Re: Książka dla odważnych !

1
Wielki boj
Niezwykle dzielo historyczno - profetyczne. Ellen G White
Swiatowy bestseller wydany w ponad 100 jezykach swiata w wielu milionach egzemplarzy. Czyta ja caly swiat.

Znajdziesz w niej odpowiedz na pytania:

Jakie beda ostatnie wydarzenia na planecie Ziemia?
Czy Nostradamus i Sybilla mieli racje?
Jakie fakty z historii chrzescijanstwa zostaly przemilczane?
Dlaczego spalono ksiedza Jana Husa - rektora uniwersytetu w Pradze?
Dlaczego doktor teologii Marcin Luter zerwal z Rzymem?
Czy mozliwy jest powrot sredniowiecznej inkwizycji?
W jaki sposob Kosciol stal sie potega polityczna?
Kto zmienil Dziesiec Przykazan Bozych i tak naucza miliony ludzi na ziemi?
Dlaczego jest tyle kosciolow i sekt?
Czy dojdzie do zakazu pracy i handlu w niedziele?
Jakie jest miejsce Europy i Stanow Zjednoczonych w proroctwach biblijnych?
Czy to wszystko ma jakies znaczenie dla Ciebie?
Ksiazka, ktorej nigdy nie miales przeczytac... Ksiazka jest tez na plytkach do sluchania !

PRZECZYTAJ JA DZISIAJ - POLEC JA INNYM - JUTRO MOZE BYC ZAKAZANA !!!
Wydawnictwo "Znaki Czasu" www.znakiczasu.pl
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
+48 22 331 98 00 ; + 48 608 017 625
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 13:16 przez Tomasz G, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Książka dla odważnych !

3
Aż sama musiałam sprawdzić, tak, to ta pani.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 13:52 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: Książka dla odważnych !

5
Zeby ocenic ksiazke czy osobe itp rzeczy najlepiej samu przeczytac co taka soba np napisala , niestety dzis wielu mowi ze szuka prawdy ale tak naprawde nie ma ochoty jej znalesc lub wedlug niej zyc i czesto wszystko zaczyna i konczy sie tylko na filozoficznym gadaniu (;-
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 14:11 przez Tomasz G, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Książka dla odważnych !

6
Kazdy moze cos napisac a pani White nie jest kims wyjatkowym,
malo tego ,byla w sekcie wiec jej poglady-proroctwa
moga miec negatywny wplyw na zycie innych ludzi.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 14:26 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Książka dla odważnych !

7
Czy ktos z Was wogole czytal cos co pisala Ellen G White np . Droga do Chrystua czy Zycie Jezusa itp sadze ze nie poza tym nie byla Ona nigdy w sekcie ( choc sekta judaizmu byli juz pierwsi chrzescijanie ) tylko w kosciele metodystow ruchu II adwentu byli w nim wyznawcy wszystkich kosciolow z USA i Kosciele ADS trzeba cos wiedziec zeby oceniac i tak dla janosci adwentysci sa kosciolem w RP i na calym swiecie
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 15:00 przez Tomasz G, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Książka dla odważnych !

8
Tomaszu, zapisz to jaśniej bo z tego co napisałeś nie mogę dojść do porządku. Ellen G. White z mężem zostali odrzuceni przed metodystów, tak? Bo chodziło oczywiście o powtórne przybycie Jezusa (as)?
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 15:31 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: Książka dla odważnych !

9
Ci ktorzy wtedy wierzyli w powrot Jezusa wedlug nich mialo to miec miejsce w 1843 lub 44 roku ( o tym pisal tez A Mickiewicz rok 44 ) na podstawie prorotwa z ksiegi Daniela o 2300 dniach-latach proroczych zostali wydaleni ze swoich kosciolow ( od razu wyjasnie ze po dokladnieszym zbadaniu tematu juz przez samych adwentytow wiemy ze wtedy niechodzilo o powrot Jezusa ale o rozpoczecie sadu Bozego nad swiatem i kosciolem przed powrotem Jezusa bo dnia powrotu Jezusa nikt niezna ) i stworzyli najpierw ruch II adwentu a potem rozne koscioly np Kosciol ADS i w tym wlasnie czasie Ellen G White miala otrzymac dar prorotwa jako jeden ze znakow ludu Bozego czasow konca oraz trzeba tez pamietac ze Biblia jestem jedyna norma wiary w K ADS i nawet pisma Ellen G White ( tak chciala sama Ellen G White ) sa badane przypomocy Biblii poza tym nie wykluczamy nikogo z kosciola za nie uzwanie pism Ellen G White chyba ze taka osoba chce w taki sposob rozbic zbor
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 17:25 przez Tomasz G, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Książka dla odważnych !

10
Wspomnianą książkę przeczytałem wiedziony ciekawością jakieś 20 lat temu. Oceniłem ją podobnie co opracowania przypisywane Annie Katharinie Emmerick. Czyli raczej dość nisko.

Ps. Od bardzo dawna nie spotkałem w sieci żadnego członka tej organizacji kościelnej.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 18:56 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Książka dla odważnych !

11
Bóg prowadził mnie ...
Urodzilem sie jako wczesniak, ktoremu lekarze nie dawali zadnych szans na przezycie. Moja mama, modlila sie goraco do Boga abym przezyl, nie myslala o tym, ze moge byc chory. Obiecala Bogu, ze jezeli przezyje, odda mu mnie. Jako katoliczka myslala ze bede ksiedzem.
I Bog wysluchal prosby mojej mamy, ale na wlasnych warunkach. Przezylem, choc przez dlugie lata lekarze wrozyli mi smierc. Jednak Pan czuwal nade mna. Przetrzymalem wszystkie choroby. Duzo przebywalem poza domem bo musialem sie leczyc. Kiedy zaczalem sie uczyc i rozumiec co to jest wiara w Boga, wzial mnie sobie Pan jak swojego, obiecanego. Juz w szkole podstawowej religia i wiara w Boga, byly dla mnie proste, zrozumiale i wazne. Pomagalem uczyc religii dzieci, ktorym to sprawialo trudnosc. Bylem wtedy goraco wierzacym katolikiem. Wszedzie i wszystkim mowilem o Bogu. Gdy majac 18 lat, bylem na leczeniu w Reptach Slaskich, w tamtej kaplicy, mialem wyklady o Bogu, Jasnej Gorze, i Maryi. Pozniej znow szpital, juz w Sosnowcu, dwa lata, piec operacji na nogi. Lekarze zapewniali mnie ze bede chodzil, niestety. Zalamalem sie. Proba samobojstwa. I znow Bog czuwal; chory, ktory byl obok mnie obudzil sie. Uratowali mnie. Pan postawil na mej drodze przyjaciela - psychologa. Pomogl mi sie pozbierac. Zaczalem szukac wlasnej drogi.
Interesowalem sie religioznastwem, napisalem do K ADS zeby przyslali mi cos o swojej religii. Przyslali pastora. Zaprzyjaznilismy sie. Bylem jeszcze w szpitalu. Potem drugi pastor ktory byl mi i jest przyjacielem i bratem. Znalazlem swoje miejsce i swoja droge do Boga. To juz od lat jak nia krocze. Odnalazlem sie a wlasciwie to Bog prowadzac mnie przez cale zycie, odnalazl mnie. To tak w skrocie, jak Pan Bog wysluchal mojej mamy, o tym jak działamy w Sosnowcu np. charytatywnie można przeczytać w latach 2004 - 2010 byłem kierownikiem ewangelizacji w tym robilismy wiele np akcji charytatywnych

http://zborsosnowiec.blox.pl/html
Pozdrawiam ! Tomasz G
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adwentyści Dnia Siódmego i świat”

cron