Re: Aborcja

1
Aborcja, to przerywanie zycia nienarodzonego czlowieka.

W ktorym miejscu to zycie staje sie juz czlowiekiem?
Czy mamy prawo decydowac o zyciu i smierci nienarodzonych?
Czy mozemy to robic, gdy ich poczecie bylo wynikiem gwaltu, czy kazirodztwa?
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 9:59 przez Krzysztof K, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof K

Re: Aborcja

2
Aborcja nie jest przerwaniem życia. Jeśli stawiasz sprawę tak jak postawiłeś, a więc stwierdzając, że jest Twoje pierwsze pytanie straciło rację bytu. Pozostały tylko dwa. Ale wtedy nie dyskutujemy o aborcji a o morderstwie :)
Ostatnio zmieniony 03 mar 2010, 14:42 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Aborcja

3
Artur, jak dla mnie przerwaniem życia może być i wbicie siekiery w plecy. Jest to pojęcie neutralne, które nie nasyca dyskusji żadną opinią i chyba specjalnie jest bezbarwne, a raczej o to chodzi w pytaniach, które nie mają z góry narzucać toku dyskusji.

A odpowiadając na pytanie tego wątku, a raczej na trzy zbiorowo- NIE WIEM. Straszne to bo borykam się z tym tematem, nie raz się nad tym zastanawiam i po prostu żadna odpowiedź nie wydaje mi się dość dobra. Powiem tylko, że sama bym ciąży nie usunęła. Natomiast jaki wybór dałabym innym- nie mam pojęcia.
Chętnie poczytam dyskusję.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2010, 19:32 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Aborcja

4
Krzysztof K pisze:Aborcja, to przerywanie zycia nienarodzonego czlowieka.

W ktorym miejscu to zycie staje sie juz czlowiekiem?
Czy mamy prawo decydowac o zyciu i smierci nienarodzonych?
Czy mozemy to robic, gdy ich poczecie bylo wynikiem gwaltu, czy kazirodztwa?
Piszac, ze aborcja jest "przerwaniem zycia nienarodzonego czlowieka" ty od razu odpowiadasz na swoje pierwsze pytanie i nadajesz tej odpowiedzi moralne osadzenie.

Jesli nie wiemy kiedy to zycie staje sie czlowiekiem to nie mozna stwierdzic, ze przerywamy zycie czlowieka.

Czy grupa komorek niezdolna do przezycia poza organizmem matki jest juz czlowiekiem?

Co bys powiedzial na temat spontanicznej aborcji? - ze Bog zdecydowal, ze to zycie "nienarodzonego czlowieka" nie bylo warte zycia na ziemi?

Czy ja bym potepila osobe, ktora zdecydowla sie na aborcje? Nie. Ja uwazam, ze to jest jedna z najtrudniejszych decyzji i ze ta osoba nie potrzebuje mojej krytyki czy mego potepienia.
Ja czasami pzrejezdzam kolo kliniki, w ktorej sa wykonywane aborcje i widze gromade ludzi z plakatami, krzyzami, rozancami. Gloszacy milosc Boga - i przepelnieni nienawiscia dla tych, ktorzy sie z nimi nie zgadzaja.
I ja sobie mysle- zamiast tutaj stac i zachwycac sie swa praworzadnoscia - moze byscie postarali sie zalozyc dom dla ciezarnych kobiet potrzebujacych pomocy? Moze okazanie zrozumienia, brak osadzania i materialna pomoc bylyby czyms bardziej skutecznym niz modly na pokaz?
Ostatnio zmieniony 03 mar 2010, 20:16 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Aborcja

5
Patrząc na niektórych jestem zdecydowanie za aborcją... Tylko jeszcze nie nauczyliśmy się na poziomie zygoty określać jaki człowiek będzie w przyszłości...

Problem jest taki, że nie możemy tego zabronić. Ludzie robią takie rzeczy od kiedy dowiedzieli się że to możliwe... Nie wyobrażam sobie nawet prawnego zakazu wielotysiącletnich przyzwyczajeń...
Ostatnio zmieniony 03 mar 2010, 21:09 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: Aborcja

6
No to w takim razie pytanie dla osób wierzących w istnienie duszy. Kiedy dusza wstępuje w człowieka?
A także i do tych, którzy niekoniecznie w istnienie duszy wierzą. Czy jakaś samoświadomość, taka, jak moja czy Wasza, po aborcji czy poronieniu przepada na zawsze? Czy gdyby usunięto nas z łona matki, nigdy nie mielibyśmy możliwości czuć, mówić, kochać, chociażby pisać na tym forum?
Krystek pisze:Ja czasami pzrejezdzam kolo kliniki, w ktorej sa wykonywane aborcje i widze gromade ludzi z plakatami, krzyzami, rozancami. Gloszacy milosc Boga - i przepelnieni nienawiscia dla tych, ktorzy sie z nimi nie zgadzaja.
I ja sobie mysle- zamiast tutaj stac i zachwycac sie swa praworzadnoscia - moze byscie postarali sie zalozyc dom dla ciezarnych kobiet potrzebujacych pomocy? Moze okazanie zrozumienia, brak osadzania i materialna pomoc bylyby czyms bardziej skutecznym niz modly na pokaz?
Bo stać pod kliniką z różańcem i transparentem i wrzeszczeć na całe gardło to banał. Każdy by to potrafił. Ja też. Ale pomóc zagubionym kobietom? POmóc urodzić kobiecie zgwałconej, zagwarantować jej psychoterapię? Nie... tego się ludziom nie chce. Za dużo wysiłku. Lepiej się drzeć pod kliniką.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2010, 23:58 przez kasia88, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Aborcja

8
kasia88 pisze:Lepiej się drzeć pod kliniką.
A tam drzeć. Zastrzelić sukinsyna lekarza, pieprzonego aborcjonalistę. W imię obrony życia. Inaczej nie można :)
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 0:17 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Aborcja

9
To moje osobiste zdanie:
Płod jest czlowiekiem od poczęcia, nie da się ustalić dokładnie od kiedy ta istota staje się człowiekiem, więc można się opierać na zasadach moralnych i dla mnie człowiek jest człowiekiem od poczęcia, a ustalanie dat od którego miesiąca to hipokryzja, bo to tak jakby ktoś twierdził że downy to nie ludzie, bo mają niską samoświadomość, albo niedorozwoje to nieludzie, bo nie czują i niemyślą jak my. Człowiek to człowiek i koniec. A dopuszczalność aborcji. JEstem przeciw aborcji, ale uwazam że obwecna ustawa jest najlepsza.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 0:34 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Aborcja

10
voltaren pisze:To moje osobiste zdanie:
Płod jest czlowiekiem od poczęcia, nie da się ustalić dokładnie od kiedy ta istota staje się człowiekiem, więc można się opierać na zasadach moralnych i dla mnie człowiek jest człowiekiem od poczęcia, a ustalanie dat od którego miesiąca to hipokryzja
Również tak myślę. Dziecko pozostanie dzieckiem, nawet jeśli będziemy je uczenie i "odczłowieczająco" nazywać zygotą, embrionem czy płodem.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 14:00 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Aborcja

11
Super. Skoro każdy coś twierdzi będę stał na stanowisku, że płody, embriony i zygoty ludźmi nie są. Świadczy o tym najlepiej fakt (dla wyznających człowieczeństwo od momentu poczęcia - hekatomba - lub - holocaust) poronień samoistnych.

Ps. Tłumacząc to na język polski mam na myśli wydalenie w sposób naturalny z organizmu zapłodnionej ale niezagnieżdżonej zygoty, embrionu etc. Mam nadzieję, że nie muszę mówić o skali zjawiska?
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 14:32 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Aborcja

12
Embryo czy zygota nie sa w stanie istniec poza organizmem matki. Wiec co robimy? - ustawmy polki z pojemnikami na te zygoty i nazwijmy je dziecmi?
Zbior komorek nie bedacy w stanie istniec poza macica nie jest czlowiekiem. I jesli wy nazywacie aborcje zabijaniem ludzi to Bog powinien byc okreslony niesamowitym zabojca - bo ile masz spontanicznych poronien? Wiec jesli matka nie spowodowala tego poronienia to stalo sie ono - jak wszystko wedlug wierzacych- z woli Boga.

W moich wierzeniach dusze wybieraja cialo, w ktore wejda idac na ziemie. I dusze nie wybieraja komorek, ktore nigdy nie stana sie czlowiekiem. Wiec dyskusja na temat co sie dzieje z dusza po aborcji nie ma sensu - tam nigdy duszy nie bylo.

Co jest dla mnie zadziwiajace - ile osob , ktore sa przeciwko aborcji uwazaja, ze to jest OK by zastraszac, ranic czy zabijac lekarzy, ktorzy ofiaruja ta procedure.
Pare miesiecy temu tutaj w Stanach taki "obronca zycia" zastrzelil lekarza w kosciele.
Ironia, no nie?
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 14:44 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Aborcja

13
piszesz bezsensu
Po pierwsze uogulniasz i jakiś ekstremistów uważasz za przykład wszystkich przeciwników aborcji
Co to za argument że człowiekiem coś nie jest że nie może istnieć poza organizmem matki? W ogóle do mnie to nie przemawia. Niemowlak tygodniowy też nie może istnieć bez opieki osób dorosłych , a jednak jest człowiekiem.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 15:06 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Aborcja

14
voltaren pisze:piszesz bezsensu
Po pierwsze uogulniasz i jakiś ekstremistów uważasz za przykład wszystkich przeciwników aborcji
Co to za argument że człowiekiem coś nie jest że nie może istnieć poza organizmem matki? W ogóle do mnie to nie przemawia. Niemowlak tygodniowy też nie może istnieć bez opieki osób dorosłych , a jednak jest człowiekiem.
Ty nie widzisz roznicy pomiedzy kulka stworzona z komorek a niemowleciem? Niemowlak potrzebuje mleko, pieluchy, lozko. Jak bedziesz opiekowac sie zygota? Niemowle moze fizycznie istniec poza macica, zygota nie moze.

I ja nie uogolniam niczego. Ja podalam jeden przyklad by pokazac, ze to jest bez sensu - czlowiek zabijajacy czlowieka w imie prawa do zycia!
Znam ludzi, ktorzy usiluja pomoc nastolatkom w ciazy czy kobietom, ktore sa w ciazy i nie maja domu czy pieniedzy. Ale widze tez ludzi stojacych pod klinika aborcyjna i wyzywajacych te kobiety i grozacych im wiecznym potepieniem.

Dla kosciola najwazniejszy jest fakt, ze od poczecia zygota ma dusze a wiec jest czlowiekiem. Dla mnie to nie jest prawda. I ja takze nie uwazam, ze ja mam prawo osadzac czy potepiac kogos, kto musi podejmowac bardzo trudne decyzje.

Z samej ciekawosci - jak ty osobiscie zajalbys sie zygota?
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 15:15 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Aborcja

15
I ja nie uogolniam niczego. Ja podalam jeden przyklad by pokazac, ze to jest bez sensu - czlowiek zabijajacy czlowieka w imie prawa do zycia!
ale co to ma do rzeczy. Powiedzmy że jestem przeciwnikiem aborcji. A ja nikogo nie zabiłem i potępiam zabijanie lekarzy, jestem przeciwnikiem kary śmierci. Twój argument jest absurdalny
Dla kosciola najwazniejszy jest fakt, ze od poczecia zygota ma dusze a wiec jest czlowiekiem
A dla ciebie jest inaczej. Wymagasz żeby szanowali Twój pogląd? To uszanuj zdanie kościoła, a jest ono takie że człowiek jest od poczęcia do śmierci.
Ale widze tez ludzi stojacych pod klinika aborcyjna i wyzywajacych te kobiety i grozacych im wiecznym potepieniem.
Ja widzę zielonych manifestujacych, że noszący futra to mordercy. I co z tego?
Ty nie widzisz roznicy pomiedzy kulka stworzona z komorek a niemowleciem?
Widzę różnice.
Ten Twój argument do mnie nie przemawia. Dla mnie człowiek to człowiek, nie można różnicować, różnicowali kiedyś naziści i uzasadniali obozy koncentracyjne tym że tam są podludzie. Dla mnie nie ma różnicowania, istota ludzka jest od poczęcia i należy mu się ochrona. Nie mówię o rozwiazaniach prawnych, ja mówię że dla mnie niemoralna jest aborcvja z przyczyn społecznych.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 15:44 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Aborcja

16
Wytlumacz to zdanie "dla mnie niemoralna jest aborcja z przyczyn spolecznych"
Czy to znaczy, ze jesli aborcja jest z innych niz spoleczne przyczyn to ona jest moralna dla ciebie?
Czlowiek mowiacy , ze zabil by obronic prawo do zycia jest tylko przykladem absurdu. I tacy ludzie sa po obu stronach kazdej dyskusji.
ja uznaje kazdego prawo do wlsnej decyzji - ale to jest forum dyskusyjne wiec ja po prostu pzrdstawiam moja opinie.
Porownywanie aborcji z obozem koncentracyjnym nawet nie zasluguje na komentarz.

I nie odpowiedziales na moje pytanie - jak sie zaopiekujesz zygota?
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 15:52 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Aborcja

17
Nie wiem o co ci chodzi z tą Zygotą i jak mam się nią opiekować... wiec ci nie odpowiem. :r:
Cóż dla mnie porównanie z obozem jest jakie jest mi się podoba :D Dla mnie głoszenie poglądów że Zygota to nie człowiek, plód to nie człowiek to jest usprawiedliwianie zabijania. To moje osobiste zdanie. Sam nie jestem radykalny, więc dopuszczam aborcje, dla ratowania życia matki i jej zdrowia. Ale nie może być też także aborcja to środek antykoncepcyjny...
Czlowiek mowiacy , ze zabil by obronic prawo do zycia jest tylko przykladem absurdu. I tacy ludzie sa po obu stronach kazdej dyskusji.
Zauważ że zwolennicy aborcji to osoby głównie lewicowe,a te są za ochroną zwierząt. To znaczy na ochronę zasługuje zwierzę, a płód człowieka już nie wedlug nich... Absurdy są po obu stronach fakt...
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 15:58 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Aborcja

18
Przeczytaj swe poprzednie posty -wtedy zrozumiesz moje pytanie na temat zygoty.
Zdanie na temat obozu koncentracyjnego napisane bo ci sie podoba? I jak tu odpowiedziec na taki inteligentny argument.
I jednak nawet ty twierdzisz, ze jedno zycie jest wazniejsze niz inne? Wybierajac matke ponad dziecko?
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 16:04 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Aborcja

19
Poprostu zdaje sobie sprawę że życie nie jest proste. W innych sprawach też zmuszeni są ludzie stawiać jedno życie ponad inne przykład: wojna, obrona własna, bliźnięta syjamskie. Takie życie.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 16:06 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Aborcja

20
voltaren pisze:Poprostu zdaje sobie sprawę że życie nie jest proste. W innych sprawach też zmuszeni są ludzie stawiać jedno życie ponad inne przykład: wojna, obrona własna, bliźnięta syjamskie. Takie życie.
Typowe stwierdzenie jak nam brak argumentow na obrone swej pozycji - albo kiedy nie wiemy jaka mamy pozycje.
Coz, takie jest zycie.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 16:09 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Aborcja

21
Że co?
A więc nigdy nie dopuszczać możliwości śmierci innego człowieka dla życia innego? Przykład wojna, obrona własna, i bliźnięta syjamskie, To mój argument.
Typowy argument jak ktoś nie ma argumentów to zarzucanie komuś braku argumentów i czepianie się stwierdzen ;)
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 16:12 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Aborcja

22
Ty porownujesz wojne do aborcji?
Ale czemu ja sie dziwie - ty takze porownujesz aborcje do obozu koncentracyjnego "bo ci sie tak podoba."
Mow o braku argumentow.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 16:21 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Aborcja

23
Nie mam ochote się z tobą kłócić, o to co mialem na myśli. Wyraziłem swoje zdanie, Twoje też szanuje. Nie porównuje wojny do aborcji.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 16:23 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Aborcja

24
Hej, ludzie kloca sie i denerwuja tylko jak mowia na tematy, ktore sa bliskie ich sercu i czesto bardzo trudne. Ja moge pyskowac w odpowiedzi ale wierz mi - ja szanuje kazdego zdanie. I ucze sie czegos od kazdej osoby - nawet jak nie podzielam ich pogladow.

Nie ma nic gorszego niz 20 odpowiedzi gdzie kazdy sie z kazdym zgadza - to na pewno nie zmusza do myslenia.
A wiec dziekuje za rozmowe! :tuli:
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 16:28 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Aborcja

25
Krzysztof K:Aborcja, to przerywanie zycia nienarodzonego czlowieka.

Człowiekiem stajemy się dopiero w procesie socjalizacji.

Krzysztof K:W ktorym miejscu to zycie staje sie juz czlowiekiem?

Niektórzy nigdy nie stali się człowiekiem, nie ma określonego wieku. Poprostu psychika jednostki musi posiąść wartości, wiedze, własne zdanie i inne.

Krzysztof K:Czy mamy prawo decydowac o zyciu i smierci nienarodzonych?

O tym powinna decydować matka i ojciec, jesli istniej lub wiemy kto nim jest. Jednak poniżej 16 roku życia powinni moim zdaniem decydować rodzice, bo to oni jesli córka chce powinni wiedziec czy ma gotową psychikę, lub jeśli córka jest jeszcze dzieckiem powiedzieć nie. To samo z ojcem i jego rodzicami.

Krzysztof K:Czy mozemy to robic, gdy ich poczecie bylo wynikiem gwaltu, czy kazirodztwa?

Jeśli gwałt zależy od matki. Jeśli kazirodztwo to powinno się i powinniem ktoś za takie współżycie ponieść kare. (miałam na myśli Pana i Panią, zależy oczywiście od wieku tych osób i okolicznosci)


Oczywiście nie popieram aborcji jako metody antykoncepcji. Bo jeśli kobieta mam dajny sobie na to: 20 lat i się jej nie chce rodzić, to mogła nie uprawiać seksu miała ten wybór. Bądźmy szczerzy do 19 roku kobieta powinna mieć możliwość usinięcia ciąży, aby przynajmniej dokończyć liceum, jednak to usunięcie ciąży powinno się ograniczać do 1 razu. (jak nie umie, to niech się za to nie bedzie - proste)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 20:14 przez maratonczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
55.

Nieznajomy wróg jakiś miesza ludzkie rzeczy.

Re: Aborcja

26
Człowiekiem stajemy się dopiero w procesie socjalizacji.
Kim jest istota pozbawiona tego procesu?


Aborcja jest zwykłym morderstwem bez względy ma okoliczności.

Duch przebywający w człowieku jest nieskończenie mały, więc już od poczęcia może zamieszkiwać zygotę. A skoro tak, to zygotę można już nazwać człowiekiem.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 12:56 przez Kreator, łącznie zmieniany 1 raz.
-
Bądź sobą.
-

Re: Aborcja

27
Kreator pisze:Duch przebywający w człowieku jest nieskończenie mały, więc już od poczęcia może zamieszkiwać zygotę. A skoro tak, to zygotę można już nazwać człowiekiem.
Co z poronieniami samoistnymi?
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 14:18 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Aborcja

28
Artur pisze:
Kreator pisze:Duch przebywający w człowieku jest nieskończenie mały, więc już od poczęcia może zamieszkiwać zygotę. A skoro tak, to zygotę można już nazwać człowiekiem.
Co z poronieniami samoistnymi?
najwyrazniej morderstwo staje sie czyms w porzadku jesli jest popelniane przez Boga. Czy to jest samoistne poronienie czy wymordowanie 97% ludzi.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 14:54 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Aborcja

29
Kreator pisze:
Człowiekiem stajemy się dopiero w procesie socjalizacji.
Kim jest istota pozbawiona tego procesu?


Aborcja jest zwykłym morderstwem bez względy ma okoliczności.

Duch przebywający w człowieku jest nieskończenie mały, więc już od poczęcia może zamieszkiwać zygotę. A skoro tak, to zygotę można już nazwać człowiekiem.
Znasz jakiegoś człowieka pozbawionego tego procesu? Nie. Więc po co pytanie?

Morderstwem? Tak, jesli byś wiedział, ze masz dajmy sobie na to Zespół Downa i zniszczyć swojej matce i ojcu całe życie, bo będą musieli się Tobą całe życie opiekować, a Ty chcesz wiedziec jak matka i ojciec cierpi i Ty nigdy nie mógł byś nawet wyjsć sobie po pierdołę do kiosku i zabrać szanse swojej rodzinie by mogła dać życie osobie, która się nią zajmnie na stare lata, to jesteś zwykłaym egoiostą. I kończę swoją wypowiedź.

Ja bym nie mogła żyć będąc cięzarem i wiedzieć jak ktoś z mojego powodu cierpi. Wolałbym umrzeć.

A dotyczace ducha. Udowodnij, że jest.
To tak samo jak ja bym powiedziała:
- wktórej ręce jest cukierka?
Pan/ Pani mówi:
- może w lewej.
A ja na to:
- a czy ja powiedziałam, że w mojej ręce?


I to jest nawet dar rady, który dostaje się na bierzmowaniu. Myśli Pan/PAni, że Bóg nie jest taki cwany, że z niego skorzystał? Jesli istniej i wogóle mu chce się zadawać z rasą, która w imię tego Boga zabijała drugiego człowieka i przebiła Stalina i Hitera razem wziętych?
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 16:52 przez maratonczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
55.

Nieznajomy wróg jakiś miesza ludzkie rzeczy.

Re: Aborcja

30
"Co z poronieniami samoistnymi?"

A co ma być?

maratonczyk pisze:Znasz jakiegoś człowieka pozbawionego tego procesu? Nie. Więc po co pytanie?
Pytanie jest proste:
Kim jest istota pozbawiona tego procesu socjalizacji według ciebie?

Ponieważ uważam, że człowiekiem jest się od urodzenia.
Morderstwem? Tak, jesli byś wiedział, ze masz dajmy sobie na to Zespół Downa i zniszczyć swojej matce i ojcu całe życie, bo będą musieli się Tobą całe życie opiekować, a Ty chcesz wiedziec jak matka i ojciec cierpi i Ty nigdy nie mógł byś nawet wyjsć sobie po pierdołę do kiosku i zabrać szanse swojej rodzinie by mogła dać życie osobie, która się nią zajmnie na stare lata, to jesteś zwykłaym egoiostą. I kończę swoją wypowiedź.

Ja bym nie mogła żyć będąc cięzarem i wiedzieć jak ktoś z mojego powodu cierpi. Wolałbym umrzeć.
KAŻDY MA PRAWO DO ŻYCIA. Gdybym był upośledzony, bez rąk i nóg, dalej chciałbym żyć, ponieważ życie jest święte.

Uciekać z lekcji? Nie ładnie.

I to jest nawet dar rady, który dostaje się na bierzmowaniu. Myśli Pan/PAni, że Bóg nie jest taki cwany, że z niego skorzystał? Jesli istniej i wogóle mu chce się zadawać z rasą, która w imię tego Boga zabijała drugiego człowieka i przebiła Stalina i Hitera razem wziętych?
Huh? Jakieś fałszywe pojęcie Boga wpoili ci rodzice/nauczyciele.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 19:29 przez Kreator, łącznie zmieniany 1 raz.
-
Bądź sobą.
-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron