Re: Godność.

31
Abesnai pisze:Ja dość często uniki uważam za wyśmienite rozwiązanie :)
Mam nawet lata doświadczenia (i to wielokroć bardzo dla mnie korzystnego),zależy jak ktoś się czuje w dwuznacznych sytuacjach.Ja akurat pływam w nich jak ryba w wodzie (nawet mętnej) ;)
Niech sobie ludzie odczytują jak chcą - co chcą,co mi do tego. To oni odczytują - nie ja.
Jeżeli coś jest warte zachodu - można pewne sytuacje wyjaśniać - pod warunkiem płynących z tego wymiernych korzyści.
Jeżeli chodzi o strefę uczuciowa drugiej osoby - przykro mi - ale to jej sfera uczuciowa, nie moja.Więc to nie mój problem :)

PS
Wiem - paskudny mam charakter,no ale taki już jestem hahaha ;)
Paskudny?
Że tak zapytam ryba zodiakalna jesteś?
Spoko, skorpion gorszy.
Oko mi się przymyka, ale powiem, nie ma jak facet, popływa, ogonem pomerda jak to ryba i nie jego brocha...pfu...ekosystem, więc spada do innej rybki...pfu...stawu...z czystą wodą.

PS. To jest żart, bo o tej porze nie myślę, a co ślina na palec przyniesie, to klikam. :kw:
Ostatnio zmieniony 07 paź 2010, 1:34 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Godność.

32
A tak o godnosci, w świetle ostatnich wydarzeń politycznych? W ogóle czy w polityce jest miejsce na godność?
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 14:38 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Godność.

34
Nigdy nie myślałem, że dożyję czasów, w których godność Polaków będzie w teoretycznie wolnym i polskim kraju tak strasznie zeszmacona, że:
- Polacy będą się wstydzić, że są Polakami,
- patriotyzm polski będzie uważany za przejaw choroby psychicznej,
- Polacy nie będą szanować polskich symboli,
- Polski Orzeł zniknie z koszulek polskich sportowców,
- polskie święto niepodległości stanie się okazją dla polskich władz ćwiczenia akcyjnego niemieckich bojówek w polskiej stolicy, i do katowania i represjonowania polskich patriotów, w tym starców i dzieci, uczestniczących w uroczystym pochodzie, z okazji tego święta,
- Prezydent Polski w dniu święta Niepodległości Polski odetnie się od pochodu patriotycznego, przewodnicząc marszowi w nastrojach luddystycznych i pozbawionych całkowicie idei polskości, niepodległości i patriotyzmu.
- że tenże Prezydent i demokratycznie wybrane władze Warszawy zgodnie stwierdzą, że marsz patriotyczny w święto Niepodległości Polski jest marszem antypaństwowym i skupia wichrzycieli, nierobów, i narkomanów.

Nie muszę dodawać, że na te rozmaite sposoby jest deptana i szmacona moja godność człowieka i Polaka.
A jednak ją zachowuję.
W sercu i w duszy.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 22:16 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Godność.

35
sirflinket pisze:Anthony de Mello mawiał: "Do niczego się nie przywiązywać, niczego się nie wyrzekać"-
Buddyjskie bzdury. Raczej powinno być przywiązuj się i w razie konieczności wyrzekaj. Rada aby się nie przywiązywać, to tak jakby rada "nie kochaj, bo możesz się rozczarować"
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, 14:37 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Godność.

36
Dobrze, ze to napisałeś, Andy.
Dzięki temu zrozumiałem, jak bardzo daleko poszedłem w swoim rozwoju świadomości.
Już nie chciałbym nigdy wracać do tych tradycyjnych przywiązań. I nie wrócę raczej.

A skoro jesteśmy w temacie godności.
Moje dawniejsze tradycyjne przywiązania odbierały mi nieraz godność.
Bo przywiązanie było ważniejsze ode mnie, od moich poglądów, od mojej wiary w Boga i od Niego samego.
Już nigdy.

Andy, kochać można bez względu na przywiązanie. Zupełnie bez przywiązania.
Taka miłość jest szersza, niż to co wynika nieraz z przywiązania. Ryzykowałbym twierdzenie, że to co wynika z przywiązania, to w ogóle nie jest miłość, tylko spełniania własnych potrzeb, wynikających z przywiązania.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, 14:51 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Godność.

41
Andy72 pisze:Poszedłeś w stronę buddyzmu?
Czyli nie przywiązując się do kogoś, guzik obchodzi Cię czy on będzie?
U mnie to się nie nazywa buddyzm, czy chrześcijaństwo, czy coś.
Są pewne prawdy, pewne zasady które przyswajam na kolejnych etapach życia.
I to są wtedy moje zasady, a nie czyjeś.

Ja bardzo kocham świat i życzę mu jak najlepiej.
Ostatnie lata uświadomiły mi, ze dla tego świata, lub znacznej jego części, "najlepiej" może oznaczać dezintegrację.
W szczególności dotyczyłoby to gnoju środowiskowego i moralnego, który ludzie wytworzyli.

To nie ja kieruje losami świata i jego części.
Bóg kieruje.

A ja kocham Boga bardziej, niż moje własne przywiązania do świata, który w kilka sekund może przestać istnieć.
Dokładnie tak samo jest z ludźmi.

Kocham ludzi i życzę im jak najlepiej.
I z pokorą pochylam się przed wolą Boga dotyczącą ich, mnie i naszych relacji.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, 16:37 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Godność.

42
Zyczysz światu jak najlepiej? a nie wykluczasz dezintegracji
Według mnie to "nie przywiązywanie się" to przesąd powtarzany przez wielu "mistrżów duchowych" jak papugi
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, 16:57 przez Andy72, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Godność.

48
Człowiek też powinien się przywiązywać a nie mysłeć, że najpierw jest Bóg, drugi po Bogu to on, a reszta jest marnością niewartą przywiązania
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, 18:32 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Godność.

49
Andy,
Bóg dość jednoznacznie objawił ludziom (napisano to w różnych księgach Starego Testamentu), że On jest Stworzycielem i Właścicielem całego stworzenia.
My przedmioty stworzone jedynie otrzymujemy do użytku w czasowe posiadanie dla realizacji naszych zadań.
Stworzenie nie jest marnością, jest ogromnie wielkie i piękne. Człowiek nie powinien niszczyć tego co otrzymał czasowo, tylko po użyciu przekazać kolejnym ludzkim pokoleniom.

Nie przywiązujemy się w ogóle do stworzenia, dlatego, że ono jest w tej widzialnej formie, doczesne, tymczasowe, a nie dlatego że jest marne, czy nic nie warte.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, 18:41 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Godność.

51
Postanowiłem wywalić swoje nudne wynurzenia z postu i poprzestać na zadaniu jednego, pojedynczego pytania.
Czy godność ludzka w obecnych czasach stała się walutą ?
Ostatnio zmieniony 04 maja 2015, 21:47 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Godność.

52
Abesnai pisze:Postanowiłem wywalić swoje nudne wynurzenia z postu i poprzestać na zadaniu jednego, pojedynczego pytania.
Czy godność ludzka w obecnych czasach stała się walutą ?
zależy w jakich rejonach świata
Ostatnio zmieniony 21 maja 2015, 18:33 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Godność.

54
Człowiek pochodzi z połączenia plemnika i komórki jajowej. Żaden Bóg i żadna małpa tego nie zmienią.
Abe, godność zawsze była walutą, od niepamiętnych czasów. Teraz kupczenie godnością jest tylko bardziej widoczne, dzięki mediom (telewizji, internetowi itp.). Swoją godność sprzedają politycy, celebryci, artyści i zwykli ludzie. Co gorsza, owa godność wcale nie ma tak wysokiej ceny, na jaką zasługuje.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, 11:54 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Godność.

55
polliter pisze:Człowiek pochodzi z połączenia plemnika i komórki jajowej..
a skąd pochodzą plemnik i komórka jajowa ? z połaczenia czego ?
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 16:34 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Godność.

56
polliter pisze:Człowiek pochodzi z połączenia plemnika i komórki jajowej. Żaden Bóg i żadna małpa tego nie zmienią.
Abe, godność zawsze była walutą, od niepamiętnych czasów. Teraz kupczenie godnością jest tylko bardziej widoczne, dzięki mediom (telewizji, internetowi itp.). Swoją godność sprzedają politycy, celebryci, artyści i zwykli ludzie. Co gorsza, owa godność wcale nie ma tak wysokiej ceny, na jaką zasługuje.
Kupczenie Polli, dosłownie.
Dubaj: dziewczyny lubią brąz!
Zjedzenie przez polską modelkę arabskiego kału w trakcie orgii - 25 tys $. Doświadczenia zapewne "bezcenne" ... .
Ostatnio zmieniony 04 cze 2015, 20:54 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Godność.

57
Godnie człowieki(włacznie ze mną :ahah: ) stoją w kolejce by obejżeć kawałeczek afryki we Wrocławiu
;
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 cze 2015, 8:31 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Godność.

58
a zapomniałem dodać , że to tylko połowa kolejki :ahah:
gdy tak sobie rekiny pływały nad moją głową to sobie pomyslałem , ze one mają swoją godność chociaż człowiek ukradł je naturalnemu środowisku , a człowiek ? kto wykradł jego dusze że jego godność tak zeszła na psy .
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron