Re: Upośledzenie umysłowe.

61
Grzegorz pisze:
Lidka pisze:Na szczęście nie żyjemy kilkaset lat wstecz, a dziś, kiedy wiadomo, iż nie ma żadnych wiedźm.
Historia kołem się toczy-uważajcie.
:ahah:
No właśnie, pierwsze symptomy jej powrotu już widać... :ahah:
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 20:24 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Upośledzenie umysłowe.

62
Lidka pisze:
Grzegorz pisze:
Lidka pisze:Na szczęście nie żyjemy kilkaset lat wstecz, a dziś, kiedy wiadomo, iż nie ma żadnych wiedźm.
Historia kołem się toczy-uważajcie.
:ahah:
No właśnie, pierwsze symptomy jej powrotu już widać... :ahah:
"Fanatycy ognia

Rozpalamy święty stos
pochodnia w każdą dłoń
ogień pali trawi ciemną noc
rozpalam święty stos
płoną cerkwie innych wiar
kościoły zbory pal
kto nie z nami ten przeciw nam
idź naprzód idź i pal i pal

fanatycy ognia
fanatycy ognia
fanatycy ognia
fanatycy ognia

płoną łona pięknych dam
ich lament pachnie jak
jak kadzidła epokowych zmian
pochodnie wielkich zmian
pod gwiazdami płonie siwy bóg
popiołem spada tu
nowi święci idą pośród nas
niech płonie cały cały świat

anatycy ognia
fanatycy ognia
fanatycy ognia
fanatycy ognia...

podpalimy wrogie sny
niech płoną jak i wy
podpalimy słowa przeciw nam
niech płoną jak i wy
rozpalamy święty stos
pochodnia w każdą dłoń
kto nie z nami ten przeciw nam
idź naprzód idź i pal i pal

fanatycy ognia
fanatycy ognia
fanatycy ognia
fanatycy ognia...

podpalimy nasze sny
podpalimy wasze (nasze) sny
podpalimy wasze (nasze) sny
podpalimy wasze (nasze) sny"

Grzegorz Ciechowski
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 20:26 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Upośledzenie umysłowe.

63
Tak czytałam, czytałam i miałam wrażenie, że to znam i... BINGO! ;)

Patrz, a to pan Ciechowski spostrzegawczy był... :tak: Ale ja tam nie boję się żadnych fanatyków... ;)
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 20:33 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Upośledzenie umysłowe.

66
W niektórych religiach i kulturach osoby niesprawne umysłowo były uznawane za szczególnie dotknięte przez bóstwa - żyjące w innym świecie, w odmiennej rzeczywistości.

Ps. Poza tym pojęcie grzechu zakłada działanie (lub jego brak) celowe, świadome i dobrowolne ;) I to chyba rozwiązuje problem pytań? ;)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 19:53 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Upośledzenie umysłowe.

67
gdy jaźń jest nie poczytalna umysłowo to za nią odpowiada jej wyższa jaźń i to ona ponosi konsekwencje bo to ona projektowała to ciało by wadliwie funkcjonowało.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 23:38 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Upośledzenie umysłowe.

71
Nebogipfel pisze:skąd pewność istnienia karmy?
np. z obserwacji. codziennych.

....

skąd przekonanie o nie istnieniu karmy?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2011, 1:51 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Upośledzenie umysłowe.

73
Udowodnienie komuś, że ona istnieje przypomina udowodnienie metodą naukową, że ktoś o czymś pomyślał. To kolejna rzecz z duchowej serii, w którą można albo wierzyć albo nie. :P Nauka, dowody, itd. kiepsko wypadają w starciu z duchowością. ;)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2011, 3:01 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Upośledzenie umysłowe.

75
nie każdy jest gotów stawić czoła swoim wcześniejszym uczynkom. najwygodniejsza jest negacja.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2011, 0:02 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Upośledzenie umysłowe.

77
...Termin uposledzenie umyslowe.......przyjeto stosowac u osob z widocznymi
niedomaganiami........osob,ktorzy nie radza sobie w zachowaniu tzw podstaw egzystencji
Co mozna powiedziec o osobnikach nie okreslonych jako uposledzeni,a jednak w sposob swiadomy i dobrowolny ,w wyniku roznych zdarzen ich zachowanie mozna okreslic jako nieodpowiedzialne.Mam wrazenie ,ze caly rodzaj ludzki jest dotkniety choroba.......
Ostatnio zmieniony 20 sie 2011, 11:52 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Upośledzenie umysłowe.

78
Grzegorz Wielki pisze:A co z duszą upośledzonych umysłowo?
Co z ich grzechami -jeśli nie widzą co czynią?
Umysł wiąże się z duszą, duszą z ciałem, ciało z umysłem, wszystko się ze sobą wiąże, jednak upośledzenie umysłowe, bądź fizyczne nie musi oznaczać upośledzenia wnętrza - duszy. Znam też osoby z upośledzoną duszą, ale są oni całkowicie zdrowi fizycznie, co do psychiki - sprawa jest nierozstrzygnięta.

Dusza ludzi upośledzonych jest często - tak myślę - tak samo lub bardziej bogata niż niektórych zupełnie zdrowych ludzi, a to dlatego, że mimo braku takiej świadomości jak u zdrowych umysłowo, mają oni swój własny, stworzony przez swój niedomagający umysł. W świecie tym króluje miłość i ogromna potrzeba jej doświadczania ze strony otoczenia, bliskich, a także napotkanych na swojej drodze prostych ludzi, którzy dla zdrowego nie mieliby znaczenia, bo ludzie przychodzą i odchodzą, nie zależy nam, by każdy okazywał nam uczucia.

Upośledzony umysłowo - tak sądzę - ma jakby większą tolerancję na ciągle bombardujące go bodźce, również ludzi, uczucia, chwile, więcej dla niego znaczą, choć nie wyciąga z nich dokładnie tego samego co zdrowy umysłowo człowiek.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2011, 15:01 przez valentis, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Upośledzenie umysłowe.

79
Rozmawiałem ostatnio ze znajomym, który miał bliski kontakt z człowiekiem, mającym downe'a.

Z tego co mówił wynikało, że ludzie tacy, z pewnością bardziej otwarci w jednych aspektach życia, a bardziej zamkniętych w drugich, mają też różne swoje dążenia, problemy, świat... Po prostu dla nich życie odbywa się na innym "piętrze".
Ostatnio zmieniony 20 sie 2011, 15:04 przez Rutlawski, łącznie zmieniany 1 raz.
2790097 - piszcie, kochani :>

Re: Upośledzenie umysłowe.

80
Rutlawski pisze:Rozmawiałem ostatnio ze znajomym, który miał bliski kontakt z człowiekiem, mającym downe'a.

Z tego co mówił wynikało, że ludzie tacy, z pewnością bardziej otwarci w jednych aspektach życia, a bardziej zamkniętych w drugich, mają też różne swoje dążenia, problemy, świat... Po prostu dla nich życie odbywa się na innym "piętrze".
...Ten sam dom,rozne pietra......
...z kazdej wysokosci inny widok....
:)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2011, 15:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Upośledzenie umysłowe.

81
Grzegorz Wielki pisze:A co z duszą upośledzonych umysłowo?
Co z ich grzechami -jeśli nie widzą co czynią?
Co za głupie pytania?

Mój upośledzony brat nauczał mnie dziś podczas prac ogrodowych jak się zachowywać w stosunku do dwóch złośliwych alkoholików zza płotu -niby "normalnych"
Upośledzeni... czasami bywają bardziej normalni od tych najbardziej normalnych :)

To teraz ja zadam równie głupie pytanie?

Co z dusza tych normalnych ....tylko nie pierdzielcie mi tu o spowiedzi ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron