Re: APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

1
APOKALIPSA CZYLI ŚWIAT XXI WIEKU .....

Świat w XXI wieku czeka piekło albo niebo.... ale tak czy inaczej wiele zależy od naszych wyborów.... bo czasu już prawie nie ma -
Umberto Eco (ur. 5 stycznia 1932 w Aleksandrii, zmarł. 19 lutego 2016 w Mediolanie) – włoski semiolog, filozof, bibliofil i mediewista, powieściopisarz, autor felietonów i esejów ) ....
Cytaty Świat Książki .....

Czterech jeźdźców Apokalipsy w XXI wieku

Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno):
Mesjasz , Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć....
według tej interpretacji pierwszy jeździec to Jezus Chrystus,
a pozostali symbolizują nieszczęścia
( ponieważ świat wcześniej odrzucił ewangelię )
w dniach końca:
wojnę (2),
głód (3)
i śmierć (4).
Apokalipsa wymienia z imienia tylko czwartego jeźdźca –
Śmierć i jego towarzyszkę Otchłań
(Hades, piekło) ...

Według drugiej interpretacji istnieją również przesłanki ku temu, aby pierwszym jeźdźcem był sam Antychryst, jako że jeźdźcy przynosili Ziemi niekorzystne skutki, a nie ma wyraźnych powodów ku temu, żeby pierwszy jeździec miał symbolizować Jezusa Chrystusa
(podczas Wielkiego Ucisku Ziemia będzie pod rządami Antychrysta,
Jezus Chrystus pojawia się później jako wybawca sprawiedliwych z ucisku ...
czytaj poniżej ...

Obj. 6:1-8
1. I widziałem, jak Baranek zdjął pierwszą z siedmiu pieczęci i usłyszałem głos jednej z czterech postaci donośny jak grzmot, mówiący: Chodź!
2. I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.
3. A gdy zdjął drugą pieczęć, usłyszałem, jak drugą postać mówiła: Chodź!
4. I wyszedł drugi koń, barwy ognistej, a temu, który siedział na nim, dano móc zakłócić pokój na ziemi, tak by mieszkańcy jej zabijali się nawzajem; i dano mu wielki miecz.
5. A gdy zdjął trzecią pieczęć, usłyszałem, jak trzecia postać mówiła: Chodź! I widziałem, a oto koń kary, ten zaś, który siedział na nim, miał wagę w ręce swojej.
6. I usłyszałem, jakby głos pośród czterech postaci mówił: Miarka pszenicy za denara i trzy miarki jęczmienia za denara; a oliwy i wina nie tykaj.
7. A gdy zdjął czwartą pieczęć, usłyszałem głos czwartej postaci, która mówiła: Chodź!
8. I widziałem, a oto siwy koń, a temu, który na nim siedział, było na imię Śmierć, a piekło szło za nim; i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta ziemi.
Obj. 16:14-16
14. A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.
15. Oto przychodzę jak złodziej; błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego.
16. I zgromadził ich na miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon.
(BW)


Unia Europejska jak Cesarstwo Rzymskie.
Nadchodzi nowe średniowiecze ...

Świat, który znamy rozpada się na naszych oczach.
W zamian wracają zjawiska i zwyczaje znane ze średniowiecza.
Takie jak wielka wędrówka ludów, państwo uniwersalne oraz bałkanizacja Europy i ostentacyjny powrót religii.
Identycznie wyglądało późne Cesarstwo Rzymskie....

https://klubjagiellonski.pl/2017/11/04/ ... niowiecze/

Wojny w XXI w ...

Świat Zachodni to jest Europa a raczej tylko UE i Ameryka Płn oraz Australia .....
od II wojny światowej czyli ponad 70 lat nie zna wojny na swoim terytorium
( choć wojska z różnych państw z tych kontynentów brały i biorą udział w różny sposób w wielu konfliktach )
w Azji czy Afryce cały czas trwają jakieś wojny
a w XXI w mogą to być wojny o wodę i jedzenie już dziś....
między innymi z powodu wojen i biedy mamy emigrację ...

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... nacza.read

Wielki Głód w XXI w ....

Z raportu ONZ wynika, że w 2020 roku 30 proc. światowej populacji, nie miało całorocznego dostępu do odpowiedniej żywności.
Głodu na świecie doświadczyło o 161 milionów więcej, niż w 2019 roku.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p ... yczne-dane



Choroby i zarazy w XX i XXI w ...

Za sprawą nowoczesnych środków transportu, umożliwiających bardzo szybkie przemieszczanie się wielkich mas ludzkich, nawet między dwoma krańcami świata, choroby mogą obecnie rozprzestrzeniać się tak szybko i na taką skalę, jak nigdy dotąd w dziejach ludzkości ...

https://m.ciop.pl/CIOPPortalWAR/appmana ... lucz_spis=


ps :

Jak przetrwać koniec świata ?

Wykłady 1 - 12 - Jacek Matter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adwentyści Dnia Siódmego i świat”

cron