Re: Styl EMO ?

1
Co to do jasnej ciasnej jest ?!?
Zdążyłem połapać jakiś dłuższy czas temu np. zniewieściałe "metro", ale jak moja dziewięcioletnia córeczka zagadnęła : "Tato ja chcę być emo" to rozwarła mi się szczeka ze zdumienia.
Z tego co czytałem to często banda dzieciaków z problemami emocjonalnymi,egzaltowanych i nadmiernie przeżywających wszystko cokolwiek ich dotyczy (i nie dotyczy). Powiązanie z trendami muzycznymi oczywiste. No ... ale jaki wpływ ma tenże styl (cokolwiek) na rozwój (degradację?) psychiki dziecka, młodego człowieka ?

Czytałem też, że emo w dużym stopniu dotyczy zadbanych i żyjących w dostatku nastolatów.
Kiedyś było podobno odwrotnie tzn. zaniedbanych i raczej z uboższych rodzin.

Co to do diabła jest to "EMO" ?

Dodam jeszcze,że producenci ciuchów, kosmetyków itd. zaczęli wyśmienicie zarabiać na tymże stylu.
PS
Zauważyłem też tendencję wśród dzieci i młodzieży do tzw. skrótów myślowych pod postacią wymawianych nazw emotikonów typu : LOL, ROTFL itp. . Czy naszym najmłodszym pokoleniom grozi skretynienie ???
Mam coraz większe obawy ... i to określenie "żal". "Żal" ? Co to za kolejny idiotyzm ?
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 17:01 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Styl EMO ?

2
Emo jest cool czy jak to sie teraz mówi :D styl bardzo młodych ludzi, chociaz widziałam takich co wyrosnąc z emo nie mogą..... I też nie rozumiem, czemu cool jest być nieszczęśliwym, nierozumianym, wygladać i poruszać się jak 7 nieszczęść. Wrażliwość, płacz, samotność, nieprzystosowanie ale najlepiej tak, zeby wszyscy widzieli ;)
Ale najtragiczniejszy jest język :P koffam, lovciam, śłit, zajeffany...
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 17:41 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Styl EMO ?

3
Określenie "ŻAL" też ???
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 17:43 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Styl EMO ?

4
Wiecie co mnie denerwuje? Że teraz każdy na kogoś "inaczej wyglądającego" mówi emo. Z tym, ze EMO w ich ustach to jak nazwa jakiejś okropnie zaraźliwej i śmiertelnej choroby. Masz kolczyki w uchu i krótkie czarne włosy? jesteś EMO. Nosisz czarne ciuchy lub kolorowe trampki, bluzkę w kratkę i dodatki do tego? Jesteś EMO. Ubierzesz jakiś dodatek typu "pieszczoch", czy cokolwiek czarno-metalowego z ćwiekami, jesteś EMO. Nosisz apaszkę? Jesteś EMO. Farbujesz włosy typu grzywka czerwona reszta inny kolor? Jesteś EMO... Mogę tak wymieniać w nieskończoność.
Szlag człowieka trafia. Wyjdź człowieku na ulice jakoś inaczej ubrany i od razu " te patrz jakie emo..."
EMO to subkultura. I wcale nie jest prawda ze się tną i użalają nad sobą. Ludzie tak myślą bo zawsze widzą ich w pomalowanych na czarno oczach z posępną miną...
Mam koleżankę i jakoś do zakończeni swego żywotu jej nie spieszno już nie mówiąc o cięciu się.
Jak w każdej grupie jest kilku wariatów, ale to norma.

Chryste jak ja słyszę słowo "LOL" lub "żal.pl" lub wszelakiego typu zmiękczenia typu "loffciam" bądź "słitaśny" to mam ochotę wziąć pierwszy lepszy znak drogowy i zarypać takiemu delikwentowi prosto w otwór gębowy.
Dzieciaki tak teraz gadają bo trudno im wyrazić jakiekolwiek zdanie na jakiś temat. Mają mało bogaty zasób słów więc całe zdanie zmieniają na zwykłe, prostacie "żaaaaaaaal" jeszcze z tym przedłużeniem a...
Boże, widzisz a nie grzmisz.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 20:38 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Styl EMO ?

5
JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEST!!!!!!!!!!!!Wreszcie ktoś mnie rozumie.W całym moim życiu nie spotkałem nikogo kto by nie używał tego internetowego języka.Czas najwyższy.Internetowy język czyli spolszczony(nieudolnie) angielski i/lub skrtóty.Jak dla mnie to jest PRYMITYWNE!!!DEBILIZM!!!Brak szacunku.Wiem że zarąbiście wyczerpującą rzeczą jest dopisać dwie czy trzy literki do wyrazu by otrzymać w języku Polskim lecz mogliby na ułamek sekundy popisać się wielce ciężką pracą...Zupełnie tego nie rozumiem.Dzieciaki(,a także dorośli) chcą zaistnieć w otoczeniu przygłupów które zazwyczaj im toważyszy więc wtapiają się w tłum.Inteligencją zazwyczaj nie zabłysną więc chcą się popisać głupotą.Czemu oni nie mogą pisać po Polsku skoro są Polakami,mieszkają w Polsce i rozmawiają z Polakami?A jak już koniecznie muszą zabłysnąć jak chrząstka w salcesonie to niech już chociaż popisują się innym językiem niż angielski którego to każdy przygłup zna...Nie wiem jak wy lecz ja na każdym kroku spotykam takich tłuków którzy to za grosz nie mają oleju we łbie i jeszcze się tym szczycą.Na tym forum też wielu tak się zachowuje...Pfff...To dlatego nie mam przyjaciół :(

Hmmm...Zawsze myślałem iż EMO oznacza ludzi którzy siedzą już w głębokiej depresji,mają dość życia...blablabla,chcą zdechnąć i lubią ból przez co się tną...;/
Jeśli myślę prawidłowo to jak dla mnie wszyscy ci ludzie niech sobie kupią wreszcie zestaw nożyków dla emo i się potną wreszcie na śmierć,przestając tym samym zatrówać życie innym ludziom którzy mają zamiar cieszyć się życiem...;/

Chinasta mnie uprzedziła...
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 21:14 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Styl EMO ?

6
Narzekasz China ? A co ON na ten temat mógłby powiedzieć :D
Obrazek
To emo już urosło do miana subkultury O.o ? Co sobą reprezentuje w takim razie ?
Bo ja mam wrażenie jak patrze na te młode wypacykowane dziewczyny, że chyba widzę obraz pokrzywdzonej dziewicy.
Te apatyczne, pokrzywione niejednokrotnie miny ...
Kiedyś miałem skojarzenie jeszcze z (neo?)punk ale przypuszczam, że zostałbym przez przedstawicieli tejże subkultury brutalnie zlinczowany, przynajmniej słownie :D

Ale do rzeczy. Co ich od wewnątrz boli ? Bunt nastolatków ? Czy może to jakaś metoda na życie.

PS
Sam wpisywałem się wiele lat temu w grunge :P
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 21:14 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Styl EMO ?

7
O TYM PISZĘ CHINATSA.
Zazwyczaj nie poruszam tego tematu bo nie ma po co.Debile którzy mnie otaczają zarówno w internecie jak i świecie realnym na poruszenie takiego tematu reagują śmiechem albo znanym YYYYYYYYYYYYYYY...Jak to nastolatki tępe jak siekiery do rąbania cukru mają w zwyczaju.Albo też jak to te grube dupska ala ameryka wpieprzają cipsy piją piwo i palą fajki i myślą że są ideałem kobiety czy też nawet człowieka...Zarąbisty szczyt ewolucji.ALBO JESZCZE LEPIEJ.Nie wiem czy dresów czy też jak to nazywa dzisiejsza jakże kulturalna i wykształcona młodzież pokolenie JP co jest kolejnym zajebiście fajnym skrótem ;/ .W każdym bądż razie często na wogule otwarcie gęby jestem skazywany na słuchanie słów które są chyba jedynymi w ich słownikach:,,Spierdalaj,wpierdol,chuju,kurwa" oraz różnorakie ich odmiany :) Po czym zazwyczaj pytają się czy chcę w mordę i dochodzi do bójki.Nie boli mnie to że ludzie mają jakieś tam swoje własne poglądy.Boli mnie prywitywizm jaki sobą reprezentują.To co ja widzę co się dzieje na świecie mogę jedynie opisać słowem ŻAŁOSNE!( NIE ŻAL!!!)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 21:21 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Styl EMO ?

8
Chryste to jest połączenie Krorego z Lvellie z D gray man xD
Jak to tłumaczy ciocia wikipedia EMO to: używany do opisania lub w odniesieniu do mody, stylu i postawy połączonej z muzyką post hardcore, pop punk, a także metalcore.
Ogólnie wikipedia fajnie to tłumaczy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Emo_%28sla ... ochodzenie
Nie zgadzam sie tylko z ostatnimi zdaniami.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 21:24 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Styl EMO ?

9
Wiesz ja sam nie lubię metalu ponieważ uważam iż tam jedyne o co chodzi to o jak najgłośniejsze darcie ryja,a słowa i muzyka są nie ważne...Nie wspominając o stylu ubierania się i malowania?które nasuwają mi na myśl słowo ciota jako pierwsze...Ale to tylko moje zdanie.Tak samo jak ja nie obrażę się jak ktoś napisze że:,,Eminem to ciota bo chodzi w za długich gaciach..." jak to zazwyczaj słyszę od ,,kolegów" metalowców czy dresów chociażby ze szkoły.Osobiście lubię głośno słuchać muzyki lecz nie lubię głośnej muzyki.Rock jest jeszcze jak dla mnie spoko bo tam jeszcze śpiewają czego nie jestem w stanie usłyszeć w tych metalach...Ale i tak rock'a nie słucham.Ale tutaj już można dyskutować o gustach o których zresztą nie powinno się dyskutować.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 21:29 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Styl EMO ?

10
Ten wąsik China ... :D

eeee ... załączone zdjęcie tych dwóch chłopaczków nie wygląda raczej zachęcająco :\
Ok - młodzież. Ale dziecko w wieku 9 lat ?!?

z wiki w takim razie :
Kiedy "emo" używamy w odniesieniu do cech i osobowości danej osoby, większość definicji emo określa osobę emo jako bardzo emocjonalną, wrażliwą, nieśmiałą, zamkniętą w sobie, ponurą i cichą. Ktoś przygnębiony i ze złamanym sercem jest czasami opisywany jako emo. Muzyka i poezja emo zawiera wiele odniesień do nieodwzajemnionej miłości i problemów emocjonalnych w związkach. Bycie melodramatycznym lub nadmiernie emocjonalnym jest również często łączone z byciem emo[7].
Może bym dorzucił : zarozumiały, dekadencki, "nabzdyczony", narcystyczny i ... egocentryczny.
Wszyscy mają "złamane serca" ? Może jednak zdolność do dramatyzowania tak rozbudowaną, że forma przerosła treść ?
Co sądzisz China ?
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 21:34 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Styl EMO ?

12
Myślę że ktos kto pisał to na wikipedii opierał się na własnych spostrzeżeniach i na stereotypach. Bo metalowcy chodzą w glanach, czarnych płaszczach i mają długie wlosy a jakoś szatana nie czcza i sa naprawde mili. To samo tyczy się emo. Mnie np bardzo podoba się ich ubiór. O ile oczywiście wszystko mieści sie w granicy dobrego smaku. Nigdy nic do nich nie miałam i nie bede miec. subkultura jak każe inne tylko poprostu teraz na ta ssie uwiesili.
Dekadencki... czy ja wiem? Może i by pasowało ale nie jestem przekonana co do "zatracania sie w sztucznych rajach [czyli narkotyki] "i bierne zdawanie sie na zbieg wydarzeń.
Z własnych obserwacji wiem że emo to bardzo mili ludzie. Na konwencie wielu takich spotkałam i naprawde setnie sie z nimi bawiłam. Tryskali radościa i zawsze chetnie pomagali.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 21:44 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Styl EMO ?

13
Skoro nie byli napastliwi to już dużo lepiej :D
Czy te ludziki identyfikujące się z emo naprawdę popadają w skrajne stany emocjonalne ?

Hoffman - ograniczenia językowe wynikają imo również z konsumpcyjnego trybu życia pozbawionego wartości, ograniczenia intelektualnego oraz grupowego komformizmu.

PS
Nie mam takich osobników w moim otoczeniu, stąd moja ciekawość :)
Dochodzę do wniosku, że nie tną się różowymi w czarne ciapki tępymi żyletkami :ahah:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 21:49 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Styl EMO ?

14
Na dzieci będzie grzmić ? Da im po łbie gdy dorosną. Mój siostrzeniec ma 7 lat i używa tych samych słów które tu padły. Żaaaaal, lol - dla dzieci jest to atrakcyjne, tworzą sobie przez to swój świat troche inny od dorosłych
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 21:56 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Styl EMO ?

15
No wiesz Chinatsa to jeszcze zależy od tego gdzie jesteśmy.W moim otoczeniu widziałem i jednych i drugich.Metalowce u mnie to albo właśnie czczą szatana albo są to pół dresy pół metalowcy.To znaczy słuchają metalu ale lubią ludziom spuszczać znany wpierdol :P
Co do Emo to opisując ich kierowałem się własnymi doświadczeniami.

Poruszę jeszcze jeden ważny aspekt z życia dzisiejszej młodzieży który właśnie sobie przypomniałem.Jest to ruch antyedukacyjny że pozwoliłem sobie to tak nazwać.Kolejny debilizm XXI wieku wynikający z chęci wywyższania się dzisiejszej młodzieży negując władzę i panujące na świecie reguły nie myśląc przy tym co jest bardzo ważne.Nie wiem co tym ludziom strzeli jeszcze do łba.Ja sam nie lubię szkoły jako tego otoczenia lecz lubię się uczyć,zwiększać zasoby wiedzy i inteligencji.W średniowieczu ludzie zabijali się o zaszczytną możliwość nauczenia się czego kolwiek nawet mało istotnego.Lecz kiedy coś staje się powszechne,nie jest wiedzą tajemną i tym bardziej zakazanym owocem w niektórych przypadkach to ludzi to już nie interesuje.Czy to nie debilizm?Polacy i nie tylko Polacy(bardziej młodzież)mają w sobie taką tendencję do wywyższania się nie wiadomo po kiego wała.W Japoni zaś(Chinatsa :) ) uwielbiam to w ludziach że znają swoje miejsce,są skromni i nie pragną wywyższyć się.To tylko przykład,a jest ich naprawdę wiele.
Będę sobie przypominał jeszcze pare aspektów z życia dzisiejszej młodzieży lecz ich kultura jest tak obszerna że aż trudno to wszystko opisać... ;/
,,Jak ja mogłem brać udział w tym gównie" cytując Stanisława z filmu Poranek Kojota :P
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 21:59 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Styl EMO ?

16
Abesnai.Nie znasz takich ludzi ze swojego otoczenia?Nic prostrzego.Już teraz,okazja.By poznać dzisiejsze dzieci zagraj w jakąś grę przez internet i porozmawiaj z nimi to będziesz miał o tym jako takie pojęcie.Osobiście gram w Call of duty 4 i tam się roi aż od takich przygłupów.
Lecz jak dla mnie ,,stolicą" tych że prymitywów jest Tibia której wszyscy nastolatkowie wystrzegają się jak ognia i strasznie wstydzą chociaż połowa z nich pewnie w to jeszcze gra.Gra pozorów jak to mają w zwyczaju:)
W tej tibi to na każdym kroku pisze jakieś LOL czy coś.Sam grałem i czasami gram jak się nudzi więc wiem:P
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 22:03 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Styl EMO ?

17
Czy padły tego typu określenia kiedykolwiek pod twoim adresem Ja?! ?
Niestety niejednokrotnie z nimi się spotkałem zazwyczaj na forach (zwłaszcza o grach internetowych).
Człowiek pisze sobie absolutnie bez odniesienia do kogokolwiek a tu nagle jakiś wypala "ŻALLL". Spaść z krzesła można :D
Dodam,że określeniami tymi posługiwały się min. dorosłe osoby.
Zazwyczaj takie, które miały problemy językowe.
Niestety czytanie ich wypowiedzi dla mnie moda,był dramatem w czystej formie.
Nigdy się ich nie czepiałem,przynajmniej do momentu kiedy zaczynali robić się agresywni i sypać lolami i żalami ... Cóż.
Niestety, najczęściej to właśnie tego typu osoby wykazywały najwyższy współczynnik agresji :|

Właśnie ... pojawiły się też pogardliwe określenia typu "dzieci neo" czyli "dzieci neostrady".
Otarliście się o nie ?

Hoffman - półdresy-półmetalowcy czczący szatana ?!? Litości ! :zemdlala: Masz wesołe okolice widzę :ahah:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 22:06 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Styl EMO ?

18
Dzieci neo z tego co wiem to nic innego jak najzwyczajniejsza w świecie kolejna obelga.Słyszałem to pod dwoma znaczeniami.Jako ,,No lify" czyli ,,dzieci neostrady tp" ludzie którzy za długo siedzą przed komputerem i grają w te swoje gierki i chyba nigdy słońca w życiu nie widziały oraz dziecko neo jako tego z matrixa czyli coś na kształt jakiejś obelgi chcąc kogoś zmieszać z błotem.
Abesnai zazdroszczę ci.Tylko tyle?Ja do tychże Żali widywałem jeszcze zazwyczaj szereg bluzgów.Inne słowa były niemal pod eskortą konwoju wojennego złożonego z bluzgów oraz także ,,HAHAHA" czy coś podobnego by wykazać jakim to idiotą jestem i jeszcze bardziej zmieszać mnie błotem. :P
Spaść z krzesła można co?Ja też się z tego śmiałem jak widziałem jedną czy dwie takie osoby lecz przestałem kiedy widziałem takich ludzi setki jak nie tysiące.Od teraz zamiast spadać z krzesła walę się nim po łbie kiedy to słyszę.
Do takich spraw jak właśnie dzisiejsza młodzież z pytaniami możecie się do mnie śmiało kierować.Coś o tym wiem gdyż nie spełna 3 lata temu sam byłem niestety takim zasranym dresikiem.Siedziałem w tym zbyt długo i wiem o tym trochę.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 22:11 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Styl EMO ?

19
Z tego typu uwłaczaniem wobec mojej osoby spotkałem się w na forach jak wspomniałem.
Zapomniałem dodać, że zdarzało mi się być akurat na nich moderatorem ;)

Określenie "dziecko-neo" spotykałem w odniesieniu do osób zazwyczaj wulgarnych i popełniających błędy ortograficzne na poziomie kilkuletniego dziecka.

Rozumiem Hoffman, że "strój roboczy" zdałeś na stałe do szatni (joke) ;) .
No i dobrze :) Każdy człowiek w bardzo młodym wieku przechodzi jakąś metamorfozę.
Niektórym się to jednak nie zdarza, stąd pewnie tylu "sportowców" na ulicach.

No ale emo to chyba nie bluźnią ... czy bluźnią w przypływie nadmiaru emocji ?
Ciekawi mnie zwłaszcza stosunek dzieci emo do rodziców.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 22:21 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Styl EMO ?

20
Co do tych dzieci neo Abesnai jak i innych skrótów to według mnie połowa z tych ludzi nawet nie wie co one oznaczają lecz żeby nie wystawić się na pośmiewisko w stadzie,osobniki nie chcą się wychylać i pozostać zwykłymi szarymi ludżmi bez perspektyw naśladując swego góru w grupie jak małpa.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 22:27 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Styl EMO ?

21
Miałem również przyjemność czytania określeń "dziecko neo" w kontekście mojej osoby :)
Wynikało to często z bezsilności tego typu osóbki. Dyskusję odbywałem wtedy zazwyczaj przy użyciu mod. narzędzi :).
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 22:33 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Styl EMO ?

23
Znalazłem poradnik jak zostać emo :D
Jak zostać emo
Krok 1 – wybierz odpowiednie ciuchy (najlepiej czarne i obcisłe. Możesz dorzucić wzory w paski i kratkę)
Krok 2 – zapuść włosy, zetnij je na skos, koniecznie zakryj oko
Krok 3 - unikaj słońca tak długo, aż twoja skóra nabierze atrakcyjnej bladości
Krok 4 – bądź smutny, jeszcze bardziej…jeszcze…
Krok 5 - kup koszulkę z nazwą ulubionego zespołu
Krok 6 – za każdym razem gdy ktoś zapyta cię co u ciebie, mów o tym jak bardzo czujesz się nie zrozumiany oraz jak bardzo nienawidzisz świata.
http://www.emocje.net.pl/jak-zostac-emo ... ac-gansta/

Mniej zabawne ...
http://abcdepresja.pl/pytania/jak-moge- ... -narkotyki

No i w końcu wygrzebałem coś racjonalnego :
Wśród dzisiejszych nastolatków, być Emo, oznacza posiadać prestiż w rówieśniczej grupie. Kto nie jest Emo, ten nie jest modny. Jednakże być Emo nie oznacza wyłącznie ubierać się jak Emo. Wizerunek Emo buduje się nie tylko poprzez ubiór, fryzurę i makijaż. Poję-cie Emo, jak pisałem, nawiązuje do egzaltacji emocjonalnej. Emo reaguje na stres płaczem,
zamknięciem się w sobie. Być Emo to cierpieć, przeżywać ból. Symbolami Emo stają się zatem także pewne metafory cierpienia, np. malowane pod oczami łzy, wyraźna bladość, rany na skórze. Emo stworzyło także swoisty kult prób samobójczych. Jeśli ktoś ma blizny na przedramieniu, posiada nieskazitelny dowód prawdziwości swojego Emo wizerunku. Tą drogą kolejnym symbolem Emo stały się żyletki (np. doczepiane do plecaka, noszone w piórnikach), kolczyki w kształcie żyletek, czy igły wbijane w różne części ciała.
http://repozytorium.amu.edu.pl/jspui/bi ... %C5%84.pdf

Jednak widzę konsekwentnie powtarzane w kolejnej definicji emo : przeżywać ból,cierpieć itd. .
Może emo są dwojakiego rodzaju ? Ci co się utożsamiają i ci co tym żyją ?
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2011, 22:49 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Styl EMO ?

25
To jest jakaś aktualna moda, ale dla mnie to jest po prostu CHORE... Ciekawa jestem, jak to może wpłynąć na młodzież utożsamiającą się z taką negatywną postawą... Na pewno część tej młodzieży w końcu wzruszy ramionami i zacznie zauważać, że w radości im lepiej, ale część nie...

Malowałam w zeszłym roku mieszkanie i malarz opowiadał mi swoje najdziwniejsze zlecenia. Jedno z nich dotyczyło pokoju nastolatki, która to zażyczyła sobie mieć wszystko... czarne... Rodziców to strasznie poruszyło, ale, jako że dziewczyna była w tzw. "trudnym okresie", nie sprzeciwiali się, chcieli córce pokazać, że akceptują ja, aczkolwiek nijak się z tą czernią nie mogą pogodzić. Zgodzili się więc na czarny pokój, ale udało im się przekonać dziewczynę, że meble powinny być jednak kontrastujące. Malarz stanął na głowie, żeby skombinować czarną farbę, bo takowych do ścian się po prostu nie produkuje (sam coś tam mieszał i tworzył tę czerń). I wymalował, w końcu dla niego to tylko "dziwne zlecenie"...

Po dwóch latach znów go zawezwano. Dziewczyna była w szpitalu, depresja, początki schizofrenii... Możliwe, że to nie tylko na skutek tego "grobu", w jakim dziewczyna chciała mieszkać, ale to czarne otoczenie (łącznie z sufitem) na pewno przyłożyło się do choroby...
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011, 7:52 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Styl EMO ?

26
zgubny wpływ "mody", a szczególnie bezmyślnemu jej uleganiu...a jeśli jeszcze ta "moda" jest "Made in USA" to już musi być tip-top...
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011, 10:10 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Styl EMO ?

27
Dzisiejsza młodzież składa się z debili bo nie mają oleju w głowie i idą wciąż za stadem,akceptują to co narzuci im społeczeństwo.Uwielbiam Eminema,a u mnie w klasie nikt go nie lubiał i wyzywali od ciot bo każdy z nich usłyszał że Eminem gardzi Polakami(co jest nie prawdą,aczkolwiek i tak się z tym zgadzam).W końcu przechodziłem po szkole kiedy nagle leciał wszędzie jeden z jego utworów,,Im not afraid".Myślę sobie o co chodzi?W domu przelatując programy zobaczyłem że leci to na programach muzycznych(Mtv,viva i jakieś tam jeszcze) i wszystko stało się jasne.Najzabawniejsze było to że w innym utworze gdzie Rihanna śpiewała refren wszyscy mówili że eminem to ciota,a Rihanna jest fajna...Jak się zapytałem o czym on śpiewa to nikt nawet nie potrafił mi odpowiedzieć na to pytanie,no ale przecież skoro to leciało na vivie i wszyscy tego słuchają to znaczy że to jest fajne,a jak przestaną to powiem że to jest idiotyczne... ;/
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011, 10:29 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Styl EMO ?

28
Dlatego ja za modą nie podążam. Mam własne cele które osiągnę bez pomocy jakiejś modnej grupki kolegów.
To jest tak. Ja uznaję zasadę że dopóki nie spotkam kogoś, nie mogę go osądzać na podstawie samych zasłyszanych informacji. Tak więc dla mnie EMO to dziwni aczkolwiek bardzo sympatyczni ludzie.
Dresów też znam kilku i mogę powiedzieć że przy kolegach są cwani, a przy koleżankach miękną i jak usłyszą burę za coś to od razu im głupio.
To jest właśnie to Hoffman. Dzisiaj dzieciaki słuchają czegoś bo ma fajne brzmienie, ewentualnie proste słowa w których króluje JP JP na 100%.... Raz zapytałam młodszego kolege o czym śpiewa Eldo w piosence " Nie pytaj mnie o nią" popatrzył na mnie jak na wariatke i warknął : No przecież o swojej lasce nie?.
Zwątpiłam wtedy.
Ja rozumiem że ktoś moze nie lubić e Eminema ale na litość boską ten człowiek jest geniuszem sceny rapowej. Więc bardzo bym prosiła nie nazywać go ciotą. Osobiscie moge nie lubić kogoś za jego piosenki, głos etc a nie jego osobiste sprawy. Np nie lubię Rihanny, Lady Gaga, Kate Parry. Mają ładne głosy ale nie podobają mi się ich piosenki. Tyle.
Młodzież musi nauczyć sie używać nowych słów a nie bezmyślenie powtarzać "żal", "Lol" itp.
Ja dziękuję wszystkim książkom które namiętnie ( i nadal ) czytałam jako szczyl. To dzięki nim mam bogatszy zasób słów i wiem więcej.
Tibia... Wiecie raz w nią zagrałam ale mnie po prostu wynudziła.
Na CS-ie też można spotkać takich "dużych" gówniarzy. Jak czasem widzę co piszą to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011, 11:16 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Styl EMO ?

29
Zdecydowanie płakać :P
Wiesz...U mnie to jest na zasadzie,,zasady są dla frajerów" więc jak mówisz JP to już jesteś fajny.Z kolegami śmiejemy się z tych JP(Jestem Pedałem).Robimy sobie jaja z gówniaży i żerujemy na ich debiliżmie co zabija nam czas na przerwie:P
Cóż.Ja za modą też nie podążam zbytnio.Co prawda lubię Eminema i ubieram się podobnie bo mi w tym wygodnie i mi się to podoba,a nie dlatego że,,tak twierdzi mój bóg i złamię Eminemowski kodeks".
Własne cele?Zapomniane słowo wśród tych bałwanów.
W counter strika to ja nie grałem ale Call of Duty 4 mi wystarczy w zupełności jak szereg innych gier w które gram przez internet.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011, 11:44 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Styl EMO ?

30
Czasami rockmeni, metale czy Goci bywają myleni z emo.

A co do języka, to zajrzyjcie do słownika:
http://amanda.macbre.net/s/www.sjp.pwn.pl

:D

ps. najlepiej jest płakać ze śmiechu
:)

Emo dotyczyło nurtu muzycznego i wpierw składali się na to Punkowcy i Depechowcy a teraz to tylko wizerunek smutny?

Co do smutności. Razem raźniej.
:D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011, 12:44 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron