Re: Kuba po śmierci Castro

1
Coś się zmieni dla Kubańczyków?
Podryfuje Kuba w którąś ze stron, czy dalej będzie kotwiczyć w tym samym miejscu?
Jak myślicie?
Ostatnio zmieniony 26 lis 2016, 14:56 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Kuba po śmierci Castro

4
Śmierć fidela niczego nie zmienia, bo od 10 lat już nie rządził. Mimo, że jakość życia i system gospodarczy nie należy do najlepszych, to kuba jest jakimś symbolem socjalizmu, szkoda byłoby, gdyby amerykanie zrobili sobie z tego znowu swój burdel. Jest tam nadal mnóstwo ludzi, którzy lubią jak jest. Ograniczeni embargiem z każdej strony, jakoś ciułają w imię wolności, którą im dano, kosztem smartfonów, internetu i utrzymywania bankierów. Pokolenia się zmieniają, młodzi ludzie "otwierają oczy" na hamerykę, opozycja rośnie i jest konsekwentnie zwalczana. Rewolucja tam się tak na prawdę jeszcze nie skończyła, ja tam trzymam kciuki mimo, że propaganda każe nam patrzeć na kubę jak na kolejną Koreę północną.

Kuba ma swoją duszę, którą większość zamerykanizowanych krajów dawno utraciła, polska także, dla mnie byłoby szkoda patrzeć na to jak to wszystko niszczeje, kuszone "nowoczesną technologią", rozwojem gospodarczym i kapitalizmem. Ja tu nawet nie będę wchodził na temat polityczny, bo nie o to mi chodzi, ot chciałbym by było tak jak chcieli na początku, wierzę, że kuba jeszcze zwycięży.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2016, 19:00 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Kuba po śmierci Castro

5
:good:
Myśle podobnie ale nie wierze w jakieś zwycięstwa.
Bo niby nad kim lub czym ?
Tam trzeba mądrości w rządzeniu i miłości w zarządzaniu.
Pieniądz ich zniszczy jak wszędzie gdzie sie pojawił kapitalizm.
To zaraza która niszczy wszystko i zostawia za sobą jałową pustynie. Kwestia czasu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat w naszych oczach”

cron