Re: Zespół Opanowania Trwogi - lęku przed śmiercią

61
bezemocji pisze:Tak jest :) Tłumaczcie się dlaczego nie boicie się śmierci?
Na dzień dzisiejszy się jej nie boję. Oczywiście nie mam pojęcia, jak zachowam się, kiedy ta chwila nadejdzie, sądzę, że cały mój "bagaż" (wiadomości i doświadczeń) będzie mi bardzo pomocny...

Natomiast miałam w życiu sytuację (zanim ten "bagaż" zaczęłam gromadzić), kiedy myślałam, że umrę... Jestem bardzo wytrzymała na ból fizyczny, ale przydarzyła mi się "przygoda" z tak potwornym bólem głowy, że w najśmielszych wyobrażeniach nie sądziłam, żeby aż tak ogromny mógł być. Był. I wiecie, co? Nie chciałam umierać... Nie nazwałabym tego strachem, a przeogromną żądzą życia... Myślę, że tak jak napisała Krystek (i nie tylko ona), nikt nie chce umierać.

No, tak, ale wtedy nic nie wiedziałam z tego, co wiem dziś... A poza tym co innego młody człowiek, co innego stary, myślę, że z wiekiem to "nasycenie" życiem też przychodzi.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010, 18:11 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Zespół Opanowania Trwogi - lęku przed śmiercią

62
2 razy w życiu ją widziałem. i jedyne co pamiętam to strach, że to już koniec. nie zabrała mnie. miałem sporo szczęścia. ale jedno jest pewne - od tamtej pory często miewam refleksje na temat śmierci. i wciąż nie jestem na nią gotowy i wciąż boję się kolejnego spotkania. bo niektórzy mówią, że do trzech razy sztuka.....
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010, 19:18 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Zespół Opanowania Trwogi - lęku przed śmiercią

64
Lidka pisze:
fiodor pisze:bo niektórzy mówią, że do trzech razy sztuka.....
Fiodor, tylko w to nie uwierz, bo jeszcze Ci się spełni! ;)

(wiara czyni naprawdę cuda...).
najgorsze lidko, że wcześniej czy później się spełni. ale póki co - to żyjemy!
Ostatnio zmieniony 19 mar 2010, 21:27 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Zespół Opanowania Trwogi - lęku przed śmiercią

65
Ludzie maja tendencje do martwienia sie o rzeczy, ktorych nie mozna zmienic.
Rozpamietuja swa przeszlosc - a przeciez jej nie mozna zmienic. Bylo-minelo.
Martwia sie o przyszlosc- a maja nad nia minimalna kontrol.
Boja sie smierci - a i tak sie jej nie uniknie. I - jesli nie wierzysz w zycie po smierci -umrzesz i to bedzie koniec. Jesli wierzysz w zycie po smierci- to o co sie martwisz, przeciez tak naprawde nie umrzesz.

Martwimy sie, boimy sie - a zycie kolo nas sie dzieje, bez naszego udzialu bo my mamy co innego na mysli!:niewiem:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2010, 21:42 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Zespół Opanowania Trwogi - lęku przed śmiercią

66
To o "udanym przejściu" z życia w śmierć...
Dan Winter jako alchemik naszej ery łączy fakty z pogranicza metafizyki, ezoteryki i fizyki kwantowej by przemienić je w spójną, intrygującą i niesamowitą podróż. Przedstawia fundamenty kreacji biorąc pod uwagę m.in. takie koncepcje jak: złota proporcja, fraktalność, przeznaczenie DNA, fal, ładunków elektrycznych, pól magnetycznych i emocji. Wyniki swych badań przedstawia graficznie co pozwala odbiorcy zrozumieć tę porcję informacji w bardziej intuicyjny sposób. Wersja z poprawionym tłumaczeniem i ze wzmocnionym dźwiękiem.
Kategoria: Nauka i technika

[youtube][/youtube]

:zaba:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2010, 21:47 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron