Re: bezwarunkowy dochód obywatelski

2
Ja jestem przeciw jakimkolwiek objawom socjalizmu w Polsce, a płaca minimalna tutaj jest wystarczająca do życia na niskim poziomie i chęci rozwoju. Nawet w warszawie da się bez problemu funkcjonować za taką kwotę, sam tak pracowałem i samego stać mnie było na wszystko, to już wraz z dziewczyną mógłbym spokojnie nawet zrobić dziecko i utrzymać je mieszkając na obrzeżach miasta. Na najnowszego ajfona czy wielki telewizor stać mnie na pewno nie było, ale to jest zarezerwowane dla klasy średniej i wyższej, a ja byłem wtedy klasą niższą. Kwoty wolne od podatku, jakieś dofinansowania, w tym na dzieci oddziałują bardzo negatywnie na rozwój człowieka i tym bardziej na owe dzieci. Mnóstwo jednorocznych dzieciaków porzuconych przez patologię w domach dziecka jest idealnym przykładem na to, że dofinansowania robią wielką krzywdę. Jeśli człowiekowi żyje się świetnie za nicnierobienie, to tak będzie przez całe jego życie. To się okropnie odbije na jego dzieciach i obniży standardy życia w Polsce.

Ja jestem za tym, by klasa niższa miała źle, średnia normalnie, a wyższa dobrze, ale by każdy miał szansę wspiąć się po tej drabinie. To jest schemat, który najlepiej się sprawdził na całym świecie. Kapitalizm jest świetną ideą, która uratowała wiele biednych ludzi. Problem taki, że ludzie mylą korporacjonizm z kapitalizmem, a to dwie różne idee.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2015, 13:59 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: bezwarunkowy dochód obywatelski

3
Pewnych trendów nie zatrzymasz.

To raczej nieuniknione do wprowadzenia wszędzie lecz ma to swoje ryzyka w postaci powstawania coraz szerszej klasy społecznej niepracującej, dostającej podstawowe dobra za darmo plus właśnie dochód obywatelski. Niestety to nie wystarcza by człowiek mógł zdrowo - w sensie psychicznym - funkcjonować. Zrodzi to potrzebę coraz bardziej ekstremalnych igrzysk medialnych, frustrację, zazdrość i rewoltę.

Gdybym ja nie musiał pracować zarobkowo to miałbym setki pomysłów do realizacji. Niestety większość taka nie jest. Dlatego ta idea przysporzy nam w przyszłości kłopotów.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron