Re: Spontaniczność

1
"Nic nie zabija spontaniczności tak, jak myślenie"

Cecha pozytywna czy nie? Zdarza Wam się działać spontanicznie, a potem żałować? Czy można być szczęśliwym bez spontaniczności?
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 14:44 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Spontaniczność

3
Imho zależy od sytuacji. Spontaniczność jest często potrzebna, ale najczęściej bywa tak, że jest po prostu bezmyślnie głupia. Trzeba wiedzieć kiedy można być spontanicznym - może to brzmi jak "zaplanowana spontaniczność" i w jakimś stopniu traci swój czar, ale według mnie jest to najlepsze wyjście. Po cóż palić za sobą mosty dla chwili szczęścia i później żałować tego o wiele mocniej niż to szczęście było odczuwalne? Lepiej czasami się wstrzymać i zaplanować swój ruch, a później podjąć działanie. Kiedy można o spontaniczność pokusić się gdy w czasie przedimprezowym musimy wybrać lokal i rodzaj alkoholu, to już w przypadku wybierania samochodu do kupna warto jest się zastanowić czy aby wybór jest opłacalny.

Także moja opinia jest taka, że nie można popadać w skrajność. Spontaniczność jest fajna, ale wykorzystana dobrze, a jak wiadomo rzadko bywa tak, że wybieramy kiedy jesteśmy spontaniczni tylko tak się po prostu dzieje. Ja osobiście lubię spontaniczne osoby w towarzystwie, ale póki nie przekraczają tej bardzo ciękiej i ulotnej granicy dobrego smaku i nie zrobią siary. Sam pokuszam się o spontaniczność, gdy nic lub niewiele mnie to kosztuje lub też wiem, że poradzę sobie z konsekwencjami.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 15:41 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spontaniczność

4
spontan jest potrzebny ale nie wszędzie i zawsze , w nie których sytuacjach np na drogach widać spontaniczność w wydaniu idiotów :/
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 16:54 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Spontaniczność

6
maly_kwiatek pisze:spontaniczność generowana przez naturalne instynkty i intuicję jest idealnym zachowaniem
wiec wyobraź sobie siebie w sklepie gdyby ci przyszła chęć wybzykać expedientke , czy zachowałbyś sie jak te osiołki z zoo co o nich ostatnio głośno było :ahah:
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, 17:00 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Spontaniczność

10
krecisz jak zwykle , nie trzymasz sie tego co stwwierdziłeś tylko coś motasz , postawiłes teze , ze spontaniczność generowana przez NATURALNE INSTYNKTY jest idealnym zachowaniem , a to co napisałeś gdyby było prawdą to byś już nie zył , bo prawo dżungli by cie już wyeliminowało , kiedy instynkty biora góre ponad etykę i zasady moralne to już sie nie mówi o człowieczeństwie tylko o zmałpieniu.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, 17:57 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Spontaniczność

14
Przeczytaj może, co różni ludzie, o różnych poglądach uważali za prawa natury.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_natury

Nigdzie nie słyszałem, by za prawo natury jacyś ludzie uważali rzucanie się na ekspedientkę w sklepie, celem jej bzykania.
To naprawdę jest patologia, Crows.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, 18:20 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Spontaniczność

17
Prawo natury a instykt to zupełnie dwie inne rzeczy. Wszelkie prawa, moralne, etyczne czy inne rzeczy są po to, by ograniczać nasze naturalne instynkty i czuć się "cywilizowanymi ludźmi". Naszym naturalnym instynktem jest chęć poruchania eksepdientki tu i teraz, a dopiero te Twoje, sam nie wiem skąd wyciągnięte "Prawa natury" (a właściwie po prostu zasady moralne) mówią nam "nie możesz sobie pofolgować, bo tak nie wypada", ew. sam kodeks karny nam podpowiada "nie możesz sobie pofolgować, bo pójdziesz siedzieć". Nadal instynkt, to instynkt - dzięki niemu zabijamy i gwałcimy, gdy przychodzi taka konieczność, a dopiero prawa i zasady podcinają nam skrzydełka. A więc Twój post nie miał sensu i tłumaczysz się czymś zupełnie innym, co swoją drogą tym bardziej odbiera całkowity sens Twojej pierwszej wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, 18:44 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spontaniczność

18
Dlaczego komentujecie coś zanim przeczytacie?
Prawa natury mają niezłą już bibliografię, która ciągle rośnie.
To są prawa w ogóle nie stanowione przez człowieka.
Natura to coś więcej niż człowiek, czy nawet rodzaj ludzki.

Warto trochę poczytać na ten temat, a nie paplać głupot .
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, 18:56 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Spontaniczność

19
No prawa natury, to coś, co zupełnie nie jest związane z Twoją wypowiedzią, a tym bardziej z naturalnym instnynktem człowieka. Kto tu papla głupoty?
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, 18:58 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spontaniczność

21
Brawo, kwiatek, zachowałeś się jak typowy dzieciak ;) Żal komentować coś tak żenującego.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, 19:12 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spontaniczność

23
Grzech pychy nie jest Ci obcy. Przezabawne czasami stają się te Twoje cytaty, gdy nawiązują do Twoich postów ;P Tak jakby stają się kompletnie wyłapane z kontekstu i przestają mieć znaczenie. Tłumaczysz swoje błędy rozumieniem tekstu pisanego na swój własny sposób(właściwie wygląda na to, że tłumaczysz się sam przed sobą), a ten cytat ma tyle wspólnego z byciem dziecinnym, co Ty z prawdziwym, katolickim podejściem do bliźnich. Pomyśl chwilę nad znaczeniem tego cytatu i zastanów się gdzie popełniłeś błąd.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, 19:28 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Spontaniczność

25
"staniecie sie jako te dzieci" nie znaczy, że poważny, starszy już gość powinien zacząć zachowywać się jak dziecko, czyt. dziecinnie. Ja Ci to mogę świetnie wytłumaczyć, ale po prostu tego nie zrobię z prostego powodu: Dobrze Ci zrobi, gdy sam zrozumiesz słowa własnej religii i weźmiesz je do siebie. Kiedy ja Ci to napiszę, to zaczniesz się wypierać, motać aż w końcu stwierdzisz, że w sumie to ja jako niekatolik nie mam prawa głosu czy tam za młody jestem do doradzania czy cokolwiek innego. W ostateczności potwierdziłbyś moje słowa po 10-15 postach naszej dyskusji i powiedziałbyś, że właśnie o to Ci chodziło, ale nie jestem pewien czy akurat na to padnie i tez nie mam na to czasu.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, 23:17 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron