Re: Muzyka związana z tematem.

36
Teledyski robiące furorę w Europie, mają po prawie 20 mln odsłon, koniec skojarzeń Polaka Słowianina z wozem drabiniastym, weszliśmy w XXI wiek...
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 21:20 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Muzyka związana z tematem.

38
Inari Donatan robi taką muzykę do MAS i nawiązuje choć nazwą do Słowian ale nie tylko nazwą. Ma te prawi 20 milionów wejść niech się spośród nich choć 20% zainteresuje Historią Słowian a 2% Rodzimymi Wierzeniami i zaczną szukać informacji na własną rękę to i tak będzie jego Sukces. Zaś sam teledysk jest symboliczny i zawiera ukryty sens a sam utwór jest napisany z wykorzystaniem Ironii.

Tak więc na początku jest scena gdy 4 współczesne hmm wypacynkowane dzierlatki budzą się nagle w świecie gdzie się im odbiera atrybuty owych dzierlatek i ubiera w Stroje Ludowe po czym uczy się prac gospodarczych. ;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2013, 22:59 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Muzyka związana z tematem.

39
sam utwór jest napisany z wykorzystaniem Ironii.
Jest robota, dajemy dyla, pijemy wódkę, jest psycho killa
Gdzieś z kumplem siejemy lenia, mamy w chuj spraw, jest rozkmina
Nie no, proszę Cię, przecież to jest po prostu słabe xD
Nie lubimy robić, lubimy się wozić.
Ty wiesz o co chodzi, hymn dla wszystkich Słowian.
"Pozdro dla kumatych".

Trzymam kciuki, żeby to było 20%.
ubiera w Stroje Ludowe po czym uczy się prac gospodarczych.
Klasycznie: robienie masła, takie wymowne ;)
Ostatnio zmieniony 26 lis 2013, 10:12 przez Inari, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Muzyka związana z tematem.

40
Inari zwróciłaś/łeś uwagę na to:

"Jeżeli masz problemy z poczuciem Humoru lub stosunkiem do świata albo cierpisz na nadciśnienie i uwiąd starczy nie oglądaj tego teledysku w każdym innym przypadku przed włączeniem Klipu zapoznaj się z znaczeniem słowa Ironia i skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż teledysk niewłaściwe zrozumiany może zagrażać Twojemu życiu i zdrowiu."

Należy brać tekst jako całość a nie tylko wyrwane z fragmentu konteksty. Jeśli idzie o "Nie lubimy robić" akurat chodzi o prześmiewcze ukazanie Sytuacji w Państwie, że większość młodych ludzi zamiast Pracować na Miejscu wyjeżdża "za chlebem" by zrozumieć tekst trzeba być nieco Inteligentnym. Lecz chodzi o tym, że owi Ziomkowie, do których jest to adresowane często dopiero w tychże Utworach dowiadują się o Słowianach i o tym, że najprawdopodobniej mają Słowiańskie Korzenie.

Po za tym jest również drugie ujęcie tekstu nie robimy robić gdyż chodzi nie tylko o Emigrację ale jest to również nawiązanie, aluzja do dużej ilości Świąt jaka jest wolna od pracy i KRK chciałoby by wszystkie Święta Kościelne były wolne od pracy tak jak było w Średniowieczu. :) Zaś ów Ziomek może zrozumieć to w jeszcze inny sposób np. że Słowianie są skorzy do ZABAWY. :P Tak więc jest to Muzyka Uniwersalna każdy może ją zrozumieć inaczej. :P Ale należy się wsłuchać a nie tylko skupiać uwagę na Biustach jak to mówią "Głodnemu Chleb na Myśli" :P

Mi też się z początku to nie podobało przez teledysk ale zrozumiałem o co chodzi są inne utwory Donatana z serii Równonoc, w których nie ma zbytnich przekleństw (z wyjątkiem paru Klipów :P) i na teledyskach nie ma golizny Mają porównywalną liczbę odsłon na Youtube a jednak Radio i TV emitują tylko "Nie Lubimy Robić" i "My Słowianie" a innych kawałków również dobrych, w których tej "golizny" nie ma nie emitują mimo, że Mają podobną liczbę wejść na YT. To jest czysty chwyt Marketingowy. :P
Ostatnio zmieniony 26 lis 2013, 13:08 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Muzyka związana z tematem.

41
Inari pisze:
ubiera w Stroje Ludowe po czym uczy się prac gospodarczych.
Klasycznie: robienie masła, takie wymowne ;)
Głodnemu Chleb na Myśli co? :clown:

Tylko na to zwróciłaś/łeś uwagę zaś w klipie My Słowianie owe dziewczęta od początku do końca uczą się domowego wypieku CHLEBA jeśli nie zwróciłaś/łeś Uwagi brakowało tylko mielenia mąki w żarnach ale już przesiewanie mąki przez Sito by oddzielić otręby od mąki miało miejsce. :P
Ostatnio zmieniony 26 lis 2013, 13:12 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Muzyka związana z tematem.

42
Nie musisz mi tłumaczyć o co chodzi w tych tekstach, bo znowuż nie są one tak wyszukane, żeby przekazu trzeba było szukać :) To, że on sobie napisze, że ludzie mają nie spinać dupy, że to taka ironia, nie oznacza, że teraz obniżę standardy i powiem, że to jest dobre, jak nie jest ;P "Ironia" stała się słowem kluczem - jestem przeciętniakiem, powiem, że ironia, jak nie rozumiesz to jesteś prostak i w ogóle idź sobie :D Nie, to tak nie działa.
Ale należy się wsłuchać a nie tylko skupiać uwagę na Biustach jak to mówią "Głodnemu Chleb na Myśli" img/smilies/tongue
Ciężko nie zwrócić na to uwagi, skoro w obu produkcjach kamerzysta obrał to sobie za punkt honoru xd Ile w klipie realnych odwołań do kultury Słowian, a ile jakiś Górali czy innych Łowiczan ;P?
Zaś ów Ziomek może zrozumieć to w jeszcze inny sposób np. że Słowianie są skorzy do ZABAWY.
Supcio, niech opowie jak sie bawili, bo to ciekawszy temat ;)

Wiesz co mi tak naprawdę w tym przeszkadza? Że typ lansuje się na Słowianach, a brak mu dociekliwości i talentu by w swoich tekstach o nich opowiedzieć. Wątpię by ten "ziomek" wbił w internety i czytał jak to tam z tymi Słowianami było, w co wierzyli, jakie mieli święta, obrzędy itp. Zakoduje sobie tylko jakąś uproszczoną wersję świata, a później zaskoczenie, że to wyglądało inaczej niż mu się wydawało :D
Tylko na to zwróciłaś/łeś uwagę zaś w klipie My Słowianie owe dziewczęta od początku do końca uczą się domowego wypieku CHLEBA jeśli nie zwróciłaś/łeś Uwagi brakowało tylko mielenia mąki w żarnach ale już przesiewanie mąki przez Sito by oddzielić otręby od mąki miało miejsce.
Całość jest dla mnie asłuchalna, a klip trochę nudzi, więc musisz mi wybaczyć :) Tylko zobacz, że znowu mamy do czynienia ze stereotypowym obrazkiem, jakaś chata, tradycyjny wyrób chleba, kto w ten sposób dzisiaj robi chleb, skoro ma urządzenie, które zrobi to za niego, a gwarantuję, że chleb jest pyszny (sama piekę sobie chleb, to mogę potwierdzić), dlaczego Słowian nie uwspółcześnić? Połączenie tradycji z nowoczesnością jest bardziej chwytliwe.
aluzja do dużej ilości Świąt jaka jest wolna od pracy i KRK chciałoby by wszystkie Święta Kościelne były wolne od pracy tak jak było w Średniowieczu.
Wiesz co by się działo jakby ktoś spróbował odebrać chociaż jeden dzień wolny? Ło matko, KRK nawet nie musiałby interweniować ;)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2013, 17:08 przez Inari, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Muzyka związana z tematem.

43
Twardostoj- brawo akurat znam osobiscie czlowieka ktory pracował z Donatanem nad tym by teledyski miały zwiazek ze Słowianską kulturą zajmował sie na codzień odtwórstwem historycznym, z samym Donatanem też rozmawiałam....oczywiscie, że to chodzi o masy, ale mnie cieszy, że w końcu ktoś probował przemycić do niej coś prawdziwego....na poprzedniej płycie były równeiż kawałki o głębokim tekście, a przyciaganie do nich pieknymi kobietami przynajmniej spełniło swoją rolę. Osobiscie jestem osobą, która się kocha w naszej dawnej kulturze, lubie tworzyc dwu i trójznaczności w wierszach, zartach, rozmowach, ironii....tego tez sie doszukuje wszedzie indziej i nie umiem zrozumieć ludzi, którzy nie potrafią ich wyłapać-uważam to za rodzaj upośledzenia. Tak wiec myśle, że to co teraz powiem jest w moim wypadku przemyślane, ale ludzie diabolizuja tu role sexualnosci. Se to czesc zycia jezeli powstaje plyta mowiaca o czyms z czym sie zgadzam to co z tego, zę czesc kawałków ''ocieka'' sexem....a niech sobie ocieka osobiscie mam bardzo slowianski , rosyjski typ urody i ciesze sie ze w koncu ktoś nie stara się naśladować amerykanskich twarzy przerabiajac kobiety na plastik. Dwa ze słowianie byli bardzo frywolni mieli raz w roku nawet swieto ktore polegalo na jednej wielkiej orgii...glosy oburzenia sa sprzeczne z duchem tego w co wierzyli i łacza sie bardziej z katolicką propagandą...tak uważam
Ostatnio zmieniony 30 lis 2013, 21:14 przez Tasza, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Muzyka związana z tematem.

44
Tasza pisze:Dwa ze słowianie byli bardzo frywolni mieli raz w roku nawet swieto ktore polegalo na jednej wielkiej orgii...glosy oburzenia sa sprzeczne z duchem tego w co wierzyli i łacza sie bardziej z katolicką propagandą...tak uważam
Tutaj jesteś w błędzie Kupała nie polegała na "jednej wielkiej orgii" jak to określiłaś. To była zwykła zabawa dla młodych ludzi kiedy to Młodzi mieli możliwość związania się ze Sobą bez względu na okoliczności idąc na "szukanie kwiatu paproci", że tak to ujmę. Nawet jak dochodziło do tego, że kawaler z panną się oddalili na stronę. To była to już para można by rzec językiem współczesnym Narzeczeni, którzy z różnych względów nie mogli zawrzeć Swaćby np. przez brak zgody rodziców, różnicę w stanie Majątkowym, itp.

Obraz o jakim myślisz bierze się stąd, że owe obrzędy były opisywane przez Chrześcijańskich Kapłanów/Kronikarzy dla których już położenie ręki na ramieniu niezamężnej niewiasty przez kawalera miało "podtekst erotyczny" a na Kupale widzieli jak młodzi przytulają się do Siebie w tańcu czy podczas rozmowy jak na współczesnych zabawach tanecznych gdzie również może ale nie musi dojść do hmm operatywy a jak dochodzi to również zazwyczaj między osobami, które są ze Sobą związane. :P
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 9:13 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura”

cron