Re: Torowa elektrownia jądrowa

1
http://lalitamohan-himawanti.blogspot.c ... orowy.html
To coś w sam raz dla Polski, coś niezwykłego :)
Ten Tor jest podobno łatwo dostępny, i można było nim zasilać elektrownie atomowe już w latach 60-dziesiątych, ale wybrano Uran, dlatego że nieda się z tego zrobić Plutonu do bomb nuklearnych ;)
Wypala się w całości i niema po nim odpadów radioaktywnych, a pozatym działa jak każda elektrownia atomowa, czyli ogromne żrudło energi.
A najlepsze jest to że można zrobić samochody o napędzie atomowym, których nie trzeba by było tankować przez kilkadziesiąt lat.
Już są okręty o napędzie atomowym, ale w nich się chyba Uran wykorzystuje. Chińczycy i Hindusi już to budują, polecam przeczytać ten artykuł co wkleiłem.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2015, 21:01 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Torowa elektrownia jądrowa

2
WOOOOW!!!

Nowe, ekologiczne, tanie, źródło energii a zwłaszcza dla elektrowni atomowych i samochodów... jestem pełen podziwu dla mądrych naukowców... Widzę tylko pewne drobniutkie problemy... Ile akcyzy i innych opłat i podatków dołożonoby do tego paliwa? Jaki będzie sens kupować samochód z paliwem na 100 lat skoro samochód zmieniamy co kilka lat? jakie będą skutki w razie kraksy, czołowego zderzenia z drzewem itp.?
Stawiam świat na głowie, do góry nogami,
na odwrót i wspak, bawię sie słowami...
na białym czarnym kreślę jakieś plany...
jutro bedę duży, dzisiaj jestem mały...

Fragment piosenki zespołu "Sztywny pal Azji"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron