o tabletki wczesnoporonne

119
Mowę mi odjęło? Doszliśmy do dzieworództwa, chyba przeoczyłam...
Jak się faceci odwalą od tyłków kobiet, to nie będzie żadnej ciąży, bo jak na razie to jest fifty/fifty :D co nie?
Ostatnio zmieniony 30 gru 2017, 0:30 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron