Re: PIERWSZY KONTAKT ZE ŚWIATEM - do poczytania

1
Nowo narodzone dziecko nie ma rozwiniętego umysły świadomego, tego, który podejmuje decyzje, weryfikuje, rozróżnia dobro od zła oraz prawdę od fałszu, natomiast ma w pełni rozwinięty umysł podświadomy, który wszystko rejestruje, bierze wszystko dosłownie i traktuje jako rzeczywisty stan.
Jednym z najistotniejszych momentów, który wywiera duży wpływ na całe nasze życie, jest więc nasze narodzenie - chwila, w której po raz pierwszy zetknęliśmy się ze światem, a w szczególności:

- w jakich warunkach się rodziliśmy i czego doświadczaliśmy w czasie porodu,
- w jakim otoczeniu czyli jaki był stosunek i wyobrażenia ludzi, którzy w tym momencie nas otaczali,
- jakie były oczekiwania rodziców w stosunku do ich przyszłego dziecka i czy zostały one spełnione (przede wszystkim chodzi o płeć oraz o zdrowie).

Oczywiście my świadomie tego nie pamiętamy, natomiast nasza podświadomość pamięta każde takie doświadczenie i realizuje je w naszym późniejszym życiu.
Narodziny stanowią dla nas nowy etap, który rozpoczynamy nie mając pojęcia, co nas w przyszłości czeka. Należy pamiętać, że rodzące się dziecko jest bardzo podatne na telepatyczne presje. Jest wręcz zachłanne na to, aby poprzez telepatię dowiedzieć się od innych czegoś na swój temat, np. co go czeka, czy na tym świecie będzie mu dobrze, czy też nie. Wbrew pozorom, przychodzący na świat noworodek zapamiętuje wszelkie impulsy z zewnątrz, których w tym momencie doświadcza i samodzielnie podejmuje decyzje związane z wyobrażeniami na swój i inne tematy. Dlatego takie dziecko bardzo łatwo chłonie wszelkie wyobrażenia innych na jego temat, a potem dąży do tego, aby to, o czym dowiedziało się w czasie porodu, zrealizować w swoim życiu.

Człowiek stara się realizować przez całe swoje
życie pierwsze wyobrażenie na temat świata.

Dlatego:

1.

Jeśli nowo narodzone dziecko doświadczyło ciężkiego i mozolnego porodu, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że jego życie w większości będzie równie ciężkie i mozolne, natomiast, jeśli poród był lekki i łatwy, jego życie będzie również lekkie i łatwe.
2.

Jeśli w czasie porodu wystąpiły komplikacje, w jego późniejszym życiu również mogą pojawić się problemy.
3.

Jeśli dziecko po porodzie zostało szybko odizolowane od mamy i pozostawiono je samotnie, w swoim życiu może ono doświadczać samotności.
4.

Jeśli pępowina została odcięta zbyt szybko, dziecko może mieć wrażenie, że wszyscy nastają na jego życie. Może również czuć się nieporadne w czasie nowych doświadczeń.
5.

Jeśli mama bardzo cierpiała przy porodzie, dziecko może mieć poczucie winy za cierpienie najbliższych i samo doświadczać cierpienia w swoim dorosłym życiu.
6.

Jeśli pierwsze zdanie, jakie usłyszało o sobie brzmiało, na przykład: „Jakie ono brzydkie”, to będzie miało problemy
z zaakceptowaniem siebie.
7.

Jeśli mama rodziła z myślą, żeby ten ból mieć już za sobą, dziecko w dorosłym życiu może mieć wrażenie, że wszystkim tylko przeszkadza.
8.

Jeśli przy porodzie bardzo się spieszono, dziecku w dorosłym życiu ciągle będzie brakowało czasu.
9.

Jeśli urodziło się innej płci, niż oczekiwali rodzice, może mieć poczucie winy za swoją seksualność.
10.

Jeśli dziecko nie było planowane i mama przy porodzie czuła niechęć do niego, może przez całe życie czuć się niechciane i niekochane przez nikogo.
11.

Jeśli przy porodzie nastąpiło ułożenie pośladkowe dziecka, a otaczający je ludzie stwierdzili, że nie chce się narodzić lub, że się na wszystkich „wypięło”, to dziecko może mieć problemy z zaakceptowaniem świata.
12.

Jeśli w czasie porodu odeszły przedwcześnie wody płodowe, a poród był suchy, co było nieprzyjemne dla dziecka, to dziecko w swoim życiu będzie odczuwać brak ciepła, wygody i przyjemności, gdyż wychodząc z łona mamy, nie doświadczyło przyjemnego masażu. Może mieć również opór przed dotykiem ze strony drugiej osoby.
13.

Jeśli dziecko przyszło na świat poprzez cesarskie cięcie, to w jego życiu wszystko będzie przychodzić łatwo, gdyż nie doświadczyło ono trudu w czasie porodu, natomiast nie będzie umiało radzić sobie z pojawiającymi się problemami.
14.

Jeśli w czasie porodu wystąpiły komplikacje i wtedy lekarze nie potrafili podjąć decyzji o sposobie przyjścia na świat dziecka, to w dorosłym życiu taki człowiek będzie miał problemy z podejmowaniem ważnych decyzji.
15.

Jeśli w czasie porodu dziecko miało owiniętą pępowinę wokół szyi, to w dorosłym życiu będzie miało poczucie „zduszenia” przez życie, najczęściej przejawia się ono,
w sferze finansowej.

Dobrym przykładem, ilustrującym duży wpływ porodu na przyszłe życie człowieka, może być mężczyzna, który większość swojego życia spędził w mundurze, najpierw wojskowym, potem policyjnym, nie dostrzegając innych możliwości zarobkowania. Jakakolwiek próba porzucenia tego uniformu kończyła się niepowodzeniem, a gdy pracował w mundurze w życiu wszystko mu się układało.
Mężczyzna ten w stanie regresywnym przypomniał sobie, że rodził się z prawą ręką przyrośniętą do głowy tak, jakby rodząc się, oddawał honor do czapki na głowie. Pierwsze wyobrażenie otaczających go ludzi było wtedy jednoznaczne: „O! Będzie mundurowy!”. Mały niemowlak wprawdzie zupełnie nie rozumiał, o co tu chodzi, ale zapamiętał wibracje słowa „mundurowy”. Okazało się, że od dziecka wykazywał on umiłowanie do noszenia munduru. Gdy podrósł, zaczął robić wszystko, aby jak najszybciej dostać się do wojska. Potem zmienił mundur na policyjny.
Drugim ciekawym przykładem jest młoda kobieta, która ukończyła studia plastyczne. Opowiadała mi kiedyś, że potrafi szybko wszystko w życiu realizować, a obrazy malowała najszybciej na roku. Na moje pytanie, jak wyglądał jej poród odpowiedziała: „A ja bardzo szybko się urodziłam. Tylko chlupnęło.”
Jak widać, pierwszy kontakt ze światem ma ogromny wpływ na całe nasze życie. Dlatego ważne jest, aby dziecko podczas porodu miało jak najlepsze warunki i aby w jego otoczeniu nie było ludzi mających do niego negatywny stosunek.
Natomiast przekonanie, że im szybciej się poród zakończy, tym mniej dziecko doświadcza cierpienia, jest niewłaściwe. Dziecko również bardzo szybko podczas takiego porodu może podjąć szereg decyzji i stworzyć wyobrażenia o sobie i swoim życiu, nie zawsze, w takiej sytuacji, najkorzystniejszych dla siebie.
Przypomina to rozumowanie kierowcy jadącego samochodem, który wjeżdżając we mgłę, ze strachu przed zagrożeniem, zaczyna przyspieszać, aby niebezpieczny kawałek drogi mieć jak najszybciej za sobą. W przypadku zagrożenia, konsekwencji można się domyśleć.


fragment ksiązki "DZIECI REGRESJI - Uzdrawianie dzieciństwa"
Ostatnio zmieniony 23 cze 2010, 22:35 przez Gate, łącznie zmieniany 1 raz.
"w odkrywaniu piękna nikt cię nie wyręczy..."

http://jutrzenka.dbv.pl/news.php

Re: PIERWSZY KONTAKT ZE ŚWIATEM - do poczytania

3
Gate pisze:7.

Jeśli mama rodziła z myślą, żeby ten ból mieć już za sobą, dziecko w dorosłym życiu może mieć wrażenie, że wszystkim tylko przeszkadza.
Ojoj. To ja już nie wiem, czy powinnam zostać matką, bo szczerze mówiac, baaardzo obawiam się ciąży i bólów porodowych... I przeraża mnie to, że to ma trwać tak długo :)

A tak konkretniej... Hm. Nigdy nie myślalam, że poród moze mieć az taki wpływ na ludzkie życie. Może i warto o tym poczytać...
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 0:35 przez kasia88, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: PIERWSZY KONTAKT ZE ŚWIATEM - do poczytania

4
Słyszałem o utorze tej książki. Została napisana z doświadczenia co najmniej kilku lat pracy jako regreser oferując regresing ludziom. Należy do szkoły Leszka Żądło. Nie całkiem jest to prawda bo przekonania na temat życia obecnego kształtują się jeszcze przed zapłodnieniem i program na życie mniej więcej jest gotowy. To ten program tworzy pewne sytuacje które potwierdzane są potem przez otoczenie. To jak tworzenie o sobie jakiegoś zdania a jak ludzie to potwierdzą to mamy pewność że tak jest naprawde. Okoliczności porodu mają pomóc zrealizować karme człowieka i jest to narzędzie pozytywne choć wydaje się negatywne a może po prostu nie jest ani dobre ani złe. Może matki same będą wybierały pozycje porodu i poród będzie łatwiejszy. Moim zdaniem powinny rodzić bardziej pionowo i najlepiej w ciepłej wodzie. Nie ma wtedy szoku związanego z temperaturą a poród jest szybki i dziecko od razu pływa jak ryba w wodzie, powinno sobie tak popływać z matką jakiś czas bez odcinania pępowiny. Gdy się odcina za wcześnie to pojawia się poczucie braku, może mieć związek z brakiem dostatku pokarmu i pieniędzy w przyszłości. Czyli ubogie jedzenie w którym nie ma właściwych składników odżywczych. Nawet bogacze potrafią się niewłaściwie odżywiać. Przy porodzie nie powinno być nikogo prócz rodziców i lekarza który obserwuje czy wszystko jest ok. Mnie wkurzało że po porodzie nagle zrobiło się zimno, i tyle obcych ludzi się na mnie gapiło. Każdy co innego mówił niż myślał, czułem fałsz. I strach matki o mnie czy sobie dam rade na tym świecie. Ta książka prawde opisuje ale żeby mieć pełniejszą prawde trzeba by poznać poprzednie wcielenia tych osób i dopiero by się zobaczyło jak to wpływa na przyszłość a nawet na jakość porodu. Bo dusza sama wybiera rodziców.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 9:32 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: PIERWSZY KONTAKT ZE ŚWIATEM - do poczytania

5
Mówiłem że mnie wkurzało że było zimno po porodzie i fałsz ludzi. W poprzednim życiu mnie postrzelono i wrzucono do rzeki w zimie gdy jeszcze żyłem a zrobiły to osoby które udawały moich przyjaciół. Więc fałsz i zimno przeniosły się na kolejne wcielenie.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 9:37 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron