Re: Hipoteza Riemanna.

1
Łażąc sobie po youtube natrafiłem na dość ciekawy dokument dotyczący tytułowej Hipotezy Riemanna ;)
Gdyby wzbudził czyjeś zainteresowanie, z miłą chęcią poczytam spostrzeżenia dotyczące hipotezy :)
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2014, 22:14 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Hipoteza Riemanna.

4
Skrócić ? Proszę uprzejmie :)
Zaiste ciekawy materiał popularnonaukowy, choć niewiele z niego zrozumiałem :stu:

No ... może niezupełnie tak mało :ahah:
Bardziej zainteresowało mnie pokonywanie barier ludzkiego umysłu, pasja z jaką to czynią od lat naukowcy badający hipotezę.
Czy warto zapoznać się z materiałem filmowym zawartym pod linkiem ?
Człowiek, który poświęcił zrozumieniu sensu liczb pierwszych spory fragment swojego życia, Louis de Branges: Prawdę o wszechświecie ludzkość pozna dopiero wtedy, kiedy rozwiąże zagadkę liczb pierwszych.
Dlaczego akurat zgłębianie sekwencji liczb pierwszych miałoby mieć tak znaczący wpływ dla nauki ? Zrozumienie praw rządzących wszechświatem, zjawiskami w skali atomowej i subatomowej, porządkującymi je, zapewne przyczyniłoby się ludzkości m.in. do postawienia kolejnego kroku w przestrzeń kosmiczną.

Tak przy okazji. Pamiętacie może "Piękny umysł" z Russellem Crowe ? ;)
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 23:45 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Hipoteza Riemanna.

5
Oglądałam ten film. Był świetny, ale to smutne, że Hipoteza Reimanna aż tak bardzo rujnowała karierę naukowców swego czasu.
Myślę sobie, że to byłoby szalenie ciekawe, jakby ktoś w końcu ogarnął tą hipotezę, ale z drugiej strony, czy to dobrze? Przecież systemy zabezpieczeń stanęłyby pod znakiem zapytania ;p
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2014, 10:42 przez kamyska, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Hipoteza Riemanna.

6
Jednak do niej powrócono kamyska, to była tylko kwestia czasu. Czy naprawdę rujnowała ? Chyba odkrywała kruchość ludzkiego umysłu, słabość, jak mało jeszcze wiemy, jak skromnymi narzędziami dysponujemy. Jednak ... powiązanie teorii liczb z fizyką elementarną będzie owocować dalszymi odkryciami. Nowa geometria, geometria nie przemienna jest jednym z bodźców do podążania ścieżką wytyczoną jeszcze przez Eulera.
Współczesne systemy zabezpieczeń bledną w perspektywie stworzenia nowych. Tutaj zresztą nie będzie gwałtownych skoków i przełomów, zagrażających gospodarce światowej i systemom bankowości. Stopień ryzyka, który towarzyszyłby odkryciu prawidłowości, którymi kierują się liczby pierwsze może natomiast otworzyć całkiem to nowy dział nauki, wytyczyć drogę do zrozumienia otaczającego nas świata w skali mikro i makroskopowej.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2014, 23:24 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Królowa nauk”

cron