Re: Zmarł Bogusław Mec

6
Od 2001 roku walczył z białaczką; po kilku latach wydawało się, że uporał się z chorobą i wrócił na scenę. W 2008 roku ukazała się jego ostatnia płyta "Duety", która zawierała 13 przebojów Meca, wykonanych w nowych aranżacjach oraz jeden premierowy utwór. Razem z artystą zaśpiewali m.in.: Marysia Sadowska, Justyna Steczkowska, Krzysztof Kiljański, Peter Getz, Marcin Rozynek, Tatiana Okupnik czy Anna Maria Jopek.

Po raz ostatni artysta pojawił się na scenie 8 marca 2012 roku podczas koncertu zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet w Kolbudach.
http://muzyka.wp.pl/title,Boguslaw-Mec- ... caid=1e12c
Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, 20:02 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zmarł Bogusław Mec

7
Ja?! pisze:taki program ma wielu artystów "żyć szybko umrzeć młodo" byle nie doświadczać starości.
Nie wiem co insynuujesz tym postem, zwłaszcza, że za chwilę piszesz, że walczył z białaczką.

Pewnie pił wódkę, jak inni, palił, jak inni (ludzie, a nie "artyści", jakkolwiek by to nie zabrzmiało).
Mamy, oczywiście, wielkich artystów - degeneratów (Hendrix, Joplinka, Bon Scott, Charlie Parker...), ale nie rozumiem tego wpisu.

Odszedl wielki głos, ktory nie ładował w żyłę, pił gorzałę, jak Krajewski, Jantarowa, Grechuta, Kaczmarski i Zielińscy i umarł na raka. Co to za durne insynuacje, że staczał się, pogrążał w nałogu, świadomie się zabijał???
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 0:56 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Zmarł Bogusław Mec

8
polliter pisze:
Ja?! pisze:taki program ma wielu artystów "żyć szybko umrzeć młodo" byle nie doświadczać starości.
Nie wiem co insynuujesz tym postem, zwłaszcza, że za chwilę piszesz, że walczył z białaczką.

Pewnie pił wódkę, jak inni, palił, jak inni (ludzie, a nie "artyści", jakkolwiek by to nie zabrzmiało).
Mamy, oczywiście, wielkich artystów - degeneratów (Hendrix, Joplinka, Bon Scott, Charlie Parker...), ale nie rozumiem tego wpisu.

Odszedl wielki głos, ktory nie ładował w żyłę, pił gorzałę, jak Krajewski, Jantarowa, Grechuta, Kaczmarski i Zielińscy i umarł na raka. Co to za durne insynuacje, że staczał się, pogrążał w nałogu, świadomie się zabijał???
co to za durna interpretacja ?
Postaraj się to głębiej zrozumieć, za nisko odczuwasz, spójrz wyżej o jakieś 300%
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 2:20 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zmarł Bogusław Mec

9
To wytłumacz mi Ja!? jak w tym, programie mieści się cała walka z chorobą? Po co komu program, który za wszelką cenę chce zmienić wszystkimi dostępnymi środkami?
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 8:44 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Zmarł Bogusław Mec

10
Z moich danych wynika że miał strach przed starością o wiele większy niż przed śmiercią.
Kolejna sprawa walka z chorobą to nie jego walka ale lekarzy którzy go leczyli, to oni przegrali z chorobą.
Normalnie funkcjonował kilka dni przed śmiercią skoro hulał po scenie.
Kiedyś podawałem że niewielki procent chorych na raka przeżywa 10 lat od pojawienia się choroby i między nasileniami choroby mogą normalnie funkcjonować.

No i najważniejsza sprawa to co On pragnął świadomie jest nie ważne skoro podświadome pragnienia były silniejsze.
I to się tyczy każdego z nas.
Podświadomość jest jak twardy dysk i gdy coś tam zapiszemy to na wieki chyba że się zna metody zmiany oprogramowania.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 18:25 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zmarł Bogusław Mec

11
Uwielbiam "Jej portret", jedna z najpiękniejszych piosenek, jakie stworzono, aż coś w środku drga podczas jej słuchania.
Poza tym pana Meca kojarzę z kolędami, bo mamy taką jego płytę w domu (mamy zasługa) i muszę przyznać, że w jego wykonaniu bardzo miło się ich słuchało, zapewne dzięki ciepłej barwie głosu i jego delikatności, nawet ja słuchałam z przyjemnością, choć za kolędami nie przepadam.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 18:54 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Zmarł Bogusław Mec

12
Ja?! pisze:Z moich danych wynika że miał strach przed starością o wiele większy niż przed śmiercią.
Kolejna sprawa walka z chorobą to nie jego walka ale lekarzy którzy go leczyli, to oni przegrali z chorobą.
Normalnie funkcjonował kilka dni przed śmiercią skoro hulał po scenie......
Lekarze walczą tak samo w każdym przypadku a jednak jeden umiera leżąc i cierpiąc, a inny nie poddaje się do końca. Należy go podziwiać, że w ostatnim stadium choroby nie leżał pogodzony ze śmiercią tylko śpiewał na scenie.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 21:58 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Zmarł Bogusław Mec

14
Ja?! pisze:hmm normalnie bohater z fantazją ułańską ?
ciekawe czy w następnym wcieleniu też taki będzie.
Odezwał się antybohater bez fantazji :D

Nie jestem przekonany czy jesteś tego tak ciekawy. Nie znasz go, a insynuujesz mu brak woli walki. A nawet jeśli, to co z tego? :clown:

Opuścił nas kolejny znakomity głos, który nie zostawił następców. Mnie tez się nie chce żyć w takich czasach :no:
Ostatnio zmieniony 17 mar 2012, 20:04 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Zmarł Bogusław Mec

15
Bogusław Mec odszedł tak cichutko jak się pojawił na estradzie i jak żył.

W tej piosence Krzysztof Cugowski i Bogusław Mec, wokaliści wydawałoby się nie dający się połączyć razem, grają i śpiewają w pięknej harmonii...

[youtube][/youtube]

,,Dzień po dniu na rogu stał...
Nie wiadomo, skąd się wziął.
Szyld na karku, czapka, niski skłon...
W oczach tlił się "On"!

Czasem na gitarze grał...
Brzmiał złowrogo struny ton...
Kilka monet w czapce czasem miał...
I to... był właśnie "On".

Nie wiem... kto mu pozamieniał świat...
Nie wiem... dokąd uciec chciał...
Nie wiem... może lepiej mu bez rad...
W sercu tulić żal!

Pieniądz skrzypi na dnie serc...
Ludziom już brakuje tchu...
A "On" wciąż kołysze się...
Na granicy snu...

Nie wiem... kto mu pozamieniał świat...
Nie wiem... dokąd uciec chciał...
Nie wiem... może lepiej mu bez rad...
W sercu tulić żal!

I tak już od wielu lat...
Słychać zgrzyt gitary tej...

....Nie daj by Ci ktoś zrujnował świat.... ....Źródło, wzór i cel.... "

[youtube][/youtube]
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pożegnania”

cron