Re: Samobójstwo

181
jak by robili to przez nie zrozumienie to by mogli porozmawiać ze mną zrozumieć mnie i na końcu powiedzieć przepraszam.wiedzieli dużo o mnie i wykożystywali to przeciw mnie,a najbardziej bolą kłamstwa.
Na ,plus jest to ze nie myślę od dłuższego czasu o samobójstwie,ale dalej jest tak jak było nie mam z kim pogadać,każdy mnie olewa.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 15:32 przez tarantula, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Samobójstwo

183
tarantula pisze:jak by robili to przez nie zrozumienie to by mogli porozmawiać ze mną zrozumieć mnie i na końcu powiedzieć przepraszam.wiedzieli dużo o mnie i wykorzystywali to przeciw mnie,a najbardziej bolą kłamstwa
wiec chcesz teraz o tym zapomnieć i wejść w nowe czy trwać w uścisku przeszłości ?
może sam nie potrafisz dać sobie z tym rady ?
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 15:39 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Samobójstwo

184
Bolą kłamstwa,ale jeśli spotykasz ludzi którzy cię pierwszy raz widzą i odrazu mają na twój temat różne żeczy do powiedzenia,najcężciej sa to wymyślone.a poznać nawet mnie nie chcą

Crows-chcę zapomnieć o tym co było,ale krzywd tak łatwo się nie zapomina,jak bym miał z kim pogadać to na pewno było by mi łatwiej.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 15:39 przez tarantula, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Samobójstwo

185
Marcin, ale to jest ich problem, nie Twój, hej! :) Nie uzależniaj swojego samopoczucia od opinii innych, tak się nie da żyć.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 15:41 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Samobójstwo

186
Czytając to, co piszesz naprawdę widzę tylko jedno wyjście. MUSISZ z kimś pogadać. I to koniecznie z kimś, kto się na tym zna. Świat nie zawsze jest taki, jakim go w danej chwili widzimy.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 15:42 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Samobójstwo

187
tarantula pisze:Bolą kłamstwa,ale jeśli spotykasz ludzi którzy cię pierwszy raz widzą i odrazu mają na twój temat różne żeczy do powiedzenia,najcężciej sa to wymyślone.a poznać nawet mnie nie chcą

.
Poruszasz problem identyfikowania się z myślami. Ludzie tracą mnóstwo czasu i energii na chronieniu czegoś co tak naprawdę nie istnieje- fikcji ego.

Jak utożsamiasz się ze swoimi myślami czy obrazami mentalnymi, to zawsze będziesz cierpieć- nie ma innego wyjścia.

poza tym człowiek , który opiera swoje poczucie Ja na konceptach, osądach czy opiniach zawsze będzie marionetkę innych.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 19:11 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Samobójstwo

188
No i się zrobiło fajnie. Tarantula zabił nam ćwieka, albowiem forum jako miejsce leczenia stanów psyche średnio się sprawdza. Więc poważnie - jak możecie realnie pomóc facetowi na forum? Zaczepicie go via PW i będziecie tłumaczyli, że życie jest fajne? No przecież nie jest, w każdym razie nie zawsze. Wydobędziecie od gościa adres i pojedziecie pogadać z nim in real? A może na miejscu będzie miał bardziej przyziemne potrzeby, ot choćby leczący depresję stosuneczek? Co wtedy? W imię walki o życie i zdrowie człowieka nadstawicie tylnej części ciała? Chwilowo pajączkowi udało się jedno - skupił na sobie uwagę. Czym skupił? Ano tym, że dwa razy podejmował próbę samobójczą (tyle deklaracji), a teraz wspomniał że jest mu tak źle, jest sam, czuje się samotny i nikt go nie rozumie. Poczekam aż zmilczy, bo mu się znudzi, i zniknie na tydzień. A wtedy będzie zaiste wesoło. Z wami moi drodzy :)

Pajączku - gdzie jest najbliższa jednostka neuropsychiatryczna w okolicy? Wiesz? Jeśli nie to się dowiadujesz i umawiasz na jutro na wizytę. A póki co traktuję Cię tak jak każdego psychicznego, czyli uważam za małpę, która cudowanie opanowała sztukę manipulacji emocjami innych.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 19:49 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Samobójstwo

189
Moimi emocjami nie tak łatwo manipulować... ;)

Tak czy siak, gościa nie znam, ale uważam, że wszelkie działania zawsze warto zacząć od samego siebie. Jednej jego odpowiedzi mi brakuje, żeby upewnić się...

(ale pewnie już nie odpowie, trudno).
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 19:57 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Samobójstwo

190
Czysto ludzkie współczucie wystarczy :)
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 20:04 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Samobójstwo

192
Artur pisze:Czysto ludzkie współczucie wystarczy :)
Z Twojej strony nie zauważam czysto ludzkiego współczucia, ani nawet współczucia, przeciwnie zauważam czysto ludzki cynizm i egoizm. Brak tolerancji i eufemizmu, to cechy charakteryzujące Twoje wypowiedzi. :nnn:
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 20:31 przez Szarim, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Samobójstwo

193
Szarim-ludzie zawsze tak reagują na to,zawsze sa pytania dlaczego,potem kierowanie do psychiatry bo on ma coś z głową,
Jak chcecie widzieć z głową mam wszystko dobrze,więc psychiatra nie jest mi potrzebny.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 20:55 przez tarantula, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Samobójstwo

194
Z tym to się akurat nie zgodzę.....
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 21:06 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Samobójstwo

195
Rozmowa nie zawadzi... wystarczy chcieć, chcieć. Najprościej jest załamac ręce. Artur w sumie żle nie powiedział, my możemy jedynie nakierować ale to jest forum a my w większości tak się nadajemy na psychologów jak kaktusy na szczoteczki do zębów. W przypadkach dyskutowania z potencjalnym samobójcą nieznajomość tematu może wyrządzić więcej złego niż dobrego... np po rozmowie ze mną ludzie nabieraja ochoty na skoki z mostów, podgryzanie własnej tętnicy szyjnej itp. ...
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 21:33 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Samobójstwo

196
Szarim pisze:
Artur pisze:Czysto ludzkie współczucie wystarczy :)
Z Twojej strony nie zauważam czysto ludzkiego współczucia, ani nawet współczucia, przeciwnie zauważam czysto ludzki cynizm i egoizm. Brak tolerancji i eufemizmu, to cechy charakteryzujące Twoje wypowiedzi. :nnn:
Bo nie okazuję współczucia osobom chorym, które nie zauważają swojej choroby. To najgorsza z możliwych reakcji na stwierdzenie 'dwa razy chciałem się zabić'. Bywam cyniczny, a egoizm uważam za cnotę kardynalną. Nie jestem tolerancyjny w potocznym tego słowa znaczeniu, gdyż nie mylę tolerancji z fałszywą aprobatą. Dezaprobatę okazuję otwarcie. Brak eufemizmu uważam za cechę nader pożądaną u osobników dojrzałych ;)
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 21:44 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Samobójstwo

197
Jatagan pisze:my możemy jedynie nakierować ale to jest forum a my w większości tak się nadajemy na psychologów jak kaktusy na szczoteczki do zębów
Od biedy to i kaktusem można umyć zęby ;) Tylko potem przez trzy do czterech tygodni przyjmujesz pokarmy w stanie płynnym ;)
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 21:48 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Samobójstwo

198
tarantula pisze:Szarim-ludzie zawsze tak reagują na to,zawsze sa pytania dlaczego,potem kierowanie do psychiatry bo on ma coś z głową,
Jak chcecie widzieć z głową mam wszystko dobrze,więc psychiatra nie jest mi potrzebny.
Chłopie, ja Ciebie o nic nie pytam. Po tym co napisałeś mam pewność, że potrzebujesz pomocy specjalisty, i wiem, że im szybciej się o nią postarasz tym szybciej masz szansę na normalne życie :)
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 21:51 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Samobójstwo

199
Artur pisze:
tarantula pisze:Szarim-ludzie zawsze tak reagują na to,zawsze sa pytania dlaczego,potem kierowanie do psychiatry bo on ma coś z głową,
Jak chcecie widzieć z głową mam wszystko dobrze,więc psychiatra nie jest mi potrzebny.
Chłopie, ja Ciebie o nic nie pytam. Po tym co napisałeś mam pewność, że potrzebujesz pomocy specjalisty, i wiem, że im szybciej się o nią postarasz tym szybciej masz szansę na normalne życie :)
Ot co! SPECJALISTY :nfz: a najważniejsze to zatrybienie ze ma się problem i chciejstwo załatwienia problemu zanim problem załatwi załatwiajacego... cokolwiek to znaczy :animal4:
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 21:55 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Samobójstwo

200
tarantula pisze:Lidka-jakiej odpowiedzi
Odpowiedzi na moje uwagi względem Twoich postów. Skomentowanie tego, co Ci napisałam wyżej.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 7:11 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Samobójstwo

201
Artur pisze:
tarantula pisze:Szarim-ludzie zawsze tak reagują na to,zawsze sa pytania dlaczego,potem kierowanie do psychiatry bo on ma coś z głową,
Jak chcecie widzieć z głową mam wszystko dobrze,więc psychiatra nie jest mi potrzebny.
Chłopie, ja Ciebie o nic nie pytam. Po tym co napisałeś mam pewność, że potrzebujesz pomocy specjalisty, i wiem, że im szybciej się o nią postarasz tym szybciej masz szansę na normalne życie :)
Tu zgadzam sie z Arturem w 100%, ktoś kto podnosi rękę na własne życie nie ma "z głową wszystkiego w porządku". Przeciwnie, do "porządku" mu daleko....
I tak jak napisał Artur: im szybciej to do Ciebie Tarantulo dotrze, tym szybciej masz szanse na normalne życie!
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 8:14 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Samobójstwo

202
Każdy po trochę ma racji. Nawet jata z myciem zębów. Ale do rzeczy. Pajączek przegina pałę i z nieukrywanym smutkiem muszę tu zgodzić się z Arturem. Facet piszący o dwóch próbach samobójczych i stwierdzający potem, że z jego głową jest wszystko OK dla mnie nie nadaje się do dalszej rozmowy. Albo ściemnia i samobójstwach, albo bredzi o normalności. I na dodatek próbuje udowadniać, że to wszystko prawda. Czy Ty pająku nie naczytałeś się przypadkiem jakichś książek nie do końca przeznaczonych dla Ciebie? Poważne traktowanie Ciebie, po ostatnich Twoich wpisach nie wchodzi w rachubę. Smutek ogarnia, ale jesteś dowodem na omawiane już tutaj przypadki (jak dobrze pamiętam właśnie przez Artura i Krystka).
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 10:22 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Samobójstwo

203
Ja nigdy względem ludzi nie miałem żadnych oczekiwań,tylko chcialem z kimś pogadać i żeby mnie polubili,a wychodziło imaczej.
Zapisałem się na leczenie,zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.Wybaczcie że nie pasuję do waszego towarzystwa.:(.Jesnym tematem przekreśliłem rozmowy z wami :(
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 11:49 przez tarantula, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Samobójstwo

204
Nie no... nic nie przekresliłeś tylko jeśli chcesz byc traktowany powaznie to nas traktuj tak samo i bedzie O.K.
Chcesz porady? Dostałeś ją i nie bierz wszystkiego tak bardzo do siebie a część rzeczy bierz na klate...
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 11:54 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Samobójstwo

205
tarantula pisze:Ja nigdy względem ludzi nie miałem żadnych oczekiwań,tylko chcialem z kimś pogadać i żeby mnie polubili,a wychodziło imaczej.(
Dlaczego tak bardzo zależy Ci żeby inni Ciebie lubili?
tarantula pisze:Wybaczcie że nie pasuję do waszego towarzystwa.:(.Jesnym tematem przekreśliłem rozmowy z wami. (
O to dowód na potrzebę pomocy specjalisty, doskonale wiem skąd biorą się takie teksty, z nieziemsko małego poczucia własnej wartości.
tarantula pisze:Zapisałem się na leczenie,zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. (
ale w to jakoś nie wierzę.... kiedy zdążyłeś to zrobić???
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 12:17 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Samobójstwo

207
wiele ludzi ma w życiu chociaż raz mysli samobójcze ale nie mają odwagi sie do tego przyznać.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 16:24 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Samobójstwo

208
Crows pisze:wiele ludzi ma w życiu chociaż raz mysli samobójcze ale nie mają odwagi sie do tego przyznać.
Co innego mieć takie myśli, co innego o nich opowiadać (i szantażować emocjonalnie otoczenie), a co innego popełnić samobójstwo. To, że takie myśli przychodzą do głowy wielu osobom, nie jest dziwne, wszak człowiek jest tylko człowiekiem i to pod ciągłym wpływem negatywności, zwątpienie może nadejść w każdym momencie. Istotne jest to, co z taka myślą robimy, jak się do niej ustosunkowujemy, jak wygląda nasze życie, czy ona ma na nie wpływ czy nie. Bo może mieć wpływ (o, paradoksie) pozytywny. Człowiek dzięki takiej myśli ocknie się i zaczyna żyć zupełnie normalnie.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 16:30 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Samobójstwo

209
Lidka pisze:
Crows pisze:wiele ludzi ma w życiu chociaż raz mysli samobójcze ale nie mają odwagi sie do tego przyznać.
Co innego mieć takie myśli, co innego o nich opowiadać (i szantażować emocjonalnie otoczenie), a co innego popełnić samobójstwo
a nie wzięłaś pod uwagę , że ktos poprostu chcę sie czegoś pozbyć poprzez rozmowę z kimś , dlaczego zaraz sugerujesz manipulacje ?
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 16:35 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Wróć do „Psychologia”

cron