Re: Zazdrość

3
zupełnie z czym innym mi się kojarzy... miał fajne radio, albo portfel na siedzeniu....
Ostatnio zmieniony 04 maja 2013, 22:27 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Zazdrość

4
A nie kojarzy Ci się Victorio z tym że np. zazdrosna sąsiadka o auto wybija szybe gdy nikt nie widzi ,albo zazdrosna kobieta swojemu facetowi wybija szybe tak bywa i takich i innych przykładów można przytaczać więcej ,więc to nie tylko zazdrość ,między facetem a kobietą moze być też zazdrość o przedmioty , dzieci są zazdrosne o zabawki ,dorosli o kase ,auta itd.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2013, 23:05 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: Zazdrość

6
Nutka pisze:A nie kojarzy Ci się Victorio z tym że np. zazdrosna sąsiadka o auto wybija szybe gdy nikt nie widzi ,albo zazdrosna kobieta swojemu facetowi wybija szybe...
nie, nie spotkałam takiego przypadku
Ostatnio zmieniony 05 maja 2013, 0:24 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Zazdrość

7
A szkoda bo ja spotkałam, zwłaszcza taki co zazdrosna baba wybija szybe albo niszczy samochód lubemu, a co znajdzie se drugiego i zostawi mu pamiatke której długo nie zapomni.
a jak zadłuzony to ma przegwizdane!
Ostatnio zmieniony 05 maja 2013, 1:24 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: Zazdrość

14
Raczej uczucie zazdrości jest mi obce, dlatego te obrazki nie przemawiają do mnie.
Piszę raczej....bo chyba byłabym zazdrosna o osobę z którą łączy mnie uczucie miłości, gdyby dawał mi ku temu powody.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2013, 22:48 przez Amm, łącznie zmieniany 1 raz.
Stać się obserwatorem własnego życia [...] znaczy uwolnić się od jego cierpień./Oscar Wilde/

Re: Zazdrość

15
Amm pisze:Raczej uczucie zazdrości jest mi obce, dlatego te obrazki nie przemawiają do mnie.
dokładnie... miłość bez zaufania? a jak jest zaufanie to skąd zazdrość?
Nie, nie wiem co to zazdrość, ani taka ani taka
Nutka pisze:A nie kojarzy Ci się Victorio z tym że np. zazdrosna sąsiadka o auto wybija szybe gdy nikt nie widzi ,albo zazdrosna kobieta swojemu facetowi wybija szybe tak bywa i takich i innych przykładów można przytaczać więcej ,więc to nie tylko zazdrość ,między facetem a kobietą moze być też zazdrość o przedmioty , dzieci są zazdrosne o zabawki ,dorosli o kase ,auta itd.
zdrowa na szczęście jestem :D
Ostatnio zmieniony 06 maja 2013, 23:20 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Zazdrość

16
Ciesze się ze jesteś zdrowa ,ale tu nie o to chodzi ,Tobie wydaje się to chore ,masz prawo mieć takie zdanie ale takie przypadki sie zdazają ,może akurat Ty się nie spotkałaś Victorio ,ale może znasz inne ?
Ostatnio zmieniony 06 maja 2013, 23:27 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: Zazdrość

17
Amm widocznie nie poznałaś prawdziwej miłości ,tak jak piszesz ,że raczej mogłoby to też wygladać gdybyś spotkała prawdziwe uczucie .
Widocznie to jeszcze przed Tobą
ja miałam przypadek osobisty taki troche śmieszny ,jadąc kiedyś z facetem spojrzałam na innego co jechał i oczko puszczał ,wiesz co zrobił ten mój natychmiast przyśpieszył haha ale to było już tak dawno.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2013, 23:31 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: Zazdrość

18
Mam jeszcze wiele innych takich przykładów dotyczących mnie samej .
Na bank macie takie przypadki podobne to mozecie napisać bo to zabawne często jest .
Ostatnio zmieniony 06 maja 2013, 23:52 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: Zazdrość

22
Gdy jesteśmy zazdrośni, przekonujemy się, że kochamy, tak jak przekonujemy się, że żyjemy, kiedy nas coś boli.
Sidonie Gabrielle Colette

Odrobina zazdrości to jak szczypta papryczki chili dla związku .
Ostatnio zmieniony 04 sty 2014, 9:49 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zazdrość

26
podpowiem- On nic nie myśli, tylko obserwuje spokojnie tyłek innej laski, która siedzi właśnie na barku :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 sty 2014, 19:04 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Zazdrość

29
Kopik pisze:
Nutka pisze:Bywa zazdrość chorobliwa też Kopik
Serio ? Skąd ja to znam :cool:
jak znasz to opowiedz bedzie ciekawie
Ostatnio zmieniony 06 sty 2014, 20:10 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: Zazdrość

30
Nutka pisze:nie wygląda na to Sosan
a tam.. ważne jest, żeby nie gnić jak mysz przy jednej dziurze, tylko poobserwowac, ile ma się dookoła możliwości :)
zazdrości powstaje gdy redukujemy kogoś do przedmiotu.. i wówczas błednie myślimy, ze mamy na coś monopol. Ale jak można uprzedmiotowić żywego człowieka ??
jak w swoim żebraczym nastawieniu można myśleć, że posiadanie kogoś na własność wypełni nasza własną pustkę i samotność ??
to kreuje toksyczne relacje... dwie samotności razem połączone fabrykują jedna ogromną.
człowiek najpierw powinien być zintegrowany wewnętrznie, szczęśliwy z samym sobą, a dopiero potem wchodzić w związki- wtedy będą one zdrowe i będą mogły rozkwitać- bez smyczy, bez klaustrofobii mentalnej.. z poszanowaniem wolności drugiego
Ostatnio zmieniony 06 sty 2014, 20:31 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron