Re: Hipoteza o dziedziczeniu świadomości rodziców przez potomstwo

4
Psychologia to nie mój dział, ale dobrze by było rozwinąć temat, zachęcić do dyskusji a nie wrzucać same linki.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 15:24 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Hipoteza o dziedziczeniu świadomości rodziców przez potomstwo

5
Chinatsa pisze:Psychologia to nie mój dział, ale dobrze by było rozwinąć temat, zachęcić do dyskusji a nie wrzucać same linki.
jesli ktos zainteresowany to przeczyta, ale prosze bardzo oto podsumowanie tematu...

Globalny kryzys w zakresie najwyższych wartości etycznych, głęboki kryzys ekologiczny oraz bez precedensu w historii wychowania kryzys pedagogiczny wywołuje nieuniknioną refleksję rosnącego niebezpieczeństwa autodestrukcji, totalnej samozagłady cywilizacji naukowo-technicznej. Jedynie racjonalną możliwością ratunku, uniknięcia pogłębiającego się zagrożenia, jest podniesienie na wyższy poziom świadomości społeczeństwa – ludzkości trzeciego tysiąclecia. Podstawową, niczym nie zastąpioną funkcję społeczną, wychowawczą i edukacyjną w zakresie kreacji człowieka wszechstronnie rozwiniętego, o postawie humanistycznej, tolerancyjnej, przygotowanego do życia w epoce pełnej wyzwań pełni współczesna rodzina oraz instytucja szkoły na wszystkich szczeblach. Dlatego też badania naukowe nad kreacją nowoczesnej, wszechstronnie rozwiniętej osobowości wychowawcy młodego pokolenia, dążącego do wzniesienia na wyższy poziom świadomości uczniów, aż do osiągnięcia stanu s a m o ś w i a d o m o ś c i, stanowiącej synonim dojrzałości i głębi wewnętrznej, duchowej należą do zadań priorytetowych współczesnej pedagogiki. Zadanie to zostało podjęte przez nowy kierunek współczesnej myśli pedagogicznej – „Pedagogikę Holistyczną” o charakterze multidyscyplinarnym, przy wykorzystaniu osiągnięć wielu dyscyplin naukowych, badań elektroencefalograficznych (EEG), również doświadczeń wielkich uniwersalistycznych religii świata, jogi indyjskiej, zwłaszcza zaś chrześcijańskiej pedagogiki teonomicznej. Dla skompensowania bolesnego braku zaspokojenia potrzeb psychicznych współczesnej młodzieży, zwłaszcza zaś potrzeby bezinteresownej miłości, bezpieczeństwa oraz aspiracji twórczych, zgodnie z „Pedagogiką Holistyczną” nauczyciel winien kreować a t m o s f e r ę szacunku, życzliwości, radosnego partnerstwa z uczniami w poszukiwaniu prawdy, piękna i mocy. „Pedagogika Holistyczna” swoje cele dydaktyczne i wychowawcze realizuje w ścisłej relacji do „Teorii Nieśmiertelności Genetycznej” (TNG) będącej owocem wieloletnich badań autora o charakterze inter i multidyscyplinarnym. Zgodnie z TNG potomstwo dziedzicząc po rodzicach zawiązki somatyczne, DNA i RNA, dziedziczy również współwystępującą z nimi pobudliwość oraz świadomość. Tak więc została zakwestionowana śmierć osobnicza interpretowana jako kres istnienia na ziemskim planie bytu.19 „Pedagogika Holistyczna” oraz „Teoria Nieśmiertelności Genetycznej” prowadzą stopniowo młode pokolenie ku wyższym stanom świadomości, ku pełnej samoświadomości, umożliwiającej utożsamienie dobra jednostki ze wzniesieniem na wyższy poziom wszystkich ludzi, całej ludzkości, stanowiącej w istocie j e d e n niepodzielny i współzależny organizm. Andrzej Szyszko-Bohusz
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 19:47 przez maja7, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Hipoteza o dziedziczeniu świadomości rodziców przez potomstwo

7
caly pisze:Nie podsumowałaś, tylko - prawdopodobnie bez wiedzy autora - skopiowałaś i wkleiłaś tu sporą część jego tekstu. Masz cos na ten temat do powiedzenia to po prostu to napisz, a jak nie, to po co zaczynasz temat? :)
Zaczynam wątek,żeby zainteresować tematem.
Uważam,ze autor nie miałby nic przeciwko propagowaniu jego idei.
Bardzo ciekawa wydaje mi się koncepcja dziedziczenia przez potomstwo świadomości rodziców. Podoba mi się idea wychowania młodzieży w poszanowaniu wartosci ogolnoludzkich. Moze to utopia ale warto spróbowac. A może sam się wypowiesz zamiast krytykować?!
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 22:10 przez maja7, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Hipoteza o dziedziczeniu świadomości rodziców przez potomstwo

10
maja7 pisze:Zaczynam wątek, żeby zainteresować tematem.
Nie zaczęłaś, a wrzuciłas link i tyle. Chesz zainteresować tematem? To trzeba było napisać coś więcej. O czym jest tamten artykuł i co o nim myslisz.
maja7 pisze:Uważam,ze autor nie miałby nic przeciwko propagowaniu jego idei.
Ja też uważam, że autor był by happy jak by sie dowiedział, że ktos propaguje jego ideę, ale nie wiem czy tak samo byl by zadowolony jak by się dowiedział, że ktos kopijuje i wrzuca bez jego wiedzy na inne strony w całości jego wnioski tak, że wyglada to na wnioski osoby kopiującej. No chyba, że po zadanym przez Ciebie pytaniu o możliwość zamieszczenia jego wniosków jako Twoich otrzymałaś pozytywną odpowiedź, wtedy nie ma tematu i w tym miejscu Cię przepraszam, że czepiam się o takie pierdoły jak naruszanie praw autorskich :)
maja7 pisze:A może sam się wypowiesz zamiast krytykować?!
Nie krytykuje, zwracam uwagę na coś co może zaszkodzić forum, jak sie trafi na autora, który zacznie dochodzić swoich praw :)
Ostatnio zmieniony 04 sty 2012, 9:03 przez caly, łącznie zmieniany 1 raz.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja

Re: Hipoteza o dziedziczeniu świadomości rodziców przez potomstwo

11
maja7 pisze:
caly pisze:Nie podsumowałaś, tylko - prawdopodobnie bez wiedzy autora - skopiowałaś i wkleiłaś tu sporą część jego tekstu. Masz cos na ten temat do powiedzenia to po prostu to napisz, a jak nie, to po co zaczynasz temat? :)
Zaczynam wątek,żeby zainteresować tematem.
Uważam,ze autor nie miałby nic przeciwko propagowaniu jego idei.
Bardzo ciekawa wydaje mi się koncepcja dziedziczenia przez potomstwo świadomości rodziców. Podoba mi się idea wychowania młodzieży w poszanowaniu wartosci ogolnoludzkich. Moze to utopia ale warto spróbowac. A może sam się wypowiesz zamiast krytykować?!
następnym razem proszę zaczynać od tego :D w przeciwnym razie wątek utknie w ogłoszeniach.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron