Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

31
Mnie dość mocno drażni takie parcie by jeden drugiemu udowodnił, że jest w 100% jakiś. Jak już było wspomniane ludy się mieszały i genetycznie nie można by mówić o "czystości". Taka sytuacja trochę ma miejsce w krajach odciętych od stałego lądu. Jak np. Islandia. Islandzcy naukowcy przecież mówią, ze u nich występuje wiele genetycznych schorzeń, które biorą swoje źródło w zbyt bliskim pokrewieństwie. Na tym przykładzie widać, że ludność tam nie jest tak bardzo "wymieszana".
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2014, 0:55 przez Vakaru, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

32
Jesteśmy ludem indoeuropejskim - polecam rozeznać się w tym zakresie. Wiadomo, że Słowianie, Germanowie, Celtowie i inni należą do ludów o jasnym kolorze skóry i tu ukłon w stronę genów. Natomiast kultura jak pisałem wcześniej odgrywa niebagatelną rolę.

Generalnie podważanie Polaków jako Słowian bierze się prawdopodobnie z choroby jaką w Europie wywołała II WŚ i niektóre elementy ideologii NSDAP. Moja dobra rada - otrząśnijcie się z tego g.....a. W przeciwnym wypadku niedługo nie będziecie podawać sobie ręki na powitanie ponieważ hitler też to robił.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2014, 17:37 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura”

cron