Re: RadioWid

1
Zapraszam do posłuchania w wolnej chwili RadioWida - radia działającego 24 godziny na dobę, w tym nadającego wieczorne audycje autorskie na żywo.

Głównym celem Rodzimowierczego Radia Internetowego `Radiowid` jest popularyzowanie ruchu propagującego kulturę opartą na mitologiach i tradycjach lokalnych, rodzimych, w szczególności na rodzimowierstwie słowiańskim. Kultura i tradycja rodzima to wielka spuścizna całych pokoleń społeczeństw zamieszkujących określone regiony geograficzne. Naszym celem jest przybliżenie tej kultury w sposób jak najbardziej otwarty i przystępny wszystkim tym, którzy czują potrzebę odkrywania własnych korzeni. Prezentujemy przede wszystkim różne oblicza kultury Europy Środkowej i Wschodniej oraz Skandynawii. Nie szukamy różnic między ludźmi, po prostu prezentujemy kulturę tradycyjną oraz współczesną w szerokim wydaniu.
http://radiowid.pl/

Miłego słuchania.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, 11:40 przez Damroka, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: RadioWid

3
DJ Lędzian zaprasza dzisiaj na trzecią odsłonę (K)Upalnego grania. Czyli wieczorny, kojący klimacik z akcentami najpiękniejszego święta w roku. Będzie muzyka Orkiestry Św. Mikołaja, Kapeli Drewutnia, coś z Cafe Del Mar, coś z gorrącej Hiszpanii i równie gorrącej Słowiańszczyzny.
Tradycyjnie od 21.00
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, 17:09 przez Damroka, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: RadioWid

4
19 czerwca w Etno-Fotografie wrócimy ponownie do kalendarza obrzędowego. Opowiemy o ludowych tradycjach i wierzeniach związanych z letnim przesileniem. Dowiemy się dlaczego w Kupałę na Podlasiu „słonko grało” i jaki związek na Podhalu miał jesion z wężami... Ponadto słówko o polecanych przez nas imprezach kupalnych w Lublinie, Gdyni, Tenczynku, Szczecinie oraz o święcie muzyki w Warszawie. Początek o 21:00.
http://radiowid.pl/component/content/ar ... /1505.html
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 8:06 przez Damroka, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: RadioWid

6
Jakakolwiek nie byłaby ta opinia, dziś jest mi bardzo miło, że znalazłeś chwilę, by posłuchać RadioWida. Będzie mi oczywiście jeszcze milej, gdy ta opinia będzie pozytywna. Ale jeśli nie? Wtedy mam nadzieję, że podzielisz się swoimi sugestiami, dzięki którym radio będzie mogło stać się jeszcze bardziej interesujące niż dotąd.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 18:39 przez Damroka, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: RadioWid

8
A ja ciekawa jestem Twojej opinii. Zapraszam do słuchania. Akurat rzecz o symbiozie przedchrześcijańskiej i chrześcijańskiej dotyczącej nadchodzącego czasu. I konkursy. No i dawne, dziwne pieśni...
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 22:38 przez Damroka, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: RadioWid

10
Oczywiście, że nie mam nic przeciwko temu. Miło mi, że uznałeś, iż warto przekazać dalej wiadomość o radiu. A czy można się dowiedzieć, jakie to forum?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 18:10 przez Damroka, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: RadioWid

12
Najbliższe audycje:

25.06.2012 - DJ Lędzian i "RadioWidowisko" czyli wieczorny, kojący klimacik z akcentami najpiękniejszego święta w roku. Tym razem będziemy witać lato i letnie kawałki będą królować w audycji. Będzie muzyka world, etno, folk i oczywiście trochę melodyjnego metalu doprawionego poetycką nutą.

25.06.2012 - DJ Ginia i "Etno-Fonograf" - kontynuacja opowieści o ludowych zwyczajach i obrzędach związanych z Kupałą.Tym razem skupimy się na temacie czarownic, tańczącym Słońcu, kaszubskim obrzędzie Ścinania Kani, śląskich wierzeniach o wyborze Króla Węży oraz rumuńskim święcie Sânzienele.

26.06.2012 - DJ Stront i DJ Vilcin w "Elektrowozie" (ostatnia środa miesiąca). W lewym narożniku Dennis Ostermann z kolegami, czyli formacja In Strict Confidence powracająca z singlem promującym nowy, wkrótce mający się ukazać album. W prawym narożniku Chris Pohl i spółka, czyli Blutengel, buńczucznie zapowiadający w najbliższym czasie nagranie nowej płyty. Zagramy zatem trochę starego, trochę nowego, po angielsku, po niemiecku, romantycznie i agresywnie. Odpały na deser przewidziane.

Zawsze o 21:00. Zapraszamy !!!


http://radiowid.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura”

cron