Re: Socjał

1
Dotyczy wszystkich ludzi na Ziemi, ale jedni sobie radzą z problemem inni nie. Kiedyś rozmawialiśmy o romskiej biedzie, podawaliśmy przykłady osiedli z Czech, Słowacji i naszych rodzimych, problem wydawał się nie do rozwiązania, bo leżał w mentalności tych ludzi.

Ale okazuje się, że nasza mentalność wcale nie jest inna....
"Czy miesz­kań­cy, każ­de­go dnia cięż­ko pra­cu­ją­cy i pła­cą­cy po­dat­ki, po­win­ni w nie­skoń­czo­ność utrzy­my­wać tych, któ­rzy pracą nie chcą się zhań­bić, a z ko­rzy­sta­nia z za­sił­ków zro­bi­li sobie spo­sób na życie?" - pyta na Fa­ce­bo­oku pre­zy­dent Nowej Soli, Wadim Tysz­kie­wicz.

"I na do­da­tek uwa­ża­ją się za naj­bar­dziej po­krzyw­dzo­nych. Sąd wy­ko­nu­je eks­mi­sję, a mia­sto czy gmina z na­szych po­dat­ków musi za­pew­nić od­po­wied­ni stan­dard eks­mi­to­wa­ne­mu. Jako pre­zy­dent ja za­rzą­dzam nie swo­imi pie­niędz­mi, a środ­ka­mi wszyst­kich miesz­kań­ców gminy i w ich imie­niu po­wi­nie­nem prze­ka­zy­wać pomoc tylko tym naj­bar­dziej po­trze­bu­ją­cym. Tylko któ­rym? Czy dalej po­ma­gać tym, któ­rzy da­ro­wa­ne od mia­sta miesz­ka­nia za­mie­ni­li w chlew?" - za­da­je py­ta­nia Tysz­kie­wicz.

"Tym, któ­rzy wy­rwa­li i sprze­da­li drzwi, boj­le­ry, ka­lo­ry­fe­ry, krany i ku­chen­ki? Po­ma­gać im? Co z nimi po­cząć?" – ko­men­tu­je całą sy­tu­ację pre­zy­dent Wadim Tysz­kie­wicz.
Obrazek
Obrazek
http://wiadomosci.onet.pl/lubuskie/osie ... nik/hvrx59
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2015, 21:35 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Socjał

3
Mordo, znajdzie się rada. Niemcy przed laty opracowali tanią technologię.

A tak poważnie to jest to chyba problem nierozwiązywalny. Trzeba z tym żyć. Dukaj to kiedyś w fajnym opowiadaniu opisał. Przewidział iż niebawem praca będzie luksusem a z podatków będą utrzymywane rzesze niepracujących. I tylko igrzyska trzeba będzie im organizować non stop bo inaczej ruszą na City i zrobią sobie własne.

CM
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2015, 22:19 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Socjał

4
civilmonk pisze:Mordo, znajdzie się rada. Niemcy przed laty opracowali tanią technologię.

A tak poważnie to jest to chyba problem nierozwiązywalny. Trzeba z tym żyć. Dukaj to kiedyś w fajnym opowiadaniu opisał. Przewidział iż niebawem praca będzie luksusem a z podatków będą utrzymywane rzesze niepracujących. I tylko igrzyska trzeba będzie im organizować non stop bo inaczej ruszą na City i zrobią sobie własne.

CM
No jak :/ ...w wymarzonej Ameryce :rotfl1: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia”

cron