Re: Ogólnopolski Wiec Rodzimowierczy. :)

1
oficjalna strona pisze:Komunikat Końcowy I Wiecu Rodzimowierczego
wtorek, 27, sierpień 2013

I Wiec Rodzimowierczy w PolsceW dniach 24-25 sierpnia b.r. w Łodzi odbył się I Wiec Rodzimowierczy w Polsce. Zjazd rozpoczął się ceremonią złożenia ofiary Bogom i Boginiom Słowiańskim, w trakcie której zebrani modlili się o pomyślność obrad.

W zgromadzeniu wzięły udział:

Grupa WiD
Pagan Federation International
Rodzimy Kościół Polski
Stowarzyszenie "Gontyna"
Stowarzyszenie "Żertwa"
Związek Wyznaniowy "Rodzima Wiara"



W trakcie posiedzeń dyskutowano m.in. o funkcjonowaniu rosnącej liczby rodzimowierców w społeczeństwie polskim, objawach dyskryminacji i nietolerancji ze strony innych związków wyznaniowych, a także coraz liczniejszych w naszym kraju przypadkach podważania wolności sumienia i wyznania.



Szczególną uwagę zebrani poświęcili zagrożeniom demokracji w Polsce, wynikającym z naruszania przez organy państwowe konstytucyjnego obowiązku równego traktowania wszystkich wyznań. Ponadto w ramach zjazdu odbył się cykl wykładów dotyczących sytuacji polskiego rodzimowierstwa, a także archeologii, etnografii oraz sztuki. Gośćmi specjalnymi byli Witold Jabłoński i Konrad Lewandowski pisarze poruszający w swej twórczości wątki rodzimowiercze. Podkreślono konieczność współpracy na rzecz rozwoju rodzimowierczego pisma "Gniazdo".

Zgromadzeniu towarzyszyła przyjazna atmosfera, a zebrani wyrazili wolę cyklicznego kontynuowania spotkań, jak również gotowość współpracy rodzimowierczych stowarzyszeń i związków wyznaniowych przy realizacji wspólnych celów, np. ochrony zabytków i miejsc kultu.
http://www.rodzimowierca.prv.pl/

Zaś pod poniższym linkiem jest jak mi się wydaje jedyna wzmianka medialna o tym wydarzeniu aczkolwiek napisana z pewną dozą ignorancji tematu. :)

http://www.rp.pl/artykul/2,1020954-Pols ... -sily.html
Ostatnio zmieniony 14 paź 2013, 1:13 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ogólnopolski Wiec Rodzimowierczy. :)

3
Niestety nie miałem odpowiednich funduszy w tym okresie :( :( ale współuczestniczyłem w wstępnym etapie organizacji. :) Można rzec, że jestem jednym z Ojców Założycieli :) gdyż to dzięki Mnie (członek ZW RW) i jednemu Żercy z RKP doszło w ogóle do wstępnych rozmów organizacyjnych. :)
Ostatnio zmieniony 14 paź 2013, 16:29 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „A wici donoszą, że... - aktualności”

cron