Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

1
Żeby mieć figurę gwiazdy,dziewczyny gotowe są do poświęceń .Anorektyczka będzie się głodziła ,bulimiczka naje się do granic wytrzymałości,po czym brutalnie zlikwiduje efekt łakomstwa. Obie wyniszczają swoje organizmy .Obie przeżywają kryzys emocjonalny i ta choroba ma podłoże psychiczne . Właśnie dlatego włączyłam ten wątek nie do działu "Zdrowie" lecz do Smutnych stron naszego zycia ,bo według mnie to jest tragiczne ,że młode dziewczyny chcąc dorównać swoim idolom katują się .Pytam się w imię czego? W jaki sposób pomóc anorektyczce czy bulimiczce ?jak do niej dotrzeć?Jakie macie rady dla ich rodziców?A może jest ktoś, kto przez to wszystko przeszedł,?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2010, 11:24 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

2
Znalazłam kiedyś obrazek dobrze ujmujący istotę problemu.
Obrazek
Myślę, ze podstawą w leczeniu takiego zaburzenia, jest praca nad samooceną, poczuciem akceptacji ze strony siebie i innych. Myślę, że to tylko efekt uboczny poczucia bycia beznadziejnym.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2010, 11:44 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

3
I ten obrazek pokazuje, ze problem jest w głowie. Bez psychologa czy psychiatry chyba nie da sie pomóc chorej osobie. Dopiero kiedy ogryzek zobaczy w lustrze siebie, wtedy mozna zacząć mu pomagać.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2010, 12:36 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

4
Niestety Victoria ma rację. Miałem w życiu wątpliwa przyjemność otarcia się o bulimię. Koleżanka w wieku już dość dojrzałym popadła w to schorzenie. Teraz jest już całkowicie wyleczona, ale bez pomocy psychiatry się nie dało. Na nic pomoc przyjaciół, rodziny. To po prostu choroba. Na pewno uleczalna.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2010, 20:28 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

5
Anorektyczka nie potrafi na siebie krytycznie spojrzeć .waża ,żekontroluje swoje postępowanie,jest zdrowa i nic jej nie grozi .Często jest w stanie euforii i samozadowolenia z tego ,że wreszcie osiągnęła kontrolę nad własnym ciałem. Z łatwością stwierdza ,że ktoś jest chudy a u siebie tego nie zauważa.To smutne ale prawdziwe,że taka osoba wymaga leczenia psychiatrycznego ale również wsparcia ze strony rodziny.Anoreksja to ucieczka od życia,od podstawowych norm człowieczeństwa(jedną z nich jest spożywanie pokarmów),brak akceptacji swojego ciała,swego wyglądu.Rodzice powinni zauważyć kiedy ich córka zaczyna mieć problemy z niedowagą Mądra matka zauważy czy dziecko je,czy przypadkiem nie chowa jedzenia gdzieś po kątach Szybka reakcja da rezultaty Tą chorobę da się wyleczyć!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 15:58 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

6
To są problemy natury psychicznej.
Czytałam że to dotyczy często perfekcjonistek ,dziewczyn bardzo ambitnych które chciałaby mieć nad wszystkim kontrolę.
Trochę na pewno jest w tym winny mediów.
W ogóle świat mody jest chory -projektanci są zazwyczaj gejami dlatego lansują takie wychudzone wieszaki.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 20:30 przez Scarlett, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

8
Scarlett pisze:To są problemy natury psychicznej.
Czytałam że to dotyczy często perfekcjonistek ,dziewczyn bardzo ambitnych które chciałaby mieć nad wszystkim kontrolę.
Trochę na pewno jest w tym winny mediów.
W ogóle świat mody jest chory -projektanci są zazwyczaj gejami dlatego lansują takie wychudzone wieszaki.
Mocne ale jak oglądałem taki program gdzie laski (dosłownie) z wybiegu opowiadały jak na przyjęciach prowokuja wymioty w łazienkach albo zajadaja waciki nasaczone sokiem... to moda kreuje wyglad kobiety... niestety.
Wiele dziewczyn temu ulega... niestety. Ale nie wszyscy projektańci to geje... niektórzy to heteroseksualne kobiety ;)
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 21:39 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

9
Jatagan pisze:Mocne ale jak oglądałem taki program gdzie laski (dosłownie) z wybiegu opowiadały jak na przyjęciach prowokuja wymioty w łazienkach albo zajadaja waciki nasaczone sokiem...
Jakie wymioty? Jakie waciki? One wszystkie mają przecież po prostu "dobrą przemianę materii" ;) Gorzej mi się robi jak słyszę takie bzdury, sama mam świetny metabolizm, ale nie wyglądam jak kości powleczone skórą. Można odróżnić zagłodzenie, które skutkuje tym, że obojczyk i miednica sterczą i straszą od normalnej zdrowej sylwetki. Takie głupoty trafiają potem do nastolatek czy nawet kilkuletnich dziewczynek, które nie potrafią przejrzeć tej manipulacji i zaczynają się problemy z jedzeniem. Świat mody jest zakłamany i bezwzględny w lansowaniu swych standardów i tak dla ok. 95% populacji ludzkiej nieosiągalnych.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 22:51 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

10
Polecam to króciutkie video jako pokazówkę jaka jest różnica między światem mediów, a realiami.

[youtube][/youtube]

Filmik pokazuje jak przygotowywany jest bilbord i jak przerabiane jest do niego "brzydkie kaczątko" ;]

Dobry symbol tego z czego potem rodzą się kompleksy...
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 2:42 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

11
Jeśli są gejami to mają wstręt do kobiet do prawdziwych kobiet.
Po za tym na wybiegu pojawiają się również chłopcy.
I tu właśnie następuje paranoja -bo dziewczyny wyglądają jak chłopcy a te młode chłopaki są tak zniewieściałe że wyglądem przypominają dziewczyny.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 8:09 przez Scarlett, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

13
Ja?! pisze:A Ty kobieto masz wstręt do kobiet, do prawdziwych kobiet ? Gej to kobieta w męskim ciele i z natury jest zniewieściały.
Znaczy jaka jest prawdziwa? Bo moim zdaniem każdy jest "tworem doskonałym" i nic na siłę w nim poprawiać nie trzeba... zwłaszcza tak skrajnie. Rozumiem ze laska chce fajnie wygladać i drałuje na siłownię, uprawia fitness, areobic itp. po prostu dba o siebie ale żarcie wacików żeby głodu nie czuć albo pakowanie paluchów w przełyk żeby sobie popawiać, picie octu itp... potem taka "prawdziwa" kobieta wyglada jak "chodząca reklama zakładu pogrzebowego"... jesli tak wyglada "prawdziwa kobieta" to ja chyba też mam do nich wstręt. A te definicję geja to nie wiem skad wziąłeś... ale chyba sami geje by się nieźle urechotali z tego... pomyrdałeś geja z transem...
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 11:02 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

16
@Jatagan: zgadzam się z tobą całkowicie! Trzeba odróżnić dbanie o siebie od przeświadczenia że dbamy o siebie. W pierwszym przypadku dziewczyna po prostu uprawai jakiś sport żeby utrzymać dobrą figurę - tyle. W drugim, dziewczyna mimo głodzenia nadal jest przeświadczona o swej zbyt wysokiej wadze. Niestety pomoc fachowca jest niezbędna, bo chora nie jest w stanie samej sobie pomóc.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2011, 14:30 przez H4WK, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

17
Scarlett pisze:Jeśli są gejami to mają wstręt do kobiet do prawdziwych kobiet.
Po za tym na wybiegu pojawiają się również chłopcy.
I tu właśnie następuje paranoja -bo dziewczyny wyglądają jak chłopcy a te młode chłopaki są tak zniewieściałe że wyglądem przypominają dziewczyny.
Jedna z wielu teorii, faktycznie wielu projektantów jest homoseksualistami, ale równie dobrze można się powołać na absurd w rodzaju, że szyjąc stroje dla chudych modelek, zużywa się mniej materiału. A zorza polarna zaburza miesiączkowanie u pingwina.
Tak naprawdę, na szczuplutkiej dziewczynie ubranie wygląda estetycznie na zdjęciach i w świetle reflektorów, ale trend na kości mógł się wziąć z tego, że najzwyczajniej w świecie, między ideałem a karykaturą jest cienka linia. Modelki coraz bardziej dążące do szczupłego ideału, coraz szczuplejsze...i stąd się wziął ''kościotrup''.
Ale też już nie mówcie, że to jeszcze jest w modzie, bo ostatnio właśnie więcej widzę protestów przeciwko ''truposzom'' i modelki wyglądają normalnie. A takie ''krągłości'' w dobrych proporcjach też ciężko utrzymać, bo zawsze tego tłuszczu będzie gdzieś za dużo.
Poza tym, znałam parę anorektyczek, takich prawdziwych, nie w sensie że za chuda. Wszystkie przestawały jeść nie dlatego, żeby ładnie wyglądać, ale głównie z powodu depresji,jedna robiła to żeby popełnić samobójstwo poprzez stopniowe zagłodzenie się...Także więc to jest kolejny mit na temat tego, że anoreksja bierze się tylko z kultu ciała.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 19:10 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Anoreksja i bulimia-ucieczka od życia

18
victoria pisze:I ten obrazek pokazuje, ze problem jest w głowie. Bez psychologa czy psychiatry chyba nie da sie pomóc chorej osobie. Dopiero kiedy ogryzek zobaczy w lustrze siebie, wtedy mozna zacząć mu pomagać.
Da się, da, ale mas zrację, problem jest w głowie i to tak należy go leczyć.

Człowiek, który nie akceptuje tego, kim jest robi wszystko co może, by być "lepszym", by być kimś, by w oczach innych nadać sobie wartość.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 19:14 przez Rutlawski, łącznie zmieniany 1 raz.
2790097 - piszcie, kochani :>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smutne i szare sprawy”

cron