Re: tatuaże

1
czy zrobienie tatuażu kryje w sobie jąkąś wyjatkowość albo wielkość ? ? wydaje mi sie , że cud natury jakim jest nasze ciało nie wymaga robienie z niego szmaty na malowidła , czy swoje ego podniesione w ten sposób czymś zaowocuje na przyszłości ?
;
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 18:32 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: tatuaże

2
Tatuaż można określić właśnie jako zachciankę ego.
Komunikuje się w ten sposób coś takiego otoczeniu:
"jestem brzydki, potrzebuję się upiększyć"
albo: "jestem brzydki, ale za to mam ładny tatuaż" hehe
A tak swoją drogą, to niech się tatuują, jak czują taką potrzebę - nikomu krzywdy tym nie robią, co najwyżej sobie.
Przynajmniej są jakieś miejsca pracy w salonach tatuażu, gospodarka na tym zyska - o ile płacą podatki.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 18:50 przez Mistyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: tatuaże

3
Mistyk pisze:A tak swoją drogą, to niech się tatuują, jak czują taką potrzebę - nikomu krzywdy tym nie robią, co najwyżej sobie.
ależ mnie też to nie przeszkadza , podjałem ten temat bo mnie troche zastanowiło czy warto kaleczyć ciało dla szpanu
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 18:54 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: tatuaże

5
Chyba nadajecie temu większą wartość niż posiada... Czy kobieta maluje usta, powieki, paznokcie bo uważa, że jest brzydka?
Kolczyki, piercing, tatuaż, makijaż, również permanentny, modny ubiór, body painting służą na pewno upiększeniu, podniesieniu własnej wartości, ale są to metody służące nam od wieków, a moda raz wypycha na przód jedno raz drugie :D
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 20:08 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: tatuaże

6
trochę dużo tu na raz no ale
zawsze można zapytać po co i dlaczego?

czemu mężczyzna się nie maluje - do przetargu się nie wystawia?

no można wiele i warto

kto za maską lubi

a kto ból chce sobie zadać, przyporządkować

pewnie, ze można nie zastanawiać się nad tym - jasne

ale mozna i pod tym kaem spojrzeć

Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 20:27 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: tatuaże

7
Ja mam wrażenie, że to wynika w dużej mierze z kompleksów, problemów z wyrażaniem siebie i swojej osobowości. Mój brat, na ten przykład, straszliwie chciał sobie coś wytatuować, "żeby się wyróżniać". Nie wiedział nawet dokładnie co, ale koniecznie w dobrze widocznym miejscu. Całe szczęście, że zbyt szybko wydaje to, co zarobi, żeby wystarczyło jeszcze na tatuaż.
Z kolei jedna z moich koleżanek po śmierci matki wytatuowała sobie na jednej stopie datę urodzenia mamy, a na drugiej datę jej śmierci i krzyżyk. Żeby pokazać wszystkim, jak ważna była dla niej mama. Nie mogła jej tego okazywać i mówić, kiedy jeszcze żyła? Dla mnie tak byłoby bardziej logicznie, a przy okazji i estetycznie.
Oglądaliście kiedyś program "Miami Ink"? Cała masa ludzi robi sobie tatuaże, by coś zamanifestować. Tak jakby nie umieli powiedzieć rzeczy istotnych do osób istotnych, za to tatuażyście w studiu doskonale potrafią opowiedzieć o motywach.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 21:51 przez ruda paskuda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: tatuaże

8
victoria pisze:Chyba nadajecie temu większą wartość niż posiada...
czy tu ktoś coś licytuje ? to tylko refleksja
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 21:56 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: tatuaże

9
A swoją drogą gdybym miała więcej odwagi, to bym sobie jakiś mały tatuażyk strzeliła :D to też refleksja, nad sobą..
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 22:46 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: tatuaże

10
To i ja się wypowiem. Tatuaż miał znaczenie Magiczne. Człowiek tatuował sobie odpowiednie zwierzę, które miało mu zapewnić pożądaną cechę najczęściej chodziło o Siłę, Szybkość. Marynarze Portugalscy tatuowali sobie krucyfiks na każdej kończynie wierząc w to, że ocali ich to od śmierci w morzu.

Podejrzewam, że owa potrzeba nabycia danej cechy przez tatuaż oraz pozostałości praktyk okultystycznych ma tutaj wiele do powiedzenia.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 1:18 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: tatuaże

11
ochrona
kamuflaż
amulet
pewność siebie
nadążanie za modą
tatuaż wiąże energetycznie z ciałem to co przedstawia więc trzeba uważać co sie na nim umieszcza.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 1:34 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: tatuaże

13
ileż mozna patrzeć na wciąż to samo , chociażby to było najwieksze dzieło jak Mona Lisa
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 17:22 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: tatuaże

14
Crows pisze:czy zrobienie tatuażu kryje w sobie jąkąś wyjatkowość albo wielkość?
Motylek może być taki nie duży !
Obrazek
śliczny
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 17:26 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: tatuaże

15
no co mi po takim motylku ? ma kogoś podniecic ? to już nie nowość , już tyle tyłków jest wymotylkowanych że to juz pachnie szmirą
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 17:33 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: tatuaże

18
Crows pisze:CZY JEMU POTRZEBNE SĄ JAKIES TATUAŻE ??
Nie, ale homo sadistic wypala im na skórze znak, że należą do niego :(
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 18:13 przez Mistyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: tatuaże

19
Crows pisze:no co mi po takim motylku ? ma kogoś podniecic ? to już nie nowość , już tyle tyłków jest wymotylkowanych że to juz pachnie szmirą
muszę przyznać Ci rację, to nawet korzyść ze taki cykor jestem :D
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 19:32 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: tatuaże

20
He he.
Ja mam tatuaż całkiem spory i kompletnie nic nie znaczący. Dla tatuującego mnie fachowca brak znaczenia tatuażu był szokiem.
To w sumie jedyna satysfakcja jaką mam z tatuażu... :)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 22:36 przez Bolaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: tatuaże

25
Crows pisze:no co mi po takim motylku ? ma kogoś podniecic ? to już nie nowość , już tyle tyłków jest wymotylkowanych że to juz pachnie szmirą
E tam nie znasz się Crows !
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 23:22 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: tatuaże

26
Nutka pisze:
Crows pisze:no co mi po takim motylku ? ma kogoś podniecic ? to już nie nowość , już tyle tyłków jest wymotylkowanych że to juz pachnie szmirą
E tam nie znasz się Crows !
cieszę sie , lepiej mieć motyla w głowie niż na tyłku
Ostatnio zmieniony 20 lut 2013, 6:45 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: tatuaże

28
Crows pisze:
Nutka pisze:
Crows pisze:no co mi po takim motylku ? ma kogoś podniecic ? to już nie nowość , już tyle tyłków jest wymotylkowanych że to juz pachnie szmirą
E tam nie znasz się Crows !
cieszę sie , lepiej mieć motyla w głowie niż na tyłku
A gdzie Ty tam tyłek widzisz ,to chyba zdrugiej strony ,to nie tyłek ani to co myślisz Crows widać masz skrzywienie optyczne no.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2013, 13:02 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: tatuaże

29
Nutka pisze:
Crows pisze:
Nutka pisze: E tam nie znasz się Crows !
cieszę sie , lepiej mieć motyla w głowie niż na tyłku
A gdzie Ty tam tyłek widzisz ,to chyba zdrugiej strony ,to nie tyłek ani to co myślisz Crows widać masz skrzywienie optyczne no.
myslisz że jestem takim cieciem że bede sie wypowiadał na temat tylko tego jednego obrazka ? mówie szerzej a tymi tu sugerujesz że nie potrafie odróżnić przodu od tyłu kobiety , jesteś troszku szalona :ahah: należy ci sie za to , to => :sex: :ahah::3::2:
Ostatnio zmieniony 20 lut 2013, 16:52 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: tatuaże

30
Crows pisze:myslisz że jestem takim cieciem że bede sie wypowiadał na temat tylko tego jednego obrazka ? mówie szerzej a tymi tu sugerujesz że nie potrafie odróżnić przodu od tyłu kobiety , jesteś troszku szalona :ahah: należy ci sie za to , to => :sex: :ahah::3::2:
Nie wiem czyś jest cieciem o ile mi wiadomo cieć to na portierni stoi i pilnuje ,a jesteś ??
Osz Ty Crowsie cholero jasna ,ja ci dam jak i miśkowi dałam !!
Ostatnio zmieniony 20 lut 2013, 17:47 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron