Re: Mała Miss.

1
Każdego roku na całym świecie odbywają się tysiące konkursów piękności przeznaczonych dla dzieci. Kilkulatki z błogosławieństwem rodziców stają do rywalizacji o to, które z nich jest najładniejsze i najbardziej wpisuje się w określony kanon estetyczny, obowiązujący również dzieci. Konkursy te cieszą się największą popularnością w Chinach i Stanach Zjednoczonych.
Obrazek
Co sądzicie o takich konkursach i czy zdecydowalibyście się na udział Waszego dziecka w takim konkursie?

_________________
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 17:52 przez Ampułka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaką mnie Panie Boże stworzyłeś, taką mnie masz.

Re: Mała Miss.

2
I to ma być ładne? Realizacja niespełnionych marzeń i życzeń jakiejś "mamy" poprzez dziecko? W tym przypadku po prostu obrzydliwe.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 17:56 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Mała Miss.

3
Dzieci startujące w tego rodzaju konkursach według mnie pozbawione są dzieciństwa i beztroski.Makijaże, fryzury, stroje i biżuteria sprawiają, że kilkuletnie dziewczynki upodabniają się do dorosłych kobiet. Na tym nie koniec - aby wyglądać jeszcze atrakcyjniej, dzieci nierzadko mają sztuczne rzęsy, tipsy, doczepione pasma sztucznych włosów, korzystają nawet z samoopalaczy i nie stronią od wizyt w salonach piękności. Kilkulatki mogą przedłużyć włosy, wyregulować brwi, a nawet usunąć z ciała zbędne owłosienie.
Jednak najbardziej przeraża mnie zachowanie kilkuletnich piękności. Pozy, mimika, gestykulacja dziewczynek są żywcem przeniesione ze świata dorosłych. Dziewczynki wyginające się w seksownych pozach u wielu dorosłych wywołują uśmiech politowania.
U mnie takie konkursy wywołują stanowczy protest.
:crez:
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 18:00 przez Ampułka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaką mnie Panie Boże stworzyłeś, taką mnie masz.

Re: Mała Miss.

4
Chore, dziecko to nie jest lalka Barbie. Dziewczynkom może się to nawet podobać, bawią się w księżniczki, itd., ale z punktu widzenia osoby dorosłej jest to czysta patologia, tym bardziej, że się na tym zarabia. :/
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 18:43 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mała Miss.

6
A jakie wartości to w dzieciach zaszczepia? Kiedy dziecko ma być dzieckiem? Toż to nawet nie jest zabawa dla dzieci, bo wygrywa tylko jedna dziewczynka... Wszystkie pozostałe prawdopodobnie odchodzą z przekonaniem, że nie są piękne (a jak jeszcze natkną się na rozczarowanie mamusi? aż strach myśleć, jak smutne to życie i jak kalekie wychowanie). Współczuję, po prostu... Dzieciom braku dzieciństwa a mamusiom głupoty.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 19:58 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Mała Miss.

7
Słyszeliście zapewne o przypadku mamuśki, co to ośmioletniej córce zastrzyki z botoksu fundowała aby dzieciak zajął jakieś tam miejsce w konkursie. Co za skończony kretynizm i brak wyobraźni ...

Ciekawy artykuł, wkleję początek
Kim są dla nas nasze dzieci? Najpiękniejszym darem od życia? Cudem? Niestety, niektórzy rodzice traktują swoje pociechy jako szansę na stworzenie lepszej wersji siebie. Zaczyna się od licytacji z innymi rodzicami o to, które dziecko jest ładniejsze, mądrzejsze. A kończy się... właśnie, gdzie jest granica?
http://www.dziennikzachodni.pl/stronagl ... material_3
Zachęcam do zapoznania się z nim skoro poruszona została już ta tematyka.

Jak dla mnie te konkursy to m.in. jawna zachęta dla pedofilii.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 20:02 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Mała Miss.

8
Uważam, że najważniejsze jest 'naznaczenie' małego dziecka piętnem, które będzie się za nim wlokło cale życie i na skutek którego jego osobowość może ulec całkowitemu rozchwianiu... Ja bym takie mamusie chyba karała na równi z pedofilią.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 20:09 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Mała Miss.

9
Ja bym nie karał tylko im ten botoks wstrzykiwał w te miejsca, gdzie córkom fundowały. Dzień w dzień, bez zmiłuj się.
Walił chemią w twarz aż by gęby popuchły.
Co do pedofilii poziom mojej ludzkiej tolerancji wobec tej ohydnej "choroby" jak i samych zwyrodnialców spadł do bardzo krytycznego minimum i wolę raczej się nie wypowiadać, oscylowało by to z groźbami karalnymi. Tak czy inaczej różnej maści wieprze dzielą się po portalach właśnie "legalnymi zdjęciami" dzieci w skąpych strojach przerobionych na modłę dorosłych.
Jest to powszechnie przyjęte w ich środowisku, co gorsza akceptowalne ponieważ nie łamie bezpośrednio prawa.
Oblechy zapewne również wykorzystują zdjęcia z podobnych idiotycznych konkursów.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 20:13 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Mała Miss.

10
cóż...dzieci rodzą się czyste, po prostu piekne w swojej prostolinijności, otwarte na wszystko. Jak potem się odnajdą? Jaksobie poradzą z tym, co im dorośli i to o zgrozo - ci, którym dzieci zawsze ufają, wierzą?Nie pierwszy to przypadek, w którym ego rodziców czyni potęzną krzywde dziecku
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 20:16 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mała Miss.

11
http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,995 ... TURE_.html
Gwiazda internetu, Ameryki i konkursów piękności postanowiła skończyć z bezsensownym uśmiechaniem się do jurorów. Eden Wood, 6-latka mająca prawie 300 tytułów miss, ma ambitniejsze plany. Bohaterka popularnego w telewizji TLC programu ''Toddlers and Tiaras'' chce rozwinąć swoje umiejętności wokalne. Jej mama planuje w tym czasie wypuścić kolekcję pościeli z podobizną małej miss, kolejną książkę i kolejną linię lalek. Wszystko to sygnowane nazwiskiem Eden.

Dziewczynka i jej mama gościły w amerykańskim programie The Talk. Po tym występie głos postanowiła zabrać Sharon Osbourne, która zaatakowała matkę Eden. Wszystko odbywa się w iście amerykańskim stylu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 20:37 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Mała Miss.

13
Bardzo często rodzice tłumaczą swoje postępowanie wypychając swoje dzieci do udziału w takich konkursach chęcią ułatwienia dziecku startu w dalszym życiu, ich przyszłości w show - bizie. Niestety, pod tą przykrywką chęci zapewnienia dziecku startu w przyszłości kryje się fakt, iż większość tych małych misek utrzymuje potem rodziny będąc w tym show-bizie, grając w reklamach, czy właśnie będąc twarzyczką jakiejś marki.
Dla mnie coś tak przerośniętego w swojej formie powinno być zabronione. Przecież zabiera się tych dzieciom pewien etap rozwoju- przestają być dziećmi , tylko od razu wkraczają w świat ludzi dorosłych. :puknij:
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 20:48 przez Ampułka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaką mnie Panie Boże stworzyłeś, taką mnie masz.

Re: Mała Miss.

14
Sharon miała rację, dziewczynka powinna choć przez jakiś czas być normalna..
Dla mnie to chore..
Fakt, ładne dziecko lecz wydaje mi się, że jak dorośnie i skończy np. te 18 lat to też będzie ładna.
A teraz powinna mieć normalne dzieciństwo.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 21:01 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Mała Miss.

15
Kurde, nie ma brzydkich dzieci! Szkoda, że ludzie od PR tych "konkursów" nie udostępniają zdjęć kiedy te dziewczynki są chore, zasmarkane i zarzygane. To ci dopiero by była atrakcja, heh ;\
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 21:15 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Mała Miss.

16
Wiem, że brzydkich nie ma.
Wg niech jednak muszą być jakieś brzydsze skoro jakieś wygrywa.
Poza tym jak człowiek dorasta to różnie bywa, nie ma samych pięknych dorosłych.
Lecz nie zdziwiłbym się gdyby jako dorosła nadal była ładna.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 21:24 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Mała Miss.

17
Nebo, ci ludzie od konkursów poklasyfikowali kanony dziecięcej urody i o to mi chodziło z tym wykrzyknikiem.
Wystarczy że przełączę kanał w telewizji i spojrzę na maski imo brzydkich, sztucznych i plastikowo fałszywych osobników, produktów naszej epoki. Tak, produktów ... jakie to smutne :(
W reklamach pochwała "piękną" (o wykorzystywaniu dzieci w marketingu już pisałem na forum w innym dziale).
Normalnie III Rzesza i kult nadludzi ... Współodpowiedzialnymi za ten stan rzeczy są właśnie rodzice rekompensujący dziećmi swoje niespełnione ambicje i inne dyrdymały. Nebo, właśnie "Gdyby" bądź "może" itd. bo nie jesteśmy w stanie prześledzić wszystkich możliwych dróg rozwoju dziecka. Wiem to jako ojciec ;) Zresztą ... dla rodzica jego dziecko zawsze pozostanie i będzie "najpiękniejszym na świecie" bez względu na przyjęte, wymuszone standardy.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 21:46 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Mała Miss.

19
Rozumiem Abesnai, po prostu piszę, że w razie czego to jakby samo zechciało i w wieku dorosłym. Spodobała mi się reakcja dziewczynki, że nie chce się bezsensownie uśmiechać do jurorów.
Matkę oddałbym do psychiatry.
Zresztą ... dla rodzica jego dziecko zawsze pozostanie i będzie "najpiękniejszym na świecie" bez względu na przyjęte, wymuszone standardy.
Szkoda, że do niektórych to nie dociera i zostawiają dziecko np. w kontenerze na śmieci..
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 21:52 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Mała Miss.

20
To już chyba Nebo nawet osobny problem związany z innego rodzaju patologią.
W Polsce przypadkiem nie odbywają się konkursy małej miss ?
Przecież jak wiadomo, nasz kraj, jak i zarówno część rodaków bezkrytycznie galopuje w kierunku zachodniej nowo-mody adaptując praktycznie każdy pomysł na nasz grunt. Zwłaszcza takie "pomysły" na których da się zarobić i ściągną przed ekrany stacji telewizyjnych jak największą liczbę ludzi zwiększając oglądalność. Koszt ? A kto by się z kosztami liczył ... zwłaszcza wśród najmłodszych, którzy nawet nie potrafią zaprotestować.
Skąd tyle zakompleksionych dzieci i młodzież w wieku szkolnym ...
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 22:10 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Mała Miss.

21
Niekoniecznie przez media.
Raz spotkałem dziewczynę co była zakompleksiona tylko dlatego, ze przezywano ją "wiedźma".
Starałem się ją z tego wyleczyć i prawie mi się udało.
Na lekcji podsuwałem jej kartki.
Ładna dziewczyna no..
A takich rodziców bym leczył.
Dziecko powinno mieć dzieciństwo.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 22:35 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Mała Miss.

22
Abesnai pisze:W Polsce przypadkiem nie odbywają się konkursy małej miss ?
Wydaje mi się ,ze jeszcze nie. Albo jeżeli już, to na razie jest to na małą skalę. Jeszcze nie rozkręcił się u na s ten dziecięcy show - biznes. Ale na pewno przyjdzie i do nas ta chora moda. My z lubością chłoniemy wszystko co zachodnie.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 22:40 przez Ampułka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaką mnie Panie Boże stworzyłeś, taką mnie masz.

Re: Mała Miss.

24
No tak Ampułka ... mamy póki co miss nastolatek ;)
Nebo, bardzo szlachetnie postąpiłeś :)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 22:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Mała Miss.

25
Mojej miłości co prawda nie chciała, ale co tam.
Teraz inna leczę z kompleksów.
I znów nie wina mediów a..presja środowiska.
Bo koleżanki już w ciąży a ona nie, no i chłopaka nie ma.
Niemniej koleżanki niekoniecznie na wieść o dziecku były zapewne szczęśliwe a na potkniecie się o miłość ma jeszcze czas.
Jestem starszy i nadal jestem sam i co?
Swoją drogą ironia losu.
W USA robią stare malutkie a w Japonii chcą by dojrzałe kobiety wyglądały dziecinnie.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 23:05 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Mała Miss.

26
Tak was czytam i czytam i powoli dochodzę do wniosku, że to faktycznie takie wprowadzanie do publicznie akceptowalnego poziomu pedofilii kuchennymi drzwiami. No bo jaki jest cel wyborów miss (tej dorosłej)? Czy odbywa się jedynie dla pochwały natury i jej piękna, czy też ma, przez nikogo chyba nie negowany, podtekst seksualny? A skoro tak, to taka kilkuletnia miss ... Koszmar. Wolę nawet nie kończyć.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 23:34 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Mała Miss.

27
Zobaczcie jaka śliczna jest ta dziewczynka bez tych upiększaczy : bez tapety, sztucznych loków, sztucznej opalenizny
Obrazek
a jest wystylizowana na taką "starą- maleńką" :crez:
rzeczywiście takie zabiegi mogą prowokować rzesze pedofilii- bo podczas pokazów te malutkie dziewczynki uczone są właśnie różnych sexownych póz, które dla takiego dziecka są wyuczoną pozą.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2011, 8:02 przez Ampułka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaką mnie Panie Boże stworzyłeś, taką mnie masz.

Re: Mała Miss.

28
Abesnai pisze:No tak Ampułka ... mamy póki co miss nastolatek ;)
Nebo, bardzo szlachetnie postąpiłeś :)
Dla mnie miss nastolatek już jest chore. Trzynasto, czternastolatki wchodzą w świat korupcji, "kontraktu za seks", sukcesu za wszelką cenę i wzajemnej nienawiści.

Dzieci robią bezmyślnie to, co im karzą rodzice, nastolatki wychowane na idiotycznych programach MTV, już są zarażone i uczestniczą w tych konkursach z pełną premedytacją.

Polecam znakomity film "Bellissima" z kapitalną rolą Ewy Kasprzyk. DEGENERACJA - to odpowiednie słowo (matka dająca d...y, żeby córka dostała sesję zdjęciową)

A mała miss? To patologia, którą powinien się zająć prokurator, gdyby tylko miał środki prawne...
Ostatnio zmieniony 17 lip 2011, 13:31 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Mała Miss.

29
Faktycznie na tym zdjęciu co Ampułka zamieściła to wygląda tragicznie..
Czyli to zdjęcie co ja zamieściłem, to jakiś wyjątek chyba bo mimo tapety i makijażu jeszcze jakoś to wygląda..
Polliter, kiedyś MTV wcale nie było głupie, to teraz takie jest.
Kiedyś stawiało na ambitną muzykę a teraz to jakieś głupie wszystko.
I zgadzam się, że to chore z tą miss.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2011, 13:49 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Mała Miss.

30
polliter pisze:A mała miss? To patologia, którą powinien się zająć prokurator, gdyby tylko miał środki prawne...
zgadza się, takich tzw rodziców powinno sie utylizować , tzn teleportować w zaświaty.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2011, 14:21 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smutne i szare sprawy”

cron