Re: STRES

61
To prawda, drobne , codziennie sprawy i problemy nieraz są nie do pokonania. Wszelkie "tragedie" jakoś przełknę, może dlatego że właśnie one wymagają ogromnej mobilizacji, swoista motywacja. Tu mamy podobne zdanie a to już wiele na drodze do pokonania stresu;)
Ostatnio zmieniony 02 cze 2012, 17:45 przez lenka111, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: STRES

63
Bo za duzo czasu na mysli, i umysl przystosowany do szukania ,, jak"- zaczyna kombinowac jak kon pod gore- kto i co, i tak dalej....mowie o sobie:). I balagani straszennie, ze sama o sobie zapominam. Ale jak wiem ze warto czekac- to umiem bez stresu, chocbym nie bardzo wiedziala na co. Zycie to pokaze:p na ile bylo warto.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2012, 20:02 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: STRES

64
Czekanie wymaga cierpliwości, niestety do takich osób nie należę:D
Czy przysparza mi to stresujących sytuacji? Myślę że nie, raczej wypełniam czas oczekiwania czymś innym, to opanowałam do perfekcji. Chociaż nie było wielu rzeczy na które jak się okazało warto było czekać uznaję że jest w porządku, zawsze mogło się okazać że zmarnowałam czas na czekanie siedząc bezczynnie i to byłby stres dopiero.;)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2012, 19:23 przez lenka111, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: STRES

65
Co w was wyzwala stres ?

---
Wątek był zdublowany, więc bezstresowo przeniosłem ;)
Abesnai.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2013, 19:37 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: STRES

70
Zaczynam się stresować już na samą myśl o sytuacjach stresowych ;)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2013, 18:50 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: STRES

71
Nutka pisze:Co w was wyzwala stres ?

---
Wątek był zdublowany, więc bezstresowo przeniosłem ;)
Abesnai.
Przemijanie :) skupić się nad niczym porządnie nie mozna :wena:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2013, 13:09 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: STRES

75
Według Mnie stres jest wskazany i pozytywny pytanie tylko co z nim robimy czy nas motywuje do rozważnego działania czy też zmienia się w nerwice, gdyż wykres dany przez Baabcie odnosi się właśnie do NERWICY a nie STRESU. :)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2013, 14:08 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: STRES

76
Stres...według mnie jest najlepszą chorobą, bo z niej biorą siew wszystkie inne... ja czytam na odstresowanie odkąd tylko sie nauczyłam ;-)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 22:01 przez Nemezis, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: STRES

77
Często wiele naszej energii życiowej wykorzystywanej jest na podtrzymywanie niechęci, żali i pretensji do naszych bliskich - matki czy ojca, małżonka czy byłego partnera, dzieci. W ten sposób umacniamy się w poczuciu krzywdy i żalach, że nie kochają i/lub nie kochali nas wystarczająco mocno. I żyjemy w nieustannym napięciu, blokując nasze siły i potencjał miłości.
dlatego trzeba sie nauczyć wybaczać , to tanie lekarstwo na stres
Ostatnio zmieniony 24 lis 2013, 10:47 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: STRES

78
Jedni jesień kochają, innym kojarzy się tylko z szarym i nieprzyjemnym klimatem oraz złym nastrojem, który nie poprawia się tygodniami. Uważamy to za coś naturalnego podczas tej pory roku, jednak nie do końca jest to prawda. Nie jesteśmy bezradni wobec obniżonego nastroju, jego przyczyną może być bowiem niedobór witaminy D.

Witamina D (cholekalcyferol) to naturalnie występująca w organizmach zwierzęcych substancja, spełniająca rolę prohormonu. Jest niezwykle ważna do utrzymania prawidłowych przemian fizjologicznych i odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowych funkcji i struktury kości. Od lat jednak prowadzone są badania na temat związku niedoboru Witaminy D z pogłębianiem się depresji.

Źródło Witaminy D
Witaminę tę dostarczamy oczywiście w pokarmach, ale tylko w niewielkim stopniu. W ponad 80 proc. jest ona syntetyzowana w skórze pod wpływem działania promieni słonecznych. W wyniku działania promieniowania UV prowitamina D przekształca się w prewitaminę D, a ta w ciągu kilku godzin w wyniku działania energii cieplnej ciała zostaje przekształcona w Witaminę D3. Nie należy się tu obawiać, że pod wpływem zbyt dużego nasłonecznienia, wyprodukuje się za duża ilość Witaminy D, ponieważ nadmiar jej zostaje rozłożony.
wiec jak tylko słonko wyjdzie to na spacer a nie siedzenie przed kompem :)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2013, 10:58 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: STRES

79
wybaczanie przychodzi z czasem
byle tylko głowę zwolnić z nienawiści i pretensji
nawet do siebie

odpuszczanie sobie jest łatwiejsze gdy ma się dla siebie plan
planiki - krok po kroczku

ważne zobaczyć cel - taki do osiągnięcia

czasem by się tym zająć trzeba mieć pomoc lekarza - dołki bywają za głębokie

o głaskach nie wspomnę - to kolejna niezbędność
Ostatnio zmieniony 24 lis 2013, 11:01 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: STRES

81
baabcia pisze:tran wrócił do łask:)
byleby tylko NIE z rekina !
Ostatnio zmieniony 24 lis 2013, 11:35 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: STRES

85
kazdy jeden polak zdecydowanie zna sie od urodzenia na polityce i medycynie,dziedzicznie obiązony jest a dobre rady zawsze w cenie(jak przyjdzie zapłacic) :)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, 10:52 przez Szum lasu, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: STRES

86
lepiej poczuć błogość i po stresie. Jeśli umysł ma zdolność wyobrażania sobie myśli to serce ma możliwość wyobrażania sobie uczuć, a jak wiadomo uczucia są najlepszym lekarstwem na emocje. Stres jest emocją.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, 13:27 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: STRES

87
Nie wiem jak Wy, ale ja nie umiem zaprzyjaźnić się ze stresem, czy się do niego przyzwyczaić. Próbowałam. Po pewnym czasie po prostu organizm robi "shutdown" i nie mam na to wpływu. Kilka dni w szpitalu. A potem zmiana trybu życia. Dużo lepiej jest zadbać o to, by zmniejszać poziom stresu - wypoczywać aktywnie, uprawiać sporty, znaleźć hobby, pić dużo magnezu i dobrze się odżywiać.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2014, 15:12 przez fallenosw2I, łącznie zmieniany 1 raz.
uporczywa reklama komercyjna grozi zablokowaniem konta

Re: STRES

88
nie ma jednej,jedynej recepty na stres.Co znaczy pic magnez?samo uzupełnianie tego makroelementu na niewiele sie zda,musi byc zbilansowanie magnez,sód i potas,to po pierwsze po drugie kazda jednostka to osobny temat wiec trudno ujednolicic,jednego w stres wprowadza sysytem pracy u innego brak efektów w zwalczaniu nadwagi.Jeden podczas stresu spi cały czas inny cierpi na bezsennosc.i tak do oporu mozna przytaczac.Gdy boli gardło zajmuje sie tym laryngolog gdy cierpi dusza powinien pschychiatra i psycholog
Ostatnio zmieniony 14 lut 2014, 8:47 przez Szum lasu, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: STRES

89
magnez wiele daje, nawet jeśli jest solo, pod warunkiem że jest wysoko wchłanialny. Trzeba pogryźć tabletke by sie lepiej wchłaniała.

dobry sposób na stres sprawdzony:
włączasz muze uspakajającą
siedzisz wygodnie, rozluźniasz mięśnie
obserwujesz oddech, ale nie kontrolujesz oddechu, pozwól by ciało oddychało samo.
Myśli też nie kontroluj, niech se płyną jak oddech.
Wszystko jest wolne, poza kontrolą i jest cacy.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2014, 14:06 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron